Toyota Dolák

využíváte je? Jaké máte zkušenosti?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Toyota Dolák

Příspěvek od Tygr »

Hoj. Já budu teď zlý. Toyota Dolák. Příbram, Písek. Byli jste tam někdy? Jsou milí, vstřícní, nic jim dlouho netrvá, na brzdové destičky člověk nemusí čekat dva týdny. Mechanici jsou skvělí. Umí všechno i bez diagnostiky a vůbec je nenapadne, aby vás s banálním problémem jako cukání auta atd. odbyli s tím, že "diagnózu" mají zrovna v jejich druhém servisu. Zkrátka jednání, jaké má být :? Doporučuju, když chcete zvednout krevní tlak. :D
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
arcci
Řidič
Příspěvky: 283
Registrován: pon 15.08.2005, 15:39
Kontaktovat uživatele:

???

Příspěvek od arcci »

byla to ironie nebo jsou opravdu tak skvělý, příbram nemám daleko....
arcci
corolla EE111 HB ; 1,3 4E-FE 99; 63 kW/5400
Honda JAZZ 1,4 / 73 kW ;i-VTEC 2009
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Příspěvek od Tygr »

Bohuzel jen ironie.. :?
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
Uživatelský avatar
Bunny
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: stř 13.07.2005, 19:32
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bunny »

Já teda vůbec nevim, co proti klukům u Doláka máš :mad: . Podle mě je to více méně tak, jak píšeš v "ironii" na začátku. Vstřícný sou, rozhodně člověka neodbejvaj, sem tam mi něco udělaj i zadarmo :!: a vždycky, když sem kvůli něčemu přišel, tak si na mě udělali čas a pomohli, poradili. To, že mě hoděj domu, když tam nechám auto, to asi neni nic zvláštního, ale potěší to. Co se týče oprav, tak mi vždycky řikaj i levnější možnosti, než jen prostou výměnu za novej díl (třeba sháněj repasovaný díly, ne mi doporučili i "vrakáč" Toyot nedaleko Příbrami kvůli dílům). Brzdy sem u nich měnil komplet zadní a od chvíle, kdy sem tam přišel, že to chci vyměnit, to trvalo 2 dny do chvíle, kdy sem odjížděl s novejma brzdama.

Takže já sem s Dolákem spokojenej a rozhodně doporučuju!
Naposledy upravil(a) Bunny dne sob 10.12.2005, 18:46, celkem upraveno 1 x.
Ford Focus ST (2006) - 2015-????
ex Lexus IS 200 (2000) - 2011-2015
ex Toyota Celica 2.0GTi (1991) - 2005-2011
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Příspěvek od Tygr »

Je to věc názoru a zkušenosti. Já nemám zapotřebí někomu škodit, či někoho pomlouvat. Nicméně píšeš o brzdách. DObrý, ale víš jak dlouho mi chodily destičky? 14 DNÍ. Takže Ty doporučuješ, já prostě ne. :!:
Mimochodem, standart (naštěstí se to dostává i do Čech) je, že necháš-li auto, máš k dispozici náhradní.
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Příspěvek od Tygr »

Napadá mne, že rozdíl je i možná i mezi PB a PI, ale je to JEDNA firma pod JEDNIM jmenem. Takže ještě jednou pro Tebe na otázku, co proti klukům od Doláka mám: proti NIM osobně? Nic. Je chyba v tom, že prostě asi obecně se tady lidé neumí chovat k zákazníkům, ale v tom případě tam buďto nemá co dělat nebo je to má naučit chlebodárce, když už je to nenaučili doma. Někomu to možná vyhovuje, mně ne. Nevyhovoval mi ani servis v zahraničí, kde jsem žil. Tam mi pro změnu za desítku navařil místo vlnovce trubku :mad: Prostě dneska je to o jednání s lidmi a o službách. A odbývání atd, ohánění se diagnostikou atd :?: Mimochodem, nevím, kam vozí auta na lak, ale tam mám taky výhrady (samozřejmě s ohledem na cenu úkonu).
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
Uživatelský avatar
Bunny
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: stř 13.07.2005, 19:32
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bunny »

