Camry 3,0 V6

vše ohledně modelové řady Camry
ptmoto
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 23.10.2010, 00:08

Camry 3,0 V6

Příspěvek od ptmoto »

Ahoj, mam nabidku koupit za velice slusne penize camrynu r.v. 98, najeto 105000 km, je to 3litr v automatu. Chtel bych vedet Vase zkusenosti s timto motorem a hlavne, jak je na to automat? Sere se nebo je to drzak? Popr co prozkoumat pri koupi? Dik, petr.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

prvotně se zamysli nad tím jaká cílová skupina si kupuje camry a pak ti dojde že ta kilometráž absolutne nemuže být reálná.
Co se týče automati, je méne náchylný na poruchy než manuální převodovka, pokud dostává správný servis - a to je opet vzhledem ke kilometrum ( reálným ) nejisté.
Každopádne pokud do ní pujdeš tak skontroluj tesnost převodovky, bývá to nejčastejší problém a c o nejdříve po koupi si nech vymenit filtr v převodovce a olej ( použij správný ).
Automat by měl zamezit řidiči zbytečne týrat motor, takže třeba mé zkušenosti sautomaty jsou takové že i když mají najeto hodně přes půl mega tak ty motory nebývají utahané, zničené ( samozřejem zase záleží na péči jakou dostával ) přetáčením atd a většinou jim stačí je jen přetěsnit pokud mají uniky oleje .

Uniky oleje z opřevodovky vetšinou znamenají zanesene ventily a problémy s řazením, které prodejce maskuje diolitím většího množství kapaliny ( nepoznáš podle merky, pokud nevíš jak v konkrétním automatu hladinu měřit ), takže autí dobře řadí a nepoznáš nic, takže jdi primárne po unicích z převdovky ( gufera poloos, uniky mezi jednotlivými části převodovky ).
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Příspěvek od petrbk »

Tak ty kilometry mně smrděj, možná kdyby si to koupil nějakej dědula. Z camry bych vůbec neměl strach, je to držák. To auto nevyžaduje skoro žádnou péči. Já už jí mam přes rok a řekla si jen o těsnění a nový olej. Jediné co nefachá je vyhřívání řidičovy sedačky. Koupil jsem ji s necelými 200 000 kilometry na budíku, ale dle interiéru tomu vůbec nevěřím. Automat řadí sametově, ale už se chystám na výměnu oleje, tu jsem ještě nedělal. Po ránu než se zahřeje, tak řazení je citelnější. Po zahřátí opět samet :D Teda doufám, že je to olejem :lol: Spotřeba velice parádní. Jezdím téměř 100% město a mam to kolem 11 litrů a rád občas vyháním pavouky z výfuku :twisted:
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

moje zkušenosti s automaty od toy - doporučuji ob jendu výmenu oleje menit i filtr, kor když jsou staší, rychle se zanáší a auto potom řadí uuuplne jinak :)
ptmoto
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 23.10.2010, 00:08

Příspěvek od ptmoto »

podle fotek co pan zatim poslal, se nezda, ze by auto bylo nejak brutalne stahly na tachometru, ale samozrejme ze divny me to taky prijde. Uniky oleje pry nikde nejsou, ale to bych stejne zkontroloval.
For IDAHO: uz jsi o matech nekde tady na foru psal, pokud si nekdo neni jistej, novy olej, 1/3 intervalu pro vyplach prevodovky, opet novy olej + filtr. A ted par otazek? Da se pres tebe objednat ten filtr a jaka by byla cena at vim. A jaky se dava olej, kolik a interval vymeny. popř. me bude stacit, kdyz me nekdo nasmeruje na stazeni servisniho manualu. Timto jeste netvrdim, ze loďku koupim, ale at o tom vim co nejvic a nejsu za tupana.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

