Corolla a LPG

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Ahold píše:Idaho, co myslíš že by na ten tvůj systém řekl 2ZZ? Nějak jsem byl odpůrcem plynu, bojím se ztrát výkonu, ničení motoru, ale jak to tak čtu, to už je dávno pasé, že?
no co se týče ztrát výkonu tak ej to skutečne pasé, otázkou je jak se zachová systém LPG ve vysokých otáčkách - tím ymlsím když 2ZZ poženeš 7k rpm+ asi bych tam nastavil přepojení do bezínu už nekde na hranici 6K, přeci jen výše když to človek točí tak má duvod :) a potřebuje výkon.

Problém toho systému je v tom že jak klesá tlak v nadrži tak cca od 75% ( spotřebovaného ) plynu je cítit pokles výkonu a ecu to vyrovnává častejším přepínáním do benzínu.

Pro 2ZZ bych asi doporučil systém STAG 300Plus spojený s přimazáváním ventilových sedel a hranmici přepojaní na plyn viz výše.

Jednu menší radu kterou nemohu ventilovat veřejně ti hodím ješte do SZ ( není to nic tajného, sdelím to komukoliv ale nemohu to psát veřejně na netu do fora :) ).
Uživatelský avatar
Ahold
Věčnej rejpal
Příspěvky: 597
Registrován: pon 27.04.2009, 22:34
Bydliště: Brutál - drsný kraj pro drsný lidi

Příspěvek od Ahold »

Idaho píše:
Ahold píše:Idaho, co myslíš že by na ten tvůj systém řekl 2ZZ? Nějak jsem byl odpůrcem plynu, bojím se ztrát výkonu, ničení motoru, ale jak to tak čtu, to už je dávno pasé, že?
no co se týče ztrát výkonu tak ej to skutečne pasé, otázkou je jak se zachová systém LPG ve vysokých otáčkách - tím ymlsím když 2ZZ poženeš 7k rpm+ asi bych tam nastavil přepojení do bezínu už nekde na hranici 6K, přeci jen výše když to človek točí tak má duvod :) a potřebuje výkon.

Problém toho systému je v tom že jak klesá tlak v nadrži tak cca od 75% ( spotřebovaného ) plynu je cítit pokles výkonu a ecu to vyrovnává častejším přepínáním do benzínu.

Pro 2ZZ bych asi doporučil systém STAG 300Plus spojený s přimazáváním ventilových sedel a hranmici přepojaní na plyn viz výše.

Jednu menší radu kterou nemohu ventilovat veřejně ti hodím ješte do SZ ( není to nic tajného, sdelím to komukoliv ale nemohu to psát veřejně na netu do fora :) ).
Dík za info, asi se teda na to vypdrnu. Musím si to ale jěště nechat projít hlavou.
Jsem Zoofilní plyšomil a nestydím se za to.
Vrrrrrm Toyota Vrrrrrm Corolla Vrrrrrm TS Vrrrrrm
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Příspěvek od radys03 »

tak kdyz jsem pozjistil ceny vychází to cca na 25tkč. Což není zas tak hrozný... kolika litrová nádrž se vejde místo rezervy?? má někdo odskoušeno?? Já bych to stejně asi videl nadž aspon na 50-55 litrů - což by asi znamenalo s nejvyssi pravdepodobnosti valec do kufru :?
Zítra by mi měla dorazit další nabídka na montáž...

Existuje nějaký výrobce kterýmu se vyloženě vyhnout :?: :)

Zatím jsem ve fázi zjištování - nic ještě není definitivně rozhodnuto... :wink:
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
Uživatelský avatar
Michal_F6
Věčnej rejpal
Příspěvky: 543
Registrován: ned 09.04.2006, 09:38
Bydliště: Rychvald (Ostrava)

Příspěvek od Michal_F6 »

radys03 píše:tak kdyz jsem pozjistil ceny vychází to cca na 25tkč. Což není zas tak hrozný... kolika litrová nádrž se vejde místo rezervy?? má někdo odskoušeno?? Já bych to stejně asi videl nadž aspon na 50-55 litrů - což by asi znamenalo s nejvyssi pravdepodobnosti valec do kufru :?
Zítra by mi měla dorazit další nabídka na montáž...

