Prasklé těsnění pod hlavou nebo dokonce hlava?

vše ohledně modelové řady Previa
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

Prasklé těsnění pod hlavou nebo dokonce hlava?

Příspěvek od tompo »

Zdravím!
Tak nám ta naše babička ochořela :(
Začlo to tak, že jednou po zaparkování a vypnutí motoru bylo slyšet bublání z přední části vozu. Teplota vody byla v normálu. Po zvednutí haubny jsem ale zjistil, že přetejká expanzka. Topení netopilo a motor nechtěl vodu z expanzky vůbec nasát. Po chvíli laborování se mi nějak podařilo mačkáním hadic a doléváním vody docílit toho, že motor nějakou vodu nasál a topení začlo topit. Usoudil jsem, že mi pumpa přisává vzduch, který se pak nahromadí v topení a začne vodu vytlačovat. Jel jsem proto furt s otevřeným topením. Najezdil jsem bez problému cca 300km a problém se vrátil až ve chvíli, kdy jsem na to zapomněl a topení trochu přiškrtil. Voda se zase vytlačila expanzkou ven :mad:
Po konzultaci s mechanikem jsem tedy nechal vyměnit pumpu. Ta byla evidentně před smrtí, ale problém se tím bohužel neodstranil. Tentokrát se nám bohužel už ani nepodařilo odvzdušnit soustavu tak, aby topení začlo topit. Takže jsem na tom ještě hůř než na začátku. Po mírném zahřátí motoru se vždy začne voda valit z expanzky ven, takže autí je v podstatě nepojízdný :cry:
Mechanik vyslovil podezření na to, čeho jsem se od začátku bál-těsnění pod hlavou nebo dokonce ruplá hlava. Do opravy se mu ale evidentně nechce a tak to bude zase na mě :(
Než se do toho ale pustim, rád bych na to ještě znal váš názor. Neni někde odvzdušňovací ventil, nebo nějakej speciální postup odvzdušňování?
Nemáte někdo s podobnou závadou na Previjce zkušenost?
Neznáte někoho, kdo by uměl poradit?
Předem moc děkuju za pomoc!
Previa GL ´95, LPG Magic
BMW 523i, E39, LPG Magic
Honda XL600V ´89
bylo: Camry Stationwagon 2.0 TD XL ´92
Volvo 940 '95 Combi, B230FB, LPG LovTec samodomo
Uživatelský avatar
VDC
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 15.01.2009, 17:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

Ahoj Tompo,
podle příznaků, který popisuješ je problém určitě buď těsnění, nebo hlava. Nějak si neumím představit jinou příčinu, kvůli který by to mělo tlakovat do vody. Těsnění by samozřejmě byla ta lepší varianta, hlavu bych ti nepřál.
Proč se tvůj mechanik bojí hlavu sundat ? Jo pravda, je to trošku vopruz, víc práce, ale jde to. Můj mechanik v Plzni by si s tím určitě poradil. Sice to z Prahy není úplně blízko, ale zase to není úplně daleko...
Obrázek
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Legacy 2.2 ´91 (under reconstruction)+Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od tompo »

Jojo, hlava bude muset dolu.
Mechanik ma sice zvedak, ale dost nizkej strop:-) Navic jsem vycitil, ze se mu do toho moc nechce. Je na nem videt, ze radeji dela ty auta "premiovych znacek" u kterejch si muze říct raketu za opravu :-(
Jinak jsem z Prahy, takze do Plzne cesta dlouha.
V kazdem pripade dik.
Previa GL ´95, LPG Magic
BMW 523i, E39, LPG Magic
Honda XL600V ´89
bylo: Camry Stationwagon 2.0 TD XL ´92
Volvo 940 '95 Combi, B230FB, LPG LovTec samodomo
Uživatelský avatar
Vasa
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09.01.2008, 17:52
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

tesneni, nebo hlava

Příspěvek od Vasa »

tak podobný problém jsem řešil na podzim.
nejdříve to probíhalo tak, že auto více kouřilo než by bylo zdrávo a z výfuku smrděla nemrzka....cca po dvou měsících provozu to najednou začalo střílet do vody....výsledek prasklá hlava oprava 19.000,- ...nejvetší problém byl, že mi to nikdo v Novém Jičíně nechtěl opravit. nakonec se jeden našel, ale cena tomu taky odpovídá.

