Sezóna 2017

vše o dění ve Formuli 1
Odpovědět

Kdo bude šampionem v roce 2017?

Anketa končí za pát 24.03.2017, 01:45

Lewis Hamilton
2
29%
Valtteri Bottas
0
Žádná hlasování
Daniel Ricciardo
1
14%
Max Verstappen
1
14%
Sebastian Vettel
3
43%
Kimi Räikkönen
0
Žádná hlasování
Sergio Pérez
0
Žádná hlasování
Esteban Ocon
0
Žádná hlasování
Felipe Massa
0
Žádná hlasování
Lance Stroll
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 7

Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

Super vysledek, Skoda Sebastiana, mohl byt silny souper.
Cas ve Spa je super, Jarda Honzik je dobry pilot, jak na motokarach, tak i online, ale hral to na o dost starsi verzi. ;-)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Já tam kvůli Lowiimu, který má vypnuté poškození, spotřebu paliva a teplotu trati mimo standardní rozsah, mám upravenou teplotu vzduchu (jinak vše normál, včetně teploty trati). Ten Lowiiho čas by šel bez problému brzy překonat i bez té úpravy, ale nechci se s ním o to stokrát tahat, když on prostě nemá řádná nastavení hry. Několikrát jsme se přetahovali po pár milisekundách. Jarda má vypnuté jen poškození, takže jede mnohem regulérněji než Lowii. Já to dělám tak, že když vedoucí jezdec tabulky nemá upravenou teplotu mimo standardní rozsah, tak jedu vše normál. Když ji upravenou má, tak si ji upravím taky (vždy na 0 °C - Barcelona GP, Imola, Monza, Red Bull Ring GP, Silverstone GP a Spa). Zbývá mi poslední WR - Nurburgring GP, kde jedu vše regulérně, Jarda je jediný vpředu a má pouze vypnuté poškození, takže neupravuji teplotu vzduchu.

Update: Tak na té poslední trati už mám součet osobáků sektorů lepší než WR, čili teď to jen poskládat. Navíc jsem při tom teď používal podstatně horší setup, než jaký jsem měl předtím. Ono se to vždy musí pořádně vyzkoušet, protože na první pokus je nový setup vždy nezvyklý a není jasné, jaký má potenciál. Ten starší setup je o půl sekundy lepší, cca. To znamená, že dnešní nejlepší kolo by s tím lepším setupem bylo lepší než WR. :D Ale z taktických důvodů asi nejdřív udělám tu Nordschleife. Tomu podvodníkovi bude totiž trvat déle to překonat než Jardovi... A já chci video stříhat, jakmile budu mít všechny WR současně - že potom někdo nějaký překoná, to mě už nezajímá (i když si ho samozřejmě vezmu zpátky, ale prostě s tím videem už nechci čekat).
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Zbývá 0,381 s, ale všiml jsem si, že Jarda tam má upravenou teplotu. 20/17 ve hře nejde nastavit. Za mlhy je to 20/16 (oba stupně intenzity - teplota vozovky je cca 0,8 x teplota vzduchu), při oblačnosti 20/18 (všechny tři stupně intenzity - teplota vozovky je cca 0,88 x teplota vzduchu) a bez mlhy či oblačnosti 20/28 (oba stupně intenzity - teplota vozovky je cca 1,405 x teplota vzduchu). Takže mi to otevírá dveře k úpravě teploty vzduchu/vozovky. Nicméně to udolám bez toho, tzn. s normální teplotou 10/14 °C. Dosažitelný čas je totiž mnohem lepší než ten, který je potřeba. Je to jen otázka optimálního setupu, lajny a způsobu průjezdu některými zatáčkami (většina je naprosto jasná, ale je tam pár tricky míst, která způsobují obrovské rozdíly mezi časy - kolem 1 s/lap!!!).
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

Hele z kluku ktere znam osobne je Jarda na kompu docela ok, ale v realu na karach je pomalejsi, castecne i kvuli jeho vaze.
Nicmene Peta Klouczek Dolezal nas sfoukne oba jak v kare, tak v SIMu :-)

Jardovi jdou vice formule nez cestaky, taky s tim novy Thrusmastrem, ktery ma sponzoringem to jde hned vsechno lip :-)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Real time možná, to není moje hobby. Zvláště u něčeho, kde on by měl předchozí konkrétní zkušenost a já ne (na začátku moje časy nestojí za řeč - v porovnání s finálními výsledky). Ale ohledně WR ani omylem. To znamená, že za identických podmínek, tzn. stejné vybavení, setup, počasí atd., nezajede čas, který bych nedokázal překonat (nebo alespoň vyrovnat, pokud by se ten jeho čas rovnal dosažitelnému limitu, což ale v praxi nepřipadá v úvahu - to bychom se museli vrátit více než dvacet let zpátky a měřit čas na desetiny, ne tisíciny). Jistě, něco trvá dlouho, to je u WR normálka. Ale všechno jde.

