Chladící kapalina EVANS

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Neni, je to tam dost podobne.. :-)))))) Rekl bych, ze dost stejne.. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

ha,špatný link. :) nicméně srovnávat motor a solární systém neni to pravé. Video si viděl? Ohřívá se to takto rychle kvůli nižší tepelné kapacitě? Shrnu to takhle. Evans mám ve dvou autech diametrálně odlišné používaných. V obou případech splnil nad očekávání to co píše. Myslím v porovnání s G12. A trochu k tomu tvému hybridu nebo všeobecně k ním. V manuálu se uvádí výměna první po 4 letech,následně každé 2roky. Ten samy model aurisu s obyč 1.6 má interval 5let. Co se tam děje,proč nejdříve 4roky a pak 2?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

deje se tam zivotnostni nejistota.. :-) Malo experimentalnich dat a tedy doporuceni totalni bezpecnosti.... Take ty systemy ac dva jsou male a tedy starnuti chladiva je intenzivnejsi nez u bezneho spalovaciho motoru....:-)))) Byt by tedy byla maximalni teplota u toho motoru nizsi nominalne nez u bezneho...
A rychlost zahrivani souhlasim....o je vyhoda EVANS.... zbytek je jiz jen nevyhoda....
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Jaky zbytek je nevýhoda? Systém bez tlaku vidím jako pozitivum. Když někde dojde k lokálnímu přehřati nezačne se náhodou z vody uvolnovat kyslík ktery brání přenosu tepla? Kolik je vnější teplota na povrchu válců? Uvařím vodu v papírovém pytlíku?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

nezacne... para neni kaslik.... a nezapomen, ze to se nestane prave kvuli obrovske kapacite vody,,,... Libore kurva zacni myslet,... vyser se na marketingove sracky... A ano, uvaris v papiru vodu....
navic ty evansy stejne rady ztrati kyslik i vodu pri prehrati.... rozpad organiky je rychlejsi...
Tlak beru, libilo by se mi to mit zcela bez tlaku.... Ale je to preci jasne stavene na tlak a regulovane,,, tak vo co go??????
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

pokud je tam voda jak říkaš,jak to že je system bez tlaku a proč tedy měřit nejaké 3% když je ji tam podle tebe 50% vody? A proč to tedy vubec nevaří? Mě je jedno jaký je marketing. Evans už jsem v motorech měl ještě před tím než ho tu někdo začal vubec prodávat,a v motoru mi funguje daleko lepe než jsem čekal. Z meho pohledu je to proste věc co funguje. Ty víš co v tom je a co to dělá. Já vím,že vše co v marketingových kecech píší funguje přesně dle popisu... A kdyby v tom byly lisované chundelky z veverek a motor se mi přestal díky nim přehřívat,olej měním v dragsteru o 3000km déle budu tam lít ty.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Jop... neboj. :-) Mame totiz vcelku shodu... Kazdopadne ani voda ani nic jineho v systemu nevari (pokud system neni uplne blbe navrzen nebo poskozen)... A kdyz rikam nikdy, tak nikdy... Tlak v Evansu neni, protoze ma malou tepelnou roztaznost, zadny var/nevar se nekona. Zadny kyslik se nikde neuvolnuje, zadna oxidace kyslikem se nekona... Je to proste neco jineho a jinak... Proto rikam, ze je skoda, ze "dobre fungujici" Evans uvadi takove bludy do marketingovych materialu...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

tak teď jsem z toho blbejsi než na začátku. :) takže tobě vadí že v marketingových materiálech píšou bludy? Ale kde? Blud v chemickém složení? Vždyť to funguje jak má,přesně co tam píšou. Kdyby ne,asi bych teprve potom začal rýpat do toho proč to neodpovídá tomu co deklarují. Stěžejní body jejich marketingových "blábolů". 1. Systém bez tlaku - Ano. 2. Rychlý ohřev motoru- snížena spotřeba paliva,nižší degradace oleje při krátkých trasách - Ano. 3. Přehřívání motoru- tepelná setrvačnost litinoveho bloku - Ano. 4. Nedochází k "overheating" - nezasahuje čidlo klepaní- nedochází k posuvu předstihu - Ano. To jestli je doživotní posoudím po pár letech. Takže jestli je tam ppg nebo silikonovy olej s vodou a oni budou v popisu tvrdit že je tam glycerin,je mi tak nějak šumafuk. I když chápu že člověku jako ty, to může vadit. Já ho nekupoval kvůli složení ale deklarovaným vlastnostem a ty potvrzuji.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

MMnt.... jiz bod 3 je velmi velmi velmi spatne... A bod 4 je nesmysl... Ale to jen tak na okraj.. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

bod 3. U 4ag po "naloži" a zastavení teplota s G12 vylezla někam k 100st,to se mi s evans neděje. Bod 4. Mám logy z ecu,které potvrzují korekce předstihu s G12 a bez korekci s evans. Čísla ne domněnky.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Libore libore... To chce osobni setkani.. :-) Pises a veris nesmyslu.. ;-)))))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

nepíšu ani nevěřím nesmyslu. Popisuji daný fakt podloženy čísly. Osobní setkání určitě. :) vypijem pár piv zajíme něčím na grilu a ono to půjde. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Idealni stav.. :-))))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

Vy dva toho ale nakecáte než si domluvíte sraz. :-) My ostatní jsme se naštěstí ale dozvěděli i něco praktického.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

NJN... Takze co dame za datum? Libore? Litomysl v BUDDY BARu na patek a vikend 11.-13.10.? Pivko mam a gril nejak zvladnu, snad nebude moc zima.. :-)
Back in Czech.
Odpovědět

Zpět na „Celica“