Alu, Plech, Pneu - podělte se o zkušenosti (celicari)

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Alu, Plech, Pneu - podělte se o zkušenosti (celicari)

Příspěvek od Kenne »

dovolím si založit nové, ale již otřepané vlákno.. vím, že tohle je podobné jako se hádat a přít o tom který olej je nejvhodnější do motoru, který je nejlevnější, nejúčinnější a pro všechny bezkorurenční poměrem cena/výkon(užitek)

pročetl jsem zde po foru pár vláken a chybí mi zde nějaké informace, konkrétně pro celicare, přecejen porovnávat nákup jak elektronů či pneu na yarise ci celdu je trochu rozdílné, přecejen na sportovnější auto se očekavá alespoň občasně i sportovnější styl jízdy..

jsou technické parametry, co je optimální a co je doporučované, ale zkušenosti uživatelů jsou to nejcennější, tak bych ocenil a možná i někdo další, kdybychom zde rozvedli trochu diskuzi :)



letni Pirreli Zero Nero 205/50/R16 na originalnich 7gen alu kolech
jsem s nimi velmi spokojen, drzi krasne zatacky na mokre vozovce a vyborne si vedou i prujezdem silnice, kde se drzi nejaka stojata voda, tudiz zvladaji aquaplaning na jednicku.. avsak jsou celkem hlucne a hodne rychle se opotrebovavaji a nejsou zcela levne, byli vsak na tomhle aute jiz pri koupi, az dojde na vymenu, tak kvuli cene se budu koukat po necem jinem

na zimu mam pripravene 15" plechy a planuji na ne nazout nejake 195/60/R15 zimaky, v tehle relaci se pneu pohybuji v prijemne cenove relaci, uvazuji o Goodyear Ultra Grip 7+ (na jezdeni po jizni morave)

a do budoucna uvazuji vymenit origo alu za 17" ci 18" ovsem jenom na letni sezonu
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Příspěvek od HBOSS »

Ahooj,tak já tam mám letní 215/40/17 obutý do Dunlop sp sport 2000 ,gumy to sou parádní,na autě byly už při koupi,držej v zatáčkách jak přilepený,ovšem už maj nějaký kilometry na krku a prostě když je voda,tak nic moc,chci je letos dojezdit a na příští rok nové,jenže ty co tam mám sem nikde neviděl,a už když jsem našel tak cena přez 3 litry jedno kolo Tak si klidně něchám poradit jaký gumy by byly vhodné a cenově přijatelné.Zimáky mám obutý na original ALu 16,rozměry tuším 205/50/16 značky na předku a zadku jiný Taky sem tak koupil..:) Na zimu plánuju nový a chtěl bych asi uzší 195?,tak bych se rovnou zeptal jestli na origo elektrony pasujou,pač si myslím,že ten rozměr co mám je na zimu moc.Jinak minulej rok jsem vše vyjel a nikde nezapad,co nešlo po předu,tak sem vyrval na zpátečku Akorát aute je celkem lehké,tak má tendenci se přetáčet,myslím,že by se částečně vyřešilo aj těma užšíma gumama. :)
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2122
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Příspěvek od jarson »

aky mate nazor na kvalitu alu diskov?
konkretne ma zaujma znacka Artec.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7651
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

kenne: a proc ne na zimu nokian? ;) loni bylo hodne snehu a wr g2 jsem mohl dobre vyzkouset za vsech podminek - nemel jsem zadnou vyhradu. na snehu skvele, na suchu tiche, aquaplaning ok.
letni mam falken 452 a spokojenost obdobna.

oboje gumy nejsou z nejdrazsich a presto jsem velmi spokojenej. samozrejme nemuzu tvrdit, ze jsou nejlepsi - tolik gum asi nikdy nevyzkousim.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

plech? na celicu? fuj somr social mentos systemos... stydim se za všechny celicy co maj plechy... fakt jen totální naprostej sociál má na zimu plechy na těhle autech... humus bleeee :roll: :oops: jinak barum na léto, barum na zimu... za to se nestydim... prověřeno za 8 let praxe, ať si mektá kdo chce co chce... 8)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Maci
Navigátor
Příspěvky: 95
Registrován: ned 19.10.2008, 17:57
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maci »

