Palivo nové generace E85

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Neus píše:...oni na to bouchnou DPH...
Z ceny benzinu je zhruba polovina dan, dat stejnou dan na E85, stoji litr 40-50 korun.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

TomasGT20 píše:6. Zničím si motor, když natankuji E85 do vozu bez konverze?

Ne. Ale zničíte si náladu a budete na E85 dlouho nadávat. Pokud nebudete na E85 jezdit stále dále, a dotankujete příště benzín, možná že u některých motorů vlastně ani nic škodlivého nepoznáte. Nejspíš se vám však rozsvítí výstražná kontrolka motoru - spalovaná směs bude totiž chudá, tedy zdánlivě - E85 sníží zplodiny natolik, že lambda sonda, zvyklá na pořádné hladiny emisí ve výfuku, vyšle varovný signál do řídící jednotky - ve skutečnosti sice budou výfukové plyny v pořádku (díky ekovlastnostem E85), ale zmatek v počítači vozu odstraníte až dotankováním klasického ropného benzínu.

V ceniku stoji konverze nejakych 15000, kdo ma sport.filtr tak teda -2000. Tak ted jako nevim, bude to teda jezdit dobre na E85 a pak natankuju nekdy klasiku ( treba budu muset ) a bude mi blikat konrolka motoru ? no.....
To vysvětlení zní nějak divně, jak už psal Kysi, lambda nereaguje na emise, ale na množství kyslíku ve výfukových plynech. To bude s E85 vyšší, protože E85 má jiný poměr vzduch/palivo než benzín, co jsem si o tom četl, oproti benzínu benzínu to potřebuje paliva víc, taky proto ta úprava spočívá v prodloužení doby vstřiku.

Podle toho bych si myslel, že to buď začne svítit hned kvůli podezřelému přebytku kyslíku ve výfukových plynech, nebo se to ECU pokusí kompenzovat sama podle signálu lambda sondy a poupraví si mapu, aby dávala paliva víc. (v těchto horkých letních dnech je vzduch řídký, takže to možná zvládne srovnat i neupravená ECU) Když pak dostane čistý benzín, může toho paliva začít dávat moc, pak je tu další možnost, že to rozsvítí kontrolku.

Ale fakt by mě zajímalo, co o tom napíše někdo, kdo tomu opravdu rozumí... (libor12)
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

já k tomu nebudu psat nic. :) informací na netu je spousta,úsudek si může udělat každý sám. E85 ma nižší výhřevnost,ale rychlost laminarního hoření je zhruba stejná. Z toho vyplývá že ma jiný stechiometricky spalovací poměr než benzín. Zhruba 9-10:1 vůči benzínu 14.7 :1 tedy pokud chci od e85 stejný výkon musim ji zhruba 1/3 přidat. Někdo tady zmínil úpravu předstihu. Ta není kvůli oktanovemu číslu ale kvůli tomu aby to kvantum paliva stačilo shořet. Upravovat ale základní předstih motoru je nesmysl,to je ten nejdůležitější bod pro chod celého motoru. Ecu protože ji to nikdo neřekl,pořád počítá ze je 10 nastaven a z toho se odvíjí vše ostatní předstih,vstřik paliva. Posunu li ho mechanicky třeba na 15 nebo 5 bude docházet ke korekcim na základě polohy kliky a vačky. Ecu buď bude brzy nebo pozdě vstřikovat,brzy by nevadilo,pozdě ano a taky bude brzy nebo pozdě pálit. Brzy by nevadilo,dojde jen k mírnému snížení výkonu dřívější expanze plynu a tím brzdění pistu,pozdější samozřejmě přinese sice výkonový efekt ale zase kvůli nijak neupravenému vstřiku chudší směs a riziko středních detonaci na než ještě bohužel jednotky do roku 96 nijak nereagují ovšem uz ty dokáží poškodit motor. Věřím ze v turbo to dokáže divy,ty jsou od začátku krmene "tunou" paliva a konzervativním předstihem a v ecu je hodně velká mezera pro případné korekce které atmo ecu nepotřebuje. Za mě: já to do auta lit nebudu,za 1 nejsem ekolog,a 2 věc moje ecu neumí přizpůsobit adekvátně dobu vstřiku ani předstih. Nelze ani jinak upravit. Pokud bych měl ecu po 96,kde uz tato možnost je,nebo měl auto které je pro to přímo vyrobeno asi bych ho tam k ceně lil. Takhle zůstávám u své ba95.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

