Doky přestavba 6G 3S-GE na 3S-GTE/300-350 hp/ předokolka

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

no na st185 som menil turbo, je to vystuzene brutalne... som nechapal... :-) a predsa sa povoluje? uff....
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

A to je klasickej výkon /bez tech silentbloků tvrdých jak kámen nyní odvrtaných a prý na volnoběh se to chová líp a změklo to-super/Gabko na ,,obyč." GT4 a je to hodně vyztuženo tak prosto jsem ještě dal tu klasickou vzpěru jak je na foto, jinak mám velkýma šteftama všechno spojeno atd. Přece jen ten výkon nyní ,,uškrcen" Vipecem níž na prvních 3000-4000 km a někdy trochu pootevřu na víc když budu chtít si zablbnout tak nechci moc riskovat že při tanci mi bude pak turbo podfukovat atd.když jsem viděl co to dělá ten motor když se mu naloží a jak se dokáže hejbnout tak jsme si řekl ať to je radši ještě více podepřeno a pokuď to nebude stačit jak říká Jarda tak ještě něco mám v talóně.Čekám na to upravené řízení podle něj budu odvíjet své další kroky a jsme i docela nervózní zdali to vyjde podle mé představy.


A mám vyměněny i zámky na dveřích :lol: - hurá.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

Doky píše:Tak Jardo,Pavle,Aleš, Leňuka a ostatní pokuď chcete dát kávu tak 21.4. ve středu budu v Luhačovicích počítám od 5 hodin odpoledne.Mám tam již vyrešené ubytování a garážování auta atd. teď mi to zahlásili.Pokuď Vám to vyhovuje tak klidně přijeďte uděláme si měnší sraz.
Plati porad tento termin ? Mam totiz ten den nejakou dulezitou akci, ale rad bych se dojel podivat na seeeeliku :) Pripadne kde presne bychom se mohli videt 8)
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

No tak po odstávke jak mně z osobních důvodů tak i auta z důvodu toho že motor udělal pápá si dovoluju všem kteří říkali že dělat to auto takhle se neoplatí dávám za pravdu.Určitě se to neoplatilo jak důvodů osobních tak z důvodů finančních.Ale alespoň jsem se něco naučil a zkušenosti a vzdělání je po zdraví asi to nejcennější co člověk má a na stáří to již nedožene i kdyby se snažil sebevíce.

1. Chyby
1. Špatně nastřelený celý projekt a špatné ocenění rozsahu a jeho ceny mnou samotným................úplná neznalost rozsáhlosti úprav

2. Absolutní neznalost v Českých poměrech co obnáší tak rozsáhlá přestavba 6 generace GT a ten kdo tvrdí že je to věc kterou udělá za 3 měsíce je idiot!To jen kdyby měl odemně celou technickou dokumetaci což asi doprovolně nevydám :-)

3. Spoleh na zahraniční dodavatele často úplně k ničemu/špatně objednané některé věci z ebay, těsnění,špatné olejové čerpadlo prvotně obj. potvrdí IDAHO kterej s tím měl osobně špatné zkušenosti a rešil to, chybný BOW výr. vada, ramena po repasi u Matějíčka úplně odešli hlavně že půl roku záruka a auto ani na nich nejezdilo ale už samozřejmně doba plynula, rozvodový řemen v jiné délce jak má být, zjištění že nebyl optimálně k celkovému projektu uzpůsoben typ turba, bylo síce sice supr produkt ale pro mé použití je lepší to co je tam nyní aplikováno ale to zas vyžadovalo jinej filtr atd. a jinak vedení potrubí ach jo.,malé podcěnění chlazení vodou tak opět jinak vedení všeho a větší chladič, nutnost úpravy jak kapoty tak nárazníku,nezvládnutí lakování a barevného odstínu až nyní se trefil pořádně,doobjednávání dalších dílů systémem no nejde to tak objednáme další a takhle dokola, musíme to předělat atd. atd. navýšení dopravy na vícekrát -viz odvětrání kliky nejprve že bude stačit 1 vývod pak celej set bylo nutno dát-nemalé peníze navíc., kauza Cometic atd. tad.no bylo toho celkem dost.Libora téměř jeblo, Vašek byl na prášky a Krosmen řekl že za ten čas který to vše rešil by postavil jiné auto od základu a musel jsem ho dolova uprosit ať se na vše nevys..e/

4. No a délkou projektu a tím že se neustále rozebírali a skládali věci se udělali i chyby při montáži sice banality- např.řemenice po odstranění triggeru který nebylo nakonec možno kvůli nosníku který je jinak jak na GT4 a na MR2 použít pak i celej systém elektr. zapalování k ničemu atd. atd. a řemenice nedoléhala jak má a potíže byly na světě.