Ou, ty si psal o Písku? To bude možná tim. Co se týče těch brzd, tak ty destičky, kotouče a pakny přišly za necelý dva dny. A co se týče pujčování náhradních aut, tak to sem měl v životě asi zatim smůlu na servisy, protože mě teda nikdy auto nepujčili. Navíc na těch pár hodin, co jim ta práce trvá mi příjde trošku zbytečný pučovat si auto :? A když už seš takovej zkušeňák, to pujčování aut po dobu, kdy tam máš auto, to je zadarmo?
Ford Focus ST (2006) - 2015-????
ex Lexus IS 200 (2000) - 2011-2015
ex Toyota Celica 2.0GTi (1991) - 2005-2011
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Příspěvek od Tygr »

Ano, tyhle "veci" se dely v PI. Zkusenak..no ja nevim, ale jde jen o to, ze kdyz clovek jde do servisu, tak tam necha nemaly obnos, takze se ceka trosku vetsi vstricnost, nez je zde obvykla. Proste clovek se citi, ze je o neco doprosuje, somruje..
Ty lepsi servisy to daji zdarma. Treba i jen hnusnou olezlou plečku, ale daji, teda pujci. Je jasne, ze cekaji, ze tam najezdis tak akorat po meste 50km:o) Pak nektere servisy to udelaji za nejaky baksis, treba za kilicko, ale porad mi to prijde dobry. Nekteri treba tolik nejezdi, ale ja to auto potrebuju skoro furt :D V PB jsem osobne nikdy nebyl, takze soudit nemuzu, nicmene je to jedna firma. :!: :!: :!:
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
Uživatelský avatar
Bunny
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: stř 13.07.2005, 19:32
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bunny »

OK. Stejně mi ale příjde zajímavý, jak máš úplně opačný zkušenosti, než já. Já tam kolikrát příjdu s tim, že bych se jen chtěl na něco zeptat, a oni to se mnou klidně řešej, i když přijedu třeba 5 minut před zavíračkou (to se mi fakt stalo - bavili se se mnou ještě 10 minut po zavíračce, i když jim z toho nekápla ani Koruna). Sice je pravda, že v PI i v PB je to jedna firma, ale asi je to opravdu hlavně o lidech...
Ford Focus ST (2006) - 2015-????
ex Lexus IS 200 (2000) - 2011-2015
ex Toyota Celica 2.0GTi (1991) - 2005-2011
mikulka
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pon 30.01.2006, 11:24

Spokojenost

Příspěvek od mikulka »

Ja v PB servisuju 4tym rokem Avensis a musím říct, že vše super.
Davam velke 1+
David T
Člen Týmu
Příspěvky: 48
Registrován: ned 25.12.2011, 09:49
Bydliště: NR Kardašova Řečice

Tábor

Příspěvek od David T »

Mluvíte o Písku a Příbrami, máte zkušenosti z Tábora?
Toyota Avensis 2.0 TD
Toyota VERSO 1.8 CVT
1ac0
Navigátor
Příspěvky: 126
Registrován: sob 07.11.2009, 18:35

Příspěvek od 1ac0 »

no ja budem o dolakovi v cb.

nechal som si tam opravit auto. vsetko vyzeralo ok az cca pol roka po servise mi pride elektronicky platobny rozkaz od sudu. pozram na to ako blazon, je to od dolaka cez ich pravnika. chceli odo mna peniaze za spoluucast (5tis), oprava bola cez 100tis na poistku. kedze som mal moznost auto dat opravit do ktorehokolvek autorizovaneho servisu (vyberal som z dolak a hovorka v cb a emil frey v prahe) vybral som si podla podmienok. dolak ponukol, ze 5tis spoluucast mi da "zlavu" ak to dam k nim.