takže další poznatky, spotřeba u 2.0GT při jízdě jako s 2.0 GT je cca 11-11?5 na 100km etháče, což jde, dále v mx3 v6 je třeba míchat 1:1 s bengošem a v sti celice také jinak cuká při nevyužití motoru a deceleraci... dále po skoro týdením máchání staré benzínové nechráněné trubky koroze nikde a stará benzínová hadice z malucha také odolává jako prd 8)
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
elviiis
Manager Týmu
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 07.06.2007, 09:02
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

honda accord type r 1999... 2.2 212ps... 1:1 e85 v-power racing... jede dobre ovsem zadnej znatelenj rozdil oproti beznemu 100okt palivu (auto musi jezdit minimalne na 98okt benzin)... subjektivne se zda ze vice zere... nic mene prvni misto ve sprintu na 300m v categorii do 3000ccm

mitsu colt 1.6gti pouze E85... majitel rikal ze jede vice vice zere a vice smrdi... (v minolosti auto proslo upravou rj)... uvazuje se o instalaci vetsich vstiku a mohlo by to s E85 dobre fachat...
nic mene prvni misto ve sprintu na 300m v categorii do 1600ccm :D
Carlos Sainz limited 2468/5000
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

zlehka mi to taky začalo pocukávat :? takže spokojenost opadla,ale při mixu 1:1 se vše vrátilo k normálu a stále ušetřím dost peněz
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

Neus píše:zlehka mi to taky začalo pocukávat :? takže spokojenost opadla,ale při mixu 1:1 se vše vrátilo k normálu a stále ušetřím dost peněz
mě to pocukává i když dám 1:1 ale jen při nezahřátém motoru, jak se motor zahřeje-žádný cukání :o jak kdyby to blbě pálilo za studena
Uživatelský avatar
elviiis
Manager Týmu
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 07.06.2007, 09:02
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

Tak majitel ATR natankoval opet jenom benzin a konstatuje ze se motoru nechce tak ochotne mezi 3800 a 5000 ot... nic mene pri mixu 50 na 50nezaznamenal zadnej problem... zadne cukani ani nic podobneho...
Carlos Sainz limited 2468/5000
Wladimeer
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: sob 10.04.2010, 17:09
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Wladimeer »

Tak co, ještě to tam lejete?? A nějaké neg. postřehy nebo "no problemo"
Celica 6G 1.8-1994 (7a-fe)
Uživatelský avatar
ICE.VANILLA
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: pát 02.01.2009, 15:04

E85

Příspěvek od ICE.VANILLA »

jezdil jsem na to v audine 2,8 V6 a spotreba mi stoupla a za studena to nechtelo jezdit skubala svine . a jak se to zahralo tak vykon byl o neco vetsi ale do celdy se to bojim nalit myslim ze turbo by si stim melo pohrat ne?
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

výkon nahoře je sice vyšší ale poslední dobou se mi zdá že ve spodních je to zase horší :D
Uživatelský avatar
Doohy
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: pon 02.05.2011, 13:17

Příspěvek od Doohy »

zaujala mě čistící funkce E85 ... mělo by význam sem tam (jednou za měsíc/2 měsíce) přidat k Vervě 100 pár litrů E85 ? Nebo by to bylo jen placebo se zaděláváním si na problémy s palivovým vedením, viz. příspěvek v sekci Paliva od libora ?
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

při občasném použití není důvod k problémům. Příspěvek se týkal starších vozů s trvalým použitím. Ideální jsou plast nádrže a hadičky na bázi ptfe tak jako mají už nové vozy. I tak ta úprava na jine hadičky přijde na tři stovky. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Cvok
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: sob 19.06.2010, 12:36
Bydliště: "Havířov" <-> Brno

Příspěvek od Cvok »

libor12 píše:při občasném použití není důvod k problémům. Příspěvek se týkal starších vozů s trvalým použitím. Ideální jsou plast nádrže a hadičky na bázi ptfe tak jako mají už nové vozy. I tak ta úprava na jine hadičky přijde na tři stovky. :)
Ještě to oživím, při občasném užití čistého nebo 1:1 (1:2)? Dokáže benzín docela "zneutralizovat" ten žrací efekt hadiček? (Jen 300 za výměnu? Můžu se zeptat, kde všude se hadičky mění kromě těch do motoru?)
Celica AT200 + LPG
Uživatelský avatar
Doohy
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: pon 02.05.2011, 13:17

Příspěvek od Doohy »

http://www.profi-chiptuning.cz/dalsi-sl ... hanol-e85/
by mě zajímalo v čem spočívá ta úprava motoru :?:
Odpovědět

Zpět na „Celica“