Doky přestavba 6G 3S-GE na 3S-GTE/300-350 hp/ předokolka

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Doky přestavba 6G 3S-GE na 3S-GTE/300-350 hp/ předokolka

Příspěvek od Doky »

Pěkný den přeju pánové.Vzhledem k tomu že mám denně několik dotazů jak pokračuje přestavba auta tak jsem narychlo sepsal takovou malou ,,kuchařku" jak se v podstatě asi dá vyskládat motor 3SGE na 3S-GTE s kompletní přestavbou auta na SS nápravu v podstatě GT4 ale jen na předek.

Moje představa výkon kolem 300-350 Hp a vysoký km náběh 150000 km
a žádné šahání na motor.Použité díly s rezervou cca 25% oproti mnou požadovanému výkonu.Důvod - spolehlivost a to že auto bude jako studijní projekt k přestavbě GT4 na 500 Hp.

Tak výše je uvedené co jsem chtěl to je základ prostě si určte co chcete a pak neustupujte z daného požadavku!!!Žádnej kompromis si nepřipusttě a neplánujte čas to byla trochu v začátku má chyba taky.Překvapení bylo více jak se zdá.

Co potřebujete

1.Kopec času a nervů :lol: .vy už budete asi potřebovat jen půlku z toho co já

2.Najdete si odpovídajícího člověka-firmu která je vůbec schopna tyhle požadavky splnit a nenapíše Vám idiotský email z kterého je Vám jasné že o tom motoru ví prd. :lol: v mém případě jsem z 3 nabídek nakonec vybral Dicompracing/Libor a Honza z fóra/ - důvod auto již tam bylo částečně rozebráno a cena s tím co mi bylo vysvětlena mi byla nejpřijatelnější

3.Připravíte si dost peněz/dost je fakt dost/ z výčtu věcí které uvidíte níže to pochopíte


4.Kupte si a pokuď možno rovnou verzi Celicy 6,G 2,0 129 Kw celicy když si chcete postavit přibližně to co já jako předokolku

5. Otázky proč dělate takovou šílenost nevnímějte a berte to tak že každej máte nějakou úchylku-ja mám ty auta.


Tady je seznam věcí které potřebujete

00.Rozebrání,čištění, leštění, měření je součást která Vám možna přijde samozřejmá ale upozorňuju že nyní vidím že byla ze všeho asi nejdůležitější zabere nespočet hodin práce a pokuď jste pedant tak to je nutné si udělat třeba i sám. Zapotřebí jsou kamna a velikej,,hrnec" a minimálně 30 litrů prostředku ECOLAN, čistící kefy a zubní kartáčky-myslím to vážně.

0. Výbrus a vyvážení kliky a dalších částí motoru zabezpečil Idaho supr kvalita, vyčištění a repas hlavy + nezbytné úpravy a vyladění s kontrolou dělal LIBOR myslím že mu to nikdy nebud schopen zaplatit
Fota z čištění dodá.

Pár fotek z hlavy ventily se brousili na benzín!!!

http://img5.imageshack.us/gal.php?g=0017208558.jpg

Tohle jsou fota i z vany která má dobré vylepšení oddelění od kliky atd., jsou tam i fota stavitelných vačkových kol.

http://img4.imageshack.us/gal.php?g=0012798170.jpg

blok po vyčistění a osazen

http://img15.imageshack.us/gal.php?g=0013860573.jpg

Dále bylo upravováno nasávání do motoru ponecháno stávající v případě že by nastal problém s objemem vzduchu bude se nadstavovat.

1. Wiseco písty - vynikající performance díl s keramickým povrchem

2. Eagle ojnice prostě se ně koukněnte jsou i na JDM fóre v podpisu LIBORA12

3. ACL racing saly Kit – hlavní, ojnicní, thrust washers /čekání bylo neskutečné to bylo největší zdržení/ ale klika se točila na 2 prsty po osazení!!!

4. Těsnění motoru motor byl skládán na ,,silikon" jak od výroby žádné papírové těsnění atd.jednotlivé díly těsnění které bylo nakonec zapotřebí přesně ozrějmí Libor a Honzo

5. Oil pump lejové čerpadlo z verze 129kW se ukázalo na rozdíl od verze 3S-GTE nejsilnější proto se použilo nové.

6. ARP Main vysokopevnostní štefty

7. ARP head hlavové vysokopevnostní štefty

8. Walbro palivová pumpa potřebuju k motoru dostat tolik paliva kolik chci

9. Stav.vačkové kola /vysvětlení viz topic about ECU na 3SGE/ výroba zabezpečena Dicompem :lol: viz foto výše jedna z věcí které se taky povedli u nás.