Mimochodem, tisícina je přesto tak obrovský kus, že by bylo vhodné začít používat desetitisíciny nebo rovnou stotisíciny. Při 360 km/h je tisícina 10 cm. To je dnes už zcela zbytečně velká vzdálenost. 1 cm nebo 1 mm by byl podstatně lepší - odpadla by spousta nejasností. Technicky to zjemnit problém není, jde jen o pochopení, že je to fakt potřeba. Zrovna nedávno jsem v Imole vyrovnal původní WR 1:16,969. Pak jsem musel makat dál, abych byl první, protože mě to automaticky šoupnulo na druhé místo. Přitom je klidně možné, že on měl třeba 1:16,9697 a já 1:16,9696. :lol:

Update: Zbývá 0,021 s. Ale už jsem byl extrémně unavený, takže jsem nedokázal poskládat kolo lepší než WR 1:28,206, přestože moje nejlepší sektory jsou celkem o víc než půl sekundy lepší.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

06 Monako

Příspěvek od Jakub Krčma »

FP1-3: Ferrari very nice
Q: Gratulace Kimi k první pole po sto letech, gratulace Ferrari k další letošní první řadě. Lewis a Daniel měli evidentně potíže s károu, což šampionát dost dramatizuje, protože díky tomu by Vettel mohl mít šanci na titul (přestože si myslím, že je to prostě v pytli)...

AC F138: 39/39 WR :D Jdu stříhat video...

Obrázek sem dávám pro případ, že by některé WR někdo překonal, což by jednotnost narušilo...
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

101. Indy 500

Příspěvek od Jakub Krčma »

Nova Sport 1 HD dnes v 17.45 - Fernando Alonso bude bojovat o vítězství v Indy 500 z 5. místa na startu (druhá řada).
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

Trento - Bondone s tim musi byt peklo.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Taky je to pekelně špatnej čas. Teď jsem dělal 113 GB videí ze všech tratí (jen 1280x720 30 FPS) a vážně jsem se divil, kolikrát jsem to tam v tom prozatímním rekordu 11:23 podělal a musel couvat. 10 minut je naprosto snadno dosažitelný, když člověk trefí všechny zatáčky cca OK. Otázkou je, zda je dosažitelný 8:59,999. Spíš to vypadá, že ne, ale dokud to nevyzkouším pořádně, nemůžu si být jistý. To zjistím, až to jednoho dne projedu prvně čistě. Spíš si myslím, že bude náročné i 9:30. Se těším na toho Alonsa v Indy! Akorát při pohledu na Indy BORCE Bourdaise mám celkem strach, aby to nebyla fakt špatná volba, bezpečnostně (Fernando hovadinu snad neudělá, ale ti kolem by mohli, přestože jsou v tom mnohem zkušenější). Nicméně rozhodně on toho už teď nelituje a užívá si to tisíckrát víc než Monako v dnešním katastrofálním McLarenu. Ale než to Vandoorne vyhnojil, jel na velmi dobrý umístění. Dnes Ferrari super, 1-2. A Kimi byl buďto hodnej nebo měl smůlu, že ho zavolali tak brzy... Každopádně jeli fajn. Celkem jsem nevěřil, jak velkej problém dělalo Lewisovi kohokoli předjet. Jasně, Monako. Ale stejně, jeho kára je úplně jinde než mají ti lidé, kteří byli kolem něj. A Ricciardo ukázal, že fakt umí. Verstappen taky, ale měl smůlu s boxama atd. Dva Saubery venku vinou chyby řidičů během pár kol, celkem drsná ostuda... Hlavně ten Wehrlein, když byl tak pomalej, tak neměl otevírat dveře (a pak je Buttonovi zavřít, když už tam byl).

