radenie rychlosti

vše ohledně modelové řady Avensis
Axel1302
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: úte 02.02.2010, 10:32

radenie rychlosti

Příspěvek od Axel1302 »

Toyotaci rad by som sa vas opytal ci ste spokojny s radenim rychlosti na svojom priblizovadle. Ja som uz bol s tym mojim v servise pretoze sa mi zda radenie dost nekvalitne, jemne zadiera a drahy sa mi zdaju nepresne. V servise samozrejme ze je to OK a nemam porovnavat radenie z Fabie ktore je mimochodom perfektne s radenim na Ave, je to vraj uplne ina technologia. Neviem ci som uz naivny ale ocakavam od auta o triedu vyssieho aspon rovnaku kvalitu ako od nizsej triedy. Auto ma najazdene 25tis a pocitujem to od zaciatku. Mate podobnu skusenost alebo sa ma chceli v tom servise zbavit? Mimochodom paka radenia piskala, nastriekali na to WD alebo co a uz to nepiska, avsak nepresne je to stale alebo som az moc precitol s tym autom.
Toyota Avensis T25, 2.2D-4D, 110 kW, r.v.2008, sedan
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Floki »

To bude asi nějaká chyba ne? Já teda avensis nemám, ale mám carinu a můžu ji porovnat s fabii kterou občas jezdím a řezení se mi zdá skoro srovnatelný a v avensisu jsem jel jen 2x a nepoznal jsem velký rozdíl. Pokud ti to jde opravdu tak špatně, bude někde chyba.
Toyota Carina E 2.0 GLI
Axel1302
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: úte 02.02.2010, 10:32

Příspěvek od Axel1302 »

Ten servisak sa na tom presiel, vraj je to v poriadku a ze avensisy maju nejake lankove radenie, neviem to presne popisat, nechcem zavadzat a to sa neda porovnavat s ostatnymi autami, tak ok, dufam ze sa len nechcu vyhnut oprave v ramci zarucnej lehoty. Len mi to proste neda, rad by som sa presiel na rovnakom ave ale v predajniach uz maju len modely 2009. Inak zabudol som napisat, ze radi sa zle len ked je prevodovka pod zatazenim. Ak vozidlo stoji, je to jednoducho ine.
Toyota Avensis T25, 2.2D-4D, 110 kW, r.v.2008, sedan
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Axel1302 píše: ...ze avensisy maju nejake lankove radenie...
To snad mají všechny předokolky, ne....? :wink:

Jestli to řadí blbě za jízdy, vypadá to na nedostatečné vypínání spojky. Tedy chybu nehledej v převodovce.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
lampacz
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: čtv 05.03.2009, 19:12

Příspěvek od lampacz »

ja mam pouze problem se zarazenim 2, jako by tam neco drhne, jinak razeni presne v pohode...
Toyota Avensis WG 02/2007 2.2 D-CAT 130kw
dyo
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: pon 01.12.2008, 07:39
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dyo »

Tak isto ...subjektivny problem len pri dvojke. Ale vsetky rychlosti sa daju zaradit bez zleho pocitu ked sa radi jemne. Imho ked to porovnam s radenim rychlosti na sluzobnej kia seed tak je to stale vyborne....
Toyota Avensis T25 2.0 VVTi D4
Axel1302
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: úte 02.02.2010, 10:32

Příspěvek od Axel1302 »

Presne o tom drhnuti hovorim, parkrat sa mi podarilo uz hodit miesto 2ky 4ku. To radenie je neiste, myslim ze to neni ok, nikdy som taketo problemy na inych autach nemal. Najviac to drhne ked radim zdola nahor, myslim tym z 2 alebo 4 do 3, 5. Uz sa mi aj stalo ked som stal ze som mal problem hodit na 1 alebo spiatocku. Mozno je to zase moj subjektivny pocit ale hovorim este som sa s tym nestretol. Pochybujem ze aj paku treba dostat do zabehu a to kratke drhnutie prestane. Je nejaka moznost ako sa v servise branit ked servisak povie ze je to ok??? Kto moze objektivne rozhodnut?
Toyota Avensis T25, 2.2D-4D, 110 kW, r.v.2008, sedan
Uživatelský avatar
julinkaa
Řidič
Příspěvky: 201
Registrován: stř 07.01.2009, 18:35
Bydliště: Uherské hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od julinkaa »

tet v chladném počasí mě jde hůř řadit 1,2,3 stupen ale jak se trochu zahřeje, jdou všechny stupně 1,2,3,4,5,6, řadit ukázkově bez jakého koliv zadrhaní.
lampacz
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: čtv 05.03.2009, 19:12