10. Cometic ocelové těsnení pod hlavu

11. Rozv.řemen Greddy -nemusí být právě Greddy ale ten má v sobě zajímavé vylepšení kevlar a není zas tak o moc dražší , dále nové řemeny na periferie

12. Vstřiky 750ccm / v rámci eliminace problémů jsem se nakonec rozhodl taky pro nové a ne stávající abychom nezůstali stát někde zbytečně při chudé směsi/ typ upřesní Idaho a bylo zapotřebí rezistory z změně impedance-Libor odpoví na dotazy

13. Nová Vodní pumpa klasika 3S-GE

14. Nová ECU - ViPEC plně programovatelný managment motoru viz přízpěvek od Libora + Triggr/ten nakonec je nám nanic a všechno zkomplikoval důvodem je jinak uložení motoru v 3S-GTE kde je naněj prostor na rozdíl od 3S-GE kde ten prostor není fotky dodám a doplním proto nastla skluz téměř 2 týdnů protože původně zvažovaný systém s kterýžm VIPEC počítal jsem museli vyrešit jinak a do stávajícího rozdělovače dát věci které trigrr nahradili a vytvořit pánové úplně jinou mapu respektive hodnoty ze snímání kliky ,,rozdělovačem" upřesní LIBOR vlastní know-how.

15. Cívky pro ViPEC - elektronické zapalování použily jsem z Škody :lol: nakonec se to ukázalo jako nejlevnější rešení :lol:

16. Laděné výfukové svody upraveny nakonec z verze 3S-GTE byla to 3 generace motoru a mělo to teoreticky sedět - nesedělo pánové takže opěr hledání a zdrření 7 dní a nakonec zázračnej ,,dědeček" zafungoval a vytvořil tuhletu krásu a převařil to na vyrobené příruby těch budete potřebovat několi zač zas musím poděkovat KENNYMU.

17.
Celej výfukový trakt nerez a koncák nový od Idaha

18. BOW ventil asi jedna z nejlepších prodůktů na trhu ohledně ,,ventilů"
http://synapseengineering.com/cart/prod ... k-7-2.html

http://img17.imageshack.us/gal.php?g=0019940267.jpg



19. Turbo Garret GT28RS dual bearings disco potato vynikající náběh absolutní kvalita k tomu nemám co dodat stačí si kliknout do kterého koliv vyhledávače a tam to na Vás vypadne


20. Potrubí, spojky atd k IC a na připojení turba /nyní se rozhoduje zdali použijeme hliníkové trubky nebo nerezové


21. regulátor tlaku paliva

22. IC no name hliníkový lehoučký zatím pro mně ví to ale Idaho /foto dodá po montáži/

23. Ať vůbec vím co se děje v motoru atd.tak PLX paket

http://img196.imageshack.us/gal.php?g=0012362263.jpg
daný paket je zajímavý tím že má jeden centrální budík s menlivou možností zobrazení požadaovaných a měřených hodnot, s nastavením alarmů a určením mezních hodnot atd.měřené parametry - teplota oleje, tklak oleje, tlak turba, poměr vzduchu, teplota vody/ na tomhle jsem strávil dodiny času odmítl jsme totiž akceptovat udělání auta jako kokpit airbusu.

20: upravená palivová lišta
http://img208.imageshack.us/gal.php?g=0022906847.jpg s testem natlakování a dále upravené řemenice

20. Absolutní repas přední nápravy SS viz Raimok/děkuju za poskytnuté informace a foto/ - důvodem uvedeného je zlepšení přenosu přes LSD dif.zabudovaný v převodovke ve verzi 129kW tím pádem možnost preciznějšíhio celkového vyladění nejenom jízdných vlastností ale celkového přenosu výkonu motoru na ,,kola".Repase u Matějíčka supr ale s otrasnou povrchovou úpravou pak ji dal do kupy Mates vícenásobným nástřikem a nahodil ji na auto.

http://img33.imageshack.us/gal.php?g=0067372873.jpg

21.Nové tlumiče na SS nápravu šílená darda ale stojej za to.

http://img529.imageshack.us/gal.php?g=img0516l.jpg

22.Nutnost upravit uchycení řízení na nápravu SS z verze 125 kw na versi z SS nápravou, nutnost vyfrézování speciálního dílu.Taky se nepočítalo - pokus omyl rozměr se liší o 5 mm cca.

23.Chladiče oleje přídavné povedlo se sehnat chladič z MB rozměrů který by měl vyhovovat stran propočtu zvýšené tepelné náročnosti motoru a adekvátně uchladit okru je dávaný jako přídavný t.j. zapojí se do okruhu stávajícího.Motor 3SGE má výměnník tepla a dále chladič na převodovku verze 129kW má diferenciál a převodoku jinou jako veze 125 kW a má vlastní čerpadlo a chlazení.