ptmoto píše:podle fotek co pan zatim poslal, se nezda, ze by auto bylo nejak brutalne stahly na tachometru, ale samozrejme ze divny me to taky prijde. Uniky oleje pry nikde nejsou, ale to bych stejne zkontroloval.
For IDAHO: uz jsi o matech nekde tady na foru psal, pokud si nekdo neni jistej, novy olej, 1/3 intervalu pro vyplach prevodovky, opet novy olej + filtr. A ted par otazek? Da se pres tebe objednat ten filtr a jaka by byla cena at vim. A jaky se dava olej, kolik a interval vymeny. popř. me bude stacit, kdyz me nekdo nasmeruje na stazeni servisniho manualu. Timto jeste netvrdim, ze loďku koupim, ale at o tom vim co nejvic a nejsu za tupana.
hod mi do SZ vinko a ja ti vyjedu přímo z TOY ODS intervaly a normy..
captblood2
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: úte 26.10.2010, 21:41

Re: Camry 3,0 V6

Příspěvek od captblood2 »

ptmoto píše:Ahoj, mam nabidku koupit za velice slusne penize camrynu r.v. 98, najeto 105000 km, je to 3litr v automatu. Chtel bych vedet Vase zkusenosti s timto motorem a hlavne, jak je na to automat? Sere se nebo je to drzak? Popr co prozkoumat pri koupi? Dik, petr.
Mam stejnou Camry ('98, 3.0 V6) uz druhym rokem. Kazdy den je radost ji ridit.

Pro:

- Motor nezere olej ani pri ostre dalnicni jizde.
- Reaguje okamzite na plyn - na semaforu ma jen malokdo sanci :)
- Motor je pruzny - automat v kickdownu udrzi 3. stupen az do 175km/h a 6000 otacek. 200 jede vcelku ochotne.
- S automatem jsem nemel zatim problem, jen jsem vymenil olej.
- Prizniva spotreba 12 litru pri mirne agresivni mestske jizde. V papirech je psano 16.2.
- Katalog ND je dostupny na internetu (http://www.toyodiy.com). Staci vzit cislo ND a poslat dealerovi a dil si vyzvednout.
- Servisni manual lze snadno stahnout v anglictine, muzu dodat.
- Auto pry najede 600.000 i vic bez problemu. Me napr. za dva roky nepraskla jedina zarovka.
- Auto nepritahuje zlodeje a je nenapadne.

Je treba pohlidat:

- Pokud Camry spatne startuje - typicky otoci se klickem a nic, otoci se klickem a nic, a popatnacte nastartuje, je treba vymenit kontakty ve starteru pomoci opravne sady vyrobce. Stoji 729Kc s DPH, zvladnul jsem sam na parkovisti. Je to znama zavada.
- Podruhe bych nekoupil auto v cerne barve s trilitrovym motorem - v lete je v nem silene vedro i s klimatizaci.
- Zda se, ze nikomu nefunguje vyhrivani sedacek. Me take ne.
- Mel bych poresit drhnouci brzdovy pistek, ale zatim se k tomu nemam. Je treba zkontrolovat symetrii brzdoveho ucinku ve 130km/h.
- Kickdown chce pomerne velkou silu v ridicove noze pro aktivaci.

Proti:

- V motoru neco cvaka. Podle servisu jsou to vstrikovace a nemam to resit, pry Japonci jsou hlucni. Podle me jsou to neserizene ventily. Serizeni je silena operace, na kterou je potreba sada 32 ruznych podlozek a rozmontovava se polovina motoru. Ventilu je 24. Servis to odmitl delat - pry to ma hydrostely (nema).
- Druha cast napric ulozeneho motoru V6 neni zrovna pristupna - cokoliv na nem delat bude zrejme drahe. Viz. servisni manual.
- 140kW na prednich kolech je dobre tak na dalnici, jinak auto rado hrabe, pri prudsim pridani plynu rve volant z ruky (vlastnost predniho nahonu).
- Podvozek je uz ponekud hlucny (auto z CR), ale dle STK je tuhy a bez problemu.
- Klimatizace je nic-moc (i cerstve naplnena), bez garaze to neni ono. Topeni by take mohlo byt o neco vykonnejsi.


