12 let staré pneu -bezpečné???

Tlachání o všem - bez zaměření!
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: 12 let staré pneu -bezpečné???

Příspěvek od Luke_Luke »

Atreides6 píše:Zdravím jen bych chtěl znát Váš osobní názor. Na Avensisu T22 rv. 1998 obsah 2.0 benzín jsou staré pneu letní Michelin pilot primacy. Vzorek je stále v pohodě. Na bočnicích jsou vidět známky steřelosti takové drobné vlásečnicové puklinky. Kdy je vlastně pneumatika už stará nebo nebezpečná??? tohle žádný zákon neřeší pouze hloubku dezénu takže to znamená že je stále bezpečná?
Mas se rad, nejsi sebevrah?
Vymen je! Za tech par tisic Ti to nestoji.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
extremehany
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1451
Registrován: ned 25.12.2011, 00:34
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od extremehany »

Atreides6 píše:
extremehany píše:
testík k ničemu, každý máme jiného výrobce pneu, s jinými rozměry, já nemám k dipozici aktuálně auta se stejnými koly...měření taky dost nepřesné nemám pásmo, každému jinak proměřuje tachometr atd...
Tak ono to taky stačí jen orientačně a pokud zjistíme že rozdíli jsou minimální tak potom nemá cenu to nějak hrotit.
to opravdu nemá smysl, pokud se to nebude dít na jednom autě, jelikož každému jinak brzdí brzdy a proměřuje tachas a přeci všude píšou rozdíl v brzdné dráze 50 oproti 60 km/h
Toyota Avensis Combi 2,2 D-4D 110 kW 2008
Toyota Auris TS 1,6 VVT-i M/T - 2018
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Ještě vám všem povím jedno sladké tajemství:
Mnohem větší vliv na brzdnou dráhu a chování auta má stav tlumičů, než stáří pneumatik.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7647
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

atreides: ja si myslim, ze je hloupost, mit na aute takhle stary gumy.. jestli je ti vylozene lito penez a myslis si, ze jsou gumy v poradku a bezpecne, kontroluj je prosim aspon pokazde, nez nasednes do auta. horsi je, za na vnitrku si boule asi nevsimnes a pak ti hrozi, ze ti guma nekde bouchne.. vzhledem k tomu, ze uz je castecne zpuchrela, je to daleko prevdepodobnejsi, nez u gumy zanovni nebo nove.

jinak jestli v aute vozis deti, jine lidi, nebo zvirata, nebo jezdis-li s takovymito pneumatikami rychleji jak 100km/h nebo agresivne (potom i klidne pomaleji nez stovkou), jses kandidat na vysetreni na psychiatricke klinice ;)

drzim ti palce, aby se nic nestalo - tobe ani jinym.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
extremehany
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1451
Registrován: ned 25.12.2011, 00:34
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od extremehany »

jako já nevím, já ted koupoval na celé auto nové mischeliny, celá sada mě i s poštovnym vyšla do 8000 Kč, vezmu-li že kvuli blbým gumám si můžu rozbít hubu a auto za dejme tomu 150 000, tak je jasny, že jezdit na gumách 12 let starych je holá hloupost...
Toyota Avensis Combi 2,2 D-4D 110 kW 2008
Toyota Auris TS 1,6 VVT-i M/T - 2018
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

To je moc, novinky hadra.... koukám, že oproti vláknu o antiradarech už zde chybí jen ti gayové a ekologičtí aktivisté.

Atreides6> Přizpůsob tomu styl jízdy a neřeš to. Úplně zbytečné vlánko.

Loni jsem najel na gumách dot 01 nějakých 15 tisíc, při normální "defenzivní" jízdě absolutně bez problémů, ano, za mokra se nechovají tak dobře, jako nové, samozřejmě i z důvodu vzorku blížícím se ke 2 mm. Naopak za sucha a tepla působí jistějším dojmem, než ty dnešní eco pryže s nízkým valivým odporem :D, opět částečně i díky sjetému dezénu. Samozřejmě, že pravděpodobnost konce světa je vyšší, než při voňavoučkém a heboučkém azuritu, ale tak se ji snaž snížit předvídavostí a případně trénováním řidičských schopností etc., co já vím.. samozřejmě v suchu a bezpečí, v minimální vzdálenosti 10 km od nejbližšího účastníka PNPK.

A jinak, dokonce jsem byl tak společensky nebezpečný, že jsem najel pár km s autem, které je veterán a mělo gumy od výroby, někdy z 80. let. Já vím, měl bych se jít rovnou zastřelit...

Jen doufám, že ta zdejší sorta soudců se nikdy nedostane do té situace, že oni budou ti, kteří budou mít máslo na hlavě. Osobně nevím, co bych dělal na jejich místě, kdybych se nemohl vymluvit na stoleté šlupky... :D Samozřejmě nejlépe, pokud se do takové situace nedostane nikdo.

