E10 - rozměry ráfků a pneu - vyřešeno (+postup zápisu)

Povídání týkající se disků a pneumatik - technika! Bazar je dole v bazaru...
Uživatelský avatar
wisdom
Navigátor
Příspěvky: 96
Registrován: stř 02.09.2009, 13:49

E10 - rozměry ráfků a pneu - vyřešeno (+postup zápisu)

Příspěvek od wisdom »

Koupil jsem Corollu E10 sedan, rv.1995.

V TP zapsáno:
165/70 R14 81T
5,5 JJ X 14 ET 45

Na autě jsou letní pneu (jako nové) na originál plecháčích.
V garáži k tomu zimní pneu na odpis.

Můj plán je přezout plecháče na zimu do nových pneu a na jaře už nepřezouvat, ale jen vyměit za nějaké nové pěkné liťáky.

Moc se v tom nevyznám, tak bych k tomu měl pár dotazů:

1.ZIMA - na značku pneu se asi ptát nebudu, toho je všude dost (asi vezmu Goodyear Ultragrip 7+), potřebuju ale poradit s rozměrem ...
Mám dodržet co mám v TP a koupit přesně to co tam je, nebo nějaké jiné? R14 bych nechal kvůli ráfkům, ale jestli třeba nevzít 175, nebo 185? A jaké konkrétně?

2.LÉTO - jelikož mám k autu slušné pneu, stačilo by koupit jen liťáky ...
Jenže to jsou jen 14" a nevím, jestli to má smysl. Nebude lepší gumy prodat a koupit alespoň 15" i s novýma gumama?

K té výměně za liťáky mám trochu víc dotazů, ale to bych asi nechal na jaro, až to budu řešit :) Teď nejdřív potřebuju vyřešit tu zimu.

Jinak předpokládám, že zápis jiných ráfků/pneu do TP stačí udělat až před technickou, takže když bych případně dával jiný zimní pneu, tak bych pak zápis udělal najednou i s liťákama na jaře?


Díky moc.
Naposledy upravil(a) wisdom dne čtv 14.04.2011, 12:33, celkem upraveno 1 x.
ex Toyota Corolla 1.4 XLI sedan, r.v. 1995
Toyota Auris 1.6 Luna, r.v. 2011
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1795
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: E10 - rozměry ráfků a pneu

Příspěvek od ArnieGT »

wisdom píše:Koupil jsem Corollu E10 sedan, rv.1995.

V TP zapsáno:
165/70 R14 81T
5,5 JJ X 14 ET 45

Na autě jsou letní pneu (jako nové) na originál plecháčích.
V garáži k tomu zimní pneu na odpis.

Můj plán je přezout plecháče na zimu do nových pneu a na jaře už nepřezouvat, ale jen vyměit za nějaké nové pěkné liťáky.

Moc se v tom nevyznám, tak bych k tomu měl pár dotazů:

1.ZIMA - na značku pneu se asi ptát nebudu, toho je všude dost (asi vezmu Goodyear Ultragrip 7+), potřebuju ale poradit s rozměrem ...
Mám dodržet co mám v TP a koupit přesně to co tam je, nebo nějaké jiné? R14 bych nechal kvůli ráfkům, ale jestli třeba nevzít 175, nebo 185? A jaké konkrétně?

2.LÉTO - jelikož mám k autu slušné pneu, stačilo by koupit jen liťáky ...
Jenže to jsou jen 14" a nevím, jestli to má smysl. Nebude lepší gumy prodat a koupit alespoň 15" i s novýma gumama?

K té výměně za liťáky mám trochu víc dotazů, ale to bych asi nechal na jaro, až to budu řešit :) Teď nejdřív potřebuju vyřešit tu zimu.

Jinak předpokládám, že zápis jiných ráfků/pneu do TP stačí udělat až před technickou, takže když bych případně dával jiný zimní pneu, tak bych pak zápis udělal najednou i s liťákama na jaře?