P.S. S tim filtrem v automatu je to zajimava otazka. Manual se o nem nezminuje, ceska servisni prirucka take ne. Olej v automatu mi menili v servisu - zapomnel jsem se zeptat jestli tam vubec je.

Manual jsem dal k dispozici sem (relevantni sekce jsou pro motor 1MZ-FE)

http://scanner.gin.cz/toy/
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Filtr je uvnitř převodovky pod vanou. Nepadla tady velice důležitá informace která převodovku může nenávratně poškodit a to že olej se kontroluje zásadně na provozní teplotě oleje převodovky a běžícím motoru v poloze parking.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
ptmoto
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 23.10.2010, 00:08

Příspěvek od ptmoto »

Tak zitra se jedu na camrynu mrknout, snad to vyjde a budu spokojenej majitel, pak urcite dam vedet. Ale potreboval bych jeste poradit, Jak by se mel automat normalne chovat? Coz znamena v kolika otackach prerazuje v normalu, v kolika ve spotu (teda jestli tenhle rezim ma), a tak? Jediny co vim o matech je, ze musi byt vse plynuly a bez nejakych razu a skubancu. Dik za rady.
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Příspěvek od petrbk »

V kolika otáčkách přeřazuje? Záleží na poloze plynu :D Žádnej sportovní režim tam nenajdeš. Jediný co tam najdeš je tlačítko overdrive na páce.
ptmoto
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 23.10.2010, 00:08

Příspěvek od ptmoto »

to jakoze kdyz tomu budu davat sadu, tak to bude radit ve 4500 ot/min a kdyz pojedu pianko, tak to radi ve 3000 ot/min nebo jak, nejsu z toho chytrej. pokud to nema sport rezim, tak to musi radit furt ve stejnejch otckach. A co je overdrive? Ridil jsem passat b6 v matu a bmw 5 v matu, ale jen z bodu A do bodu B a resil jsem jen polohu D, R a P, jinak s matem nemam zkusenosti.
ptmoto
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 23.10.2010, 00:08

Příspěvek od ptmoto »

tak jsem cetl jiny forum, psaly ze tlacitko O/D je k vyuziti max. vykonu motoru a ma se roznout kontrolka na palubce. Ale jak je to s tim razenim v otackach?
Uživatelský avatar
smutok
Věčnej rejpal
Příspěvky: 531
Registrován: úte 26.10.2010, 10:35
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smutok »

Ako uz bolo napisane, automat radi podla toho ako dupes na plyn, to znamena, ze ked mas plyn na podlahe, tak ti preradi okolo 6000 otacok a ked sa pomalicku rozbiehas tak kludne aj v 2000. Tieto automaty sa ovladaju skoro vylucne plynovym pedalo, tak jedine riesenie aby si pochopil ako sa chova, je skusat pocas jazdy, nie je to ziadna veda.
Yaris II 1.0Obrázek
Corolla E12 1.4Obrázek
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Příspěvek od petrbk »

Jinak tady je docela hezky popsána funkce overdrive http://auto2.lidovky.cz/clanek_lidovky. ... lanek=4301

Já mam overdrive skoro neustále zaplej, pokud se zrovna nekodrcám ucpanym centrem.
ptmoto
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 23.10.2010, 00:08

Příspěvek od ptmoto »

super, uz to docela chapu. Skoda jen ze dneska camry nevysla. Dojel jsem z brna do prahy pro vuz, vedel jsem ze jsou nabourany ridicovy dvere a blatnik, a s opravou pocital. Jenze co nastalo kdyz jsem auto spatril na vlastni oci nechtejte ani vedet. Chtelo se me brecet. Auto bylo domrdany ze vsech stran, pan to tak sikovne nafotil, ze z fotek nebylo nic poznat a jeste me tvrdil ze je vse ok. Abych jen nepomluvil, vevnitr to nemelo chybu, ale ten lak a plechařina :roll:
Odpovědět

Zpět na „Camry“