Auris 2010

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Jirka61
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 30.03.2010, 20:46
Bydliště: Praha

Auris 2010

Příspěvek od Jirka61 »

Od 1 dubna 2010 jsem majitelem nového AURISU 2010. Zatím mám jen fotky auta, když stálo v showroomu. Multifunkční kožený volant, kožená řdicí páka, klimatizace, USB, loketní opěrka a měkčené plasty na palubce jsou pro rok 2010 i v základní verzi. Budíky jsou ve skutečnosti daleko lepší než na fotkách. Pro ČR jsou dodávané budíky výhradně optitronové.
Naposledy upravil(a) Jirka61 dne pát 30.04.2010, 14:53, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Tak totalne pos*ali budiky, ty starsi byly o dost lepsi, ted je to jak v koncernu...je videt i koncernacke vdo budiky(siemens)...zlepsene ovladani na volantu, tlacitko disp je presunuto na lepsi misto...a cena porad silena za 299 jen reklamni trik, aby to bylo pouzitelne, tak aspon tu vybavu za 400...nic noveho pod sluncem, ale libi se mi :)

http://www.autorevue.cz/toyota-auris-20 ... na-nas-trh
Naposledy upravil(a) Luke_Luke dne pon 12.04.2010, 18:57, celkem upraveno 1 x.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
cuba66
Manager Týmu
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30.06.2008, 16:23

Novinky

Příspěvek od cuba66 »

No já si všimnul, že prohodili zobrazení teploty a ventilátoru + rozdělení vzduchu u automatický klimy. Je to lepší, protože u starší verze nevidím přes to prohnutý plexi na rozdělení vzduchu (pokud potřebuju manuálně měnit). Ale ta psí dečka přes budíky, to je síla. Psát o tom, že palubní deska dostala měkčené plasty je dost odvaha. Neviděl jsem naživo, ale zdá se mi, že měkčená je právě jen ta psí dečka a víko přihrádky.
Aleš Zíka
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 27.08.2009, 06:49
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Aleš Zíka »

Luke_Luke píše:Tak totalne pos*ali budiky, ty starsi byly o dost lepsi, ted je to jak v koncernu...je videt i koncernacke vdo budiky(siemens)
Ty budíky vypadaj fakt hnusně, ale předpokládám, že to je neoptitronová verze. A vzhledem k tomu, že na webu toyoty se u všech výbav uvádí optitronové přístroje, tak se to modelů prodávaných v ČR asi nedotkne...
Jirka61
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 30.03.2010, 20:46
Bydliště: Praha

Re: Novinky

Příspěvek od Jirka61 »

cuba66 píše:No já si všimnul, že prohodili zobrazení teploty a ventilátoru + rozdělení vzduchu u automatický klimy. Je to lepší, protože u starší verze nevidím přes to prohnutý plexi na rozdělení vzduchu (pokud potřebuju manuálně měnit). Ale ta psí dečka přes budíky, to je síla. Psát o tom, že palubní deska dostala měkčené plasty je dost odvaha. Neviděl jsem naživo, ale zdá se mi, že měkčená je právě jen ta psí dečka a víko přihrádky.
Měkké plasty jsou na celé palubní desce a na horní části dveří.
Uživatelský avatar
Kylián
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: stř 27.05.2009, 08:44
Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvek od Kylián »

Asi každý z nás vidí něco jiného.Já si všimnul,že měkčené plasty respektive kus měkčeného plastu je nalepem na kapličce přístrojů a na schránce spolujezdce.
Auris 1,4 VVT-I, Gray
Suzuki Vitara 1,6 JLX, M/T
1.3 55kw
Manager Týmu
Příspěvky: 452
Registrován: stř 20.02.2008, 10:24
Bydliště: Veřovice

Příspěvek od 1.3 55kw »

Já můžu říct že mě líbi oproti strašímu o hodně víc :).jak jsem se byl na dívat v Toyotě tak jsem se ptal,který motor jde nejvíc na odbyt a říkal mi prodávajicí že ta 1332 cm3,ale jedna věc mi nejde do hlavy v šourumu měli napsané před autem že je to 1.3 73 kw a na internetu píšou že je to 74 kw tak kolik to má přesně?
Lipák
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: sob 11.04.2009, 00:18
Bydliště: Týniště nad Orl

Příspěvek od Lipák »

Ja v 2010 seděl i s rozsvícenýmii budíky a super to bílé probarvení , palubka taky vypadá lépe , no prostě z mého pohledu jsou všechny změny k lepšímu. Dávám za 1.
Corolla 1.4 16V 55 prodána
Corolla E12 1.6 VVT-i,2003
Fábia I 1.4 16V 2003
Uživatelský avatar
cuba66
Manager Týmu
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30.06.2008, 16:23

Re: Novinky

Příspěvek od cuba66 »

