Pri studenem motoru skube

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
woita
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pát 21.01.2011, 09:00

Pri studenem motoru skube

Příspěvek od woita »

Zdravim vas ve foru, jelikoz jsem novym majitelem PRevie (potazmo jeji sestra Estimy-Eminy) chci se zeptat cim to mohlo byt? PRi ranim studenem motoru (mozna vice po desti) motor jakoby sem tam zakasle, a nema stejnomreny volnobeh... Mam rok 91, 2.4 benzin ,automat...Po zahrati uz vse slape jak ma... NEtrpi tyhle motory nejakym vnikem vlhkosti do rozdelovace nebo tak neco?
Dekuji za rady!
Uživatelský avatar
VDC
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 15.01.2009, 17:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

Ahoj,
vzhledem k tomu, že rozdělovač je stejně jako všechno ostatní pod autem, tak kdyby měl vlasovou trhlinu, určitě by to škubalo. Ale pravděpodobně by to škubalo i v dešti, nejen po startu. Alespoň si to myslím. Já jsem měnil víčko rozdělovače před vánoci a objednal jsem nějaký italský. Na původním už byly vypálený kontakty. A můj mechanik mi říkal, že jsem neudělal dobře, že tyhle italský náhrady moc nevydrží, že praskaj a že jsem měl objednat originál. No tak až praskne, tak to pak nahradím originálem.
Jinak jsem před vánoci řešil chcípání studenýho motoru, i to byl důvod k výměně víčka rozdělovače, aplikaci novejch svíček a kontrolu ventilů a ačkoli se to trochu zlepšilo, řekl bych, že příčinou byl nějakej bordel v benzínu. Jezdim na LPG a na benzín to teda vlastně jezdí jen studený. Teď se to zdá se vyléčilo. :)
Obrázek
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Legacy 2.2 ´91 (under reconstruction)+Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
kristýna ficová
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: sob 30.01.2010, 13:52
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od kristýna ficová »

taky bych potřeboval poradit....nenašel jsem souvislost ani se zimou, ani s vlhkostí na silnici či ve vzduchu ani se zahřátím motoru...každopádně....poslední dobou mi při prudší akceleraci se auto jako kdyby začalo dusit a cukalo, jako kdyby to bylo zahlcené, či najednou jelo jen na tři válce...když jsem plyn ubral zase to bylo dobré a pak cca týden nic, nedávno ale opět auto začalo cukat, podotýkám, že jsem myslel, že mi to dělá plyn a tak jsem hned přepínal na benzin, ale dělá to to samé....a ted se k tomu přidalo i kolísání otáček, v sobotu se mi otáčky dostávaly skoro k nule, ale auto nechcíplo a jelo to na neutrál tak kolem 300....vyčetli jsme to u známého na takové univerzální diagnostice a pomocí blikacího kódu mi to napsalo, že je chyba v lambda sondě/vyhřívání lambda sondy, jel jsem s tím na emise, kde mi řekli, že podle údajů je lambda sonda naprosto v pořádku....chtěl jsem známému předvést, co to dělá při akceleraci, ale samozřejmě to vůbec nic nedělalo...motor táhnul jako zamlada :))) jen otáčky na neutrálu mírně kolísaly.....

poradíte....? neměl jste někdo něco podobné? může to souviset s nedávnou překopávkou na plyn??? špatné svíčky??? je možné, že to na emisích nepoznali???
Previa '99 GL
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od frostie »

no já teda nemám previu, ale corollu, nemám v ní LPG a je to 1,4 VVTI. jinak ale všechny ostatní příznaky mám též. když je venku teplo, léto, občas se dusí při samotném startování - hodně kolísají otáčky a někdy má tendenci i chcípnout. při rozjezdu se pak taky občas dusí. zatím jsem to nijak neřešil, pro startování mi pomáhá nestartovat hned, otočit klíčkem do polohy zapnutí baterie a veškerého elektra a až přestanou svítit kontrolky, startuju. a to dušení při studeném motoru nijak neřeším, jen si dávám majzla, abych někomu nevjel do cesty. po pár metrech se motor dusit přestane. 8)
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
kristýna ficová
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: sob 30.01.2010, 13:52
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od kristýna ficová »

ale mě to dělá i po zahřátí...prostě někdy se chce dusit, jindy jede normálně.....vzhledem k blížícímu se létu a delším výletům, bych to rád opravil...takže nějaká indicie by pomohla..ono vyčíst chybu lambdy a pak zjistit, že funguje normálně je divné...
Previa '99 GL
Uživatelský avatar
VDC
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 15.01.2009, 17:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

To kolísání volnoběhu ti to dělá pořád, nebo jenom když zrovna blbne ta akcelerace ? Volnoběh totiž řeší takovej solenoid, na kterým se volnoběh nastavuje. Taky mi trošku blbne a volnoběžné otáčky občas při přechodu z jízdy do volnoběhu zakolísají skoro až k nule a pak se zase zvenou. Jednu chvíli mi to chcípalo, ale můj opravář to nastavil na maximum, takže to nechcípá, jen kolísá. Jinak mi to jede normálně.
S tím zahlcováním bych věřil tomu, že to dělá ta lambda, že jí občas rupne v obvodech a směs je příliš bohatá, proto se to hltí a po uvolnění plynu se to zklidní. Jestliže to dělá jen občas, mohlo to zrovna na emisích fungovat normálně a neprojevit se. Já bych věřil tý vyblikaný chybě. A primárně bych se zkusil ubírat touhle cestou.
Obrázek
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Legacy 2.2 ´91 (under reconstruction)+Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
kristýna ficová
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: sob 30.01.2010, 13:52
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od kristýna ficová »

no u mechaniků vypadám jako idiot, nebo jako automobilový hypochondr...

prostě nedokážu ukázat, jak se to občas dusí při akceleraci, protože třeba dnes to jezdilo bez chybiček....minule jsme "poskakovali" 30 km k babičce a ted jezdím týden v pohodě

jen otáčky na volnoběh kolísají drobně mezi cca dle ukazatel 750-800...prostě ručička není klidná a i podle poslechu ten motor nejede pravidelně...

takže rád vyslechnu všechny názory, kam se všude mám podívat, poslední rada bylo zapalování

na chybu na lambdě mi řekli, že se tam pravděpodobně uložila, když dostávala ty dusivé impulsy a nevěděla, co s tím....že lambdou to nebude

ach jo :(
Previa '99 GL
Uživatelský avatar
VDC
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 15.01.2009, 17:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

Aha, tak jestli ti kolísá volnoběh okolo 800 otáček, tak to nebude ten samý problém co mám já. Mě zlobí vysloveně přechod z otáček do volnoběhu a nejvíc u studenýho auta. A já vím, že je to tím solenoidem, kterým se vonoběh šteluje. Tvůj problém bude skutečně někde jinde. Je mi jasný, že se děsně blbě odhaduje, co to může bejt, když to 5 dní jezdí dobře a pak 3 na hovno. Osobně moc nevěřím tomu, že to bude cokoli ze zapalovací soustavy, protože si myslím, že to by tu chybu dělalo pořád. Ale můžu se mýlit, nejsem profík. Já osobně bych hledal chybu v nějakým tom bazmeku, kterej si cosi vyhodnocuje a může to dělat někdy dobře, někdy blbě. Možná bych jako první pomoc zkusil očistit kontakty na tý lambdě, jestli by to třeba nepomohlo.
Obrázek
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Legacy 2.2 ´91 (under reconstruction)+Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Previa“