Problémy se spotřebou oleje

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od MATY 7g »

Ale třeba to bude jinak. Zjistím a dám vědět.
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

co k tomu mám napsat?Ano písty jsou nové.....Staré dostane zákazník stejně jako všechny vyměněné věci jako každý jiný.....
Celková cena opravy se vším všudy vyšla na 75000.- nevím kolik se to komu zdá peněz,součástí ceny je vše nové v originální kvalitě toyota vyjma pístů ty jsou od někoho kdo je umí líp než oni :-)
Jinak motor není dodělaný,majitelse může příští týden přiject podívat a být u skládání :-)
Naposledy upravil(a) krosmen dne stř 17.07.2013, 19:14, celkem upraveno 1 x.
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

Kubrt píše:Ja se poseru fakt, tak ja jsem ti celou dobu naznacoval ze je to spatna volba ze si mas proste zajit jinam nebo si to nechat nacenit. Protoze i me takovymu motorovymu blbovy bylo jasny ze tu neco smrdi a kurevsky a ty proste jdes a fakt mu to das. By me zajimala cena za ten komplet a co se vlastne kupovalo a delalo.

Ja jsem se schvalne rozciloval a dokonce sem si i pres Sz u nekoho kdo to dela nebo je schopen udelat overil skutecnou cenu ... dost me to nasralo.

No hele urcite ti preju at to jezdi jak ma a nic se uz nevysere, protoze predpokladam ze mas takovou tu zaruku ja nic nevybiral ja nic nekupoval to vsechno ti druzi ja to jen po nekom dal dohromady...

A rekni me uprime. Mas za sebou peknou zkusenost co? Kecy prdy bedary? :D
nemám s tím problém vše tady vyčíslit a nacenit kolik co stálo a kdo je výrobce dílů....
ještě k záruce,díky tomu že si díly kupuji sám a nikdo mi je jinej bez záruky již po špatných zkušenostech s dodanými díly bez papíru už nedělám,dále motorárna dělá složení polomotoru a hlavy já skládám zbytek.Záruka ode mě je nadstandartní vzhledem k právnímu řádu,dávám kompletní záruku na motor a to i na jeho staré díly (ojnice,klika,blok,hlava....) což je zase něco jiného než je zákonem daná "záruka" ano má to svoje jasně daná pravidla které se musí dodržovat....
Naposledy upravil(a) krosmen dne stř 17.07.2013, 19:20, celkem upraveno 1 x.
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

Kenne píše:ty we, ziju v domneni, ze prave pisty! jsou ta pricina (nepocitam-li zanedbane caste meneni oleje), proc prave 1zz zacne papat olej a spusti retezovou reakci, maji proste malo der pro olej, stare maji 4 diry a nove maji 8 der a jeste navic prorezy po stranach, takze si ohlidej, aby novy pisty urcite byly v motoru a ne na papire, jinak ta GO bude zbytecna :shock:

jeste me napadlo, ze treba tam vrtackou ty diry dovrtal, videl jsem to nekde na zahranicnim foru u nejake 1zz corolly :)
písty jsou problém a kdyby se dali zpět staré asi těžko by se dala držet záruka....navíc by motor opět baštil olejíček víc než je zdrávo....
Naposledy upravil(a) krosmen dne stř 17.07.2013, 19:21, celkem upraveno 1 x.
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

ještě sem se i koukal do papírů a asi bude to že písty vypadají jinak dáno tím že jsem po špatné zkušenosti se stávající variantou pístů-dle motorárny byly veliké rozdíly v hmotnosti pístů a jejich tvaru přešel na jiného dodavatele a shoduje se to s tím kdy se co loni bralo a použilo,proto ten jiný vzhled a i to může být tím že sem loni měl jiný foťák :-) ale písty jsou opravdu nové a pokud bude zájem mohu celkovou cenu kompletní opravy konkrétně této celicy tady rozepsat stejně jako to dostane majitel společně s certifikátem k motoru,záručnímu listy,manuálu jak v prvních kilometrech jezdit a jak dále servisovat...
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Petre asi to zacnu delat at neco na tech blbcich taky vydelam. Sou ty pisty i stejne barevny co. Zdanlive stejne podobny ...

http://www.ebay.com/itm/Toyota-Chevrole ... 48&vxp=mtr

Kolik stoji to vlozkovani? 10 tisic? :D

Vsichni zijou v domeni jak to stoji raketu a ono to je tak trosku jinak ze.

