Auris TS Hybrid

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tuna_ZZ
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: stř 29.10.2014, 10:40
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Tuna_ZZ »

Obecně je E zlo a kdyby nebyl, tak by to bylo snad i lepší, protože ta pomalost je jen k vzteku :) Na E je samozřejmě lepší přepnout na offline skladby a netolerovat nižší kvalitu :wink:

Jo, já mluvím o testu rychlosti. Někdy v létě to chodilo třeba jen 8 a včera jsem to právě zkoušel a běželo to 40, tak jsem byl překvapený, jak na tom T-Mobile zapracoval.
2014 Toyota Auris Touring Sports CVT
2013 Lexus GS450h F Sport
2005 Lexus GS300 Luxury
2000 Lexus IS200
1999 Lexus IS200
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Luke_Luke »

jj tech 40Mbit jsou realne hodnoty pri malych datech jako napr kratsi mp3 :)

Na E mam nazor stejny jako ty, je to des bes...nez budovat LTE, radeji bych pokryl celou CR pomoci H nebo aspon pomalejsi 3G.

Operatori se predhaneji, ale oficialne podle realnych vysledku CTU vede Vodafone, prestoze marketingove mapy rikaji, ze nejlepsi je O2 :))
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Tuna_ZZ
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: stř 29.10.2014, 10:40
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Tuna_ZZ »

Nedokážu porovnat, aktuálně mám T-Mob, ale k mému překvapení pokrývají LTE v lokalitách, kde o 3G nezavadíš a kde byl dosud jen Edge. Do 3G už dneska nikdo investovat nebude no...
2014 Toyota Auris Touring Sports CVT
2013 Lexus GS450h F Sport
2005 Lexus GS300 Luxury
2000 Lexus IS200
1999 Lexus IS200
Uživatelský avatar
Mafijik
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: úte 09.12.2014, 07:45

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Mafijik »

Všem se moc omlouvám, že jsem na vlákně o Aurisu TS Hybrid vyvolal dotazem na kapacitu USB flash takovouto diskuzi o mobilních operátorech. Měl jsem založit samosatné téma.
Moc děkuji za odpovědi, ale již se v tom raději nešťourejte. ;-) Stále rozebíráte rychlost připojení, které nevím, kde berete, protože na většině území mimo větší města funguje (spíše nefunguje) EDGE. Tím se prostě poslouchat muzika NEDÁ!
Navíc naši operátoři v 99% tarifech mají omezené datové množství na takovou hodnotu, že i kdyby bylo všude LTE, tak si prostě moc muziky neužiji.
Z toho plyne, že pokud chci poslouchat v relativně rozumné kvalitě a mít možnost většího výběru, vychází mi nejlépe USB flash popř. paměť telefonu.

K tomuto tématu ... měl jsem zatím možnost vyzkoušet pár flashek. Musí být formátované FAT32!! Ideální jsou do 32GB. Mojí 64GB jsem nedokázal naformátovat na FAT32, ale jen na exFAT a to nefunguje.
Velmi mě překvapilo, že Touch 2 načetl přes starou čtečku karet "MSI StarReader Combo" (eshop.kak.cz/zbozi/ads006-msi-acc-starreader-combo-star-reader-combo/) 32GB MiniSD kartu. Jiný typ jsem k vyzkoušení neměl, ale zcela jistě to půjde.

Co se týká paměti v telefonu a přehrávání z něj, tak mě trochu zklamalo, že pomocí Touch 2 není možné na Androidu (NEXUS 5) přes Bluetooth procházet adresáře. Na iOS to asi půjde. (?)
Toyota Auris Touring Sports Hybrid Style Skyview (V5) - super white 2 (040)
- od 3.12.2014
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od marceltokar »

Taktak. Touch 2 mi sortýruje songy podľa autorov, albumov, názvov (abecedného poradia písmen) ale nie podla adresárov. A to nielen pri napojenom android zariadení cez BT ale aj pri fleške.
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od xmirekp »

Pokud mate klic v kapse a vystoupite z aute které ma vypnute zapalovani tak se samo nezakmne...
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
Uživatelský avatar
Mafijik
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: úte 09.12.2014, 07:45

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Mafijik »

xmirekp píše:Pokud mate klic v kapse a vystoupite z aute které ma vypnute zapalovani tak se samo nezakmne...
Ano, je třeba pohladit kliku ;-).
Toyota Auris Touring Sports Hybrid Style Skyview (V5) - super white 2 (040)
- od 3.12.2014
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od xmirekp »

Mafijik píše:
xmirekp píše:Pokud mate klic v kapse a vystoupite z aute které ma vypnute zapalovani tak se samo nezakmne...
Ano, je třeba pohladit kliku ;-).

přesně tak
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
Uživatelský avatar
David P.
Řidič
Příspěvky: 257
Registrován: pát 13.09.2013, 10:44
Bydliště: Zlín

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od David P. »

Já ji hladím pořád :-)
Auris Touring Sportc CVT
recenze: http://moje.auto.cz/David-C3/automat-1.html
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od aczasa »

A na předku nebo na zadku? Každopádně když omylem zajedes prstama do mezirky, tak se ti zas otevře.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Mafijik
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: úte 09.12.2014, 07:45

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Mafijik »

K tématu ... Pro ty co váhají u zakoupení hybridního Aurisu popíši, jak jsem k němu přišel já.

