Intercoolery aneb voda , vzduch a vykonovy prinos.

vše o tuningu na vozech Toyota
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Azcasa: děkuji za osvětlení. Takže závěr: vedení co nejkratší bez zbytečných ztrát. Sice to můžu dohnat tlakem turba,ale proč když tedy správně zkonstruuji cely sací trakt ideálně aby nedocházelo ke ztrátám získám tím při a teď přeženu při tlaku 1bar ten samy efekt jako když se špatně zkonstruovaným traktem budu tlačit 1.1bar. Je moje myšlenka správná? Tím prodloužím min životnost turba,jeho nástup a další věci. Proto všude kde honí každý hp lesti trubky uvnitř i hladí sváry. :) u vstřiku vody je důležitý také efekt snížení teploty výfukových plynu až o 200st což je také při tom jaký "temelín" 3sgte je nezanedbatelná věc. Na vstřiku vody se mi líbí hlavně i to,že když to s ní prezenes maximálně vynechá zapalování. To se s n2o říct nedá. :) stejně evaporuje do 100%vlhkosti a pak nic. Výkonový přínos bude nejen v ochlazení ale i možnosti zvětšit tlak. Asi bych tedy použil co továrna vymyslela plus doplnil vstřikem vody tak jako měla verze rc. To bude pro elviiise daleko efektivnější řešení.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

IC

Příspěvek od aczasa »

Ano. Máš pravdu. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
elviiis
Manager Týmu
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 07.06.2007, 09:02
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

tak je to tu... celda uz jezdi s origo coolerem a strikam vodu... par postrehu... ostinil jsem vymenik od tepla motoru... ted bez problemu po ostre jizde udrzim ruka vymeniku pred tim nerealne takze odstineni se opravdu dost vyrazne projevilo... turbo nastupuje dost rychleji ale urcite za to muze i lehce vyssi kompress a precasovani vacek... nic mene vstrikovani vody se projevilo dost zajimave... strikuji jednou tryskou pred turbo od 0,6bar ve chvili kdy zacne strikat mi vyleti tlak na 1,5bar a apk klesa na nastavenych 1,2... hukooot... myslim ze pro jezdeni kdy jedu vetsinou pomalu je tento setup vhodnejsi... ale FMIC je levnejsi a snadnejsi na instalaci...
Carlos Sainz limited 2468/5000
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No jenze vstřikováním vody díky snížení teploty a to u přeplňovaných motoru dost razantně prodloužís životnost turba,motoru atd. Navíc když porovnás instalaci fmic a kitu pro vstřik vody.,.. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Tak ten nastup turba u FMIC dela kazdopadne ta delsi cesta a vetsi kapacita celeho systemu, turbu pak dyl trva naz to cely natlakuje. Tam je to uplne bez debat. Na okresky tim padem TMIC vyjde lip, ale horni hranice vykonu bude mnohem niz nez s FMIC, kde se to chladi velice efektivne naporem, neohriva se to od motoru a navic ten chladic muze byt vetsi.

Takze co ti vyhovuje vic ? :)
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
elviiis
Manager Týmu
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 07.06.2007, 09:02
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

pro mne je to jasne vymenik teplta jezdim okresky a kopce a tam se zridka dostanu pres 200km/h takze pro mne vymenik tepla s vodou idelani... po jizde do kopce na redline na vymeniku udrzim ruku bez toho aniz bcyh se namahal tzn ohasuji teplotu 40sutpnu nekdy to zmerim...
Carlos Sainz limited 2468/5000
Odpovědět

Zpět na „Tuning“