Výrobní vada 2zz-ge

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od libor12 »

Tak pro všechny nevěřící Tomáše,kteří nepřímo tvrdí jak se problemy 1 a 2zz nafukují. Dostala se k nam na dílnu celica 7g s 2zz motorem. Její majitel se chtěl vyhnout zminovanemu problemu. Bohužel pozdě.
shrnutí prohlídky: tlak oleje ve všech režimech na minimu,bezudržbový rozvodový řetěz delší o 18mm!!! Šrouby držící lift vačku 1zdravý,2přetržený v půli. vačka opotřebena téměř 1mm!!! Dva šrouby za "stokorunu" způsobí škodu v řadu desetitisícu korun. Většina majitelu 1 i 2zz k tomu přišla jako "slepý k houslím" jak se říka ale toto vše je prostě jen zanedbaná udržba.
opotřebená vačka: Obrázek
umíetění šroubu: Obrázek
demontovaný šroub:Obrázek
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

njn to je hned.......
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

fasa vacka... Libor, po kolko km je tato vacka, co si dal foto?
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

motor by mel mit 100000km.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

...vacka vyzera na 300tis plus
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

při přetržení toho šroubu přestane lift natáčet a tlak oleje místo na ventil tlačí vahadlo na vačku. trvaní toho problemu muže byt odhadem 20000km
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

az nasetrim nakej peniz tak se domluvime a vymenis mi srouby a regulator tlaku jo? :)
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Vazli píše:az nasetrim nakej peniz tak se domluvime a vymenis mi srouby a regulator tlaku jo? :)
není problém,jen snad nebude pozdě. Jinak akce jarní servisní prohlídka za 50,- a pro 1 objednavku denne poukazka na obed trvá do konce května.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Hm tak ta vačka je fakt jetá ,,luxusně" připomíná mi to vzdáleně můj ,,problém" když jsme jezdil na pekáči jelo to dobře a po rozebrání jsme se nestačili divit a bylo neskoro a dělala se generálka ale to je jiná písnička jako 1ZZ a 2ZZ.

Ono je to Libor těžké mnoho majitelů tak jak já koupily auto z 2 ruky a kuupě 7 generace se stala proto co píšeš loteriíí.Bohudík za nezanedbaný servis a výměny dílů které mají být vyměněny.Můžeš načrtnou cenu opravy při dané chybě ne hned ale pak když vše uděláte nic od pasu ale po zvážení fakt celé opravy jak to v skutečnopsti pak vyjde se vším všudy, zajímalo by mně to můžu se tě to optat i sám ale myslím že bys mohl pro ostatní to říci taky kolik event. když jsou takhle poškozeny vačky co to obnáší nezajímá mě nákup atd. to si najdu taky na ebay ale celková oprava takto poškozeného motoru včetně náplní atd.Proč se na to ptám je to jeko mor který se šíří a většina majitelů by s těma investicema měla dobudoucna počítat .Tohle by byla informace cenná ne každý samozřejmně má technické vzdělání a vše pochopí ale kupeckou matematiku zvládá každý.

Díky že jsi se podělil, pak bych stál o to ať se vyjádří i event. majitel auta.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Jediná věc jak předejít poškození vačky(ne tomu že se šroub utrhne) je montáž dodatečného budíku tlaku a teploty oleje. Lift totiž zůstane pootevřený a skokove se sníží tlak oleje o cca 0.5-0.75bar. Alespoň by se předešlo poškození vačky.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
cera
Věčnej rejpal
Příspěvky: 745
Registrován: pát 19.02.2010, 01:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cera »

libor12 píše:
Vazli píše:az nasetrim nakej peniz tak se domluvime a vymenis mi srouby a regulator tlaku jo? :)
není problém,jen snad nebude pozdě. Jinak akce jarní servisní prohlídka za 50,- a pro 1 objednavku denne poukazka na obed trvá do konce května.
No jo, hlavně aby fakt se to neposralo..., neviš jestli ten vaš zvedak nemate nějaky večer volnej tento tyden :cry: :cry: :cry: jinak do prohlidky, přestavam točit do 8500 otaček a padam na 4...

P.S. Vazli, jak tak to vidim, my s tebou, kdyz ti prachy konečně našetřime...tak společně dostaneme podzimni slevu...na dva, fungl nove polomotory... :twisted:
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

nejvíc mě štve že toy ma pro každeho jiny metr. Už jsem to tu zminoval,ale 2zz ktere bere lotus pro sve exige maji stanoveny interval výměny oleje na 2000km a ecu hlída i tlak oleje a inspekční prohlídka je 15000km.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

libor12 píše:motor by mel mit 100000km.
Kamarat mal Hondu Prelude 88. takmer 400000km a vacka bola sice trocha zakarbonovana ale takto zbrusena ani zdaleka nebola. Dovolim si povedat ze ani desatinku... A olej tam nechal(musel) cez 20 000km
Uživatelský avatar
RasťoSK
Manager Týmu
Příspěvky: 454
Registrován: pát 25.05.2007, 07:00
Bydliště: Slovensko RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RasťoSK »

Hmmm - ten motor isto nemá 100 tisíc km ale aspoň 300. Nie je šanca aby sa reťaz za 100 tkm aj prasáckej jazdy natiahla o čo i len 5 mm!!! Jedine že ju už niekto menil a dal tam nejaký potradný šmejd. Čo sa týka tlaku oleja - regulátor tlaku oleja sa má meniť (nie kontrolovať) na ZZ motoroch každých tuším 50 tkm - to isto nik neurobil za celý čas čo to auto existuje - potom sa nie je čomu diviť že sú vačky v prdeli. Čo sa týka zvyšku, tak všetci vieme že pri výrobe zvlášť liftových motorov sa nepoužívali súčasti motora vyrobené z materiálov zodpovedajúcich plánovanému zaťaženiu.
Majiteľovi a vám chlapi prajem pevné nervy a dúfam že sa chalanovi oprava vôbec vyplatí... :?
MR-2 W3
Corolla AE92
Celica RA61
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Přesně o tomhletom jsem se Rasťo minule bavili s technikem od Toyoty a taky Liborem krátce včera v noci. Motor stran technického vývoje povedený použité materiály nejsou ale adekvátní a proto tolik problémů jak všeobecně je známo.Zhodnotil jsi to docela přesně souvisí to i s údržbou.Jinak s tím množstvím naběhaných km asi ale pravdu mít nebudeš podle mých informací.A pokuď najdu ty fotky co mám já z kamarádovko 2ZZ tak se našlo něco obdobného po 120 000 km, pravdou je že regulátor tlaku oleje taky nevyměnil!!!!
Nějaké ty auta doma jsou.
Odpovědět

Zpět na „Celica“