OBX

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

OBX

Příspěvek od Pavel Liška »

OBX power pulleys 00-05 toyota celica,původně jsem chtěl jenom řemenici na klikovku,ale v této sadě jsou tři+alternátor+vodní pumpa.To,že mají menší hmotnost je dané z čeho jsou vyrobené,ale nezjistil jsem jestli hnací má menší průměr a hnané větší,nevíte někdo víc,dík.
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Můj názor po výměně řemenice na klice za menší a lehčí: Na výkonu motoru je to poměrně dost znát. Pokud menší průměr řemenice stačí k pohonu všech periferií ( a to by měl, vzhledem k tomu, že na volnoběh motor běží omezený čas, maximálně se může stát, že bude problikávat kontrolka dobíjení, nebo sepne větrák chlazení ) a ostatní řemenice zůstanou stejné, změní se převodový poměr a na klice nějaký kW výkonu ušetřím. Dá se to lehce spočítat trojčlenkou. Pokud zmenším i ostatní řemenice, efekt se ztrácí. "Lehčímu" materiálu bych až tak velký význam nepřikládal,tam zase budou hrát roli kinetická energie, setrvačnosti a podobné věci.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Je to tak jak píše Honza. Hlavně!! nekupuj na ebay ale objednej přímo u obx na jejich kontaktu. Ebay obchodník s poloviční cenou a lokací singapur,hong kong,malaysia moc důvěry nebudí. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

OBX

Příspěvek od Pavel Liška »

Monkeywrenchracing nabízí řemenice alternátoru a vodní pumpy o větším průměru a popisují jaké to má výhody.Nenapsal jsem,že řemenice alternátoru a vodní pumpy jsou mennší,až tak blbý nejsu.Jde mě oto,že po zadání do vyhledávače OBX jsem narazil na několik variant a jedna nabizí komplet sadu tří řemenic a nepodařilo se mě zjistit jaké mají jednotlivé řemenice půměry,proto ten dotaz.
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Koukal jsem taky po webu a nikde jsem na rozměry nenarazil. Takže jedině změřit na autě a potom dotaz prodejci, ale je to riziko. Ani v manuálu jsem rozměry nenašel.
Jinak pokud dáš ostatní řemenice větší a na klice necháš stejnou, je to to samé, jako když dáš na kliku menší a ostatní necháš stejné, ale to určitě víš. Mám za to, že by se měly vyměnit všechny řemenice, i na klimě a servu, aby to mělo co největší účinek, převodový poměr se určitě nějak rozkládá, když v soustavě řemenic vyměním jednu, nebude to stejné, jako výměna všech, ale nechce se mi s tím teď počítat. :wink:
Podle mého je nejlepší vyměnit řemenici na klice a je vystaráno. To bych viděl i jako nejlevnější variantu.
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

obx

Příspěvek od Pavel Liška »

Jde oto,že samotná řemenice na kliku stojí kolem 70 us a komplet třech stojí 130 a to není takový rozdíl v porovnání ceny za dopravu.Řemenice alternátoru je na svoji velikost dost těžká.
Uživatelský avatar
jaroo021
Řidič
Příspěvky: 225
Registrován: čtv 07.01.2010, 16:02
Bydliště: Lučenec

Příspěvek od jaroo021 »

a co na tu mensiu klukovu remenicu povie servo cerpadlo?
AE111 1.6 20V Black Top 6speed
20V + N/A mood = integra food
20V + garrett = vrchol potravinového reťazca
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

nic :wink:
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
jaroo021
Řidič
Příspěvky: 225
Registrován: čtv 07.01.2010, 16:02
Bydliště: Lučenec

Příspěvek od jaroo021 »

pozri sa na toto ked si este nekupil
http://www.nonstoptuning.com/pKitToyCelc.htm
o 18% mensia ako OEM remenica a stoji necelych 110usd
AE111 1.6 20V Black Top 6speed
20V + N/A mood = integra food
20V + garrett = vrchol potravinového reťazca
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Příspěvek od cipajs »

Dostal jste se někdo již k realizaci výměny řemenic u 1zz?
(případně alespoň 2zz)

Originál řemenice na klikovce by údajně měli mít snad 1,5kg, jestli to odpovídá realitě, těžko říct, nevážil jsem. Jak jsou na tom ře. na altíku a pumpě, či klímě, to už jsem nenašel ani v hrubém odhadu. Průměry jsou pak změřený raz dva.
Docela by mě zajímalo, jestli jste si už někdo s jejich váhou a průměrama pohrál? Případně jaký vliv to mělo na reakci plynu a nožná i nějaké méně, či více citelně ušetřené koně?
Obrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Zejdy> čau závodníku, už se ti povedlo čičinu opravit? Snad jo :listen:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

To cipajs> řemenici na klice mám vyměněnou, bohužel jsem je nevážil, ale podle ruky je váhový rozdíl obrovský. O výkonu nemůžu nic říct, protože při 143 kW dva, tři kW sem-tam nepoznám. To by se muselo změřit. Aspoň z toho mám dobrý pocit. :lol:
Možná u 105 kW ten rozdíl bude markantnější.

To micron> neopravil, motor je ale v motorárně u Libora a mělo by se finišovat, všechny ND už jsou, takže složení motoru by pak nemělo trvat dlouho. Počítám tak 14 dní. :D :D
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Příspěvek od cipajs »

to zejdy: Kupoval jsi hotový díl nebo ji máš dělanou?

A jak jsi na tom s průměrem? Ponechal si stejný?
Obrázek
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Kupoval jsem hotovou, průměr je o cca 15 mm menší než u originálu.
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Příspěvek od cipajs »

Tak jim ještě kdyžtak udělej reklamu a poreferuj kdo ji zhotovil a na kolik si jí cenil:D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“