kdybych věděl dřív že oprava bude takhle drahá tak raději za 50K koupím stejnou previi z německa a postavím ji na papíry te staré. a ještě by mi zůstalo celé auto na ND
Muj nový miláček:
Auris turing sport hybrid
Mé současné a snad v brzké době minulé trápení:
Citroen C4 grand picasso, LPG.
Chevrolet Orlando, LPG
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od ninja »

Prasklou hlavu jsme také řešil, bylo to tuším za 13 tisíc. ALe už je to pár let a mechanik už nefunguje.
Previa '98 GL, automat & LPG
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

Těsnění jsem tu už na Foru řešil taky, přečti si to, měl jsem z toho tenkrát docela hlavu v pejru. Nakonec to byla hlava, musel jsem koupit celí motor na vrakáči protože holou hlavu mě prodat nechtěli (zavařit nešla) motor 14tis a oprava 8tis u vesnickýho mechanika, značková Toyota mě to ještě víc dokur... ale to už jsem tu tenkrát psal. Jinač nová hlava cca 60000 kč. (to mě tenkrát napsali) repas byl ještě dražší :roll: Jinač výměna těsnění v Toyotě v Hradeci Králové když jsem se tam stavil tak prý 25000kč :?: :roll: :?: přeju ti at dobře dopadneš
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

Jsem schpen hlavu sundat,poslat ji na tlakovou zkoušku popřípadě zajistit opravu...Od Prahy jsem 35km popřípadě-počítám auto je nepojízdné mám odtahovku.....Ceny 300/hodina náhradní díly se slevou 20%.
v případě zájmu neváhej kontaktovat :-) 777193983
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od tompo »

No nerad bych to zakřiknul, ale zdá se, že já měl vyjímečně kliku.
Čekal jsem celou zimu, až se oteplí a to těsnění si vyměnim sám. Cca před týdnem jsem tu hlavu už málem sundal, když se k tomu nachomejtnul kámoš a povídá, že na sundání hlavy je vždycky dost času a že ještě něco zkusíme. Po chvíli zkoumání hadic u expanzky povídá, že to musí být někde ucpaný a že vyndáme expanzku.
Bingo! Dirka, kterou si motor přisává, byla ucpaná :roll:
Takže následovalo propláchnutí celého systému, nový termostat, nová chladící kapalina a Prevít zase dělá radost :lol:
Přesnost diagnózy toho borce, co mi radil, ať vyměnim těsnění pod hlavou, raději ani nebudu komentovat :evil:
Previa GL ´95, LPG Magic
BMW 523i, E39, LPG Magic
Honda XL600V ´89
bylo: Camry Stationwagon 2.0 TD XL ´92
Volvo 940 '95 Combi, B230FB, LPG LovTec samodomo
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Prasklé těsnění pod hlavou nebo dokonce hlava?

Příspěvek od frostie »

Zdravím všechny, prodávám Previi a na poslední přípravě na STK mi můj servisák řekl, že dolil všechny náplně a pak při kontrole zjistil úbytek vody. Po chvíli kontroloval znovu a už nemizí. Myslíte, že by to mohl být i případ těsnění pod hlavou nebo hlava? Moje hlava na to nemá, ale laicky si pročítám tyhle diskuze a narazil jsem na tohle téma. Moc se mi tomu nechce věřit, auto se chová naprosto stejně jako před lety, kdy jsem jej koupil. Jako prase nejezdím, jsem klidný řidič, žádné vytáčení do červeného pásma. Dá se poznat prasklá hlava nebo těsnění podle chování auta?

