Co takhle v létě uspořádat výlet na Nordschleife?

oficiální i neoficiální akce Toyota Klubu
celicaGT2

Příspěvek od celicaGT2 »

Tak něco zorganizuj,já žádný takový známý nemám aby se vydali na cca 2000km dlouhou cestu defacto jen se projet. Stelo bych taky chtěl moc navštívit,chce to ale jednoho kdo se dorozumí anglicky,nebo německy.

A k tomu okruhu,to není jen tak nějaký okruh,je to nejnáročnější okruh na světě se 73 zatáčkami,schválně si ji projeď na pc v GTR Evolution,myslím že bychom si na ni užili i našema autama,byť to nejsou rychlíci.

Ale ať do zeleného pekla nebo na Passo dello stelvio bych se letos chtěl podívat,ale stálo by to tak desítku podle mě,celkově. Ale jak tak koukám moc lidí se na nejhezčí silnici na světě nebo na nejnáročnější okruh na světě podívat nechce. Stačily by tak tři auta. Horší by to bylo s termínem,aby se všichni shodli na datumu atd.

Takže já bych jel i do tý Itálie,z Prahy je to 720 km,a něco k tomu a jsme na +-1700 km.
Uživatelský avatar
kufor
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: úte 03.07.2007, 22:07
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kufor »

kolega sa tam chysta koncom maja/kvetna, ak dam dovtedy auto dokopy, pojdem tiez
potvrdim neskor

ad nuda na okruhu
u nordschleife to urcite nehrozi ;)
Toyota Celica, ST202, '97
2.0GT 125kW/170hp
celicaGT2

Příspěvek od celicaGT2 »

OK,termín by vyhovoval,momentálně bych tolik prachů na cestu nenašel,musim ještě opravit blatník a nárazník po menším ťukanci v zimě. Ale za ten měsíc kluci se mnou počítejte,tři auta by stačily. Tak pak mi dej vědět kdy přesně ať mohu nahlásit dovču v práci,nejlepší by to bylo během tejdne,o víkendu tam bude asi hromada cyklistů a aut apod. Díky předem

Mimochodem,tady je webkamera na ringu :) http://julesperry.com/nurburgring/
Uživatelský avatar
Kotass
Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pon 03.09.2007, 20:50
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kotass »

Hehe super odkaz na tu kameru, koukám že tam mají jako safety car OII combi .. snad RS .. hezký ..

Obrázek
Obrázek
celicaGT2

Příspěvek od celicaGT2 »

behem tejdne tam skoro nikdo nejezdi,obcas je to uzavreny pro testovani,ovsem o vikendo mezi 15.00-19.00 to stoji za to se jenom divat na tu webku :D
Uživatelský avatar
kufor
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: úte 03.07.2007, 22:07
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kufor »

takze vyrazame 30.05.2009 o 10:00 z prahy
v nedelu sa jazdi cely den (vynimocne su volne jazdy) a v pondelok doobeda, potom pakec domu ;)
(dame si pekny darecek k sviatku deti ...) 8)
napis, ci mas zaujem, aby sme zarezervovali penzion
kto dalsi chce ist?

odhadom sme to vyratali na cca. 14k, je to daleko, benzin je drahy :)
Toyota Celica, ST202, '97
2.0GT 125kW/170hp
celicaGT2

Příspěvek od celicaGT2 »

ahoj,ahoj,SUPER pecka zpráva,jedu každopádně,ikdybych si měl půjčit :) takže by byl v pondělí návrat domu-jo? Původně jsem myslel že by jsi chtěl hlavně na Passo dello Stelvio,ale neva. Tak pak napiš kde bude sraz v Praze. Už se mooc těším,snad auto po cestě nezklame :)
celicaGT2

Příspěvek od celicaGT2 »

tak výlet do zeleného pekla byl skutečně luxusní,zatím největší motoristický zážitek,nějaký sraz sportovních aut v Brně tomu nesahá ani po kotníky,ale hlavně si zajede legendární okruh. Sice to není levné,ale člověk si musí udělat občas radost,byly tam snad všechny možné i nemožné auta,od fordu gt,spoustu GT3 RS,corvette zr1,Z06,M3 CSL,Evo 9,Supry,R26R,Skyliny,GTR,STI,Vipery.... Obrázek

Moje čelda při plným kalupu :)
Obrázek
prostě luxus a všem doporučuji,jen ta 6 hodinová jízda (cca 700km z Prahy) po věčně omezujících německých dálnicích je unavující

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

jinak celicu sem vůbec nešetřil,sice po pár zatáčkách mi totálně zvadly brzdy,ale to bylo tím, že jednak tohle nejsou brzdy na závodění a za druhý jsem špatně brzdil-moc dlouho. Pak jsem to nechával většinou na pneu a EaglyF1 jsou parádní,nezklamaly. Celých 160 km jsem projezdil většinou pod plným plynempořád víc jak 5000otáček,protože tam je taková suprová atmosféra že se to nedá jet pomalu,ikdyž jsem to tak ze začátku chtěl. Snahou o co nejrychlejší zatáčky mi až prasklo přední sklo,ale to je toou mizernou tuhostí,a hlavně klopenou zatáčkou Karusell v který je brutální přetížení i v těch rychlostech jakými jsem jezdil já,jaký pak musí bejt v M3 !!?? No nedá se to vše popsat,vyfotit ani natočit,musí se to zažít!
PetrD
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: ned 18.06.2006, 17:41
Bydliště: mám kolem Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

kolik tam stojí jízdy a jak to tam funguje? mám choutky se tam taktéž jet svézt :wink:
Toyota Avensis WG Sol Navi 2,0D-4D/126HP, 2008
Audi TT 1,8T quattro /254HP
celicaGT2

Příspěvek od celicaGT2 »

tak za prvý je to tam dak daleko že si musíš zajistit aspoň na jednu noc penzion (cca 25 E za noc),po takový dálce fakt nemáš ještě chuť závodit,nebo aspoň zkoušet limity auta. Jede se aspoň 6 hodin s tím že máš v DE furt nějaky omezení,buď rychlosti,nebo na hodně místech staví dálnice a tak je svedena doprava do jedné části dálnice a pak se musí jet aspoň 170km/h aby se to nahnalo.
A teď k těm jízdám,jeden okruh stojí 22E a měří cca 20 km,4 stojí 75E a osm 145E,my jsme si dali 8 a strašně rychle to uteklo,ale ne v jednom dni. Počítali jsme že pojedeme zprvu pomalu abychom ten okruh poznali,ale tam je taková bomba atmosféra že se fakt jet pomalu nedá,když kolem tebe projíždí za strašnýho řevu fantastický 911 GT3 RS,skutečně nejlepší auta tam s nej zvukem. Taky tam jsou všude,asi jako tady oktávky a fabie.
Najel jsem cca z Liberce 1750km a projel cca 210 litrů benzinu,benzín tam stojí fakt moc,cca 36 kč tak největší část peněz z cesty tím pádem tvoří benzín. Průměrnou spotřebu jsem vypočítal i stím blázněním na okruhu na 12l,což je ok,tam jsem jezdil cca za 20l/100 možná víc,ale jak jsem psal furt motor v 5-6-7 tisících. Strašnej záhul na brzdy,teď už konečně chápu na co silný brzdy :)
Odpovědět

Zpět na „Srazy Toyota Klubu“