Spotřeba

vše ohledně modelové řady Avensis
Koudyy
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23.10.2017, 23:54

Spotřeba

Příspěvek od Koudyy »

Zdarec, mám toyotu avensis 1.8vvti. A když jsem dotankoval plnou tak mi pc ukazuje dojezd ani ne 600km, přitom všude píši že má nádrž 60l, kdyby tohle byla pravda.. Spotřebu si umyte představit... Jasně musím to odzkoušet mám ji den :) jen mě zajímá jak to máte vy?
Uživatelský avatar
Docent
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: úte 11.07.2017, 15:02
Bydliště: Bratislava

Re: Spotřeba

Příspěvek od Docent »

Restartuj/resetni PC, mas vysoku poslednu priemernu spotrebu a z toho vypocital dojazd.
Avensis Combi T27 2.0 Valvematic
Koudyy
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23.10.2017, 23:54

Re: Spotřeba

Příspěvek od Koudyy »

no práve prumernou mám pod 8, takze to k sobe vubec nesedi.. leda bych mel nadrz 40l :-D
JAk prosim restartnu? diky
Uživatelský avatar
Lišák
Řidič
Příspěvky: 184
Registrován: úte 18.01.2011, 12:17
Bydliště: Litomyšl

Re: Spotřeba

Příspěvek od Lišák »

Buď v klidu, mi PP po dotankování nikdy neukáže dojezd více jak 500 km a běžně na nádrž najedu 650 - 700 km.
Toyota Avensis T25, 2.4, 120 kW Obrázek
Lexus IS200, 2.0, 114 kW Obrázek
ex Toyota Corolla E12, 1.6, 81 kW
Uživatelský avatar
xtreo
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 15.09.2015, 09:08
Bydliště: HK

Re: Spotřeba

Příspěvek od xtreo »

Dojezdu, průměrné spotřebě a nakonec ani hladovému oku se podle mě nedá moc věřit. Přiznám se, že to zase tak pravidelně nesleduji, ale když jsem se o to pokoušel, tak mi vycházela průměrná spotřeba o litr vyšší než udával PP. Podobné zkušenosti jsem se dočetl i někde zde na fóru.

S dojezdem 0 km se dá ještě celkem dlouho jezdit. Někdy mi začne svítit hladové oko až když jsem s dojezdem 'v mínusu' a někdy, když mi ještě údajně 50 km zbývá. Takže ani tvrzení, že ten dojezd je myšlený než začne svítit rezerva (viz citace z manuálu níže), taky není pravda.

Displej jízdního dosahu ukazuje přibližnou vzdálenost, kterou můžete ujet, než palivoměr dosáhne polohy "R".

Posledně jsem na hladové oko najel ještě asi 60 km a pak jsem natankoval jenom 48 litrů...

Je to prostě divný.
Uživatelský avatar
Docent
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: úte 11.07.2017, 15:02
Bydliště: Bratislava

Re: Spotřeba

Příspěvek od Docent »

Vacsinou urobim na nadrz cca 700km a viac ako 50litrov som este netankoval. Aj ked dojazd bol 0km a par desiatok km som k tomu urobil.
Rezerva je veeelmi velka.

Dotankuj a vypocitaj si primer sam...
Avensis Combi T27 2.0 Valvematic
KarlosJ
Člen Týmu
Příspěvky: 57
Registrován: úte 06.10.2015, 23:02

Re: Spotřeba

Příspěvek od KarlosJ »

Pokud se nepletu, tak je někde v manuálu (T27 2,0D-4D) uvedeno, že rezerva je 9 L (tj. když už se rozsvítí kontrolka rezervy paliva, ne když bliká poslední dílek měřiče paliva). Takže vím (dle své dlouhodobé spotřeby počítané z ujetých km a natankovaých L), že mám ještě na cca 150 km PHM, ale nikdy jsem víc jak 54 L netankoval (do sucha bych fakt nádrž nechtěl vyjet - obecně se to nedoporučuje z hlediska možného poškození palivového čerpadla apod.). Předpokládám, že benzinové verze to budou mít podobně. Dojezdovou vzdálenost udávanou PP beru čistě jen pro hrubou informaci.
Toyota Avensis T27 combi 2.0 D-4D Obrázek
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2868
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Spotřeba

Příspěvek od CommonUser »

T27 benzin - hladne oko zacne svietit pri 14 litroch. Dojazd je pocitany z celkovej piremernej za nezname dlhsie obdobie - zresetujes len odpojenim baterky.
Inak moj BC pocita velmi slusne - presne.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: Spotřeba

Příspěvek od Grey »

Dovolil bych si nesouhlasit (pokud to neni kus od kusu). Dle meho rezerva zacne svitit, kdyz je v nadrzi cca 12litriku (vlastni pozorovani). Napr. vcera se rezerva rozsvitila po cca 633km (PP ukazoval 7,7 nebo 7,8/100) tankovano po cca 686km (PP 7,5/100), dotankovano 51,6...
Jinak kdyz se rozsviti hladove oko, dojezd je 0-40km, casto se stane, ze dojezd klesne z 10/15/20 km (jakekoliv hodnoty, kdyz se blizi rezerva) rovnou na nulu.
Max dotankovano tusim 56,xxl: dojedu do prace, zaparkuji a odpo jsem nenastartoval, takze kanystr.... :mrgreen:
Jinak kolik benzinu mam v nadrzi, odhaduji ze spotreby, kterou ukazuje PP celkem presne (vetsinou je o 0,1l optimistictejsi) a odjetych km.
Bavim se o T27...
ex Toyota Avensis T27 1.8
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2868
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Spotřeba

Příspěvek od CommonUser »