Příspěvek od lampacz »

v zime to jde ztuha to je jasne

minule jak jsem byl na prohlidce, tak jsem jim to rikal, oni se na to divali, ze tam nic nenasli, promazali to, ale vysledek je porad stejny - nevim auto ma najeto nejakych 27tkm, takze nez se to vybeha, tak to bude drit???

ale zjistil jsem ze je asi potreba tu 2 radi o neco drive, tj 1 a hned potom dvojka, tj asi v tak 10km/h rychlosti, pak tam jde docela v pohode
Toyota Avensis WG 02/2007 2.2 D-CAT 130kw
keko
Manager Týmu
Příspěvky: 337
Registrován: čtv 13.08.2009, 17:08
Bydliště: BA

Příspěvek od keko »

inak, moja zena sa tiez na taketo nieco stazovala a vysvytlo ze slabo vytlaca spojku (nie uplne na doraz).

Ale aj pri vytlacenej spojke je potrebne byt trosku jemnejsi k tej prevodovke (na Verse je to velmi podobne (mal som pred tym Avensis T25))

ja nechavam trosku padnut otacky a potom to uz ide uplne v pohode
Corolla Verso D-CAT 130kw
pavel.em
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: pát 25.12.2009, 13:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od pavel.em »

Myslím, že mám podobný problém s nepřesností řazení. ...
Už jsem si tak nějak zvykl, že zařadit zpátečku je peklo a musím několikrát znovu vyšlápnout spojku než zapadne. V servise mi bylo řečeno, že zpátečka nemá synchrony a tak je to normální - prý to musím zkusit opakovaně nebo třeba kousek popojet vpřed a pak teprve řadit zpátečku.
Co se jedničky týče, tak pokud stojím na semaforech jako první, řadím ji dopředu a vidlácky stojím na spojce, protože než bych jí tam "našel" když klapne zelená, praskly by mě bubínky v uších díky klaksonům aut stojících za mnou. :wink:
Dvojka je bez problémů, zato trojka zlobí - rozjezd na křižovatce: jedna, dva a .... nic - auto se 130kW zpomaluje provoz v centru HK :wink: :) :cry:
Čtyřka, pětka i šestka jdou bez sebemenšího problému, ale..... Tohle jsem nezažil ani na 120ce, felicii nebo C-maxovi a smířit se s tím nehodlám, takže při jarní prohlídce to je jedna z hlavních věcí k nápravě.
Toyota Avensis Combi 2,2 D-CAT 130kW (2006)
meryz.07
Věčnej rejpal
Příspěvky: 943
Registrován: pon 11.01.2010, 01:28

Příspěvek od meryz.07 »

Teď asi před týdnem jsem měl Avouše v servise na výměnu převodovkovýho oleje..špatně mi šla 1,2 a 3....po výměně oleje vše super,akorát 2 pořád drhne..mám auto první zimu,tak snad jak se oteplí se to zlepší...v létě vše super...
Axel1302
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: úte 02.02.2010, 10:32

Příspěvek od Axel1302 »

pre Pavel M.
Tak sa potom ozvi ako si dopadol. Mne s tym odmietli nieco robit a som pekne vytoceny
Toyota Avensis T25, 2.2D-4D, 110 kW, r.v.2008, sedan
Uživatelský avatar
Pikpe
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 21.10.2009, 22:45
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Pikpe »

Zdravím, mám taky problém s řazením na Avensisu, konkrétně s vyřazením rychlosti. Když řadím nahoru, 1,2,3... vše je v pohodě, dokonce i zpátečka se mi řadí dobře, jednou z deseti případů musím pro zařazení zpátečky sešlápnout spojku dvakrát - ale to je vážně málokdy.

Potíž je právě s řazením dolů... Pokud jedu řekněme za 5 a chci podřadit na 4, šlápnu na spojku ale řadící páka stále drží - musím použít hodně síly nebo s vyšlápnutou spojkou přidat plyn nad 2000ot - případně počkat dokud otáčky neklesnou na cca 800ot. - pak jde vyřadit celkem lehce. Zařadit nižší rychlostní stupeň už jde bez větších problémů - chyba je v tom vyřazení do neutrálu.

Nevíte někdo čím by to mohlo být - spojka, převodovka - synchrony? Po výměně převodového oleje se nic nezměnilo. Loni v létě když jsem auto kupoval, tak jsem nic takovéhe nezaznamenal, až přes zimu. Díky moc za případné tipy . :)
Avensis 2001 (kombi), D4D 2.0, 81kW
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od hudyss »

No ted taky nejsem z razeni nejak odvazanej z 2-3 a 4-5 neni zadny zazrak, zpatecka nekdy na nervy. a to mam asi 3 mesice po vymene prevodoveho oleje.
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
Odpovědět

Zpět na „Avensis“