Ja mam na leto Dunlop 9000 a sem moc spokojenej na zimu Micheliny Alpiny taky spokojenost loni sem s tim bez problemu zvladl hory v kalamite ...a specialne pro Microna....zimy mam na PLECHU :D a muzes tomu rikat blbost social atd ale kdyz mas jiny rozmery pneumatik tak sry kvuli tomu nebudu kupovat dalsi disky na to fakt nemam penize jestli ty ses milionar tak nemam problem ale ja tolik penez nemam to si radeji koupim kvalitnejsi ty pneumatiky
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7651
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

microne az vyzkousis neco jinyho nez polaris, pochopis, ze je polaris uplnej shit, ver mi ;) proti bravuris v podstate nic nemam, ale za stejnej peniz jsou lepsi gumy. a podle me stejne jako na nase kary patrej elektrony, tak tam patrej minimalne na leto japonsky gumy: yokohama, falken, toyo ;)
idealne i ty trony bych dal japonsky, ale na to nemam prachy, mit drazsi kola nez auto by byl asi fakt ulet :-) kdyby bylo dost penez davam rays/volk, kei, enkei, kosei nebo alespon wolfrace asia-tek 8)
Naposledy upravil(a) biscuit dne čtv 23.09.2010, 12:34, celkem upraveno 1 x.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

tak to já se v zimě za plechy nestydím, stejně je auto pořád pod sněhem a nebo špinavé, prostě zima celdě nesluší.
Jinak na zimu michelin alpine, nic nedrtí sníh a náledí tak jako alpin a na léto Avon zz ---british rally tire :twisted:
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7651
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

nene zima celde extremne slusi! prave ze ta si ve snizku lahodi, aspon ta moje mi to povidala.. samozrejme brecka ji nebavi ;)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

to ta moje se radeji vyhřívá na sluníčku někde u vody:-DDD
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

no ja se jen vyjadrim k barumkam : Continental vlastni barum, nejvyssi kvality dosahuji continentaly a barumky jsou jako druha jakost, tim nerikam ze je to shit ale pneumatika nic moc. Jinak Continentaly patri mezi spicku delaji kola na spoustu zavodnich aut. Take treba na bentley, nebo porsche atd... Jsou to dobre pneu, bohuzel cena je vyssi a rychlejc se sjedou. Ja jezdil na goodyerech, ale byly starsi nove jsem nemel ,nic moc. ted mam hankook 406 nebo tak nejak, nejsou spatne ale uz bych znovu do nich nesel, ale protoze byly za slusnou cenu s dobrym vzorkem tak jsem je vzal. Mel jsem take bridgestony, nebylo to spatne na leto.
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Gumy nejsou už..

Příspěvek od HBOSS »

Tak já se hlásím,že Dunlop sp sport už nejsou :) povedlo se projet neoznačené frézování na silnici,všechny čtyři gumy jsou v háji,tekon ještě elektrony zkouknout a vyrovnat.Takže přezouvám na zimáky. :shock:
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

micron píše:plech? na celicu? fuj somr social mentos systemos... stydim se za všechny celicy co maj plechy... fakt jen totální naprostej sociál má na zimu plechy na těhle autech... humus bleeee :roll: :oops: jinak barum na léto, barum na zimu... za to se nestydim... prověřeno za 8 let praxe, ať si mektá kdo chce co chce... 8)
Ja mam plechy na zimu a nehanbim sa, radsej poriadne gumy (Michelin Alpin A3) ako elektrony :wink:

V lete Bridgestone Turanza najlepsie na suchej vozovke podla ADAC takze urcite budu najlepsie a potvrduju to :D
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

