Spravnost postupu servisu

využíváte je? Jaké máte zkušenosti?
toyfun
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 19.03.2009, 10:00
Bydliště: Praha

Spravnost postupu servisu

Příspěvek od toyfun »

Ahoj,

stala se mi takova vec: zena jemne nabourala auto a tak trochu ponicila levy predek. Protoze skoda sla na pojistovnu, dal jsem to do autorizovaneho servisu. Takz-takz jsme se vesli do limitu pojistovny. Byl bych z toho skoro stastnej (minus spoluucast) když jsem si na fakture vsimnul, ze byl vymenen jeden tlumic. Servisni technik to zduvodnil tim, ze by pojistovna neuhradila ten druhy tlumic, protoze nebyl poskozen. Vubec je nenapadlo zeptat se me jestli si to nechci zaplatit sam. Vynutil jsem si aspon test tlumicu a vite, ze tam byl velky rozdil. Pan mi rekl, ze kdyz se mi nebude to zdat za jizdy, at se objednam na ten druhy tlumic. Pry to bude stat do 4000. Kdyz jsem po mesici volal abych se objednal, tak cena uz byla do 10000,- pry se musi nutne vymenit gumova ulozeni a samozrejme se musi udelat geometrie. Dnes jsem byl v neautorizovanem servisu a tam mi razantne odmitli vymenit jen jeden tlumic, pry se to v zadnem pripade nedela.

Zda se vam postup autorizovaneho servisu normalni? Drive jsem s nimi byl velmi spoojeny, ale toto me dost vytocilo.

Ahoj,

Pavlin
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Re: Spravnost postupu servisu

Příspěvek od josuk »

toyfun píše:Zda se vam postup autorizovaneho servisu normalni?
sugestivní otázka :D , v rámci toho jak jsem už pochopil zpusoby tvorby zisku v techto servisech... tak se mi to zdá naprosto normální... bohužel.

v servisu, obecně, je potřeba si přesně říct co chci a s kterými díly! Jinak servis "tvoří zisk". Všimněte si, že cena opravy je často až podivuhodně blízká nějakému limitu (treba pojistovny), i když by totožná kvalita byla za třetinu!! To se pak přihodí třeba nějaké "lícování" tu za 2000,- tu za 5000,- apod.

btw: a neplatí to zdaleka jen pro toyotu!!
toyfun
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 19.03.2009, 10:00
Bydliště: Praha

Singl tlumic

Příspěvek od toyfun »

Jeste me napadla takova otazka. Kdyz jsem poprosil o zmereni tlumicu, tak mi prinesli papir, na kterem bylo napsano ze ten novy ma 75% a ten stary cca 45%.?

Je bezne, ze novy tlumic ma jen 75%?

Pavlin
camry97
Řidič
Příspěvky: 238
Registrován: pát 17.10.2008, 21:19
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od camry97 »

taky sem to parkrat nechal změřit a říkali mi, že nové tlumiče hned po montáži se neměří prý to chce nechat zajet a potm změřit nebyl to servis ale běžná autodílna tak nevim co je na tom pravdy ale snad sem poradil :wink:
Prostějov->Olomouc->Kroměříž->Vyškov->Šternberk
camry mr.97 2.2 5s-fe 96kW 155000km
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

mylsím ž epřístup moc "regulérní " není , bohužel tím že jsi neprotestoval tak jsi na to v podstate přistoupil :( Asi si příště rozmyslíš zda tam zase pujdeš...

Pokud bys mel zájem o pomoc ozvi a pořešíme to u nás na "klinice".
toyfun
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 19.03.2009, 10:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od toyfun »

Podle mne neni dulezite jestli jsem na miste protestoval ci neprotestoval. Ono laik si nemuze vzdy na miste overit vsechna tvrzeni vyskolenych techniku. Dulezita je skutecnost, zda postupovali spravne, nebo me proste poslali na silnici vyzkouset bezpecnost vozu na vlastni kuzi a pak se vratit a zaplatit o "pouhyh" 4 tisic navic nez by to stalo kdyby to udelali ve spravny cas + ztrata meho casu.

