Doky přestavba 6G 3S-GE na 3S-GTE/300-350 hp/ předokolka

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Raimoku toho auta mi je fakt líto dal si do toho hodně práce a úsilí.Děkuju kluci za to co jste napsali dost mně to potěšilo obzvlášť takovým způsobem pokusím se to dělat i dál takhle.Vyrešil jsem některé věci co jsem potřeboval, postaral se o něco co jsem chtěl a nyní si budu dělat věci tak ať mám já dobrej pocit i ohledně dokončení auta i když jak říkám jde jen o koníček.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

mam s vama trochu rozdilne nazory, ale radsi to resit nebudu, bo to nema cenu.... :roll:
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Tak je řekni zajímá mě to.V čem máš odlišnej názor a nač???
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Vzhledem k tomu že je podle všeho doplnit věci na stránkach o prišere jsem je stáhl.Poradím se s Krosmenem jakej má názor a jak to plánuje uskutečnit zdali bude ochotnej nafotit věci podat k nim technický komentář.A poradim se s více lidma zdali a jak to udělat a jak dal informovat. Nyní práce stojí a čeká se na prostory v motorarně jsou rozdělané 2 motory a čas.Peníze jsem poskytnul v plném rozsahu a nyní to na mně už není.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

Jo jo nyní to leží na mém čase a možnostech , ale mám tady vedle sebe tři motory do coupe který musej zmizet a jsou tady dýl než příšera....to se mi nepovedlo dobře rozplánovat....Jo holt chybama se člověk učí už vím že projekt typu příšera nejsem schopen zvládnout více než jeden za rok a kdo tvrdí něco jinýho tak lže neb to není reálné.....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Proto jsme to napsal kdyz jsem měl dotazy jak to pokračuje.A říkat dokola že až dokončíš ty motory se mi nechtělo tak jsem to napsal když mi pak dáš konkrétní termíny tak to sem můžem dát.

Já se budu věnovat věcem ohledně TA28, dokončení ,,príšery" jsem prenechal kompletně Krosmenovi ať si poradí jak umí.Nebudu se do toho míchatr, unavovalo mně to a on s Vaškem se v tom autě nejvíc vyzná co se týče konkrétních věci.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

A jeje žes nic něřek???!!!Tak to mně těší ze zmizl stávající motor to vím že jsi si musel trhnout hodně čas ať ho vyndáš když to máš tak nakvapíka s dalšíma motorama.|Ďěkuju.Je to celkem veselý pohled s dobrou představou že se v zimě opět zaplní ten prostor novým motorem.Super
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

už sou vedle sebe ve stojanech....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Uvidím na jaro by mělo auto opět jezdit teď jsme se tomu vůbec nevěnoval /akce děkujeme odcházíme /mi přidělala nějak práce až nad hlavu a měl jsme co dělat ať utáhnu služby.Nyní se to sklidnilo a Krosmen přestěhoval dílnu a může na tom prý opět něco udělat.Provedl nějaké změny , něco vylepšil něco zrušil z původních věcí. a má motor z motorárny zpátky spodek a hlavu kompletně opět vyskládanou.Jde tam jiná keramická spojka protože se mi zdálo že původní to prostě neutahovala i když měla tak mírně někdy podklouzla.Dodělává se náprava přední, dal jsem přečalounit přední sedačku a nově obtáhnout volant kůží.Další věci napíšu když auto budu mít doma, nyní nestíhám.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Mattyno
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: ned 07.12.2008, 11:40
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Doky přestavba 6G 3S-GE na 3S-GTE/300-350 hp/ předokolka

Příspěvek od Mattyno »

Ahojte, jak to dopadlo s tím 129kw blokem a turbo aplikací?
RX7 FD single GT35R, street port, RA super seals, cca 450 HP
RX8 stock 238 HP
RX8 RHD JDM 238 HP, in progress
Celica ST185, CP, EAGLE, now in progress, cca 0 HP
A6 Allroad stock 180 HP
Bravo 1.4 electric windows, cca 40 HP
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Re: Doky přestavba 6G 3S-GE na 3S-GTE/300-350 hp/ předokolka

Příspěvek od Doky »

Jezdím .Auto bylo dodělané respektive odladěné na Vipecu u pana Ing. Brázdila.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Mattyno
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: ned 07.12.2008, 11:40
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Doky přestavba 6G 3S-GE na 3S-GTE/300-350 hp/ předokolka

Příspěvek od Mattyno »

Ahoj Doki. Pokud budeš mít čas, napiš mi prosím jaký máš setup. Budu taky skládat turbínu z bloku 129kw.
RX7 FD single GT35R, street port, RA super seals, cca 450 HP
RX8 stock 238 HP
RX8 RHD JDM 238 HP, in progress
Celica ST185, CP, EAGLE, now in progress, cca 0 HP
A6 Allroad stock 180 HP
Bravo 1.4 electric windows, cca 40 HP
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Re: Doky přestavba 6G 3S-GE na 3S-GTE/300-350 hp/ předokolka