Jiste pokud tam davas origo toyota dily tak super bomba parada jiste to ke kazdemu motoru co jsi delal dolozis fakturou. To me osobne je ale uplne jedno. Kazdy strujcem sveho stesti. Mam zakazany tady lidem sproste nadavat ........ mozna by to chtelo celou tu akci prepocitat .... treba mas jen nekde chybicku ....

Kdyz jsem si to nechal nacenit s tim, ze si dotahnu auto na kterem se to udela cena "komercni" byla 50 tycek, pratelska nekde na 40-45. Se zarukou, ale asi bez certifikatu :D

No a tak tu zijem na tom foru, ale ja jsem agresivni a zlej ..... jen nejsem vychcanej hajzl ...
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

neni to uplně ten kit co se dřív kupoval-byly v něm zmíněné písty.
Písty jsou od jedné veliké firmy která vyrábí pouze písty.
Vše se dá doložit nákupem-což za působení na dobříši a dodávání materiálu bez účtů nešlo....
kolik stojí vložkování ? Tady to stálo 22000.- komplet.
Nedělám o zadarmo,na všem je marže....nevím kdo dnes dělá věci zadarmo....
V ceně 50 000.- nebudeš mít novou spojku,nový kladky příslušenství,novej variátor,nový čerpadlo chlazení,řemen příslušenství,dále nedostaneš nové komplet náplně včetně klimy,určitě ti motor nikdo nezajede a nepředá s úplně novým olejem.......
ono by se to dalo dělat levněji ale bez záruky....už vidim jak ti někdo uzná závadu na dílu kterej nemontoval novej,proto ta cena proto se toho tolik mění a potom nemám se zárukou sebemenší problém ji držet-taky se na to musí někde vydělat pokud se nedejbože něco stane aby bylo z čeho problém zaplatit,sme jen lidi....O vzathu já-zákazník tzn firma a soukromá osoba a já - motorárna tzn podnikatel - podnikatel jak je to se zárukama se ani rozepisovat nebudu...vždy já ručím za komplet vše zákazníkovi i za práci motorárny....
Počítal jsem kolik by vyšlo jen to že bych nabídl blok vyvložkovaný poskládaný s novými písty-pozor žádná ebay z lisovanejch nočníků zkontrolované a zúhlované ojnice,klikovkou a novými OEM ložisky výměným způsobem a vyšlo mi že by to bylo 15 000.- vyvložkování spolu s kompletací polomotoru,tyto písty stojí kus 3800.- takže si celkem na 15200.- celkově tedy cca 30000.- jen polomotor se zárukou....A to je bez koruny kterou bych z toho měl mít=živí mě to a na charitu si člověk musí vydělat....Takže bych to nabídl veřejnosti za 35000.- takže můj zisk bude ani ne 20% což jak jistě dobře víš z účetnictví moc neni.
Nevím co by si musel použít za díly aby si se dokázal vejít do rozpočtu co jsi dal aniž by si šel cestou jako já dříve použití ebajáckých pístů a podobně...z toho sem už vyrostl....Od doby kdy sem přešel na dražší ale kvalitnější materiál s motory není problém a za tím si stojím....Až bude hotovo udělám soupis co kolik přesně stálo na tomto autě....až bude předáno majiteli...
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Divej, muzem po sobe hazet cislama do nekonecna, opruzovat se a tak. Myslim ze je to zbytecne. Kazdy se nejak zivime ... tak hodne stesti v podnikani.

Urcite nic zverejnovat nemusis, ale majiteli auta prepokladam co slibis dodrzis. A s bednou vymenenych dilu dodas i seznam a vyrobce dilu novych.

Mam to chapat tak ze se mezi nama toyotakama se najde nekdo kdo jezdi na tom nebo podobnem kitu a zaplatil si 70 up tisic? Nebo sem to jen spatne pochopil? A vsichni maji oem dily od toyoty krome poslednich par kusu kteri maji specialni pisty vyrobene jinde ale cena je stejna?
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

krosmen píše: Písty jsou od jedné veliké firmy která vyrábí pouze písty.