To HBOSS: s tou 195 na zimu - nevím, nevím. Já mám na zimu 195/65R15 na 6"disku a je to co se stability týče docela hrůza. Guma je moc vysoká a auto se válí ze strany na stranu - nic moc. Příště už do téhle kombinace nepůjdu. Kdybys ji dával v 16" tak bys asi měl mít 195/55R16 - bočnice by byla o téměř 2cm nižší > to už by mohlo být lepší, ale stejně. Pokud máš tvrdý podklad (ujetý sníh, led), tak není úzká guma výhodou. Výhodou je pouze ve vrstvě měkkého nebo rozbředlého sněhu a to už tak často nepotkáš, většinu zimy projezdíš po jakž takž udržovaných silnicích. Jinak podle tabulek můžeš 195 dát na disk 5,5-7", takže origo 6,5" Toy by měla být v poho, ale nejlíp by ti to měl říct gumař. Nevím, jestli dostaneš 195/55R16 do TP - skoro bych řekl, že to bude problém.
To Kenne: GY UG7+ je jedna z nejlepších ne-li nejlepší zimní guma navíc s dobrou cenou. Jediné slabší (ale pořád ještě lepší než většina ostatních) místo má na vlhku v teplotách kolem 0°C. Na co nedám dopustit, je její "V" vzorek, který vytlačuje sr**ky do stran mimo styčnou plochu.
Obecně je tohle dobré a oblíbené téma i k pivu: jaký rozměr, jaký výrobce a jaký dezén - o tom už jsme toho propili :lol: . Každýmu vyhovuje něco trochu jiného.
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

maci> ne zatim nejsem milionář... časem možná :lol: ale ceny tronů na zimu jsou srandovní... já mam už cca 5let možná 4roky BBS pavučinky a to mě stály asi 2.000,- s novým lakem... za 3.000,- sem prodal předchozí BBS takže tak... a i kdybych měl miliony, tak si je nechám... protože maj nádhernej design a proto, že jsou tak levný, tak můžu klidně spát a celica jakbysmet :lol: a na sněhu je fešanda... mně ty plechy prostě zaváněj komunismem... nemůžu si pomoct, je to fakt lůza... a celi a já zimu milujem a neni důvod proč by měla mít boty jako komanšská 120,nebo favorit... píše se rok 2010 :lol: :lol: a na trhu je přebytek velkej přebytek zajímavýho zboží za pár kaček... aspoň k něčemu je ta komerční krize dobrá, ne?

biscuit> já rád podpořim alespoň to málo co zbylo a je jakoby naše... tzn značku Barum... Continental, jsem za 9 let spokojenej jak v zimě v pořádným sněhu a závějích, tak v létě... jo můžou bejt lepší gumídci, ale kdyby mě zklamaly... ne ne... nezklamaly, takže rád klidně znovu koupim Barum/continental

neus> zimu čelda miluje a je čistá jako čerstvě napadanej prašan... romantika a adrenalin... + ABS respect system

kk> 195/65/15 mam taky... jojo stabilita je srandovní na dálnici... se to kymácí ... ale jakmile vjedeš do hlubšího sněhu na neupravených silnicích a nesolených díky satanu třeba na Šumavě... tak pak pochopíš teprv, že 195/65/15 je luxus... je to do extremních podmínek, ne na dálnici no... na dálnici má člověk při 150km/h pocit, že jede v jeepu, a ne v celice :lol: ale i tak je to zábavný... jak je to měkoučký... víš co :-) takovej tanec... na dálnici... ale v opravdu extremních podmínkách se pak můžeš smát... když odpadávaj ostatní auta a v - 25 nandavaj řetězy, který nemam a ani nehodlám mít. Mam Barum polaris hutný český gumy :lol:

obrázek= tisíce slov "hraboška obecná" :-) ps: moje auto je každou zimu nejeté :-) garážované :-) a po prvním majiteli- to zase skoro jako jo ale :-) majitel je yetti prej nějakej důchodce, co mu šedivěj vlasy a kouřil jen doutníčky... ale prej jí nechce prodat... je to magor :lol:
http://www.toyotaklub.cz/forum/album_pic.php?pic_id=828
http://www.toyotaklub.cz/forum/album_pi ... ic_id=3840
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“