chip T23 vvt-i

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1795
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ArnieGT »

A nové těsnění motoru , a když jsme u toho tak nové písty, klikovku, váčky,...atd a nakonec se divíme kde se poděly ty peníze odložené na stavbu Rodiného domku,.. :lol: :lol:
Co takhle se podívat třeba po Supře pokud chcete extra výkon,...tam už by se dalo i lehce zvyšovat výkonu ne?....ale To jistě Idaho může výprávět,.. :wink:
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Uživatelský avatar
Enginedriver
Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: stř 28.02.2007, 20:57
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Enginedriver »

I tady asi platí, že nejlevnější způsob jak se dostat k turbu potažmo výkonu je koupit si auto takto vybavené už z výroby :)
Toyota Celica 1.8 VVT-i 2002
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Sice platí, že pokud si ten kit poskládáte sami, tak můžete ušetřit, ale zároveň je potřeba brát v potaz, že nedostanete nic přednastavenýho a je potřeba to všechno nastavit vlastními silami, což vyžaduje minimálně dohledat si informace od někoho, kdo to už zrealizoval, nebo to naladit s pomocí patřičného vybavení. Ty slušné kity jsou opravdu skoro bezproblémové, co se týká instalace.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

RasťoSK píše:Nové zvody - aby tam šlo ako turbo namontovať
Nový kit sania - prispôsobený na turbo
Turbo - Garrett - niečo lepšie - guličkový T25
Intercooler - niečo primerané - je ich v ponuke kopa
Nová riadiačka - "map unit" - Nejaké Apex-i, alebo niečo podobné
BOV - aby turbo diera nebola
No a ak treba viac benzínu tak nové injektory, regulátor tlaku paliva + konštrukčný matroš
No a veeeľa veľa trubiek - on prepojenia intercoolera až po olejové chladenie turba.
On Idaho isto ešte veľa vecí doplní. Pravda je, že to až tak easy a lacná záležitosť nie je, aj keď na SK je pár schopných ľudí, ktorí by vedeli vyrobiť niektoré záležitosti (zvody, prepojenie IC, turba, sanie) za relatívne málo bubákov - http://www.toyotateam.sk/forum/viewtopic.php?f=6&t=3116
Osobne bych už volil spíše řadu GT než T ( u turba )
svody výroba není problém ani v našich podmínkách ( mluvím ted o svodech na turbáka což je - at si kdo chce co chce říká - uplne banální záležitost, IC koupíte u mne nejlevnejší v CR, vedení také, turbo seženu to není problém ( se zárukou tady v CR nebo dovoz z US, APExi - no nevím to není standalone, jen "obyč" piggi ale otázkou je co z toho chcete vamáčknout.
STejnějako v dalších tematech zapomínáte na to že to není jen o složení ale i odladení - WB kit, budíky, čidla, a smaozřejem i to složení vyžaduje určité věci - minimálne bych sel do kovového tesnení pod hlavu, ARP šteftu, olejového čerpadla atd atd atd..
Uživatelský avatar
RasťoSK
Manager Týmu
Příspěvky: 454
Registrován: pát 25.05.2007, 07:00
Bydliště: Slovensko RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RasťoSK »

Kua chlapi - vy ste iní humoristi - mi nevravte, že u vás v CZ sa dá postaviť rodinný dom, alebo ho zrekonštruovať za nejakých 50-60 tisíc... Ako...nechcem vám nič hovoriť, ale dom vlastním a trochu viem čo stojí materiál - našťastie nemám obe ruky ľavé a nepotrebujem partu oravákov na to, aby mi namiešali maltu... :wink:
MR-2 W3
Corolla AE92
Celica RA61
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1795
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ArnieGT »

RasťoSK píše:Kua chlapi - vy ste iní humoristi - mi nevravte, že u vás v CZ sa dá postaviť rodinný dom, alebo ho zrekonštruovať za nejakých 50-60 tisíc... Ako...nechcem vám nič hovoriť, ale dom vlastním a trochu viem čo stojí materiál - našťastie nemám obe ruky ľavé a nepotrebujem partu oravákov na to, aby mi namiešali maltu... :wink:
No ty mi zase nepovídej že za 50-60tis uděláš z non turbo / turbo verzi se vším všudy aby byla životnost motoru a naladění ideální,...tak to potom klobouk dolů a hlavně když to auto budou zakopávat a hrát pohřební hudbu,.. :lol: :lol:

Pokud jsi počítal turbo kit z E.bay který stojí 50 litrů tak jsi zapomněl na to že to šikmoocí lepí doma v garáži ve 100kách kusů a že to je na "Burago" auta a ne do Toyot, aq kde máme další upravy a ladění?... :lol: :roll:

Hodně lidí u nás má zažito pod slovem Tuning (hory plastu a na motoru kapající olej), ale poladit takhle auto to chce hodně velké finanční zázemí a rezervu na pokusy, pokud je to kousek, který tady u nás ještě nikdo nedělal,.. :wink: (Na takové upravy musíš být mega nadšenec a nepočítat üčty!!
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

zas mi nehovor, ze turbokit za 60tis ceskych je z umelej hmoty... za 60tis sa uz da kupit nieco seriozne! nevravim ze TOP, ale urcite nie doma vgarazi lepene :wink:
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
RasťoSK
Manager Týmu
Příspěvky: 454
Registrován: pát 25.05.2007, 07:00
Bydliště: Slovensko RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RasťoSK »

