Spotřeba

vše ohledně modelové řady Avensis
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba

Příspěvek od karlos76 »

Ahoj, presel jsem z Avensisu na Auris HSD a nelituju. Auta jsem porovnaval ve vlakne Auris TS hybrid ke konci. Blbe je, ze kdyz ted jedu s nekym kdo neumi plynule radit nebo ma ucukany automat, tak driv mi to jen vadilo, ted mi to nedela dobre. Na tu plynulost e-cvt se proste zvyka rychle o do mesta, kolon proste lepsi a spolehlivejsi pohon v teto cenove relaci neexistuje
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Uživatelský avatar
tommik
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: pát 15.08.2008, 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od tommik »

Ahoj, co se týče spotřeby 1.8 vvt-i v Ave kombi, jsem dlouhodobě na průměru cca 6,2 l na sto km (najeto cca 80 tkm). O jara do podzimu se pohybuju kolem 5,8-6, přes zimu asi šest a půl, občas sedm. Vypozoroval jsem, že když se mi rozsvítí hladový voko, tak najedu ještě určitě 100-150 km. A poté, co ukazatel zbývajících km dojezdu dojde k nule, počítám s tím, že ještě v klidu ujedu 80-100 km. Hladový voko se mi tedy rozsvítí zpravidla při zbývajících cca 50 km. A když pak tankuju plnou, natankuju obvykle 53-57 litrů.
Je teda fakt, že moje pravá noha je asi extrémně lehká, snažím se předvídat, brzdy v běžném provozu moc nevyužívám, brzdím hodně motorem a podřazuju. 8)
A motor točím do 3500/min, za studena do 2500.
Avensis Combi, 1.8 VVT-i, 2006
lajdak.miki
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: stř 16.04.2014, 18:30
Bydliště: veľká dedina,blava nééé

Re: Spotřeba

Příspěvek od lajdak.miki »

karlos76 píše:Ahoj, presel jsem z Avensisu na Auris HSD a nelituju. Auta jsem porovnaval ve vlakne Auris TS hybrid ke konci. Blbe je, ze kdyz ted jedu s nekym kdo neumi plynule radit nebo ma ucukany automat, tak driv mi to jen vadilo, ted mi to nedela dobre. Na tu plynulost e-cvt se proste zvyka rychle o do mesta, kolon proste lepsi a spolehlivejsi pohon v teto cenove relaci neexistuje
Pri prechode z avensisu do aurisu sice ušetríš nejaký ten litrík,ale je to ako keby si si obul menšie topánky :roll:
teraz prius a čo potom?TESLA S!!! späť ani krok.
Uživatelský avatar
xtreo
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 15.09.2015, 09:08
Bydliště: HK

Re: Spotřeba

Příspěvek od xtreo »

Tommiku a to je spotřeba dle palubního počítače nebo spočítaná dle rozdílů při tankování? Já když jsem to dřív sledoval, tak mi vycházela reálná spotřeba cca o litr víc než ukazoval palubní počítač.
Uživatelský avatar
tommik
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: pát 15.08.2008, 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od tommik »

xtreo píše:Tommiku a to je spotřeba dle palubního počítače nebo spočítaná dle rozdílů při tankování? Já když jsem to dřív sledoval, tak mi vycházela reálná spotřeba cca o litr víc než ukazoval palubní počítač.
Spotřebu si počítám po dotankování do plné. PP mi ukazuje o cca 0,3-0,4 litru míň. Docela mě překvapilo, když jsem poprvé vyjel celou nádrž, že ta spotřeba je na tak velké auto dost dobrá. První auto jsem měl Felicii kombi (r.v.1996, motor 1.3 BMM, 50 kW), která brala 7-7,5 l na sto. Pak jsem přesedlal na Focuse kombi (rv. 2000, motor 1.6i, 75 kW), ten jezdil za 6,5-7 l na sto. Takže s každým dalším autem mám spotřebu nižší, ale při stále větším autě :lol: Taky je super, že motor 1.8 vvt-i se rychle ohřeje, což je asi taky důvod té nízké spotřeby. Docela uvažuju, že další autem by mohla být Corolla TS HSD, podle spritmonitoru by se s ní mělo dát jezdit za 3-4,5 litru (v běžným provozu).
Avensis Combi, 1.8 VVT-i, 2006
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2868
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Spotřeba

Příspěvek od CommonUser »

tommiku,
ten lajdak miki z BA ma pravdu. Najprv si vyskusaj. Pre mna je Corolla dalsi pokles v priestore aj kvalite (napr. sedaky, atd.).
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
tommik
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: pát 15.08.2008, 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od tommik »

CommonUser píše:tommiku,
ten lajdak miki z BA ma pravdu. Najprv si vyskusaj. Pre mna je Corolla dalsi pokles v priestore aj kvalite (napr. sedaky, atd.).
Zdravím na Slovensko,
novou Corollu TS HSD už jsem si prohlédl nedávno v jednom autosalonu, když jsem byl s Avensisem na svolávačce (airbag spolujezdce). Seděl jsem na místě řidiče, i vzadu a detailně jsem prolezl i kufr. Nepřišlo mi, že by tam bylo o tolik méně prostoru než v Avensisu, i když chápu, že Corolla je o třídu níž. Jsem zvědav na spolehlivost agregátu HSD i celkovou (podvozek, koroze, atd.). Doufám, že je nová Corolla navržena tak, aby neudělala ostudu dřívějším generacím, které ještě potkávám na silnicích.
Máš ale pravdu, že Avensis je prostorově dost příjemné přibližovadlo, ve kterém je čtyřem dospělím dopřáván slušný komfort cestování.
Pokud se v budoucnu rozhodnu pro Corollu TS HSD, určitě si ji nejdřív vyzkouším i jízdně, abych věděl, do čeho jdu. :)
Avensis Combi, 1.8 VVT-i, 2006
lajdak.miki
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: stř 16.04.2014, 18:30
Bydliště: veľká dedina,blava nééé