Update: Teď jsem se stopkama projel celej záznam Trento-Bondone a změřil čas ztracenej couváním apod. Je to dohromady celá minuta (asi 10 situací). A na strašně moc místech jsem jel moc pomalu a opatrně, protože si prostě tu trať zatím vůbec nepamatuju. Takže opravdu 10:00 je úplná rutina. Akorát tedy uvidíme ohledně těch 9:30 nebo líp. Tam si vůbec nejsem jistej, kde se limit zhruba nachází...
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Ha ha ha, jak čumim na Indy 500, tak se ptali, kdo byl jediný Čech v Indy 500 a v kterém roce. Neměl jsem tušení, tak jsem plácnul Enge 2005. Mrknul jsem na Wiki a přesně... :lol: :lol: :lol: :lol: Enge byl celkem jasnej, protože jel např. F1. Ale rok? Hmmm... :lol: :lol: :lol:

Frajer! Na startu jel opatrně a propadnul se z 5. místa na 9., ale po 28 kolech, než začali první jezdci chodit do depa, tak už byl 4.!!! On to snad vážně vyhraje, to by byl MASAKR!!!

Tak po 34 kolech a prvních boxech je 3.!!! :shock:

L35/200: A jde tvrdě do 2.!!!!!!!

L36: Blíží se k 1.!!!

L37: JE PRVNÍ!!! :D :D :D :D :D :D :D :D

Tak tohle určitě nikdy v Indy 500 nebylo, aby někdo z 9. pozice po svém absolutně prvním startu v celé sérii šel během 37 kol na první místo, aniž by kdokoli před ním odstoupil apod. NAPROSTO čistě... WOW!!!

Cca po 60 kolech byla velká bouračka dvou aut. Dopadlo to OK (nicméně auto na sra*ku). Fernando vedl. Teď všichni čekají v boxech na restart. A jeden z těch lidí, kteří jsou out, je dnešní polesitter!

Jedou na trať...

Ten Dixon kulhá. Ale jinak snad OK. Byla to rána o zeď z letu jako kráva. Dřív by neměl šanci přežít... Psycho

Ať už to dopadne jakkoli, Fernando ukázal, že JE nejlepší z těch, kteří dnes jedou. Samozřejmě to může podělat i on sám nebo mu může selhat technika. Ale pokud nevyhraje, tipuju, že to spíš bude vinou jiného jezdce...

Je odjeto kolem 80 kol, Fernando někde v čelní skupině. Jsou tam často žluté nebo safety cary... Totiž pace cary... :lol:

Tak bohužel Alonsa zradila technika (dle předpokladu, pokud nevyhraje). Už několik kol předtím jsem říkal, že má problém s autem, protože nedokázal předjet v naprosto jasných situacích - zahájil manévr a nic. Nicméně JEHO výkon byl FENOMENÁLNÍ a kdyby tam závodil trvale, tak bude zcela bezpochyby šampionem. Myslím, že příští rok se kvalifikuje na pole position. Uvidíme... Nebo bude mít třeba konkurenceschopnou káru v F1 a nebude muset jezdit takovouto sebevraždu... :-) Každopádně resumé je takové, že vedl x kol ve svém prvním závodě tam... A evidentně se dokázal regulérně propracovávat dopředu. Honda už prostě není, co bývala v 90. letech (v běžných autech i formulích). Měli by přejít na Toyotu. :D
Naposledy upravil(a) Jakub Krčma dne ned 28.05.2017, 21:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

A je konec, Honda se zase vysypala :D
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Jo, dnes je skvělý den pro McLaren Honda - v F1 nedojel ani jeden a v Indy 500 nedojel Fernando. :lol: :lol: :lol:

Ale POUZE Fernandovi selhalo auto. Jak absurdní... :lol:
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

To je nesmysl, Honda odpadavala jedna za druhou, 20kol pred nim tymovy kolega a paradox je, ze Sato vyhral na Honde :-D
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Já ale myslel z těch uvedených tří McLarenů... Přitom bych očekával, že ten hybrid v F1 je poruchovější... Ono je u Indy 500 pěkně na pytel to neustálé přerušování, to autům vůbec nesvědčí... A motoru/turbu už vůbec ne... Zvláště při tak konstantních otáčkách na horní hraně rozsahu...
Naposledy upravil(a) Jakub Krčma dne ned 28.05.2017, 22:55, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Formule 1“