Jake skody muze napachat - Kurovec - muze se stat i jinde!

Tlachání o všem - bez zaměření!
Odpovědět
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Absolutní fluktuace je obecně u výkonnějších motorů větší, zvlášť přeplňovaných, ale rozhodně si nemyslím, že by jimi uváděná maximálka byla otázkou pouhého výpočtu. Co jsem viděl, tak jim to dost sedí. Ty auta obecně na svůj udávanej výkon (atd.) jezděj pěkně svižně.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Rekl bych, skoro, zanedbatelne. .:-) Ja bych naopak rekl, ze vetsina maximalek je spise spocitana nez nekde vyzkousena...
Back in Czech.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

A pro Bobra... Vis jak, ono v normalnich autech se pocita vykon jako nasobek kroutaku otackami.. :-)))) Ale to bychom se dostali do oblasti vypoctu a tam je doma Mistr Jakub Krcma.. nebo to je Kuba Hospoda? :-))))
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Auto o maximálním výkonu 500 kW může dosáhnout cca stejné maximální rychlosti bez výrazného vlivu konkrétního maximálního točivého momentu. Odpor vzduchu zastaví na rovině (o které se u regulérní maximálky bavíme) na nejvyšší rychlostní stupeň akceleraci obrovské části běžných automobilů dříve než omezovač otáček.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

obrovske casti, bezne auto... teda teda to jsou terminusy technikusy.. :-)))) Zrovna toyota je v tomhle docela jina. .:-) Zatim jsem nepoznal toyotu, ktery by za nejakych "jeste rozumnych" - nikolv vsak Kubovsky regulernich - podminek nedosahla na nejvyssi stupen omezovace. .:-)
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Pár jsem jich měl (a pár jich mám)... Musel by to být značně nestandardní kopec. Nikdy jsem se u nich na nejvyšší rychlostní stupeň nedostal ani blízko maximálních otáček.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Se bojis prcku.. .priznej se.. :-))))))
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Jasně, nad 90 GPS sem nikdy nejel. :lol: To byl fofr... To víš, údaje načtený z knížek, teoretický výpočty, to člověk ani nemá čas něco si v realitě užít.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

jsem to vedel....
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Taky jsem ještě panic. Hele, holky jsou takový ty s náušnicema nebo takový ty s dlouhejma vlasama? Ono je to dneska nějak jinak, než když jsem byl ještě junák... Asi se budu muset orientovat podle hlasu, kterej nejspíš souvisí s otáčkama hlasivek. A kde maj vlastně optimálně mít ten tuk - na hrudníku párově vedle sebe nebo na břiše v několika kapsách nad sebou? Budu muset spočítat koeficient. Abych věděl, jestli překonám odpor.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Zas to jako uplne neprehanej.. takovy obrat vypada jako z donuceni nebo lobotomii... Neboj, dorostes do toho, ale vseho moc skodi...
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

To záleží jen na úhlu pohledu. Pro mě je to obyčejná sranda, stejně jako něco jinýho, co tady píšu, je obyčejná pravda.
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Jakub Krčma píše: co tady píšu, je obyčejná pravda.
Je poněkud odvážné, prohlašovat něco, co si vycucáš z prstu, za absolutní pravdu :wink:
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

Jakub Krčma se nám tu snaží vysvětlit kdo to nechápete, že zvyšování výkonu motoru je "naprostá hovadina". Prostě jednou máte nějakou kastli, takže máte nějakej vodpor vzduchu, tak vám to víc nepojede i kdyby jste v tom měli motor z Boeingu :lol:
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Beaver: Viz internet... Když bude mít motor maximální výkon 500 kW při pouhých 30 Nm (tzn. nemluvíme teď o maximálním točivém momentu, ale o točivém momentu při otáčkách maximálního výkonu), nebude maximální rychlost podstatně odlišná od 500 kW při běžnějších 300 Nm (což je někde kolem parametrů Formule 1 v některých sezónách). Samozřejmě je výhodné, aby přenosové ztráty byly co nejmenší, ale točivý moment sám o sobě nemá s maximální rychlostí nic společného. Oproti odporu vzduchu nehrajou u osobního auta s 500kW motorem při maximálce ztráty mezi setrvačníkem a koly "skoro žádnou" roli, protože ta maximálka je tak ukrutně vysoká, že odpor vzduchu dosahuje gigantických rozměrů. Tzn. i razantní snížení ztrát zvýší maximálku doslova symbolicky.

Myfune: Ne, zvýšení výkonu maximální rychlost samozřejmě zvýší. Na dvojnásobnou rychlost potřebuješ osminásobnej výkon (a upravit převody atd.)... Dvojnásobnej výkon stačí na zvýšení maximálky o 26 %. A když chceš např. jet 220 místo 200, musíš zvýšit výkon o cca 33,1 %. Ovšem dobrá zpráva je ohledně zrychlení 0-100. Tam při takový úpravě naměříš podstatně vyšší než 10% zlepšení. BTW: Jako taková rychlá pomůcka u spousty aut ČISTĚ ORIENTAČNĚ platí, že hmotnost (v kg) / výkon (v koních) = zrychlení 0-100 km/h (v sekundách). Je to třeba dobrý, když člověk veze náklad a chce zjistit vliv na zrychlení... Nebo naopak při úpravách výkonu či snižování hmotnosti auta. A když člověk chce, stačí jednou auto zvážit a změřit výkon a zrychlení. Na základě toho si člověk vypočítá koeficient, kterym pak vynásobí výslednou hodnotu hmotnost/výkon. Takže třeba auto váží tunu, má sto koní, mělo by tudíž zrychlovat cca za 10 s, ale naměříš 10,3 s. Tak si prostě zapamatuješ koeficient 1,03. Když tomu autu následně přidáš třeba 10 kobylek a hmotnost snížíš o 50 kg, bude zrychlovat CCA za (950 / 110) * 1,03 = 8,9 s (+/- rok). :-) Samozřejmě je potřeba brát v úvahu konkrétní náklad (včetně řidiče).
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“