Jsem již více než týden majitelem tohoto skvělého autíčka. Jsem z něj naprosto unešený.

Důvody k zakoupení tohoto vozidla:
-Auto v ceně cca 500tis
-Jezdím z 80% popojížďky po městě => diesel je pro mě naprostý nesmysl. Navíc ta nafta prodávaná v čechách...Diesel NE!!!
-Rád bych automat.
-Nejsem zastáncem turbo motorů typu TSI, Boots,... (nevěřím tomu, že auto s tímto motorem bude bezproblémově jezdit více než 5 let / 120tis. km)
-Bydlím na kraji města v sídlišti, kde jsou krádeže aut více než časté => vyškrtl jsem Škoda, VW, Audi.
-Sledoval jsem servisní náklady => vyškrtl jsem BMW, Mercedes,...
-Nejsem tak bohatý abych si kupoval levné věci - toto je názor, kde jsem se mnohokrát přesvědčil, že když jsem korunu 2x převalil v ruce a nedal navíc, vždy se mi to několikanásobně vymstilo. U Toyoty Auris bych toto ani neměl psát, protože poměrem cena/výkon (výbava) jsem nenašel nic lepšího pro můj styl jízdy. Z výše uvedeného řeknu rovnou, že jsem nekoukal po Hyundai, Kia, Renault, Dacia, Citroen,...
-Zbývá - Ford Focus / Toyota Auris ????? To co nabízí Auris je pro mě výbavově mnohem zajímavější v porovnání s Focusem. Překvapivě jsem se v rámci výbavy, které nabízí Auris dostal s cenou u Focuse výše. :shock:
-Jsem příznivcem světově nejkvalitnější automobilky.
-Jsem příznivcem nových technologií.
-Rád se odlišuji 8)
-Hybrid / 1,6 benzín??? Nenajedu toho tak moc (cca 15tis/rok). Rozdíl cen aut v automatu je cca 50tis. I přes mých málo najetých km/rok se tato cena s hybridem celkem brzy vrátí, když mám většinu po městě. Zde bych se rád optal na zkušenosti Hybridářů. Odpovídejte v samostatném tématu "Auris TS Hybrid - spotřeba".
-Náhodně jsem měl možnost koupit referenční vozidlo prodejce (demo) s ujetými cca 9tis.km (zde jsem trochu váhal, ale byla celkem rozumná sleva auta v nejvyšší výbavě, kterou bych si asi normálně nevybral)
=> podlehl jsem :lol: BOMBA, SUPER, PARÁDA, JSEM ŠŤASTNÝ :lol: (Doufám, že mi to vydrží). :lol:
Toyota Auris Touring Sports Hybrid Style Skyview (V5) - super white 2 (040)
- od 3.12.2014
Uživatelský avatar
Tuna_ZZ
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: stř 29.10.2014, 10:40
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Tuna_ZZ »

@mafijik: Gratuluju! Souhlas, že Auris nabízí výborný poměr cena vs. výbava a snad i kvalita :)
2014 Toyota Auris Touring Sports CVT
2013 Lexus GS450h F Sport
2005 Lexus GS300 Luxury
2000 Lexus IS200
1999 Lexus IS200
Uživatelský avatar
Croog
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: úte 06.07.2010, 13:09

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Croog »

Dneska jsem se projížděl tímto vozem a bylo to příjemné svezení, ačkoliv bych uvítal trochu větší výkon samostatného elektromotoru, aby v koloně nemusel naskakovat spalovák, když nechci, aby se přede mě při posunutí kolony nacpalo jiné auto.
- Navíc na to, jak to zrychluje na dálnici (výkon to má) by to mohlo v rychlostech 60 - 90 zrychlovat pružněji si myslím.
- Prakticky jsem nepoznal rozdíl mezi normal/power/eko módem.
- s tím "přeposilovaným volantem" jsem neměl vůbec žádný problém.
- nástup reálných brzd je opravdu markantní - to je o zvyku
- Novou grafiku rozdělení síly na velkém displeji navrhoval nějakej mamlas - hlavně ať to hezky vypadá, ale použitelnost 0. Starší a jednodušší schematická grafika teda byla tisíckrát lepší. A vůbec celé rozhraní touch 2 je více pro efekt než použitelnost.
- automatický parkovací asistent byl rychlejší než jsem čekal - není to tak nepoužitelné, jak jsem si myslel. :)
- mrzí mě, že nejdou ovladačem stáhnout ty okýnka. V létě toto hodně používám.
- škoda, že se tak šetřilo na tom audiu a topení pro zadní pasažéry
- bixenony svítí a natáčí se parádně, akorát jim to svítilo trochu moc do země - to by spravil servis
- vyhřívání sedadel je příliš silné, tohle je opravdu pouze na prvotní prohřátí (za to ale rychlé) a po půl minutě vypnout

Můžete mi prosím doupřesnit nějaké mé nejasnosti?
1) Co se děje, pakliže už mám plně dobité baterky a jedu z kopce na režim B? - auto brzdí spalovákem?