Existuje nějaký výrobce kterýmu se vyloženě vyhnout :?: :)

Zatím jsem ve fázi zjištování - nic ještě není definitivně rozhodnuto... :wink:
No mě se 25t k současné ceně Tvé E11 zdá poměrně hodně. Jasně, záleží na ročním náběhu, ale i tak. Jinak válec jsem měl ve Formanovi, kde byl kufr o poznání větší než v E11 3D. Tam ho naprosto zrušíš. Jestli, tak toroidní nádrž. Budeš muset sice k pumpě častěji, ale nijak Ti to nesníží užitnou hodnotu vozu.
E12 1.6 VVTi combi, Linea Sol - wife's car
Avensis 2.2 D4D 110 kw - my car
Ducati Monster 821 - fun
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Příspěvek od radys03 »

michal F6 nemyslím si že by na to mělo mít vliv na aktuální cenu auta.... však to jde demontovat a treba dát do jinýho auta :wink:. Náběh mám okolo 18tkm ročně...

http://www.plynove-lahve.cz/kalkulacka.php zkus si to tam nacvakat :wink:
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

mam toroid do ktereho se vejde 42-45litru LPG ( takže velikosto kolem 52L ) a jezdím k pumpe jednou za 350km myslím si že vzhledem k tomu že LPG je tu na každem rohu nevidím problém ani s toroidem, ve hcvíli kdy ti to auto bude žrát 8l plynu tak jsi na dojezdu 500km a to si myslím bohate stací.
Uživatelský avatar
Michal_F6
Věčnej rejpal
Příspěvky: 543
Registrován: ned 09.04.2006, 09:38
Bydliště: Rychvald (Ostrava)

Příspěvek od Michal_F6 »

má reakce byla pouze k faktu, že nevím do jaké míry se vyplatí investovat do vozu s cenou okolo 50t takovou částku, zvlášť když km nájezd není nijak závratný. Že by se celá sestava vymontovala a dala do jiného auta, o tom jsem pravda nepřemýšlel (to je opravdu natolik univerzální)?

Jinak trvám na tom, že válec do kufru E11 3D je blbost. Čas od času kufr potřebuje každý a pokud se nabízí elegantní řešení místo rezervy, tak bych to vůbec neřešil..
E12 1.6 VVTi combi, Linea Sol - wife's car
Avensis 2.2 D4D 110 kw - my car
Ducati Monster 821 - fun
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Příspěvek od radys03 »

idaho - tys tam měl původně 15" rezervu?? Tuším že jsi psal že od vyčerpání cca 75ti% se ztraci tlak a to znamena pokles vykonu?!


Co jsem se bavil jen tak informativně - po telefonu. tak se misto 14" rezervy vejde cca40-45l - podle toho jak je to tam udelany.

jj michale přehodit to jde... Asi ne takovým stylem vyndat-zandat... něco tam bude jinýho(jestli nějaký ty vstřiky?? fakt nevím). Takže člověk s tím může pojezdit i ve více autech. Proto bych se návratnosti zas tak nebál :wink:. cca o kč/km a pak už to jsou jednoduchý počty :)
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

radys03 píše:idaho - tys tam měl původně 15" rezervu?? Tuším že jsi psal že od vyčerpání cca 75ti% se ztraci tlak a to znamena pokles vykonu?!


Co jsem se bavil jen tak informativně - po telefonu. tak se misto 14" rezervy vejde cca40-45l - podle toho jak je to tam udelany.

jj michale přehodit to jde... Asi ne takovým stylem vyndat-zandat... něco tam bude jinýho(jestli nějaký ty vstřiky?? fakt nevím). Takže člověk s tím může pojezdit i ve více autech. Proto bych se návratnosti zas tak nebál :wink:. cca o kč/km a pak už to jsou jednoduchý počty :)
ja mel rezervu sice 15tku ale vysokou ( C-guma - dodávka ) ale místo na rezervu bylo pod autem, takže jsem byl omezenej více výškou toroidu než jeho prumerem..
Když jedu bez záteže ( netáhnu podval s autem ) tak tu ztrátu takřka nepoznám ( taky sem se už uklidnil a nemám potřebu honit dodávku denně přes 150km/hod - jezdím si ted pijánko 80-120 a to je v pohodě.. ( je teřba si uvedomit že auto i s každodenním "běžným" nákladem co vozi mi váží přes 1700kg a motor není zrovna nejvýkonější - stará koncepce, 120kW ), předpokládám že u lehčího, točivesjšího auta to nebude žádný problém.
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Příspěvek od radys03 »