ArnieGT - ja som mal na mysli turbo pre 4A-GE big port s T-VIS - všetky úpravy motora ako takého spočívajú v hrubšom tesnení pod hlavu, ktoré zníži kompresný pomer... :wink:
1ZZ-FE môžeš "oturbiť" bez výmeny čriev so zachovaním spoľahlivosti so zdvihnutím výkonu o 25% - aspoň tak píšu chlapi na UK a US fórach...
MR-2 W3
Corolla AE92
Celica RA61
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1795
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ArnieGT »

RasťoSK píše:ArnieGT - ja som mal na mysli turbo pre 4A-GE big port s T-VIS - všetky úpravy motora ako takého spočívajú v hrubšom tesnení pod hlavu, ktoré zníži kompresný pomer... :wink:
1ZZ-FE môžeš "oturbiť" bez výmeny čriev so zachovaním spoľahlivosti so zdvihnutím výkonu o 25% - aspoň tak píšu chlapi na UK a US fórach...
:twisted: A proč jsem si ho ještě nekoupil,... :twisted: ,....no tak možné je všechno s ohledem na kurz dolaru i když nám zase trochu jde nahoru.
Tak pokud by to bylo za tu cenu, tak v tom případě by se o tzom dalo i uvažovat :wink: Ale přeci jenom mi příjde lepší varianataa hledat sylnější verzi daného modelu , pokud existuje :lol:
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Amadeus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 627
Registrován: stř 22.08.2007, 18:26
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Amadeus »

Hele chlapi,dneska jsem mi ozval típek s ABC Tuningu at se stavím do Kopřivnice a že mi tam Edi na počkání čipnou.Jaké máte s nima zkušenosti pokud máte.Někdo mi psal ruce pryč od ABCTuning,ale jestli fakt za 13 000 kč dostanu 122 kW a krouták o 50 Nm větší tak to jde ne.Tak jak?????Prosím o jakoukoli radu.Díky všem
Obrázek
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

sakra, vy ste nenapravitelny.. :-) ale nie... kludne tam choj, ale najskor absolvuj brzdu, potom ten sittuning a potom opat brzdu a daj nam vediet, ci si stastny.. ja ti dopredu poviem, ze ta ojebu.. sorry za vyraz, ale uz sa to tu neda citat :lol:
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Petr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 687
Registrován: čtv 02.06.2005, 09:19
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr »

přesně tak nejdřív brzdu pak chip a pak brzdu jinak to nepoznáš a nebudeš mít důkaz ale na tu brzdu nechoď u nich nebo ti tam něco naklikaj a bude to podvod..ale jsou to tvoje prachy
Avensis T22 D4D,r.v.10/01
Celica 2.0.GTi r.v.05/90
Obrázek
Uživatelský avatar
RasťoSK
Manager Týmu
Příspěvky: 454
Registrován: pát 25.05.2007, 07:00
Bydliště: Slovensko RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RasťoSK »

Ešte raz a polopate - 1ZZ a 2ZZ motory majú Denso riadiačky a tie riadiačky namajú programovateľné procesory! Keď ich napichneš na čítačku, tak maximálne odčítaš nejaké hodnoty, ale nenastavíš nič!!! Celé prestavovanie pri poruchách a pod pozostáva z odpojenia batérie na viac ako pol hodinu a po opätovnom napojení batérie dôjde k rebootu s pôvodnými fabrickými hodnotami...
Pre pomalejší fosy - na atmosfére (na tých, kde sa to dá) maximálne predĺžia interval vstreku, čo má ale minimálny vplyv na výkon, pretože chýba spätná väzba v motore prostredníctvom turba...
MR-2 W3
Corolla AE92
Celica RA61
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Amadeus píše:Hele chlapi,dneska jsem mi ozval típek s ABC Tuningu at se stavím do Kopřivnice a že mi tam Edi na počkání čipnou.Jaké máte s nima zkušenosti pokud máte.Někdo mi psal ruce pryč od ABCTuning,ale jestli fakt za 13 000 kč dostanu 122 kW a krouták o 50 Nm větší tak to jde ne.Tak jak?????Prosím o jakoukoli radu.Díky všem
psát umíš... Ale umíš také číst??? Zkus si přečíst celé téma hned od první strany... Jinak já Ti za 10000 vykouzlím z motoru 125kw a o 60 větší kroutak. Co ty na to to je seriózní nabídka ne?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Amadeus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 627
Registrován: stř 22.08.2007, 18:26
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Amadeus »

No tak číst umím,psát taky a umím i spoustu jiných věcí.No pustili jste se do mě pěkně,ale dobře mi tak.Já to vše co píšete chápu.Taky jsem mu říkal že máme řidicí jednotky Denso a tam nejde nahrát jiný soft. ale zase balamutil něco jiného no.OK díky teda za vaše připomínky.Místo čipu něco ušetřím a koupím supru.Tam už by se dalo něco kutit. :P
Tak díky a jinak přeju hezký den.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“