Nic, jdu vypít litr domácí (80% CH3OH), sednu do auta bez technické a s prořezávanýma sjetýma 15 let starýma gumama a zajedu do Prostějova a Liberce přejet nějaký maminky s kočárkama... a volám po vyhlášce předepisující maximální počet kopulací za týden!
Holomek!
Uživatelský avatar
extremehany
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1451
Registrován: ned 25.12.2011, 00:34
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od extremehany »

Rampa89 píše:To je moc, novinky hadra.... koukám, že oproti vláknu o antiradarech už zde chybí jen ti gayové a ekologičtí aktivisté.

Atreides6> Přizpůsob tomu styl jízdy a neřeš to. Úplně zbytečné vlánko.

Loni jsem najel na gumách dot 01 nějakých 15 tisíc, při normální "defenzivní" jízdě absolutně bez problémů, ano, za mokra se nechovají tak dobře, jako nové, samozřejmě i z důvodu vzorku blížícím se ke 2 mm. Naopak za sucha a tepla působí jistějším dojmem, než ty dnešní eco pryže s nízkým valivým odporem :D, opět částečně i díky sjetému dezénu. Samozřejmě, že pravděpodobnost konce světa je vyšší, než při voňavoučkém a heboučkém azuritu, ale tak se ji snaž snížit předvídavostí a případně trénováním řidičských schopností etc., co já vím.. samozřejmě v suchu a bezpečí, v minimální vzdálenosti 10 km od nejbližšího účastníka PNPK.

A jinak, dokonce jsem byl tak společensky nebezpečný, že jsem najel pár km s autem, které je veterán a mělo gumy od výroby, někdy z 80. let. Já vím, měl bych se jít rovnou zastřelit...

Jen doufám, že ta zdejší sorta soudců se nikdy nedostane do té situace, že oni budou ti, kteří budou mít máslo na hlavě. Osobně nevím, co bych dělal na jejich místě, kdybych se nemohl vymluvit na stoleté šlupky... :D Samozřejmě nejlépe, pokud se do takové situace nedostane nikdo.

Nic, jdu vypít litr domácí (80% CH3OH), sednu do auta bez technické a s prořezávanýma sjetýma 15 let starýma gumama a zajedu do Prostějova a Liberce přejet nějaký maminky s kočárkama... a volám po vyhlášce předepisující maximální počet kopulací za týden!
Jezdi si na čem chceš, třeba potom dostaneš Darvinovo ocenění. Jen tě prosím daleko od míst kde se pohybuji.
Toyota Avensis Combi 2,2 D-4D 110 kW 2008
Toyota Auris TS 1,6 VVT-i M/T - 2018
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

extremehany> To víš, že jo, ty Darwine, za chvilu mě tam máš :inlove:
Holomek!
Uživatelský avatar
extremehany
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1451
Registrován: ned 25.12.2011, 00:34
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od extremehany »

už se těším
Toyota Avensis Combi 2,2 D-4D 110 kW 2008
Toyota Auris TS 1,6 VVT-i M/T - 2018
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od frostie »

Rampa99: Atreides6> Přizpůsob tomu styl jízdy a neřeš to. Úplně zbytečné vlánko.

Naprostý souhlas. Přizpůsob těm pneumatikám styl jízdy. Takže 0 km/h. :lol:
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

Suum cuique! :D
Holomek!
Uživatelský avatar
extremehany
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1451
Registrován: ned 25.12.2011, 00:34
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od extremehany »

Rampa89: možná na tu káru co máš v profilovce bych to nazul, tam 50 dosáhneš z prudkyho kopce pokud vyřadíš :D
Toyota Avensis Combi 2,2 D-4D 110 kW 2008
Toyota Auris TS 1,6 VVT-i M/T - 2018
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

extremehany> Ne ne, tam jezdím zahradní hadice dle pana Dunlopa* a vozím na tom 4t, aby se neřeklo :D

*Kdeže Michelin...
Holomek!
Uživatelský avatar
mrazik
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1109
Registrován: sob 29.04.2006, 09:50
Bydliště: u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrazik »

Jak uz tu zaznelo, nejhorsi smrt je z vydeseni. Dnesni doba je plna doporuceni a stale nam nekdo rika, co mame a nemame delat a hlavne at si co nejvasteji kupujmeme jeho vyrobky. Stejne je to i u pneu a proto vznikaji ruzne bludy, jako magickych 7°C u zimnich atd.
Ja sam jezdil na 10 let starych pneu Pirelli a byli lepsi nez 4 roky stare Dunlop, zvlaste na suchu mnohem lepsi. Ano muzeme se bavit o tom, ze 12 let muze byt mnoho, ale zalezi jak byli skladovane atd.
Chce to pouzit selsky rozum a nepodlehnout vsudepritomnemu marketingu.
Toyota Avensis Kombi 2.0 D-4D 93kW - bejvávalo
Honda Jazz 1.4 CVT
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od frostie »

Vzpomínám si, když jsme měli staré zimní pneu, cca 10 let, na feldě. Tuším barumky. Auto najednou začalo pravidelně napřed jemně ťukat do volantu, pak to bylo výraznější a výraznější. Nevěděli jsme si s tím rady, až mě napadlo mrknout na pneu. Udělala se tam boule. Bylo to vyloženě pouze stářím.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“