2) Nestihl jsem ale už vykoumat, zda lze v případě v případě funkce automatických dálkových světel (které se nepřekvapivě ukázalo pro protijedoucí auta jako obtěžující) ovládat dálková světla normálně (tedy ne off/auto, ale off/on). Může mi někdo ze Style výbavou říct, jestli to lze?

3) Hovor přes bluetooth (touch 2 rádio) se mi sekal, že jsme si s druhou stranou skoro nerozumněli. Máte někdo podobný problém? (Zkoušel jsem ale pouze jeden hovor)
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od xmirekp »

Croog píše:Dneska jsem se projížděl tímto vozem a bylo to příjemné svezení, ačkoliv bych uvítal trochu větší výkon samostatného elektromotoru, aby v koloně nemusel naskakovat spalovák, když nechci, aby se přede mě při posunutí kolony nacpalo jiné auto.
- Navíc na to, jak to zrychluje na dálnici (výkon to má) by to mohlo v rychlostech 60 - 90 zrychlovat pružněji si myslím.
- Prakticky jsem nepoznal rozdíl mezi normal/power/eko módem.
- s tím "přeposilovaným volantem" jsem neměl vůbec žádný problém.
- nástup reálných brzd je opravdu markantní - to je o zvyku
- Novou grafiku rozdělení síly na velkém displeji navrhoval nějakej mamlas - hlavně ať to hezky vypadá, ale použitelnost 0. Starší a jednodušší schematická grafika teda byla tisíckrát lepší. A vůbec celé rozhraní touch 2 je více pro efekt než použitelnost.
- automatický parkovací asistent byl rychlejší než jsem čekal - není to tak nepoužitelné, jak jsem si myslel. :)
- mrzí mě, že nejdou ovladačem stáhnout ty okýnka. V létě toto hodně používám.
- škoda, že se tak šetřilo na tom audiu a topení pro zadní pasažéry
- bixenony svítí a natáčí se parádně, akorát jim to svítilo trochu moc do země - to by spravil servis
- vyhřívání sedadel je příliš silné, tohle je opravdu pouze na prvotní prohřátí (za to ale rychlé) a po půl minutě vypnout

Můžete mi prosím doupřesnit nějaké mé nejasnosti?
1) Co se děje, pakliže už mám plně dobité baterky a jedu z kopce na režim B? - auto brzdí spalovákem?

2) Nestihl jsem ale už vykoumat, zda lze v případě v případě funkce automatických dálkových světel (které se nepřekvapivě ukázalo pro protijedoucí auta jako obtěžující) ovládat dálková světla normálně (tedy ne off/auto, ale off/on). Může mi někdo ze Style výbavou říct, jestli to lze?

3) Hovor přes bluetooth (touch 2 rádio) se mi sekal, že jsme si s druhou stranou skoro nerozumněli. Máte někdo podobný problém? (Zkoušel jsem ale pouze jeden hovor)

Ahoj takze, ano pokud mas baterky plne brzdis dal spalovakem, nebrzdi to tolik jako kdyz jsou prazdne.
Pokud chces ovladat dalkovy manualne staci prepnout svetla z rezimu auto na zapnuta svetla a muzes packou hybat jako postaru.
Display u noveho auta presne jak pises takze souhlasim.
Hovor pres autoradio vzdy v pohode..
Audio celkem v pohode vepredu vzadu slabsi,topeni tak to je skoda o tom mluvit.

Brzdy razantni to ano, rozdil mezi ECO a POWER je v akceleraci plynoveho pedalu, ucinost ventilace (rychlost)
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od maxwell »

Rozdíl mezi ECO a PWR je dosti veliký na ECO plyn reaguje velmi neochotně, motor se připojuje taky později..na PWR je plyn velmi citlivý, spalovák nastupuje skoro hned, včera jsem se dostal i na prokluz :-) mám už najeto 16tis, takže motor je asi už zajetý.. Když jedeš z kopce na B brzdíš krom eletra i spalovákem, což se normálně neděje...audio se dá velice dobře nastavit.. pokud jsi mněl problém s telefonováním, určitě to nebylo vinou BT, ale signálem operátora..
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
Odpovědět

Zpět na „Auris“