ladění motoru

vše o tuningu na vozech Toyota
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

libor12 píše:Musíš vědět kde nakupovat. :) 5l kanystr za 1650kč. Můžu poslat na dobírku. ;)
To ti na poště nevezmou :lol:

Jinak taky čumím jak z praku, jen pokračujte v diskuzi.
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
ombre
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 08.04.2005, 15:17
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od ombre »

Mám ještě dotaz na Libora.
Libor mi defacto potvrdil, kolik u takto upraveného auta vydrží převodovka, rozvodovka a ostatní díly motoru podléhající zvýšené torzi. Písty budou, jak jsem četl, kované, ale zajímal by mě ten 4A-GE. Já vím, že tonda si možná těžko může vybírat mezi několika motory, ale nebyl by lepší nějaký dvou nebo čtyř ventil, který by se časováním posunul do vyššího pásma otáček?
Jednak kvůli vysokým otáčkám (nevím, jak moc se s nimi bude hýbat směrem nahoru), a jednak kvůli některým subtilnějším stěnám odlitku pětiventilové hlavy, a samozřejmě i většímu úběru materiálu pro pětiventilovou techniku. Prostě, jestli pětiventilová hlava vydrží tolik, co "méněventilová?"
Obrázek
Uživatelský avatar
BRunner
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1036
Registrován: čtv 01.07.2004, 12:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BRunner »

2 ombre: 4A-GE je 16-ti ventil. 20V hlava se dělal až na posledních 160k verzích ty se ale prodávaly pouze v Japonsku.
Jinak běžný 4A-GE má omezovač na 8000 otáčkách přičemž ani tam člověk nijak nepociťuje úbytek výkonu. V úpravených variantách není problém 9000 - 10000.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Přesně tak,jak píše Brunner. Karburatory v každém případě. V otáčkách nad 10000 už klasický vstřik nestíhá. Proto se u motorek používají karbce. První důvod je reakce a za druhé prostě tam je namíchána směs pořád. Příklad: při 12000 otáček klikoveho hřídele jde pist 400krát nahoru dolů v 1s. Jeho drahá činí zhruba 20m. To jen pro představu o namáhanosti.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
ombre
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 08.04.2005, 15:17
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od ombre »

2 BRunner: děkuji za opdověď. To jsem chtěl vědět.
Obrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Marty,já přeci na poště nebudu deklarovat nitrometan :) jinak co se pevnosti týká použil bych dvouvacku ale dvouventil s půlkulovym spalovacím prostorem a svíčkou uprostřed. Řešení motor 2t. Předchůdce 4a.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
sfyklg
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: pon 25.06.2007, 23:56

Příspěvek od sfyklg »

Ještě poznámka k tomu setrvačníku: Pokud se plánují otáčky nad 10 000/min tak setrvák udělat z kvalitní oceli nebo leteckého duralu. Protože při těhle točkách se sériová litina (předpokládám tedy, že je litinový, mýlím-li se tak se omlouvám) roztrhne ať bude odlehčený či nikoli. Podobné, ikdyž menší nebezpečí představuje řemenice.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

sfyklg píše:Ještě poznámka k tomu setrvačníku: Pokud se plánují otáčky nad 10 000/min tak setrvák udělat z kvalitní oceli nebo leteckého duralu. Protože při těhle točkách se sériová litina (předpokládám tedy, že je litinový, mýlím-li se tak se omlouvám) roztrhne ať bude odlehčený či nikoli. Podobné, ikdyž menší nebezpečí představuje řemenice.
naprosto souhlasím. Ani tzv tuningovym bych nevěřil. Řešil bych to zakázkou z hliníkové slitiny třídy 424357 nebo ještě lépe 424911.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
stqeno
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: pon 07.11.2005, 19:48
Bydliště: Pilsen/Kosice/Kaiserslautern
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stqeno »

trosku ste tady tondu zamotali s overkill resenima.
Jedine spravne pouziti corolly vybavene 4age motorem jsou okresky.
Ja osobne se nechystam odlehcovat setrvacnik ani davat keramickou lamelu.
Palivove cerpadlo se mi zda dostatecne vykonne. Kdybych musel delat vybrus zvolil bych kovany pisty,zvysil kompresi na cca 10,5:1,samozrejmost je GO spodku.