Re: Spotřeba

Příspěvek od lajdak.miki »

No takže takto páni.Mám Avensisa kombi r.v 2016 2.0 D4D 105KW. Priestorovo parádne a pohodlné auto.Menším problémom sú 18 palcové kolesá ktoré znižujú komfort na našich rozbitých cestách a zvyšujú spotrebu ktorá sa pohybuje medzi 6,5 a 7,2 l/100km.A taktiež mám Priusa tretej generácie do ktorého sa tiež v pohode vleziem pri výške 185 cm ,horšie je to už na zadných sedačkách kde je nízka strecha a keď mám predné sedadlá nastavené na moju postavu tak je v zadu málo miesta aj na nohy.Kufor je v priuse parádny,baterky sú pod zadnými sedačkami.CVT je silno návyková a pohodlná vecička.Problémom v priuse je slabá protihluková izolácia a 17 palcové kolesá ,ktoré tak isto ako na avensise znižujú komfort a zvyšujú spotrebu.Najlepšiu spotrebu som spravil na okreske 3,6 L/100km.V meste a na okreskách si berie priemerne 5-5,5 L,na dialnici okolo 7.Rozdiel je však v bežnom servise,zatial čo výmena oleja a všetkých filtrov na prius ma stojí 70 eur,tak na avensisa ma olej a filtre stoja 170 eur :( na oboch autách mením každých 15tkm
teraz prius a čo potom?TESLA S!!! späť ani krok.
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2868
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Spotřeba

Příspěvek od CommonUser »

No takto lajdaku :)
Mna stoji na Avis 1,8 benal olej+filtre ca 50 Euro. Spotreba kolise a uz to tu nechcem rozoberat, ale mal som poslednych 350 km po DE 6,3 s nalozou cez 300kg a co ... no nic. Naftak proste chce viac servisu a uz asi aj paliva (kvoli NOx).
Problemom Toyoty je dnesna ponuka z menu :roll:
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
tisnov
Manager Týmu
Příspěvky: 302
Registrován: sob 16.01.2016, 07:01

Re: Spotřeba

Příspěvek od tisnov »

Jelikož jedině tvůj Ave má Atkinsona, proto máš dobrou spotřebu, možná že máš aj vypínaní válců. :D :bigups:
sockrat
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 15.08.2019, 10:38

Re: Spotřeba

Příspěvek od sockrat »

lajdak.miki píše:No takže takto páni.Mám Avensisa kombi r.v 2016 2.0 D4D 105KW. Priestorovo parádne a pohodlné auto.Menším problémom sú 18 palcové kolesá ktoré znižujú komfort na našich rozbitých cestách a zvyšujú spotrebu ktorá sa pohybuje medzi 6,5 a 7,2 l/100km.A taktiež mám Priusa tretej generácie do ktorého sa tiež v pohode vleziem pri výške 185 cm ,horšie je to už na zadných sedačkách kde je nízka strecha a keď mám predné sedadlá nastavené na moju postavu tak je v zadu málo miesta aj na nohy.Kufor je v priuse parádny,baterky sú pod zadnými sedačkami.CVT je silno návyková a pohodlná vecička.Problémom v priuse je slabá protihluková izolácia a 17 palcové kolesá ,ktoré tak isto ako na avensise znižujú komfort a zvyšujú spotrebu.Najlepšiu spotrebu som spravil na okreske 3,6 L/100km.V meste a na okreskách si berie priemerne 5-5,5 L,na dialnici okolo 7.Rozdiel je však v bežnom servise,zatial čo výmena oleja a všetkých filtrov na prius ma stojí 70 eur,tak na avensisa ma olej a filtre stoja 170 eur :( na oboch autách mením každých 15tkm
Ja mám rovnakú Avensis, ale zatiaľ spokojnosť kupoval som ju ako 3rocnu s nábehom 54tis, jazdím väčšinou diaľnice a spotreba podľa appky okolo 5.5 teraz v zime, kolesá mám 17 takže je to celkom fajn. Komplet filtre som už menil a stalo ma to do 100eur lebo palivový filter som musel brat z toyoty inde som nenašiel.
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2868
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Spotřeba

Příspěvek od CommonUser »

tisnov píše:Jelikož jedině tvůj Ave má Atkinsona, proto máš dobrou spotřebu, možná že máš aj vypínaní válců. :D :bigups:
Nehadzte perly sviniam.
So vsetkymi problemami sa prosim obracaj na pani Radmilu Mecerovu. To je tvoja uroven.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
tisnov
Manager Týmu
Příspěvky: 302
Registrován: sob 16.01.2016, 07:01

Re: Spotřeba

Příspěvek od tisnov »

Radmila takovou odpověď nemůže a nesmí napsat sama od sebe, ale to nepochopíš, že ? :(
No nedá se nic dělat. :)
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Spotřeba

Příspěvek od Maghreb »

Radmila da taku odpoved, ako je v papieroch a manualoch. Ale ty urcite nepochopis, co bolo myslene slovnym spojenim "near atkinson", popripade co to znamena a ako vyzera diagram. Ale pokracuj v trolovani, to ti ide :)
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
tisnov
Manager Týmu
Příspěvky: 302
Registrován: sob 16.01.2016, 07:01

Re: Spotřeba

Příspěvek od tisnov »

JTM, JTM a JTM. :roll:
Odpovědět

Zpět na „Avensis“