Záruční oprava delší jak měsíc

využíváte je? Jaké máte zkušenosti?
Uživatelský avatar
T.Y.N.G.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 537
Registrován: čtv 19.10.2006, 08:03
Bydliště: Jablonec Nad Nisou

Příspěvek od T.Y.N.G. »

Tak mám nový poznatky (už jsem to konzultoval se servisem). Zkusil jsem z 20km/h prudce zabrzdit na písku. 3 kola měly brzdnou dráhu shodnou, pravé přední o cca 20 cm delší - začalo brzdit o 20 cm dřív. Navíc jsem měl auto na mytí u profíka, řekl mi, že pravá strana byla špinavá od jakéhosi šmíru. Shodli jsme se, že by to mohlo být právě od brzd. Takže je tady možnost, že to budou "pouze" špatný (měký) destičky. Co vy na to?
Ford Focus 1.0 Trend 2015
Toyota Yaris NG 5dv 1.0 Base Cool (Made in Japan) r.v. 2006. Prodáno 06/2015.
cipis
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: pon 17.07.2006, 19:41
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cipis »

Heh, to chceš říct, že ve značkovém servisu nezjistili, že kola nezačínají brzdit stejně? Nebo je u nich 20 cm (kolik je to desetin sekundy?) v normě?
T.Y.N.G. píše:Tak mám nový poznatky (už jsem to konzultoval se
servisem). Zkusil jsem z 20km/h prudce zabrzdit na písku. 3 kola měly brzdnou dráhu shodnou, pravé přední o cca 20 cm delší - začalo brzdit o 20 cm dřív. Navíc jsem měl auto na mytí u profíka, řekl mi, že pravá strana byla špinavá od jakéhosi šmíru. Shodli jsme se, že by to mohlo být právě od brzd. Takže je tady možnost, že to budou "pouze" špatný (měký) destičky. Co vy na to?
Toyota Starlet 1,3l EP82 (r.v. 92) 55kW 2E-E šedá (moje)
Toyota Starlet 1,3l EP82 (r.v. 93) 55kW 2E-E červená (ségra)
IFA Multicar M25 sklopka (r.v. 84) 33kW, 2l diesel (moje)
Uživatelský avatar
T.Y.N.G.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 537
Registrován: čtv 19.10.2006, 08:03
Bydliště: Jablonec Nad Nisou

Příspěvek od T.Y.N.G. »

cipis píše:Heh, to chceš říct, že ve značkovém servisu nezjistili, že kola nezačínají brzdit stejně? Nebo je u nich 20 cm (kolik je to desetin sekundy?) v normě?
Co mi říkal technik, tak to zkoušeli na válcích, a tam to vidět nebylo. Něco tak primitivního jako jsem zkusil já, tak to nedělali. 8)

Jde o to, že při normálním brždění to je v poho.
Ford Focus 1.0 Trend 2015
Toyota Yaris NG 5dv 1.0 Base Cool (Made in Japan) r.v. 2006. Prodáno 06/2015.
Uživatelský avatar
todler
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: úte 06.11.2007, 10:52
Bydliště: ostrava

pocity

Příspěvek od todler »

Jo znám tyhle pocity.Vlastním Toyotu a pořád v servise.Kybych byl "tvrdší", tak už mám nové auto.Moji závadu odstranili po cca 2měsících.Tobě se hrabou v brzdách , mi se hrabali v motoru.Co je lepší??? :? Jsi na tom teoreticky lépe.Teď mi ještě vrže ta spojka.Moc se mi tam nechce, další zásah do auta :( Nevrže to ještě někomu????Zkuste to zkontrolovat, dík.

http://www.youtube.com/watch?v=XqwiCobmcqI
1,3 TERRA COOL 2006
Uživatelský avatar
Tonda
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1846
Registrován: stř 15.03.2006, 16:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pocity

Příspěvek od Tonda »

todler píše:Jo znám tyhle pocity.Vlastním Toyotu a pořád v servise.Kybych byl "tvrdší", tak už mám nové auto.Moji závadu odstranili po cca 2měsících.Tobě se hrabou v brzdách , mi se hrabali v motoru.Co je lepší??? :? Jsi na tom teoreticky lépe.Teď mi ještě vrže ta spojka.Moc se mi tam nechce, další zásah do auta :( Nevrže to ještě někomu????Zkuste to zkontrolovat, dík.

http://www.youtube.com/watch?v=XqwiCobmcqI

To vrže nějaká guma-nejezdí náhodou ta prachovka po té hřídelce? To nic velkýho nebude.Tchán si koupil Daewoo Matiz a když by řešil takovýhle věci,tak by tam musel i spát protože by se mu nevyplatilo jezdit domů.Například tyto auta neznají koncáky na elektrických oknech-předních.Prostě když člověk drží knoflík dýl,tak okno vytahuje rám do vrchu-údajně to není závada :lol: Ve finále mu po třech letech uhnil výfuk u prostředního tlumiče.
MADE IN JAPAN - žádný sOpel ...
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Re: pocity

Příspěvek od muco »