Proste hrani si na to, ze "on blbec to necha bejt " me hodne iritruje.

Pavlin
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od josuk »

1.duba ?
2.tsucho ?
3.frey ?
4. nebo lowmann??
??
toyfun
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 19.03.2009, 10:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od toyfun »

Zatim nechci spinit jejich jmeno. Treba je to chyba z nedbalosti. Zkusim to s nimi ujednat a kdyz to nepujde budu varovat komunitu.

Pavlin
Pavlin
camry97
Řidič
Příspěvky: 238
Registrován: pát 17.10.2008, 21:19
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od camry97 »

správný přístup než někoho pošpinit tak to zkusit projednat ale i tak už tohle nevypadá příliš férově :?
Prostějov->Olomouc->Kroměříž->Vyškov->Šternberk
camry mr.97 2.2 5s-fe 96kW 155000km
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od josuk »

to nepošpiníš, na to vystačejí sami :D
muj tip je asi tsucho, možná duba.. :D
Uživatelský avatar
jimmi73
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: ned 11.03.2007, 20:17
Bydliště: SK, NMn/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi73 »

Ja sa musim zastat aj servisu. Je sice pravda, ze ta mali upovedomit. No na druhej strane je pravda ze poistovna to neprizna, snazi sa uchranit kazdu korunu pre seba. Co sa tyka ceny opravi za servis, tak by si sa cudoval ako to je s tym priblizenim k cene opravy poistovne. Poistovna si da limit a servis sa musi do neho zmestit aj na svoj ukor. Je pravidlom ze klampiar nieco robi napriklad 40 hodin a poistovna uzna iba 15 hodin, preto sa ta cena blizi k cene kalkulacie. Znie to asi divne ale v poslednej dobe servis dotuje poistovnu a aj zakaznika. trochu do toho vidim, takze viem o com hovorim.
C-HR 1,8 HSD
Auris TS 1,6 CVT
ex. Corolla Verso 1,8
ex. Carina E 1,6
Yaris 1,0
toyfun
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 19.03.2009, 10:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od toyfun »

Ja take vim jak to chodi s pojistovnama, neni to s nima vzdy snadne. Take vim jak se nekdy pekne domlouvaji servisni technici a likvidatory aby tam toho narvali co nejvice, nebo jak umi cenu auta podhodnotit, cimz majiteli vznika formalne tatalni havarie a prakticky pak dira v kapse.
Tato tema jsem ale probirat nechtel.

Jedna se mi jen o to, ze mi mohli rict ze je NUTNE vymenit druhy tlumic a ja bych si ho zaplatil mimo pojistnou udalost, coz stejne ted musim akorat za 2,5x cenu a jeste 2x jezdit do servisu. Jeste jsem mezi tim testoval jak se auto chova pri 120, 130 a 140 km/hod. Jsem take trochu zvedavy, jak se v Toyote (dovozce) divaji na takovou opravu. Kdyz se my na moji zadost o vymenu jednoho tlumici vysmali v obycejnem servisu, jak to ze toyota autorizovany servis to udela a ani me nevaruje.
Pavlin
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

Já měl skoro to samí ve značce jsem si dal měnit těsnění pod hlavou s tím že kdyby něco tak voláme, těsnění vyměnili a nakonec mě měnili ruplou hlavu ale to už kluci na vesnici ( toyota mě tvrdila že to není možné při reklamaci) na toto téma jsem zde již psal jsou to hajzli
Mirek
toyfun
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 19.03.2009, 10:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od toyfun »

Tak jsem byl v tom autorizovanem servisu. Uznali chybu a domluvili jsme se, ze vymeni druhy tlumic a nebudu platit za opakovanou geometrii. Jsem rad, ze se k tomu postavili celem, takze nemusim hledat jiny servis. Jak jsem drive psal, krome tohoto pripadu jsem mel s nima jen pozitivni zkusenosti.
Pavlin
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Taky by nemuseli měnit to uložení tlumiče, to se mění až s tlumičema po ukončení jejich životnosti, a i tak je to většinou preventivně.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Odpovědět

Zpět na „Značkové servisy Toyota“