Díky moc.
Na zimu bych nedával rozhodně širší pneu ba naopak buď to co máš v TP nebo případně i užší je možno, na sněhu je přece jenom mít lepší užší pneu kvůli ovladatelnosti než balony na kterých budaš jako na saních :wink: :wink:
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Uživatelský avatar
wisdom
Navigátor
Příspěvky: 96
Registrován: stř 02.09.2009, 13:49

Litá kola

Příspěvek od wisdom »

Tak zimu jsem pořešil (zůstal jsem u předepsaných rozměrů) a teď už začínám pomalu přemýšelt o litých kolech na léto, kdyby se někde objevila zajímavá cena. Nevím ale co mám chtít, tak snad mi poradíte. Pro lepší posouzení přikládám i foto.

1. mám 14" letní penu v dobrém stavu - mám kvůli tomu pořizovat 14" alu disky, nebo je to zbytečný a je lepši se pokusit gumy prodat a orientovat se na větší? a když, tak kolik je pro tu mojí rollku optimální jak z hlediska vzhledového, tak funkčního? (samožejmě je mi jasné, že větší kola budu muset nechat zapsat do TP, ale v tom nevidím problém)

2. moc nerozumím způsobu uchycení (rozteč) - musím hledat jen specifický rozměr (jaký?), nebo je mi to jedno a pomocí redukcí se dá namontovat cokoliv?

3. viděli jste někde mojí rollku s pěknýma kolama? víte o nějkaých fotkách mojí rollky s pěknýma kolama? prostě budu vděčný za cokoliv, co mii pomůže vybrat vhodný vzhled, abych jí tím zkrášlil a ne naopak ublížil :)

Díky.

Obrázek
ex Toyota Corolla 1.4 XLI sedan, r.v. 1995
Toyota Auris 1.6 Luna, r.v. 2011
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Na tohle auto, pokud je to před faceliftem v r. 1995, dostaneš od Toyoty jenom dva rozměry:
165/70-14
175/65-14.
Po faceliftu (1995-97) jsou ty rozměry asi čtyři.
Jiný rozměr by musel jít přes typový list výrobce ráfku.

Rozteč je kritická (4x100), prostřední díra bývá větší a existuje redukce (středící kroužek) na 54,1. Já mám čtrnáctky Enzo (ET38) a kroužek je dostupný.
A vypadá to asi takhle:
http://www.toyotaklub.cz/forum/album_pi ... ic_id=3864.

A rozhodně nejezdi s něčím, co nemáš v TP, to je dneska už o hubu....
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

nechci jimmimu odporovat, ale dost mozna ma nektery vyrobce disku typovy list s certifikaci od tüv na tve auto i na jiny rozmer. myslim, ze patnactky nejsou utopie ;)
jinak roztec: tu samozrejme musis dodrzet, stejne tak bys mel vedet, jaky je idealni et a stredovka pro pripadny stredici krouzky

jinak kdyby ses rozhod pro ctrnactky nakonec, tak ja ted na mazdu na zimu kupoval 14" sparco pista a jsou za ty penize uplne neuveritelny (sparco kola jsou oz), takze doporucuju, navic k tvoji barve auta by pasly jak prdel na hrnec ;)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Příspěvek od radys03 »

jojo přesne tyhle jsem kupoval napodzim od borce za 5500 + gumy(7,5mm-8mm)+ bezpecnostni srouby :lol: za tu cenu jsou krásný.... Mam ale problém se stredicim krouzkem :roll: Vsude co jsem schanel tak mi rekli ze kazdy vyrobce ma trochu jiny krouzky tak ze bych se musel obratit primo na vyrobce sparco... ale to jsem nikde na netu nenasel! Bylo mi doporuceno nechat si od nejakyho soustruznika vyrobit ze silonu neb duralu.

Dá s k těmto kolům dohnat zápis do TP?? maj et 37 r14" 6J 175/65....
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

biscuit píše:nechci jimmimu odporovat
Však mi také neodporuješ, přesně to samé tam píši také. Stačí jen pořádně číst :wink:
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

jimmi: no jo, to bych musel poradne cist ;) nejak jsem tu dulezitou veticku prehlid

radys03: ja stredici krouzky dostal primo v krame gratis ke kolum. kdyz se daly do disku, tak malinko vystupovaly z dosedaci plochy, ale utazenim se to zrejme srovnalo, protoze se to chova uplne v pohode ;)
kupoval jsem zde:
http://www.kola-na-auto.cz/ (btw. velmi rychlej a prijemnej kauf ;) )
tak se tam muzes zeptat jaky stredici krouzky k tem sparco kolum davaj.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
wisdom
Navigátor
Příspěvky: 96
Registrován: stř 02.09.2009, 13:49

Příspěvek od wisdom »

Tak pratele, moc jste mi nepomohli. Naopak v tom mam ted jeste vetsi gulas.