5. Experimetování vedlo k následným přestavbám a v podstatě k tomu že auto oproti prvotnímu ukončení zmeněno snad o 60 % oproti tomu jak vypadalo po prvotním předání.

6. Když už auto konečně bylo funční všechny čidla na místě všechny věci seděli a nic z auta nekapalo a vše fungovalo jak má tak se poroučel motor po 5000 km podle mně z důvodu špatně prvotně použité mapy na 91 okt. benzín/díky Rayovi který ji poslal no a ladění na 100 okt.benzínu s čidlem klepání orig. Toyota které při nové ECU bylo k ničemu a chybějícímu čidlu teploty výf. plynů, dále laděním na vyšší tlak pře daných výše uvedených parametrech vedlo k tomu že motor znásobením daných faktorů odešl do věčných lovišť/.

Závěr: Kdo chce dělat přestabu jo ano ale na GT4 a ne z atmo, dá se to a jezdí to a bude to jezdit ale za cenu zbytečných nákjladů a experimentů které jsou akorát na nervy.


No a co dál...... vyskládat opět novej motor z rovnakých komponentů z kterých vyskládaný byl - již vše v rozběhu opět přes zimu se na tom bude dělat,dál opět použít správnou mapu jak již byla i naposled a dát tam tlak 0,6 Bar a přestat s tím hejbat ať už mám klid/sice jsme pak nakoupil asi zbytečně tolik čidel nutných k odladění ale už na to nemám nějak nervy a budu rád když auto bude jezdit tak jak jelo/. Na tom tlaku šlo auto líp jak klasická GT4 bez úprav vyzkoušeno souběžně s kamarádovou GT4 po klasické kompletní GO motoru a snovou spojkou.



P.S.Krosmen nyní auto respektive motor má na starosti opět dát vyskládat a zakomponovat do předělaných věcí které již jsou otestované těma 5000 km které auto najezdilo a naštestí nenašli se chyby na ,,periferiích" za zen čas.



V průběhu týdne zvěřejním stránky kde je vše podrobně nafoceno a vysvětleno.A omlouvám se že jsem věci neměl čas komentovat měl jsem jíné o dost vážnější věci jak príšera a auta které považuju jen za koníček nic víc a nic míň.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

ajajaj, to to nedopadlo vůůbec dobře, to mne mrzí, doufám že, nové složení už bude funkční a auto bude jezdit :( přeji hodně úspěchu
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

škoda, ale chybama se člověk učí, takže zase (jak píšeš) zkušenosti pro příště, btw co konkrétně na motoru odešlo ?

PS: mě příde hlavně blbý upravovat takhle předokolku, prostě mi to u ní nedává smysl
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

Ked som sa na tom aute previezol islo krasne a ani zo zvuku motora nebolo pocut zeby nieco haprovalo. Ale cas vsetko ukaze.

Teraz neviem ci je to chyba ze sa z atmo motora robil preplnovany alebo jednoducho na taketo ledenia treba X hlav X testovani a skusenosti automobiliek a konstrukterov ktore rokmi zdokonaluju kazdy detail aby motor nabehal aj 400 000 ako nase Toyotky...
Naposledy upravil(a) stefancelicaT20 dne ned 08.01.2012, 21:13, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

poškozený pístní kroužek-vydřený blok,poškozená hlava....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Na druhém válci praskl pistní kroužek a odešlo to těsnění pod hlavou. Těsnění pod hlavou z důvodu snížené kvality výroby. Není ani první ani poslední. Stačí projet zahraniční fóra a obrázek si udělá každý sám. I u nás co lidi staví motory tak na něm nenechají nit suchou. Kroužek odesl vlivem velké tepelně zátěži a tlaku,špatně fungujícímu knock senzoru. Snížili jsme sice statickou kompresi na 9:1 ale dynamickou naopak zvedli na 13:1. Vlivem použití vysokooktanoveho paliva nedocházelo vůbec k detonacim tím nedošlo k korekci předstihu atd. Ladilo se až na tlak 1.3bar tam už sice čidlo jakýmsi způsobem fungovalo,ale opět ne tak jak mělo. Původní turbo super ale když dodás už v 1500otáčkách "tunu" vzduchu tak musíš dodat i tunu paliva a nebyl problém s 50l spotřebou. V kombinaci s předstihem a nefunkčním bov docházelo k kompresor surge a odešlo turbo. Bez čidla egt se na to bohužel nepřišlo. Atd atd. Když už auto konečně jelo tak došlo jednou i k jeho totálnímu pretočení na 9240 otáček. A přesto nedošlo k žádnému mechanickému poškození což doteď nechápu. Když se konečně doladila mapa,a i při tlaku 0.6 jsem poslal ručičku tacho hluboko za konec stupnice tak díky předchozím věcem došlo k tomu co jsem zmínil v úvodu.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

V podstatě stejným způsobem skončil na továrním naladění do fc elviiisuv "kaja". Vysoký tlak,nefunkční knock a výsledek identický.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

To Garfield:Z důvodu Focusu RS - proto ta předokolka:-)můžu ti říci že kamarád prišel o věneček...dál nebudu rozebírat je to moje interní věc ale stačí když řeknu že tím pádem vyplatil část a dost velkou přestavby....