Tonda píše:
todler píše:Jo znám tyhle pocity.Vlastním Toyotu a pořád v servise.Kybych byl "tvrdší", tak už mám nové auto.Moji závadu odstranili po cca 2měsících.Tobě se hrabou v brzdách , mi se hrabali v motoru.Co je lepší??? :? Jsi na tom teoreticky lépe.Teď mi ještě vrže ta spojka.Moc se mi tam nechce, další zásah do auta :( Nevrže to ještě někomu????Zkuste to zkontrolovat, dík.

http://www.youtube.com/watch?v=XqwiCobmcqI

To vrže nějaká guma-nejezdí náhodou ta prachovka po té hřídelce? To nic velkýho nebude.Tchán si koupil Daewoo Matiz a když by řešil takovýhle věci,tak by tam musel i spát protože by se mu nevyplatilo jezdit domů.Například tyto auta neznají koncáky na elektrických oknech-předních.Prostě když člověk drží knoflík dýl,tak okno vytahuje rám do vrchu-údajně to není závada :lol: Ve finále mu po třech letech uhnil výfuk u prostředního tlumiče.
To ten výfuk vydržal docela dlho...-na chevroletoch je známa krátka životnosť výfukov (niekedy dokonca "až" 2 roky) :roll: :roll: :roll:
A také vrzganie na nich je tiež absolutne bežná vec. Hlavne manžety na nápravách-či kde vržú ako na starom koči...Mal som Kalos(r. v.2006) a keď som s ním išiel s klepotajúcou prevodovkou (asi po 3krát reklamovať) a keď ma servisant uvidel,začal gulať očami a povedal mi:...čo tam počujete??-ja tam nič nepočujem!!-no jasné -muzikant (povedal..-bohužial,vedel,akú mám profesiu) - Nechcem menovať banskobystrický servis KOVA,ale asi takíto páni tam pracujú. Nakoniec vymenili všetky ložiská v prevodovke Čakal som skoro 4 týždne na opravu a aj tak to nepomohlo. Vraj to nie je závada,ale bežná vrodená vada na týchto autách. Mám si vraj na to zvyknúť.
Toyota yaris-1.0 II (2007-2010)
Toyota yaris -1.33 II facelift (2010-2012)
Toyota yaris - 1.33 III (2012-2014)
Toyota Auris 1.8 hybtid
Uživatelský avatar
todler
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: úte 06.11.2007, 10:52
Bydliště: ostrava

Re: pocity

Příspěvek od todler »

Tonda píše: To vrže nějaká guma-nejezdí náhodou ta prachovka po té hřídelce? To nic velkýho nebude.
Bohužel něco vrže přímo ve spojce a spojka se musí rozebrat :( Už jsem to reklamoval při servisní prohlídce a hoši z Toyoty věděli o co jde.Snažili se to promazat přes tu gumu, ale samozřejmě to vrže dál.No co dva krát jsem měl rozebraný motor, tak teď ta spojka mě nemůže rozházet.
1,3 TERRA COOL 2006
Uživatelský avatar
T.Y.N.G.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 537
Registrován: čtv 19.10.2006, 08:03
Bydliště: Jablonec Nad Nisou

Příspěvek od T.Y.N.G. »

Zpět k mému tématu prosím.
O víkendu jsem se rozhodl, že změřím tloušťku destiček zda na pravé straně nejsou více opotřebované - měkčí. A zažil jsem šok :!:
Při pohledu na vnitřní stranu L kotouče jsem objevil toto:

Obrázek

Na pravé straně vypadá kotouč takto:
Obrázek

Na vnější straně jsou L i P kotouč skoro stejné, ale ta vnitřní strana mě dostala. Už se nedivím, že to na pravé straně brzdí líp (je tam o cca 2 cm větší brzdná plocha) a tam to taky není žádnej zázrak.
Žasnul jsem nad tím že si tohoto v servisu nevšimli !!!
Takže pánové bacha na to jak Vám makají třmeny!
Toto je po 2,5 roce a 25 tis. km.
Bude následovat doporučený dopis do TMCZ.
Ford Focus 1.0 Trend 2015
Toyota Yaris NG 5dv 1.0 Base Cool (Made in Japan) r.v. 2006. Prodáno 06/2015.
Uživatelský avatar
todler
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: úte 06.11.2007, 10:52
Bydliště: ostrava

???

Příspěvek od todler »

No vypadá to zvláštně, příští týden přezouvám na zimní, tak to zkontroluju.
1,3 TERRA COOL 2006
Uživatelský avatar
T.Y.N.G.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 537
Registrován: čtv 19.10.2006, 08:03
Bydliště: Jablonec Nad Nisou

Re: ???

Příspěvek od T.Y.N.G. »

todler píše:No vypadá to zvláštně, příští týden přezouvám na zimní, tak to zkontroluju.
Včera jsem na ten levej ještě jednou koukal, vnější strana sice vypadá OK, ale při bližším pohledu je zřetelný že na tom vnějšku to zase brzdí taky jenom na části a zbytek je jen tak lehce ošolichanej. Odhaduju že levý kolo mi brzdí tak na 45-50%.
No dneska by jim to mělo dorazit, tak čekám co se bude dít.
Shodou okolností jsem viděl švagrovou C3, která je o 4 měsíce mladší a kotouče má v naprostém pořádku.