,tyto písty stojí kus 3800.-
Co je to proboha za firmu?? OEM písty toyota do 1zz-fe 2006 a výš stojí 12300 bez slevy. CP piston - kované písty s vyvážením na 0.1gramu jsou za 650-670USD vč dopravy,Albrecht motorsport ti vyrobí také kusově kované písty dle zadání a cena je 4000,ale to v případě CP a Albrechta mluvíme o HIGH performance pístech,které nikdo v běžném motoru nevyužije a jsou naprosto zbytečné. To co je na fotce v motoru jsou obyčejné lite písty jako ty lisované z nočníku v Číně. Origo písty se na ebay dají koupit také a to kolem 150 + doprava. U MWR kšeft drahý jak svině,koupíš origo za 190usd....Věřil bych ceně 3800 za sadu,to ano,ale ne za jeden píst. Takhle vypadá čínská pumpa http://www.ebay.com/itm/Toyota-Chevy-Po ... f9&vxp=mtr a takto originál http://www.ebay.com/itm/TOYOTA-OIL-PUMP ... 9744004%26 s nápisem toyota to té první chybí
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

Jasně,máš naprosto pravdu....
Co se týče sad na repasi a motorů jezdících na nich...
Tři motory jezdí se sadou repasovací koupenou jako komplet ale ne z ebay ale od prodejce sad-asi budou i na ebay ale je to koupené a dodané z webshopu-ceny těchto motorů a oprav byly nižšší a byly s nimi problémy-ve dvou sadách byly vadné napínáky řetězu-zjištěno při reklamaci kdy sem si projel s odtahovkou pro auto do ostravy jen tak z legrace kvůli dílu za XX korun....dále si motorárna stěžovala na kvalitu pístů ale vždy o tom majitel věděl a souhlasil s tím....Od těchto problémů sem se na tyhle věci pochybné kvality vyprd vyzjistil sem si pár výrobců a dodavatelů a spolu s motorárnou sem našel pro mě-záruka a i pro zákazníka-opět záruka vhodné a cenově dostupné řešení.
Od té doby jsem neměl jedinou reklamaci na motory.....
Určitě máš pravdu v tom že se dá vymyslet i jiná cena ale otázkou je jak vše dál bude fungovat a jak dlouhodobě se levnější řešení vyplatí.
Já sem zkoušel dělat i jen při go míň věcí-ale byl s nimi do budoucna problém a dokonce i poškození dílu který se neměnil-zákazník odmítl tak zničil díly v motoru....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

A s tim se da obcas i souhlasit. :-) Z Ebaye dostane clovek kdeco..... Ja tam nakupuji nejen veci na toyotu a vim, ze sem tam prijde neco, nad cim mi zustava hlava stat.... A pak si to reklamuj.. :-))))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2002_T ... _1301.html
tady je cena katalogu toyoty pro evropu tzn nejsou to ceny v čr pro zákazníka-dle zkušenosti je to plus cca 20%
což je cena za píst sadu cca 3700.- v přepočtu - cena by se dala přesně zjistit po oslovení toyoty s číslem dílu , tak netušim kde si vzal cenu za sadu-tohle je oficielní parts katalog dílů.....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

aczasa píše:A s tim se da obcas i souhlasit. :-) Z Ebaye dostane clovek kdeco..... Ja tam nakupuji nejen veci na toyotu a vim, ze sem tam prijde neco, nad cim mi zustava hlava stat.... A pak si to reklamuj.. :-))))
přesně tak-pak si to reklamuj...a doby kdy si to zákazník přál namontovalo se to a bylo to k prdu ... tak to už nedělám,používám pouze mnou ověřené věci a nemám s tím problémy....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

http://www.originalniautodily.cz/vyhled ... Naj%C3%ADt a jako člen toyota klubu dostaneš 20% slevu
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

libore navíc sám moc dobře víš že ceny kovaných pístů jsou nižší než OEM pístů-na fiata stojí jeden OEM píst 6500.- a sada kovaných pístů wosner stojí na pětiválec 16000.-
Má to ale jeden veliký háček , kované písty nejsou určenéí pro seriové použití , ale to ty určitě víš-výrobce vždy udává při použití kovaných pístů vzhledem k jejich jiné tepelné roztažnosti specifické postupy při jízdě v autě a už vidim jak někomu s avensisem řikám že musí nejprve motor zahřát a až poté vyrazit a že výrobce jeho pístů které stojí stejně jako ty co jsou oem můžou způsobovat spotřebu oleje už vim co by mi na to řekl.....
Nepletl bych hrušky s jabkama.....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Odpovědět

Zpět na „Celica“