Toto neries. Je to 12 ci 14 litrov ? Roztaznost paliva, presnost stojana, presnost merania v aute ...
Tankoval som parkrat hned po hladnom oku - ca do 5km. Vacsinou mi tam zislo ca 46 litrov po prve vypnutie pistole. Jasne ze dojazd pocita inak. Ak budes po rezervu jazdit pijanko na 6 litroch a potom zacnes rubat na 9 tich, tak musi padnut rychlejsie.
Na hladne som zatial siel max 137 km po DE dialnici, ale jemnejsie.
Jo a zalezi kedy co resetujes ... priemerku-spotrebu.
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 58#p239458
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
KarlosJ
Člen Týmu
Příspěvky: 57
Registrován: úte 06.10.2015, 23:02

Re: Spotřeba

Příspěvek od KarlosJ »

Sice mi chvíli trvalo, než jsem to zase našel...
Hladové oko T27.jpg
(77.6 KiB) Staženo 2988 x
Toyota Avensis T27 combi 2.0 D-4D Obrázek
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: Spotřeba

Příspěvek od Grey »

to KarlosJ (btw. kontrolka rezervy neni Nouze :-) ): jestli to bylo na mne, tak samozrejme tankuju, abych nezustal stat. Ze jsem jednou za 125tis km zustal stat, kdyz jsem mel v nadrzi jeste pres 3 litry paliva? Tak proc Toyota pise, ze kapacita nadrze je 60l, kdyz ji nemuzes vyuzit? Ty 3 litry by mi na ten kilometr na benzinku snad mely stacit (cestou do prace jsem nestihal dotankovat, planoval jsem dotankovat cestou z prace...). Mozna tam ma Toyota nejakou pojistku, ze vyject nadrz muzes, ale kdyz mas v nadrzi min jak x litru a zastavis, tak nenastartujes... Nevim...

Detto ted v sobotu: tankoval jsem cestou domu pred pulnoci cca 5km od domava, takze se deti v aute vzbudili. Ale nechtel jsem riskovat, ze zustanu nekde viset, jelikoz jsem si prave nebyl jisty kolik v nadrzi je (nebyl jsem si jisty spotrebou, jelikoz jsem cast nadrze jel rychleji, cast pomaleji, navic dest, velky vitr,....). Kdybych si byl jist, tak klidne natankuji cestou do prace (o dalsich 25km pozdeji)...
ex Toyota Avensis T27 1.8
KarlosJ
Člen Týmu
Příspěvky: 57
Registrován: úte 06.10.2015, 23:02

Re: Spotřeba

Příspěvek od KarlosJ »

Můj příspěvek byl pouze informativní o tom, co uvádí sám výrobce ke kontrolce nízké hladiny paliva (alias "hladového oka"). Nic víc ani nic méně. Věřím tomu, že z hlediska výrobce se rozsvícení této kontrolky považuje za stav nouze.

Moje T27 má dvoufázovou informaci o tom, aby řidič dotankoval - nejdřív začne blikat poslední dílek stavu PHM v nádrži a teprve po ujetí dalších xy km, kdy klesne stav k 9 L (plusmínus) rezervě se rozsvítí hladové oko. Konstrukce nádrže možná neumožňuje úplné vyjetí 60 L, to opravdu nevím, ale nehodlám to na svém autě zkoušet. Ono také záleží, zda již v nádrži nejsou na dně nějaké usazeniny, v jaké poloze je auto (na 100% není vždy vodorovně), pěnivosti nafty při tankování apod.

Add cesta s dětmi - přesně kvůli tomu se snažím mít pořád plnou nádrž. Zatím se mi tak nestalo (za cca 85 tis. km), že bych potřeboval natankovat, když mi spaly, nebo někde zůstal stát. Spíš se dřív děti probudily.
Toyota Avensis T27 combi 2.0 D-4D Obrázek
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2868
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Spotřeba

Příspěvek od CommonUser »

Takze maly testik tej mojej 1,8 - ihned po signalizovani "hladu", znulovane vsetky mozne pocitadla, dojazd bol este 16km.
Po prejdeni 71,3 km a ukazanej spotrebe 7,8 L (len mesto a kratsie trasy) som natlacil 52,2 litrov, posledny liter natlaceny po vypnuti pistole.
Cize od hladneho oka mi zobral 5,56 litra a aj tak som natlacil 52 litrov. Toz moja rezerva je urcite viac nez 9 litrov, ak teda je 60 litrov v Japonsku to iste ako tu.

EDIT:
PS Jeden digitalny dielik zodpoveda cca 5 litrov (9=45 litrov) a potom ide rezerva. Mozno naftak ma mensiu rezervu.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
peki02
Člen Týmu
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 15.08.2019, 07:22

Re: Spotřeba

Příspěvek od peki02 »

Ahojte. Neviem kde polozit moju otazku, tak som to dal sem, nech to tematicky sadne a nezakladam zbytocne nove vlakno...
Rozhodujem sa medzi dvoma avensismi kombikmi automatmi....

Jeden je 1.8 Valvematic multidrive (r.v. 2018)
Druhy je 2.0 Valvematic multidrive (r.v. 2016)

Oba su teda benziny. Okrem ceny ma ale zaujima aj spotreba, ale nikde sa nemôžem dopatrat kolko žerú oba tieto motory v meste a hlavne ten dvojliter(toho sa bojim,lebo niekde som čital, že je to často cez 10 ), ale aj ta 1.8 samozrejme....
Chcel som strasne hybrid,ale ten auris TS sa mi zdá malý, hlavne vzadu, dam tam dve sedacky pre deti a konec....preto pozeram teraz viac po avensise, aj ked zas az taky rozdiel to nebude.
Mate niekto realne skusenosti hlavne s tou spotrebou?

DIk
Odpovědět

Zpět na „Avensis“