Středový panel fouká pořád studený vzduch

vše ohledně modelové řady Carina
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Středový panel fouká pořád studený vzduch

Příspěvek od Floki »

Mám trošku problém se středovým panelem,i když mám topení na teplej vzduch,pořád fouká studenej. Někde jsem tu četl že to tak má být, tak nevím. Mě spíš trápí to,že když jsem čistil potrubí kudy jde vzduch, to těsnění co bylo na těch klapkách bylo tak zpuchřely že se rozpadlo a ted mi fouká studenej vzduch i když to mám zavřeny. Napadlo mě tam dát nějaky těsnění,ale chtěl bych poradit,jestli jste tam třeba někdo něco nedával. Docela mi to vadí,když jedu sám,mám to natočeny ke spolujezdci,ale i tak do auta jde studenej vzduch a díky tomu to tak rychle nevytopí.
Toyota Carina E 2.0 GLI
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

no melo by to byt podle toho kam smerujes vzduch a myslim ze v jedne poloze se to muze stat , nevim jak u cariny ale , tesneni lze nahradit , nejlepsi by byl samolepici prouzek molitanu ale nevim zda se da lehce sehnat, nebo si s tim vyhrat , tesneni na dvere a okna se mi zda moc "hutne"
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Floki »

Pavo.B. píše:no melo by to byt podle toho kam smerujes vzduch a myslim ze v jedne poloze se to muze stat , nevim jak u cariny ale , tesneni lze nahradit , nejlepsi by byl samolepici prouzek molitanu ale nevim zda se da lehce sehnat, nebo si s tim vyhrat , tesneni na dvere a okna se mi zda moc "hutne"
Právě že já to mám skoro pořád na okno a na nohy, přijde mi to nejvhodnější,alespon pro mě. A vadí mi že když někoho vezu,tak na něj fouká studenej vzduch a musím to všelijak natáčet aby nefoukal na nikoho,ale i tak do auta díky tomu fouká studenej vzduch. Těsnění na dveře mě napadlo taky,ale to je moc hutny,to je pravda. Přemýšlel jsem že bych tam dal nějakou gumu třeba,ale je to na té klapce kolem dokola,takže by bylo nejlepší asi to molitanovy těsnění,nebo mě napadlo tenkou gumovou hadičku rozříznout a nastrčit ji na to kolem dokola,ale musím sehnat nějakou měkkou.
Toyota Carina E 2.0 GLI
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

jdou ty vydechy zavrit ? a tim padem to tam fouka jen kvuli spatnymu tesneni ?
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Floki »

Pavo.B. píše:jdou ty vydechy zavrit ? a tim padem to tam fouka jen kvuli spatnymu tesneni ?
Přesně tak
Toyota Carina E 2.0 GLI
Uživatelský avatar
Point
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 27.03.2007, 12:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Point »

jo mam to stejny pustim si vitr na nohy parada teplicko ale tim uprostred nahore fouka uplna klada a tesneni zas tak spatny nemam ale asi ho trochu zrenovuji nejakym molitanem
Toyota Carina 1.6 16v 85 kw
Volvo V40 1.8 16v 85kw
Subaru Impresa 2.0 T 160kw
DUF
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: ned 27.01.2008, 00:14
Bydliště: JM

Příspěvek od DUF »

Bohužel je to tak. V některých polohách to tím středem funí kosu a to oficiálně.Mě se po demontáži taky vysypali cucky starýho těsnění. Tak jsem oškubal i zbytek a oblepil jsem to vcelku obyčejným a dobře sehnatelným univerzálním molitanovým těsněním na okna a dveře. Když si stím člověk chvilku pohraje, tak se nežádoucí průvan omezí na minimum.
Carina 2.0TD combi
DUF
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: ned 27.01.2008, 00:14
Bydliště: JM

Příspěvek od DUF »