Příspěvek od Doky »

A jeje když to je už 7 let :-( co jsme s tím nesmyslem začal :-) v podstatě zůstali věci jak jsou popsané na stránkách zde na fóru .Jen já se tomu moc už nevěnuju :-( ......./ Práce , ambulance, veteráni, atd. atd. /

Musel se opět rozebrat rozvoďák a vyměnit ho a vycentrovat jeho vedení to je jediná vada co v podstatě jsme museli po poskládání udělat na novo a vyměnit svíčky byl upálený nos jedné ze svíček /endoskop a náhoda při mě stáli/ naštěstí se nic nestalo mám to zdokumentované od Ing. Brázdla , a nějaké drobnost se řešilii. Auto funguje/ v podstatě pár měsíců/ a tím že mám ještě pár jiných veteránů.... tak tohle je v podstatě dále na okraji v hale /. Stálo nalakované a poskládané asi 2-3 roky u mně a jak opadala nenávist k němu tak jsme ho pak dal dokončit.

Žel kompletní stránky které jsem měl nějak už nejsou a já jsem se tomu nevěnoval.....Pokusím se najít email který jsem dával pánu Ing. Brázdilovi před laděním na brzdě a kompletním odladěním aby věděl co vlastně se na autě dělalo a co je tam použité včetně Vipecu .Nechtěl jsme tam již dávat jinou jednotku považuji jí za slušný ,,materiál". Vše funguje jak má dokonce i klimatizace :-).Původní mapy od Libora se nakonec nepoužili ale sloužili jako nějaká představa co mi poskytnul a od toho se finální práce odvíjeli bylo na něm hodně práce a ladění ale povedlo se to k mé spokojenosti . Většina věcí cca 70 % je z toho co vymyslel Libor 12 díly hlavně , něco dále řešil a vyřešil pak Krosmen a doupravil spíše periferie a mám tam menší vstřikovače atd.Budu s ním mluvit tak pak když mu dám svolení tak ti určitě když si to bude pamatovat o tom řekne .

Od Ing. Brázdila LCS motorsport bylo hodnoceno jako velice slušný motor s potenciálem 400 koní bez nějakého významnějšího omezení když se ještě trochu pohraje s tím aby byla sportovní cívka atd. Já jsem dal snížit výkon zbytečně pro mně vyhrocený jen na snížených 318 koní co bylo pro mně naprosto dostačující stran toho že auto má karbonové díly a dostalo se pod 1250 kg .Jo je to i tak zajímavé ...... s poměrem výkon na kg s tím se dá pak jezdit a ovládat ho .Vyšší výkon mi popravdě dělal problémy při mokru a měl jsme strach. Nějak asi už pracuje věk a zázemí :-)........ Budu kontaktovat Krosmena /má mi ještě dát nějaké gumičky kolem světel/ atd. a optám se ho a když tak ti to on pošle co tam je/ skládal to/ . Já jsem trošku již mimo :-( ani fotky sem nedokážu dát :-( ale pošli mi email a po víkendu ti to pošlu půjdu s ním do služby :-) a udělám ti fotky a pohrabu se v něm .A v čase srazu Toyota klubu jsme byl mimo republiku. A i když bych byl tak bych šel do Loučně na veterány.......na jeden den . Rád ti ale pomůžu s informacemi .Jen upozorňuju větší problém je auto odladit , jak pomalu dobře postavit motor a cena za ladění je i na mé poměry vysoká ........ :-( fakt síla :-( Jinak 129 považuju stále za nejlepší na přestavbu a klidně když někdo má 129 motor tak ho koupím!!!! :-) /kdo má až mě tady kontaktuje fakt myslím to vážně/ kluci a postavím nanovo :-) Kdybych opět šel do stavby tak ho postavím identicky už vím jak a co :-) .To co vymyslel Libor ,Krosmen,Idaho mi vyhovuje.. Ale u ,,normálního" člověka se na to vybodnu a udělám klasickou generálku 3SGTE za podstatně menší investici snad 1/3:-) to je můj názor. Podle mně největší efektivnost má Malpaso s cenou + výkon !!! Na jeho 3SGTE s klasickou generálkou!!!Kterou někde má odpulikovanou na webu , ani jsme s ním už nemluvil z mého nedostatku času. Jdu spát zítra mě čekají moji zlatí pacienti. Japan car - exotic car :-) pro to mám ...... ani radši neříkám.
Nějaké ty auta doma jsou.
Odpovědět

Zpět na „Celica“