Je mi jasne, ze musim dodrzet urcite parametry a na ty se vas prave ptam - jak je zjistit? a jake jsou moznosti?

Stejne tak vim, ze nova kola se musi zapsat pres typovy list, ale to jsem myslel neni problem. Nebo snad je? V cem?

Proste toho o kolech moc nevim a doufal jsem, ze mi nekdo napise jak mam postupovat. Proste od A az do Z.

A taky by me zajimalo, jak je to s nakupem od nekoho. Precijen je to starsi auto, tak nechci platit polovinu jeho ceny jen za kola a klidne se spokojim s nejakyma starsima s oderkama :)
Predpokladam, ze z druhe ruky asi nedostanu typovy list a nebudu je tim padem moct zapsat, nebo je to jinak?

Navic jste mi vubec nezodpovedeli muj hlavni dotaz. Jestli ma smysl brat ohled na pneu a kvuli tomu koupit 14" alu, nebo to hodit za hlavu, pneu prodat a koupit vetsi rozmer (jaky)?

Diky.
ex Toyota Corolla 1.4 XLI sedan, r.v. 1995
Toyota Auris 1.6 Luna, r.v. 2011
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Příspěvek od radys03 »

ja osobne bych uz do 15" asi nesel. Gumy bys na to musel dat 195/.... a na 1,3(1,4) to je skoro dost... akorat ti povyskoci spotreba a klesne akcelerace :!:
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Vždyť to píšu, kup si čtrnáctky s rozumným ET.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

wisdom: ono se moc radit neda, clovek aspon trochu musi vedet co chce ;)
osobne si myslim, ze hezky 14" jsou lepsi nez odreny 15" a obecne - kola predepsany vyrobcem nejsou zadna ostuda. ostuda je spis chovat se jako stado, ktere nazouva to nejvetsi, co se tam da nacpat ;)
a jeste jedna ze zivota: krasna kola = krasne auto (pokud se nebavime o popelnicich)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
wisdom
Navigátor
Příspěvky: 96
Registrován: stř 02.09.2009, 13:49

Příspěvek od wisdom »

Aha, rozumim. Ja budu mnohem radsi, pokud nebudu muset jeste resit gumy a budu moct pouzit ty co mam. Takze pokud neni blby davat na auto 14" alu, tak s tim nemam problem. Nejsem tuningar a napotrebuju si neco dokazovat. Chci jen tomuhle zachovalymu autu po tchanovi dat trochu vic smrncu a svezesti a zaroven ho nechat elegantnim. Ale rikal jsem si, jestli ty 14" nebudou moc maly a nebude to vypadat blbe. Ale asi ne.

A pokud nebudu muset resit typovy list a zapis do TP, tak tim lepe!

Takze OK. V TP mam: 5,5 JJ X 14 ET 45.

Pokud to chci dodrzet, abych nemusel nic resit (kdyz uz nemenim prumer), tak musim sehnat alu s temito parametry?:

roztec: 4 x 100
rozmer: 14"
ET: 45

A co je vlastne to 5,5 JJ?
ex Toyota Corolla 1.4 XLI sedan, r.v. 1995
Toyota Auris 1.6 Luna, r.v. 2011
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Šířka pět a půl palce. Ale většinou se dává šest, páč 5,5 je exot na malé vozy.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
wisdom
Navigátor
Příspěvky: 96
Registrován: stř 02.09.2009, 13:49

Příspěvek od wisdom »

Jimmi píše:Šířka pět a půl palce. Ale většinou se dává šest, páč 5,5 je exot na malé vozy.
Aha, diky. To mi taky mohlo dojit.
No jo, ale kdyz dam 6, tak to uz bych musel nechat zapsat do TP. Nebo ne?
ex Toyota Corolla 1.4 XLI sedan, r.v. 1995
Toyota Auris 1.6 Luna, r.v. 2011
Odpovědět

Zpět na „Kola + pneu - technika“