Chybama se člověk učí no uvidíme jak se to povede na 2x.Trochu jsem to vzal za jinej konec a netlačím na pilu ohledně času a Krosmen a z malé části i Libor který nyní bude mít podle všeho jiné starosti :lol: budou mít na to čas celou zimu.Dám tomu autu druhou šanci.

Peníze jsem uvolnil v plném rozsahu na novou GO motoru s dílů jak byly i předtím použity+jsou zakoupeny nové problematické komponenty, motor nový je koupený teď je to jen na Krosmenovi.Krosmen mi jasně řekl že to zvládne tak jak zvládl přestavět původní projekt do finální podoby že věci předělané jezdili a fungovali bez potíží tak uvidím zdali nekecá.Takových kecálistů odborníků jsem za ty 3 roky potkal i na fóru fúru :lol: a skutek v mnoha případech fakt utekl.

Libor Vám nyní otevřeně a jsem za to moc rád že to uvedl jaké chyby se stali které ke všemu vedli, já se snažil všechny věci eliminovat na minimum jak vidíte nepovedlo se to.Jo a ten motor jsem vytočil v krizovce já kdyby se někdo na to chtěl optat kdo to byl.

P.S. Na srazu 17.-18. pokecáme více a kouknem i na nezvěřejněné foto atd., přijedu druhým autem .
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Další věci která se asi podepsala z velké části na motoru bylo zjištění že jednotka po delší ztrátě napětí vymaže všechna nastavení jako třeba poloha klapky a map senzor. Výrobce jednotky nikde neuvedl,až poté co jsem si s ním vyměnil několik desítek mailu ohledně toho co se stalo a proč to teprve pak uvedl do návodu. Porad si myslím a je to i potvrzeny fakt že atmo komprese je pro přestavbu lepší. Při nižším tlaku vyšší výkon a celkový projev motoru. Po dalších x mailech s konkurenční firmou výroby ecu a aniž bych od nich ještě v té době koupil jedinou jednotku jsem od nich dostal plnou podporu všeho co doladění týká. Na jejich mapě (té poslední)to auto jezdilo naprosto neskutečně i s tlakem 0.6 při výběru jednotky jsme neměli koukat jen na to co umí ale i na zpětnou vazbu a podporu. Teprve až letos v květnu vi-pec uvolnil finální verzi sw. To vse předtím bylo jen v rámci testování. A takových "hluchých" míst bylo více.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Mattyno
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: ned 07.12.2008, 11:40
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mattyno »

Wau. Ale určitě sis stihl za tu dobu zařádit :wink: i když takhle ji vytáčet :lol:
Raději tlačit menší tlak s lepšíma mapama.
RX7 FD single GT35R, street port, RA super seals, cca 450 HP
RX8 stock 238 HP
RX8 RHD JDM 238 HP, in progress
Celica ST185, CP, EAGLE, now in progress, cca 0 HP
A6 Allroad stock 180 HP
Bravo 1.4 electric windows, cca 40 HP
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Nevytáčel jsem jí a choval se k ní slušně , neodhadl jsem situaci na cestě a pokuď jsme nechtěl komunikovat s převozníkem tak jsem to musel udělat.Tím věř že to nebylo Mattyno ono to bylo chyceno již na začátku těch věcí co se nasčítali bylo tolik že bych podpoře prvotní Vipecu nakopal zadek.A mým názorem je že prvotní chyba byla v něm a pak se věci již nesčítali ale násobili.

Nebýt toho že motor je za 1. poskládán z komponetů z kterých byl a za 2. že by byl špatně poskládán tak by kleknul za těch podmínek které se vytvoř. těma věcma o kterých píše Libor rádově okamžitě on vydržel až neskutečně moc na to co se s ním dělo při věcech udělaných jak píše Libor.

To Libor : nyní uvidím zdali nekecáš :lol: a zdali to po GO nového motora dokážete!Chyby jsi říkal již máš vychytaný tak se uvidí co se bude dít když ho Krosmen opět nahodí a vytvoří nanovo.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Teď už není co zkazit nebo zkoumat. Ať je to jak chce tak jsme to na rozdíl od jiných dotáhli do konce. Při té poslední jízdě než se vezla k tobě na finální mapě jela fakt neskutečně a opravdu jsem byl pyšný jak funguje, když jsem každou sekundu krajel víc jak 70m :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Celica“