Jirka61 píše:
cuba66 píše:No já si všimnul, že prohodili zobrazení teploty a ventilátoru + rozdělení vzduchu u automatický klimy. Je to lepší, protože u starší verze nevidím přes to prohnutý plexi na rozdělení vzduchu (pokud potřebuju manuálně měnit). Ale ta psí dečka přes budíky, to je síla. Psát o tom, že palubní deska dostala měkčené plasty je dost odvaha. Neviděl jsem naživo, ale zdá se mi, že měkčená je právě jen ta psí dečka a víko přihrádky.
Měkké plasty jsou na celé palubní desce a na horní části dveří.
Tak jsem se byl podívat a to co píšeš je nesmysl. Palubka je stejná, jen je měkčené víko horní přihrádky před spolujezdcem (není vyrobeno z měkčeného plastu, ale jen potažené jakoby měkkou koženkou) a pak je kryt přístrojů krytý taky stejným materiálem. Na horní části dveří to bylo i předtím a je to pořád stejné. Kdo si představuje měkčené plasty jako v koncernu VW/Audi tak tam opravdu takové nenajdete.
P.S. Tak mám na svém D-4D 2.0 už 65 tisíc :)
Jaymz
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pát 21.05.2010, 16:00

Plasty

Příspěvek od Jaymz »

Ahoj, plasty skutečně "měkčené" tak, jak jsou všichni zvyklí nejsou, ale kompletní palubní deska včetně středové konzole je z jiného plastu než 1. generace. Na pohled vypadají prakticky stejně, ale ten rozdíl je právě v jiném materiálu. Dřívě všechny plasty vrzaly, teď na ten plast zatlačíte, zmáčknete, prohne se a nic, ticho ;-) To jsou ty "měkčené" plasty. Zkuste schválně u nového Aurisu zatlačit nohou na středovou konzoli...
ruda
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: sob 01.01.2005, 22:14
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od ruda »

Po pěti letech se opět zapojuji a zdravím všechny Toyotáky.Pět let s Corollou bylo bezproblémových a od 20.5.jsem přešel na nový Auris 1.6l Valvematic,výbava Luna.V době,kdy jsem čekal,až bude brko připraveno k prodeji jsem pročítal Vaše stránky a docela jsem začal litovat do čeho to jdu.Samé vrzající plasty,pískající destičky,špatné reproduktory,vysoká spotřeba.Při předváděcí jízdě toho moc nepoznáte a tak jsem byl moc zvědav,jak dopadne má první 100 km jízda z Prahy domů.K dnešnímu dni mám najeto 450 km a mé hodnocení je SUPER.Nic špatného,co jste uváděli jsem neobjevil,až na ty repráky(ty půjdou neprodleně ven) Motor točím max.do 3500 ot/min,až překročím 1000 km,pak ho začnu vytáčet,aby nezlenivěl.Průměrná spotřeba je neuvěřitených 6 l/100km.Proti Corolle je mnohem lépe odhlučněn,pérování je komfortnější,strmější převod řízení je příjemný a prostor kabiny je znatelně větší.Zatím max.spokojenost,zítra se pokusím o umlčení pípáku nezapnutých pásů.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

spatne repraky? Jake mas radio?

Ja mam tu verzi s menicem na 6cd a 6 repraku a zvuk nadherny...basy silene a kvalita hodne dobra pri mp3 od 192kbps vyse ;)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
ruda
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: sob 01.01.2005, 22:14
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od ruda »

Ve verzi Luna je také 6 reproduktorů a pokud si pustím kvalitní CD je to oproti Corolle horor.Basy musím nastavit na -2dB a výšky na +2dB.Basy jsou dunivé a zkreslené,výšky ujdou.Slovenská verze Toyota clubu již reproduktory řešila,jsou tam i vyfoceny.Jde o reproduktory bez označení výrobce,papírová membrána a miniaturní magnet.Takový reproduktor nemůže hrát dobře,tam Toyota šetřila.Proto má také v nabídce za těžký peníz reproduktory JBL.
Reproduktory vem čert,ty se vymění,ale dnes jsem měl špatný den.Při parkování u supermarketu do mě nacouval chlápek ve Fabii.Já již seděl v autě,chtěl jsem startovat a v tom rána.Myslel jsem,že ho zabiju.Zapoměl,že tam má ještě zpátečku a šláp na plyn.Ten náš papírový nárazník je na výměnu,Fábia z toho vyšla s malým škrábancem.To je dan za 5 hvězdiček v nárázových testech.Je to k vzteku,ale musím doufat,že mám na dlouhou dobu vybranou smůlu.
creek
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 27.05.2010, 23:47

Příspěvek od creek »

Ahoj, som prvykrat na tomto fore, 1,6 Auris 97 kw, LUNA, mam ju 4 týzdne, Zatial spokoj., motorcek ako hodinky, co mi vadi=optitron. pristroj. podsvetlenie. Bez max. nastavenia sa cez den neda vidiet, dobre, ale v noci to hrozne "oslnuje", stiahnem o stupen nizsie v noci O.K., cez den slabo! Medzi MAX a Nizsim stupnom je velmi velky rozdiel, nebavi ma to denne prestavovat, ale napr. podsvietenie radia je velmi slabe, aky mate nazor? Rudo, co stymi reprakmi, aj ja by som si vedel predstavit lepsi "sound". Dá sa nejako blokovat automat zamykanie dveri po nastartovani? Beep nezapnutych pasov vyrieseny!
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Mam Aurise pred faceliftem a dvere se mi nezamykaji...je to novinka??
Jinak ten optitron souhlasim...rozdil mezi 4. a 5. stupnem podsviceni je obrovsky...
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Auris“