trochu som zapatral a zistil som nasledovne:
1. opravili co sme sa dohodli, auto som prevzal, dohodnutu zlavu 5tis (spoluucast pre servis) dali.
2. cca 3 mesiace po prevzati auta vystavili este jednu fakturu, radostne ju za mna podpisali (dost amatersky sfalsovali podpis) a odoslali na preplatenie do poistovne. zaroven mne poslali email s oskenovanou fakturou kde pisali, ze uvedeny scan faktury je pre mna len informativny a nemam nic platit. vtedy mi nebolo jasne za co ta zasielana faktura je to je ale kedze celkova cena sa +- zhodovala s tym, co bolo za tu opravu a pisali, ze nemam platit, nevenoval som sa tomu (len som to rychlo prebehol ocami), myslel som si, ze to je oskenovana faktura za tu opravu co uz je uzavrete
3. no a potom nasledoval ten elektronicky platobny prikaz: pritom na fakture mali moje telefonne cislo, su znali mojho emailu. evidentne sa chceli napakovat okrem faktury aj na poplatkoch.

vo vysledku museli stiahnut el. platobny rozkaz a sfalsovanu fakturu riesim s poistovnou a policiou. lenze som si potom poctivo presiel vsetky faktury co som im kedy platil a zistil som, ze stalo, ze pri "vymene oleja" namiesto 6,2 litra nauctuju 6,7 litra...

pokial to niekoho bude zaujimat, podklady u mna k nahliadnutiu. zaujimava story "hrania si na autorizovany servis".
Toyota Avensis T25 kombi - D4D 93kW, 2008
David T
Člen Týmu
Příspěvky: 48
Registrován: ned 25.12.2011, 09:49
Bydliště: NR Kardašova Řečice

Dolák

Příspěvek od David T »

Tento dotaz jsem psal nějký měsíc zpět.
Vyzkoušel jsem služby T Dolák v Táboře.
Chytil jsem srnu, odvezl auto do servisu, přejímací technik to prohlídl.
Auto bylo zasolené a vypadalo to poze na přední dveře a zrcátko.
Po týdnu jsem přišel k autu a na první pohled byly zmuchlané zadní dveře a přední nešli zavírat. Zrcátko bylo vyměněné, ale malá krytka byla rozštípnutá a v ní byly chlupy ze srny. Práci jsem na místě reklamoval.
Za týden jsem auto odvezl a doma prohlídl. Zjistil jsem asi 6 závad.
Nedotmelené dveře, špatně nalepené nálepky, špinavý interiér atd.
Nakonec to dokončil až na 5 pokus, ale už v Příbramy.
Do Tábora si nedám nafoukat ani gumy.
Toyota Avensis 2.0 TD
Toyota VERSO 1.8 CVT
1ac0
Navigátor
Příspěvky: 126
Registrován: sob 07.11.2009, 18:35

Příspěvek od 1ac0 »

znamy si k dolakovi v cb dal opravit auto po krupoch v roku 2011 (myslim to bolo v auguste (srpnu) -presnym datumom si isty nie som, viem to pripadne zistit na den presne): vratili mu po krupoch "opravene" auto a pri prvom dazdi mal plnu vanu pod kufrom (tam ako je rezervne koleso) vody. pozerali sme na to, hladali sme kadial to tecie a zistili zle spravene tesnenie/tmelenie na spoji pod lyzinami. okrem toho si znamy urobil zopar foto ako vyzeralo tmelenie - vysoke tatry su oproti tomu rovina.

to som este bol v stave "aj majster tesar sa utne". po tom co spravili mne som prisiel na to, ze rozhodne nespadaju do kategorie "majster tesar".

po skusenostiach ktore mam od nich odradzujem.
Toyota Avensis T25 kombi - D4D 93kW, 2008
Odpovědět

Zpět na „Značkové servisy Toyota“