24.Nové gufera polos na převodovku bacha velký problém i když vše máte i VIN na 129 kW kvůli tomu jste stáli zbytečně pár dní no acena za jedno hrozná.


25.Nové hadice speciální teflonové s potažením jen některé které byly s nízkým tlakem například odvodní od turba do vytvořeného nového odvodu do vany byla použita levnější varianta plně dostačující.Prostě kde vede olej je nová hadice atd.

26.Mezikus na přídavné olejové chlazení chlazení viz fota

27. Repase polos,,nové gumové součásti-manžety ,nová náplň"

27. Nové ventily 3S-GTE /Carlos Sainz/ foto v dokumentaci síla mají ještě i značky Yamaha.

28. Nové brzdiče - výhled 2010 jaro z finančních důvodů a časových důvodů nynější brzdy jsem měl plně repasované před projektem tak je dorazím

A dám tyhle tip mi dal JAMA

http://www.atsservis.eu/?run=1&item=24004

29.EBC komplet set kotouče přední + desky Green Stuff výhled 2010

30. Konstrukce zpěvňovací na horní část motoru a tlumiče předek a zadek + spodek jaro 2010 nyní není šance to vše stíhat.

31 .Nutnost úpravy stávajícího nárazníku do hybridu/ C-ONE, vlastní desing, GT4/ prostě jsem musel dovést více vzduchu k motoru to byl jedinej důvod.

32. Milión věcí kolem - / leštící pasta, těsnící hmoty, mycí prostředky Ecolan více o něm Libor vynikající prostředek na vyčištení motoru,lepidla na šrouby Wurth každý byl pojišťován/

33.Komletní antikorozní úprava spodku vozu + vyčistění a nástřik motorového prostoru Mates-Dicomp.

34.Přepojištění auta od JIRKU HOWARDA :lol: z fóra považuju taky za součást přestavby :lol: :lol: :lol: když jsem zjistil že mi poistka končí.


No doplním samozřejmně ještě další informace a díly snad jsem ve výčtu nezapoměl na moc věcí :lol:

No a pár fotek jak to vypadá nyní v autě

http://img6.imageshack.us/gal.php?g=p1010412q.jpg

No ukončení se blíží, ale vzhledem k tomu že nyní bylo šíleně potíží a mám příslib od Libora a Honzy že se od budoucího týdne budou moci plně věnovat autu tak určitě dám vědět kdy bude předání.Je na něm ještě hodně práce a moc bych rád na něm šel na chvíli i na sraz.
Naposledy upravil(a) Doky dne pát 21.08.2009, 11:15, celkem upraveno 1 x.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

SUPER!

Jo a mimochodem, kdy bude ta slavnostní prezentace hotové příšery? :-) :-) Taky bych se rád přijel mrknout, pokud by to nevadilo :-)
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
czmk5
Manager Týmu
Příspěvky: 334
Registrován: čtv 08.11.2007, 00:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od czmk5 »

I já bych se dojel podívat, včera sem to nahodil kysimu, ten se taky tam chystá a vzal by mě a přítelkyni sebou a rovnou bysme koukli i na moji nemocnou.
Toyota Celica 2.0 GT, T20, 1994
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Kluci není problém :lol: kdokoli chce ať přijede káva ja samozřejmě na mně :lol: dám vědět bude to jednoznačně nyní záviset nyní od kluků jak jim to časově bude schopno vyjít.Lepší se říká 1 x vidět jak 10 slyšet a tady u mně se to potvrdilo.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

K tomu čištění. I kdyby jste se rozhodli pro zcela obyčejnou go,vyčištěte ten motor tak jako když byl nový. Opravdu se vám to vrátí ať už při skládání zpět dohromady,tak v následném zaběhu a provozu. Po starém oleji a čím je motor starší tím je tam toho filmu více,to jsou pevné částice hlavně uhlíku. Ten potom nový olej začne rozpouštět,samozřejmě se začne vše daleko rychleji opotřebovavat díky částečkam uhlíku a po pár desítkách tisíc km jste opět na začátku. A budete říkat vždyť je po go... Ale on vlastně jakoby nebyl. Je to hrozná práce a vyčištění motoru dle mých představ tzn. dočista do čista :) trvalo kolem 40hodin. Na přípravku také záleží. Já už řádku let používám prostředek nyní nesoucí jméno ekolan. www.ekolan.cz někdo zase používá olej do automatických převodovek,zkrátka možnosti je spoustu ovšem výsledek musí být jen jeden a to dokonale čisté součástí motoru. To jestli ho nastrikate zvenku je jen otázka "ať to vypadá" ale musí tak vypadat i uvnitř. Ne aby jak ve známém pořekadle "na vrch huj,vespod fuj."
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Raimok
Manager Týmu
Příspěvky: 490
Registrován: pon 31.03.2008, 00:58
Bydliště: Praha (Most)