Mě bylo pořád divný, že na to na brzdných válcích nepřišli. Myslím si že to bude díky elektronice - vyrovnání brzdné síly - nebo jak se to jmenuje. Ta se snaží dávkovat brzdnou sílu tak aby auto při brzdění drželo směr, takže pravýmu trochu povolila. Buď se mýlím, nebo jim to v servisu nedošlo.
Došlo - nedošlo, stačilo se na to podívat na kotouče. A to mě nejvíc točí, že je tohle nenapadlo :mad:
Ford Focus 1.0 Trend 2015
Toyota Yaris NG 5dv 1.0 Base Cool (Made in Japan) r.v. 2006. Prodáno 06/2015.
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1795
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ArnieGT »

No tak to je docela mazec,...a nedali Ti tam nádhodou nějaké špatné brzdové desky z Itala třeba z nějakého Fiata, protože tohle snad u Japonce není ani možné, :evil: :evil:

No každopádně to není normální a hlavně to že si toho nikdoo nevšiml,...to je vidět jak k tomu přistupujou, to je snad ta první věc co by měli zkontrolovat,.... :!: :!: Brzdy jsou základ :!:
Jinak přeju hodně zdaru do dalších jednání s nimi,... :wink:
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Uživatelský avatar
T.Y.N.G.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 537
Registrován: čtv 19.10.2006, 08:03
Bydliště: Jablonec Nad Nisou

Příspěvek od T.Y.N.G. »

ArnieGT píše:No tak to je docela mazec,...a nedali Ti tam nádhodou nějaké špatné brzdové desky z Itala třeba z nějakého Fiata, protože tohle snad u Japonce není ani možné, :evil: :evil:

No každopádně to není normální a hlavně to že si toho nikdoo nevšiml,...to je vidět jak k tomu přistupujou, to je snad ta první věc co by měli zkontrolovat,.... :!: :!: Brzdy jsou základ :!:
Jinak přeju hodně zdaru do dalších jednání s nimi,... :wink:
Díky, už by tam měli mít můj doporučený dopis, tak čekám.
Ford Focus 1.0 Trend 2015
Toyota Yaris NG 5dv 1.0 Base Cool (Made in Japan) r.v. 2006. Prodáno 06/2015.
Uživatelský avatar
T.Y.N.G.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 537
Registrován: čtv 19.10.2006, 08:03
Bydliště: Jablonec Nad Nisou

Příspěvek od T.Y.N.G. »

Tak se mi konečně v pátek ozvali. Dnes to opět vezu do Prahy do servisu, pořádně to s nimi prohlídnu a upozorním na vše co jsem ještě objevil. Náhradní auto bych měl mít po dobu opravy zdarma.
Ford Focus 1.0 Trend 2015
Toyota Yaris NG 5dv 1.0 Base Cool (Made in Japan) r.v. 2006. Prodáno 06/2015.
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od josuk »

T.Y.N.G. píše:Tak se mi konečně v pátek ozvali. Dnes to opět vezu do Prahy do servisu, pořádně to s nimi prohlídnu a upozorním na vše co jsem ještě objevil. Náhradní auto bych měl mít po dobu opravy zdarma.
To je něco... T.Y.N.G. nezlob se, ale mě by tom slavném průhonickém servisu už neviděli a neuvidí mě ani v jejich pobočce v modřanech (přelili mi olej v motoru přes rysku).
A záruční prohlídku v 15 si zaplatit nechali, že? Možná by se na to přišlo ve 30 při výměně brzdovky, ale co je moc to je moc. A tohle je příliš!!
:evil:
Uživatelský avatar
T.Y.N.G.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 537
Registrován: čtv 19.10.2006, 08:03
Bydliště: Jablonec Nad Nisou

Příspěvek od T.Y.N.G. »

josuk píše:
T.Y.N.G. píše:Tak se mi konečně v pátek ozvali. Dnes to opět vezu do Prahy do servisu, pořádně to s nimi prohlídnu a upozorním na vše co jsem ještě objevil. Náhradní auto bych měl mít po dobu opravy zdarma.
To je něco... T.Y.N.G. nezlob se, ale mě by tom slavném průhonickém servisu už neviděli a neuvidí mě ani v jejich pobočce v modřanech (přelili mi olej v motoru přes rysku).
A záruční prohlídku v 15 si zaplatit nechali, že? Možná by se na to přišlo ve 30 při výměně brzdovky, ale co je moc to je moc. A tohle je příliš!!
:evil:
Taky mám dost (druhou prohlídku už mám za sebou, nepřišli na nic) :roll:
Jenže v Liberci to je ještě horší :?
Ford Focus 1.0 Trend 2015
Toyota Yaris NG 5dv 1.0 Base Cool (Made in Japan) r.v. 2006. Prodáno 06/2015.
Odpovědět

Zpět na „Značkové servisy Toyota“