Myfunovo Celica

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

Toro píše:Přesně jak píše Idaho a Doky, čím silnejší mam auto tím méně se snažím někde machrovat... Nepopírám, jak efektivní je roztočení zadních kol na semaforech, když ještě svítí červená a na oranžovou jen uvolnit... Což vyjde při zelené na čadící rozjezd :wink:
jak tohle vy chlapi děláte to máte rucku na předek nebo co? :)
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

Tipnul bych si, že to vzadu točej přes brzdy.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

ked mas na predku 70% brzdneho ucinku a na zadku nahon tak to pretlacis len mam pocit ze zadne brzdy to zrovna nemaju v laske :D
Obrázek
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

Myfune píše:Tipnul bych si, že to vzadu točej přes brzdy.

jako to mne také napadlo, ale právě mi to přišlo nic moc skrz ty zadní brzdy :?
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

martin.matess píše:
Myfune píše:Tipnul bych si, že to vzadu točej přes brzdy.

jako to mne také napadlo, ale právě mi to přišlo nic moc skrz ty zadní brzdy :?
tak kdo chce byt za machra porad muze namontovat regulator brzdneho tlaku a pri machrovani zadek stahnout - ale to vetsina nedela
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

Přesouvám dotaz a potažmo i odpověď odtud: http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 086#159086

cera píše:Jak probiha oprava?
Oprava je momentálně na mrtvém bodě. Vázne to na chybějících dílech a časové zaneprázdněnosti karosáře. Ale bez dílů to tak jako tak nepůjde. Nejvíc práce je dle fotek na zádi auta a servisák mi doporučil spíš variantu koupě karosářského dílu (zadní blatník)v Toyotě, než vyřezat z jiného auta a vsadit. Údajně by kolem toho bylo tolik práce, že by ta cena vyšla podobně.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

Myfune píše:Přesouvám dotaz a potažmo i odpověď odtud: http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 086#159086

cera píše:Jak probiha oprava?
Oprava je momentálně na mrtvém bodě. Vázne to na chybějících dílech a časové zaneprázdněnosti karosáře. Ale bez dílů to tak jako tak nepůjde. Nejvíc práce je dle fotek na zádi auta a servisák mi doporučil spíš variantu koupě karosářského dílu (zadní blatník)v Toyotě, než vyřezat z jiného auta a vsadit. Údajně by kolem toho bylo tolik práce, že by ta cena vyšla podobně.
A nezkousel si vrakace? tam to vetsinou koupis za pakatel.
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Pavo.B. píše:
martin.matess píše:
Myfune píše:Tipnul bych si, že to vzadu točej přes brzdy.

jako to mne také napadlo, ale právě mi to přišlo nic moc skrz ty zadní brzdy :?
tak kdo chce byt za machra porad muze namontovat regulator brzdneho tlaku a pri machrovani zadek stahnout - ale to vetsina nedela
ale vůbec,m když máš silné auto protočíš zadní kola kdy chceš, Červenka zvládala efektní prohrábnutí i při přeřazení 2-3 a to byla "téměř" seriová.

Když ten výkon/krouták je, tak na protočení zadních kol ( nebo delší hrabání ) stačí jen proste odhadnout plyn a spojku..
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

ja to myslel tak aby se ty zadni brzdy zbytecne nenicily , ne tak ze by to motor nedokazal pretahnout , ale dost OT
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

TomasGT20 píše:
A nezkousel si vrakace? tam to vetsinou koupis za pakatel.
No vrakáče jsou sice možnost, ale vpodstatě pokud bych se měl někde jet jen podívat, tak v benálu zachvíli projezdím víc, než když to koupím rovnou origo v Toyotě. To by musela bejt víceméně tutovka, abych tam jen zajel a koupil.
Ale radši bych ten zadní blaťák koupil přes Toyotu, protože ten díl bude přesně vycházet do svárovejch spojů a na pasování to má být nejméně pracné. Lakovat se to bude musel tak jako tak, i kdyby to byl díl se stříbrnou metalízou a navíc mám pak jistotu, že to není někde prorezlé. Taky jak říkal Baras, když dal na svoji Celicu přední blatník od JDM tuším, tak ten plech toho blatníku se nedal tuhostí srovnávat s originálem a toho bych se chtěl prostě vyvarovat.

Ještě je tu navíc jedna okolnost, která mi může docela pomoct, ale zatím ji nechci víc rozvádět. Ale možná by mi to mohlo ušetřit havarijní pojištění. Až ta záležitost proběhne, tak tu o ní samozřejmě poreferuju.

Koukám i na Polské Alegro, ale to bych se musel s někým potom domluvit jak to zboží dostat do ČR. To by byla ale varianta v případě, že to přes tu Toyotu nedopadne.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

ten zadní blatník... zajímalo by mě za jakou cenu a jak je vlastně celej velkej... resp. kde je uřízlej... já bych doporučil fakt ty vrakoviště... neni nic jednoduššího než zavolat na 3 čísla (jsou celkem blízko u sebe)... a víš že za benzin neproděláš... někde je tu mý téma, taky sem kdysi právě předělával- renovoval ale celej pravej zadní bok + práh...komplet a na vrakovišti mi to vyřízli asi za 10 min... čistej materiálek... až se klempíř divil, kde sem to sehnal, že tohle "neni normální" kvalita, ale TOP japan matroš. stačí se zeptat klempíře kde by to chtěl kuchnout a tam ti to vyříznou dle libosti... já sem si vzal komplet bok i s 3/4 prahu, protože ten sem měl v prdeli...
co se týká nabodování atd... no problemo... všechno sedlo dokonale, neni ani pod mikroskopem vidět ani PRT. dokonalá práce a dokonalej matroš. jen to chce mít pořádnej kufr... kam to naložit... pitva

http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... c&start=45
tady to bylo... fotky ale jaxi zmizely, jsou jen u mě na hadru... někde zabordelený...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

pokud vis o nekom kdo jezdi do ciziny , treba do nemecka , nebylo by od veci aby se tam na cenu toho plechu podival , ty ceny tam byvaji o dost lepsi
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

No ja kdyz jsem shanel jeden dil na celicu, tak jsem obvolal asi 6 vrakacu a zjistil si jestli ji tam maji a pak jsem vyjel. Je jasne ze ti muzou nakecat vlastne cokoli, ale s tim uz nic neudelas. Ja si zavolal zjistil si jestli je tam celica a ze ano je a tak jsem vyrazil, nastesti ten dil tam byl(ja to mel horsi, ze ten dil ani oni na vrakaci nevedeli jak vypada, takze vysvetlovat jim to nemelo cenu :)) Alespon jednou zkusit se to da, jeste kdyz se ti podari sehnat blizko vrakac. Je to na kazdem no 8). V toyo je to pekne drahe jelikoz se sem celica nikdy offic.nedovazela.
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

v toyote je to drahe protoze cesi jsou k... a maj na tom marze , ale na toyodiy je psano 360 euro , coz u nas muze byt jeste o polovinu "hezci" cislo a to at mi karosar nerika ze to vyjde stejne
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

pavoB> ten klempíř ví prdlajs o těhle autech, a cenách, navíc netuší jakej kvalitní materiálek bejvá z 90% na hřbitovech... je jasný, že má zkušenosti z jiných automobilek a použitých dílů... zrezlý, ohlý, shnilý, kitovaný atd... to tady fakt nehrozí... tim myslel "že by to jako nakonec vyšlo podobně" neví... že se ani on a ani lakýrník zas tak moc "nenadře"... 8)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“