LED nahrady

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
piotrsvk
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: úte 22.09.2015, 15:53

Re: LED nahrady

Příspěvek od piotrsvk »

Nad týmito Philipsami som rozmýšľal aj ja, len mám troška strach z inštalácie. Okolo svetla je veľmi málo miesta a kábel na žiarovku je tiež veľmi krátky, ledva viem vymeniť žiarovku. Vedel by si troška opísať ako si tie žiarovky montoval?

Inak k OSRAM Cool BLUE INTENSE - osobne vôbec neodporúčam. Kúpil som si ich, nahodil a fungovali mi cca dva mesiace, teraz skúšam riešiť reklamáciu, lebo sa mi to zdá extra málo. Svetlo z nich bolo mierne jasnejšie, ale subjektívne to veľká zmena nebola, čakal som za tie peniaze viac. Podľa mňa je ale najväčší problém lúč svetla ktorý vychádza zo svetlometu, je veľmi zvláštne orezaný a nepokrýva dobre okraje popri ceste, čo je najmä v obci dosť nebezpečné.
vodosk
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: pon 09.01.2017, 21:07

Re: LED nahrady

Příspěvek od vodosk »

piotrsvk píše:Nad týmito Philipsami som rozmýšľal aj ja, len mám troška strach z inštalácie. Okolo svetla je veľmi málo miesta a kábel na žiarovku je tiež veľmi krátky, ledva viem vymeniť žiarovku. Vedel by si troška opísať ako si tie žiarovky montoval?

Inak k OSRAM Cool BLUE INTENSE - osobne vôbec neodporúčam. Kúpil som si ich, nahodil a fungovali mi cca dva mesiace, teraz skúšam riešiť reklamáciu, lebo sa mi to zdá extra málo. Svetlo z nich bolo mierne jasnejšie, ale subjektívne to veľká zmena nebola, čakal som za tie peniaze viac. Podľa mňa je ale najväčší problém lúč svetla ktorý vychádza zo svetlometu, je veľmi zvláštne orezaný a nepokrýva dobre okraje popri ceste, čo je najmä v obci dosť nebezpečné.
... prave preto vymysleli sosovku, aby si neoslnoval chodcov na chodnikoch :D dobry ftip ??? ... a mozno aj realita, aj toto som sa docital ... ja som na garancke poprosil aby mi nastavili svetla max do stran ako je "normalne" mozne, a subjektivne si myslim, ze to kus pomohlo
lmknz77
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: úte 03.04.2018, 15:00

Re: LED nahrady

Příspěvek od lmknz77 »

piotrsvk píše:Nad týmito Philipsami som rozmýšľal aj ja, len mám troška strach z inštalácie. Okolo svetla je veľmi málo miesta a kábel na žiarovku je tiež veľmi krátky, ledva viem vymeniť žiarovku. Vedel by si troška opísať ako si tie žiarovky montoval?

Inak k OSRAM Cool BLUE INTENSE - osobne vôbec neodporúčam. Kúpil som si ich, nahodil a fungovali mi cca dva mesiace, teraz skúšam riešiť reklamáciu, lebo sa mi to zdá extra málo. Svetlo z nich bolo mierne jasnejšie, ale subjektívne to veľká zmena nebola, čakal som za tie peniaze viac. Podľa mňa je ale najväčší problém lúč svetla ktorý vychádza zo svetlometu, je veľmi zvláštne orezaný a nepokrýva dobre okraje popri ceste, čo je najmä v obci dosť nebezpečné.
Ja ich mám namontované v Toyota Yaris a tam je dosť miesta a prívodny kabel je tiež krátky, aj tak chceš vedieť ako som to tam montoval?
Toyota Yaris HSD Selection Facelift 2018
1,5 Hybrid (100 k) e‑CVT
lmknz77
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: úte 03.04.2018, 15:00

Re: LED nahrady

Příspěvek od lmknz77 »

Video záznam jazdy v noci na mokrej vozovke, video je natáčane mobilným telefonom tak kvalita nie je taká ako cez Dashcam kamery.
Toyota Yaris HSD Selection Facelift 2018
1,5 Hybrid (100 k) e‑CVT
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: LED nahrady

Příspěvek od ts1990 »

Na ali je už možno zakoupit nejnovější model od firmy NSSC (přední výrobce LED v Číně) model Z1, viz. link: https://www.aliexpress.com/item/Dyoung- ... st=ae803_5

Vyhazovat peníze za předražený Philips ledky je nesmysl, světelný tok mají jen průměrný daleko horší než sady za poslední rok.
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1366
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: LED nahrady

Příspěvek od farnell »

NSSC mám i ja aj keď nie variantu vhodnú do projektorov. No jednoznačne je to top oproti konvenčným žiarovkamm.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
vodosk
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: pon 09.01.2017, 21:07

Re: LED nahrady

Příspěvek od vodosk »

ts1990 píše:Na ali je už možno zakoupit nejnovější model od firmy NSSC (přední výrobce LED v Číně) model Z1, viz. link: https://www.aliexpress.com/item/Dyoung- ... st=ae803_5

Vyhazovat peníze za předražený Philips ledky je nesmysl, světelný tok mají jen průměrný daleko horší než sady za poslední rok.
co by si povedal na totok?
http://www.lanseko.com/automotive-led-h ... light-kit/
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: LED nahrady

Příspěvek od ts1990 »

od Lanseka do projektoru jedine model X7... ty GT nic moc, navic nam umrely po 4 mesicich dve sady... x7 mame na x autech od srpna 2018 a makaj kazdy den x hodin bez zavahani
vodosk
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: pon 09.01.2017, 21:07

Re: LED nahrady

Příspěvek od vodosk »

ts1990 píše:od Lanseka do projektoru jedine model X7... ty GT nic moc, navic nam umrely po 4 mesicich dve sady... x7 mame na x autech od srpna 2018 a makaj kazdy den x hodin bez zavahani
totok je to prave orechove? :D
http://www.lanseko.com/automotive-led-h ... bulbs.html
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: LED nahrady

Příspěvek od ts1990 »

ano :)
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: LED nahrady

Příspěvek od octavius »

Je tato LED nahrada na linku http://www.lanseko.com/automotive-led-h ... bulbs.html od vodosk vhodna aj do Aurisa r.v. 2014 tam mam tusim HIR2 :bigups:
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: LED nahrady

Příspěvek od ts1990 »

Ano, hodne jsme jich ted davali do yarisu, coz je vse stejna patice.
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: LED nahrady

Příspěvek od octavius »

Dik moc za info ts1990 :wink:

Uz ste niekto od toho lanseko kupovali? Na aliexpresse som to nenasiel a lanseko ma asi cenu na vyziadanie ci sa mylim?
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
vodosk
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: pon 09.01.2017, 21:07

Re: LED nahrady

Příspěvek od vodosk »

octavius píše:Dik moc za info ts1990 :wink:

Uz ste niekto od toho lanseko kupovali? Na aliexpresse som to nenasiel a lanseko ma asi cenu na vyziadanie ci sa mylim?
- teraz kupujem, cena za X7B je 33$ + asi 20$ postovne DHL + 2$ za paypall
- napisal som priamo vyrobcovi, a ukecal tetu nak mi to preda aj ked nie som predajca, 1 kit :D
- uvidime, co z toho bude, verim ze nie sklamanie :thumbsup:
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: LED nahrady

Příspěvek od ts1990 »

Lanseko maloobchod nejede, jen firma cn360 prodava ten stejny model pod oznacenim F18 na ali, ale nemaji tusim maloobchodne v nabidce 9012 patici :)
Odpovědět

Zpět na „Auris“