Příspěvek od Raimok »

Mazec....až to bude hotový, tak budeš mít před sebou dav nadržených magorů :lol:
:-) Celda 6g, ST202-SS, 1994, 129 kW
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Zůstává nyní dodělat


1.zapojení elektroniky umístění komponent jsme si již domluvily, odblokování vstupů z původní ECU které nepotřebujeme no a umístit kom pletní kabeláž PLX a VIPEC

2.down pipe + výfukový trakt ucelit a dát svařit

3.Jednotilvé potřubí od IC k motoru rozhodl jsem se a to považuju za důležité sdělit - udělat to na 5-6 spojích důvodem je odizolování vibrací 2 nesouvisejících v zmysle odpružení částí a to motoru a IC no a namontovat B.ventil.

4.Namontovat Walbro a regul. tlaku paliva

5.Umístit baterku v případě že by nešla za nyní vymyšlen filt vzduchový

6.Propojit nějaké hadice olejové

7.Nárazník

8.Naladit jednotku s mapami

Tak držte prsty ať se to stihne :lol: .Foto nyní byud dávat častěji poprosím kluky ať to každej den nafotí a dají mi nějaké foto.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Raimok píše:Mazec....až to bude hotový, tak budeš mít před sebou dav nadržených magorů :lol:
tak to už aby Jura začal šetřit na pneu. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

libor12 píše:
Raimok píše:Mazec....až to bude hotový, tak budeš mít před sebou dav nadržených magorů :lol:
tak to už aby Jura začal šetřit na pneu. :)
to bude mit kazdy za ukol , sehnat par gum :D
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

Přivezu 2 ks 185/65/14 bridgestone potenza :)
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Bavil jem se s Honzou i Liborem/kterému odešel osciloskop jak by toho neměl málo tak nyní akutně zhání a něco má ale šílené drahé našel to někde v USA/ že by se to malo slušně vše začít stíhat tak jen pěkně zhánějte,,slicky" 17 :lol: .Ty 14" od Tebe Marty spíše použijeme jako malé gumové podložky :lol:.Dnes jsem vyrešil další věci v přestávce mezi studiem když jsem si dával kafe.Jo a Libor něco rešil ohledně mapy.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

Pavo.B. píše:to bude mit kazdy za ukol , sehnat par gum :D
mam nějaká primeráky, budou stačit ?:)
btw trochu si nemůžu pomoct, ale příde mi 300k+ na předek trochu perverzní, resp špatně využitelný, musí rvát za volant jak blbý, bretr to měl v F Coupé(cca 270k) taky a když semkl v zatáčce samosvor a člověk to nečekal, tak zatáčku opustil po tečně :)
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Tohle by mělo právě omezit to že je jinak rešena náprava jezdil jsem na Focuse RS s obdobným rešením nápravy jako je SS náprava na Celice.Garfielde sice je to trochu na mozek ale jezdit se s tím jezdilo krásně.Je to jinej styl jízdy ale ten RS s 305 Hp to uměl přenést a nebylo to vůbec špatné spíše jsem měl dojem že to vyžaduje více dovednosti.Někdy jsem měl možnost si zajezdit na Octavce KITE v soutěžní úpravě na rally přímo továrenskou verzi servosovanou Mladoboleavákama :lol: , předokolka v 2.0 a bylo to neskutečné svezení se počítám něco takového to bude i nyní na Celice.Jasně není to 4 kola ale když tohle bude vše fungovat a já bud spokojenej tak věř že vznikně na základě tohto mého výmyslu černá GT4.Neboj a já nejsem už tak mladej psychopat kterej dá plnou kládu s vytočenou 3 a v pravé tři s nakopávákem opustí ve velkém stylu cestu :lol:
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Kolega co dělá fiaty,tak postavil a servisuje v současné době nejsilnější a nejrychlejší coupé v čr na 400m. 2.0 R5 20V s gt28rs. Plní 1.2bar cca 340koní. Vpředu 260/50. Má to lsd ale ten pákový převod jaký má celica ss a ford a ještě někdo to používá tomu fakt chybí. Jinak je pravdou že neuvážené nakládání s plynovým pedálem dokáže i při rychlostech nad 220 připravit horkou chvilku. :) zkrátka toto je jak tomu Doky říká "studijní projekt" :) k přestupu do třídy awd 500hp+
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

s SS napravou to bude uplne vpohode, predpokladam! ja sa tesiiiiiiiiiim.... a stvorkoly sem, stvorkoly tam, sportove auta zacinaju pri zadnom pohone! :D
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Odpovědět

Zpět na „Celica“