Drnčení v motoru - prasklý plechový kryt

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
renidlo
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pát 20.08.2010, 19:13
Bydliště: Karlovy Vary

Drnčení v motoru - prasklý plechový kryt

Příspěvek od renidlo »

Z motorového prostoru se při mírném přidávání plynu ozývá nepříjemné drnčení. Pravděpodobně se jedná o prasklý plechový kryt, který údajně slouží k tomu, aby se teplo nedostávalo ke kapotě, čelnímu sklu apod. Nevíte někdo kde by se ten kryt dal sehnat nebo jak problém vyřešit? Mechanik mi doporučoval kryt nesundavat, protože tam jde prý opravdu velké teplo:-) Umístění krytu viz. první fotka a prasklina viz. druhá fotka.

Toyota Celica 7. generace, T23, 1ZZ-FE

Obrázek

Obrázek
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

kryt...

Příspěvek od aczasa »

Pokud je to jen kryt, tak sundat a výfuk omotat keramickou termoizolační páskou. Nebo slintnout svářečkou na pevno. Ale mě to drnčení ve skutečnosti dělal pod krytem vyklepaný katík. :-( Což je řešitelné jen dvěma důraznými způsoby.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
renidlo
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pát 20.08.2010, 19:13
Bydliště: Karlovy Vary

Re: kryt...

Příspěvek od renidlo »

aczasa píše:Pokud je to jen kryt, tak sundat a výfuk omotat keramickou termoizolační páskou. Nebo slintnout svářečkou na pevno. Ale mě to drnčení ve skutečnosti dělal pod krytem vyklepaný katík. :-( Což je řešitelné jen dvěma důraznými způsoby.
KAT byl vysypanej. Na něj svítila i kotrolka. Automechanik tam dal novej - ne originál, ten stojí ranec, ale nějakej, kterej tam napasoval. Funguje a kontrolka už nesvítí. Drnčení bylo stejné předtím i teď.
TOYOTA CELICA T23 2000
1ZZ-FE
105 kW
1 794 cm3
Uživatelský avatar
renidlo
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pát 20.08.2010, 19:13
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvek od renidlo »

Tak to vypadá, že to není tím krytem. V Toyota servisu mi řekli, že by museli rozebrat motor, aby zjistili, co to přesně dělá...
TOYOTA CELICA T23 2000
1ZZ-FE
105 kW
1 794 cm3
Uživatelský avatar
jay-jay
Řidič
Příspěvky: 256
Registrován: sob 12.09.2009, 09:55
Bydliště: Brumovice u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jay-jay »

ojej. Doufej že to není to co by jsi nechtěl aby to bylo :roll:
TOYOTA CELICA GT
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Z toho servisu ujižděj co nejrychleji co půjde! To je největší kravina kterou jsem za poslední dobu slyšel. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

Drnčení se tady někde řešilo.
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Příspěvek od HBOSS »

Mě taky drnčí,při mírnejch otáčkách,pak klid.Ale lehce.Jak od motoru,tak někde v palubce,v tom motoru jsem taky myslel,že to dělá ten kryt,mám ho lehce prasklej,tak ho zkusím tedy heftnout a uvidí se.
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

me zase delaj bordel plasty v kufru si nevyberes:-D
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Příspěvek od HBOSS »

Vazli píše:me zase delaj bordel plasty v kufru si nevyberes:-D
Jooo o těch jsem se opoměl zmínit,taky je slyšim občas :D
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

kryt

Příspěvek od zejdy »

Ten kryt je na čtyřech šroubech, doporučuju napřet stříknout WDčkem, bývají zahníplé.
Šrouby jsou přístupné horem a i ten celý kryt se dá horem vytáhnout. Svařit, případně prasklinu přeplátovat kouskem plechu. Je to nemoc sedmiček.
Druhý díl je zespoda, tam musíš sundat plasty. Bývá také často prasklý. Taky bych změnil servis.
Drnčení postupně eliminuju, teď po zimě drnčí snad všechno. Kastlík za sedačkami jsem podložil podobným "kobercem" jako je v kufru a přišrouboval. Boční plasty v kufru jsem podstříkl PUR pěnou, z nepochopitelných důvodů končí cca 2 cm nad podlahou a vzadu je už klid. Ještě něco pod palubkou ....
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

kdyz jsme u tech ruznych pazvuku, chci se jen ujistit, ze je to normalni..

kdyz stahnete okynko treba do pulky a pak durazneji zabouchnete dvere, taky ma to sklo takovou vetsi vuli? ze v tom trochu zaklimba a je to takovej specifickej zvuk pri dorazu, jestli to nemam nahodou moc volne a vyskakane uchyceni toho skla primo ve dverich

zadni plasty jsou potvory, ja si koupil takovou pasku, ktera se dava jako izolace okolo ramu oken, je to takove gumove, ma to 4 zily, ktere se daji trhat a z jedny strany samolepici, takze az budu rozebirat plasty vevnitr, tak mista kde je to treba viditelne osoupany tim podlepim + spoje mezi plastama, zatim takhle mam osetreny vsechny 3 dvere a kastlik za zadnima sedackama a pohoda
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Příspěvek od HBOSS »

Jo jo,to okno mi taky dělá,nevidím v tom problém..
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

to okno mi taky dela jakoby takovej sklenenej zvuk ale jen u ridice u spolujezdce nic musim se na to casem podivat
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
aldacz
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: sob 04.09.2010, 12:47

Příspěvek od aldacz »

Vazli píše:to okno mi taky dela jakoby takovej sklenenej zvuk ale jen u ridice u spolujezdce nic musim se na to casem podivat
to okno sou jen matky povolene dotahnout a je to ale me to klepe z motoru plech mam taky praskly ale to bych nevidel jako problem taky si myslim ze mam neco z motorem... :/ a mam celkem velkou spotrebu oleje ... to znamena ze dnes jedu do servisu uz to nedavam...
Odpovědět

Zpět na „Celica“