mluvil jsem se znamym co má hyundai lantra - nadrž taky toroid a vešla se mu tam 35ti litrová. takže si myslím že by to mohlo být podobné. to by znamenalo přes 400km dojezd a to by mělo stačit...
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
ondra310
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 26.02.2009, 11:31

Příspěvek od ondra310 »

Zdravim, pridam se k diskuzi. Nedavno jsem se stal majitelem E10 4E-FE rv 97 s jiz zabudovanym LPG. Predchozi majitel s ni udajne najezdil cca 120tkm zcela bez problemu. Ja mam zatim 2tkm a jsem spokojen. Spotreba cca 8-10l. Jediny co me stve, ze v leve zatacce na volnobeh to zdechne. V servise mi rekli, ze je to normalni, ze nemam jezdit na volnobeh do zatacek. Ale ono to obcas stihne zdechnout i pri podrazovani treba na kruhaci. Nema nekdo podobnou zkusenost? Da se to nejak serizovat? V prave zatacce to mirne prida :-)
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Příspěvek od radys03 »

ondra310 píše:Zdravim, pridam se k diskuzi. Nedavno jsem se stal majitelem E10 4E-FE rv 97 s jiz zabudovanym LPG. Predchozi majitel s ni udajne najezdil cca 120tkm zcela bez problemu. Ja mam zatim 2tkm a jsem spokojen. Spotreba cca 8-10l. Jediny co me stve, ze v leve zatacce na volnobeh to zdechne. V servise mi rekli, ze je to normalni, ze nemam jezdit na volnobeh do zatacek. Ale ono to obcas stihne zdechnout i pri podrazovani treba na kruhaci. Nema nekdo podobnou zkusenost? Da se to nejak serizovat? V prave zatacce to mirne prida :-)
zajeď někam, kde montujou LPG do aut. Tam skoro určitě budou i LPG seřizovat...
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
Pandy
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: pát 27.07.2007, 13:53
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pandy »

Dobrý večer,
přidávám se do diskuse a sdělím pár zkušeností. Mám 1,4 VVTi E11 motor 4ZZFE (celkem najeto 165 tis. km) a v něm už 2,5 roku systém Tartarini - sekvenční vstřikování, nádrž toroid 30l (místo úzkého náhradního kola), najel jsem na plyn asi 35 tis. km při prům. spotřebě 9,5 l/100 km z toho plyn 8,5l a benzin 1,0l. Jezdím celý rok 3/4 po městě do vzdálenosti 8 km a 1/4 mimo město na větší vzdálenost. Systém je háklivý na kvalitu plynu (nekvalitní plyn se hned projeví), měnil jsem zatím jen 2x filtr. 100 km jízdy tak v průměru vychází asi na 155,-Kč, což je asi 80,-Kč úspora. Sečteno - jsem dosud spokojenej. Nevím ovšem co bude v budoucnu s motorem - na to je 35 tis. km zatím najetých málo vypovídající. Doufám ale, že bude všechno OK.
Mějte se.
Corolla E11 Hatchback, 1,4 VVTi, 2000
Uživatelský avatar
Gabo
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: stř 31.05.2006, 15:17

Příspěvek od Gabo »

Pandy zaujimalo by ma, po kolkych km (rokoch) sa ti vrati investicia do LPG?
Toyota Auris TS Hybrid 2016
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Příspěvek od radys03 »

Gabo - nahledej si na netu LPG kalkulačku a uvidiš :wink:

Da se namontovat systém řízený lambda sondou, kterej stojí cca 17 000kč - navratnost zhruba za rok - podle toho jak hodně jezdíš 8)
dá se vycházet z toho že je ůspora cca 1kč/km - a zbyde i na seřízení :banana:
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
Odpovědět

Zpět na „Corolla“