Mno, kdybych přišel na to, jak se dá sem vložit obrázek tak bych tady vyvěsil stránku z jakési brožury, kde je to popsáno.Takže budu tlumočit: poloha1. - obličej=teplo středem, poloha 2. - obličej, nohy =středem o něco chladnější než na nohy, poloha 3. - hlavně nohy, mírně obličej = středem kosa, poloha 4. - sklo, nohy = středem kosa, poloha 5. - sklo = středem kosa. U poloh 2 - 4 je vždy dodatek "u některých modelů", takže to nemusí být vždycky pravda :shock:
Carina 2.0TD combi
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Floki »

Asi to tak bude,protože to tak nějak odpovídá. Jenže já používám dá se říct pořád polohu Nohy/okno. přemýšlel jsem už že ty střední výdechy zalepím a budu to řešit v létě.
Toyota Carina E 2.0 GLI
jiří josl
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: úte 26.02.2008, 14:40
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od jiří josl »

měl jsem ten samý problém a nejjednodušší a nejrychlejší řešení je takové že vyndáš celý panel co je rádio (je jenom nacvaknuté není to takový problém) a to sání zezadu přikryješ ideálně mikrotenovým sáčkem (já použil jednorázové návleky na boty co se používají v nemocnici). Je to sice provizoriš, ale já tak funguju už dva roky. Na léto to oddělám ať můžu chladit a před zimou to dám spátky :wink:
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1795
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ArnieGT »

Ano mám dvě Cariny a u obou je to to samé pokud to nesměřuješ nahoru tak Ti tam půjde vždy studený vzduch.
Vytáhnout tunel potom ty klapky zavírací vytáhni a starý molitan vytáhni je po obvodu té klapky drážka do které zasuň nový proužek molitanu a je problem vyřešen.
Práce asi tak na 10 min. ale stojí za to si s tím pohrát.¨
:wink:
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Floki »

vzhledem k tomu že ted ten molitan ted neseženu a už mě to přímo ser.... tak jsem to zalepil zevnitř izolepou jako dočasny řešení,stejně to v zimě nepoužívám a po zimu to udělám pěkně jak to má být molitanem. Alespon už nefouká studenej vzduch ani když je ventilátor na maximum :D
Toyota Carina E 2.0 GLI
Uživatelský avatar
Misty
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: stř 04.03.2009, 00:14
Bydliště: Brno

Mám stejnou zkušenost...

Příspěvek od Misty »

Prostě mám pořád středový výdechy přepnutý na "zavřeno". Stejně mám na nich pověšený držák na mobil, v zimě i v létě mám přepnutý na přední sklo plus nohy(nebo jen sklo), což všem naprosto vyhovuje, z tohoto pohledu mi i těch 10minut práce přijde zbytečných... (ale nikomu neberu, že chce mít všechno v richtiku :D )
Verso 1,8 2017 EX: Carina E combi 2,0 1996 3SFE
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1795
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám stejnou zkušenost...

Příspěvek od ArnieGT »

Misty píše:Prostě mám pořád středový výdechy přepnutý na "zavřeno". Stejně mám na nich pověšený držák na mobil, v zimě i v létě mám přepnutý na přední sklo plus nohy(nebo jen sklo), což všem naprosto vyhovuje, z tohoto pohledu mi i těch 10minut práce přijde zbytečných... (ale nikomu neberu, že chce mít všechno v richtiku :D )
Ono jde o to že to fouká i přes ZAVŘENO,... :wink: :wink:
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Re: Mám stejnou zkušenost...

Příspěvek od Floki »

ArnieGT píše:
Misty píše:Prostě mám pořád středový výdechy přepnutý na "zavřeno". Stejně mám na nich pověšený držák na mobil, v zimě i v létě mám přepnutý na přední sklo plus nohy(nebo jen sklo), což všem naprosto vyhovuje, z tohoto pohledu mi i těch 10minut práce přijde zbytečných... (ale nikomu neberu, že chce mít všechno v richtiku :D )
Ono jde o to že to fouká i přes ZAVŘENO,... :wink: :wink:
Přesně, Misty to špatně pochopil.
Toyota Carina E 2.0 GLI
Odpovědět

Zpět na „Carina“