Nechci prodávat kočku v měchu, a zároveň už nechci před prodejem nic podobného řešit. To asi raději půjdu s cenou dolů. Pokud by mohlo pomoct něčemu výměna nějakého poměrně levného dílu, (cca 1000-2000 CZK) tak to jsem klidně ochoten ještě pro klid duše provést. Poradíte prosím? Díky za každý názor.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

Re: Prasklé těsnění pod hlavou nebo dokonce hlava?

Příspěvek od tompo »

Tak nevim, ale pokud to už nemizí, viděl bych to spíš na nějakou netěsnost na hadicích, víčku expanzky atd..Se zástavbou LPG tam navíc přibylo pár neorigo spojů...
Co indície jako emulze na víčku víka hlavy či pára z výfuku?
Previa GL ´95, LPG Magic
BMW 523i, E39, LPG Magic
Honda XL600V ´89
bylo: Camry Stationwagon 2.0 TD XL ´92
Volvo 940 '95 Combi, B230FB, LPG LovTec samodomo
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Prasklé těsnění pod hlavou nebo dokonce hlava?

Příspěvek od frostie »

Taky si spíš myslím, že někde nějaká netěsnost, ujel jsem od té doby skoro tisíc km a nic se neděje. Plně naložené auto. Je pravda, že já si auto šetřím, a to jsem taky naučil manželku. Jezdím v otáčkách 2000-3000. Tak mě tohle docela mrzí. Na auta jsem levý, tak musím spoléhat na známé a servismany... Na víčko hlavy se podívám, kouř z výfuku jsem nezaznamenal. Dík za tipy. Jinak změření tlaku na válcích je jednoduchá záležitost anebo spíše složitá? Je nutno auto na zvedák?
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

Re: Prasklé těsnění pod hlavou nebo dokonce hlava?

Příspěvek od tompo »

Na II.gen. si myslím je změření tlaků poměrně jednoduché, tak do 30min a zvedák nepotřebuješ. Stačí pouze svíčák a manometr.
Prasklou hlavu nebo těsnění ti to ale podle mě neodhalí :(
Jinak pokud ti to za 1000km žádnou vodu nevzalo, je to podle mě v klidu a pátral bych po těch netěsnostech na hadicích. Nemrznoucí směs po zaschnutí zanechává stopy v podobě lehce zbarvených krystalků 8)
Previa GL ´95, LPG Magic
BMW 523i, E39, LPG Magic
Honda XL600V ´89
bylo: Camry Stationwagon 2.0 TD XL ´92
Volvo 940 '95 Combi, B230FB, LPG LovTec samodomo
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Prasklé těsnění pod hlavou nebo dokonce hlava?

Příspěvek od frostie »

Tak víčko mě trochu uklidnilo, žádná emulze tam není, jen trocha nepančovaného oleje. Muselo to jít ven někudy jinudy.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

Re: Prasklé těsnění pod hlavou nebo dokonce hlava?

Příspěvek od tompo »

Voda by samozřejmě mohla mizet i přímo do spalovacího prostoru(žádná emulze), ale vzhledem k tomu, že se za 1000km hladina nehla, myslím, že to bude v cajku 8)
Previa GL ´95, LPG Magic
BMW 523i, E39, LPG Magic
Honda XL600V ´89
bylo: Camry Stationwagon 2.0 TD XL ´92
Volvo 940 '95 Combi, B230FB, LPG LovTec samodomo
Uživatelský avatar
martin.v
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28.09.2011, 08:16
Bydliště: košice

Re: Prasklé těsnění pod hlavou nebo dokonce hlava?

Příspěvek od martin.v »

podarilo sa Vám kúpiť celú sadu tesnení , alebo len pod hlavu a kusovo ďalšie, sadu skrutiek?

potrebujem výmenu. už dlhšie sa na to chystám. našiel som len nejake tesnenia. na ebay sú celé sady aj so skrutkami.

ak má niekto skúsenosť s kúpou - poprosím o odpoved

dakujem Martin
------------------
Previa r.1996
Odpovědět

Zpět na „Previa“