Vacky ktere ma tonda v serii 232stupnu bych nahradil maximalne 256kama. Otazka je ridici jednotka zda to pobere.stalo by pak za to zvysit redline na 8500-9000.
Nasadil bych samosvornej diferencial pro fwd 1,5way lamelu nebo jeste lip torsen.
Pri dostatku penez bych dovezl 20ventil a nechal ho v seriovem stavu jen GO.
vic vykonu jak 160ps na tu skrin a differ nema smysl.
Uživatelský avatar
Tonda
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1846
Registrován: stř 15.03.2006, 16:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda »

stqeno píše: ...................Pri dostatku penez bych dovezl 20ventil a nechal ho v seriovem stavu jen GO.
vic vykonu jak 160ps na tu skrin a differ nema smysl.

Ale na 20V bych musel taky upravit elektriku ne?
MADE IN JAPAN - žádný sOpel ...
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Jasně že musel. Motor musí být vč. ecu. Řekl jsi že to chceš čistě na sprint,tak se k tomu odvíjela i debata. Prostě z té 1.6 vyždímat co v ní je. Jinak sériová má omezovač v 8000. Takže to co ostrými vackami získás vlastně nevyužijes. Jde obejít,jenže to už jsme zase u těch odporu. Jak já to nesnáším. :) proto když už tak plně programovatelnou ecu co jsem nabízel. Sériové vstřiky asi také nebudou stíhat ty otáčky. Vše se odvíjí od jejich pružin. Pak tedy osadit 8. Ale jsme pořád u te ecu. Proto bych viděl řešení ve weberech nebo něco podobného a k tomu jen elektronické zapalování s řízením předstihu. Já jsem generace která upravovala trabanty,wartburgy,žiguli a škody. Z prvních dvou jmenovaných se dalo dostat až 400%výkonu oproti sérii. ;)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
stqeno
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: pon 07.11.2005, 19:48
Bydliště: Pilsen/Kosice/Kaiserslautern
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stqeno »

no 20v bych bral jedine kdyz ma kabelaz a ecu a prehazel vse na origo 20v kabelaz. programovatelna jednotka te vyjde na dalsich 25tisic, ty to mas s predohrabem o to jednodussi ze vyuzijes i prevodovku co k tem motorum casto je a vatsinou maji i ten 1,5way lsd
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

K té 5v technice. Je okolo toho spousta názoru. Faktem zůstává že s 5v motor náplním lépe ve středním pásmu otáček. Ale v max už to takový zázrak není. Cca - 30%. Navíc ubírám další klokany kterou potřebuji na další pružiny atd. Z tohohle hlediska se opravdu jeví použití 4v techniky jako ideální k danému účelu.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Prezident
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 02.01.2008, 10:05
Bydliště: BRNO, garáž, internet
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prezident »

Koupě toho 20v se mi taky jeví jako celkem dobrej nápad, takovej sivertop koupíš v usa už za 1000$ doprava do čr je 500, to seš na nějakejch 23000 bez cla, ale i bez něj to jde :) když nebudeš brá tu nejlevnější šunku tak seš na tech 30ti no ale za ty prachy se sem da dotáhnout i SR20DET a to už má 200kobyl v základu a to je zas něco jinýho, dokonce za stejný prachy tu máš i VG30DETTovšem 3l V6 Twinturbo už se do corolly asi nevleze... to sem zas trochu přestřelil, se zas vrátím na zem, da se i 4age blacktop ty jsou se šestikvaltem ale ta cena je kolem 40ti, pravě o silvertopu přemejšlím že pořídím ale letos to určo nebude. jinak teda krutý téma díky za něj.
Obrázek
stqeno
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: pon 07.11.2005, 19:48
Bydliště: Pilsen/Kosice/Kaiserslautern
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stqeno »

ano mas pravdu pokud se ty motory ladi pres 200ps tak se pouzivaji zas 16v. je tam pak problem i s plnenim a ta pozitivni rotace smesi docilena tim tretim ventilem je na pritez pri vackach pres 300st. jenze jak rikam 20v bych bral seriovem stavu se seriovou ecu a hotovo. je to odladene bezi to dobre.
Odpovědět

Zpět na „Tuning“