4E-FE a turbo --> 4E-FTE

vše o tuningu na vozech Toyota
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Zapomeňte na vstřiky. :D tuning motoru je také o tom jak ho pořádně nakrmit. :D www.holley.com Opravdu jen pro "fajnšmekry"! Z technického hlediska vskutku virtuózní dílo!
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

Mimochodem ...
http://www.castlehillexhaust.com.au/turbo-kits.php

někdo to zkoušel :-)
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
JouiCZ
Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: stř 04.10.2006, 11:30
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JouiCZ »

No tak EFTE neni spatne,ale jine než pravostranné neseženeš. Z japonska to vychází na slušné penízky :).
Všecko se dá najít na ebayi,ale je jich poskromnu. Přímo koukni na stránky specializované na toyota turbo motory. Tam najdeš tolika otázek a taky tolika různých odpovědí. ptal jsem se tam taky jak vyždímat max výkon z obyč 1.3efe starleta, dostali jsme se na cca 130 koní bez přidáním turba, o životnosti jsme se moc nebavili,ale hlavním účelem stejně bylo snížit hmotnost..
Co mě ale udivilo, že vše bylo vázáno na sebe a na motoru,myšleno uvnitř, se nic neměnilo, všecko to bylo jen pouze pomocí systémů :), žádné písty, vrtánní hlavy, snižování hlavy atd nebylo zmíněno, problém byl všek ve financích, jelikož celé by to vyšlo na cca 50tkč, hehe, což je trochu moooc na moji kapsu,ale dobudoucna jak budu starší :twisted:
http://www.toyotagtturbo.com/
www.ukstarletclub.com
Vlastním Starleta 98RV 1,3 4E-FE 16V 55KW
No a teď se přidal Lexus IS 200 114kw snad stačí :D
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

2 JouiCZ: prosím tě zkus to nějak rozebrat podrobněji tu úpravu 4efe kdy z 55kw atmo dostaneš skoro 100,nějakou systémovou změnou. Docela bych se rád něčemu novému přiučil.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

libor12 píše:2 JouiCZ: prosím tě zkus to nějak rozebrat podrobněji tu úpravu 4efe kdy z 55kw atmo dostaneš skoro 100,nějakou systémovou změnou. Docela bych se rád něčemu novému přiučil.
Píše dokonce 130...

Co se na tom dá udělat? Svody, výfuk, sání, převrtání, vačka, ... ? s tím se dá přidat takovému motoru 50 koní?
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
JouiCZ
Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: stř 04.10.2006, 11:30
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JouiCZ »

Jedna z mnoha citací :)

ok u need sum if not all of the following to get 100bhp rite this has been asked before but to recap

get rid of that filter and get a better one like the BMC CDA and fit a cold air feed
good quality exhaust system like the blitz one
as said iridium spark plugs
better ht(spark plug) leads
proabably best to put in a new dizzy cap and rotor arm in ur distributor
wrap the exhast and manifold
TRD thinner head gasket
advance the ignition timing
7AFE throttle body get it ported and polished when fitting it
port and polish the rolla mani
glanza s injectors

after all that u mite be close to the 100bhp......

Ale hářky nastanou u výfuku, svodů,vzduchového filtru :D (cenovky 15t, 15t, 8t).. tak to zatím posouvám :D
Věci se dají všechny sehnat z GB, do starlet jsou tam magoři, příjde mě to jako felicie u nas 8)

Update: Pokud to budeš chtít vrtat, měnit věci z glanzy, nebo corolly tak pak to bude na účel, a to vždy, výdrže motoru.. nakonec jsem zůstal jen u normálních věcí, svody,výfuk, sání více se mě do toho nechce drbat no a chip,s chipem ti to hodí taky celkem pěkne, viz www.bitpower.cz :)
Vlastním Starleta 98RV 1,3 4E-FE 16V 55KW
No a teď se přidal Lexus IS 200 114kw snad stačí :D
Uživatelský avatar
fildis
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1525
Registrován: čtv 25.10.2007, 15:11
Bydliště: Praha

Příspěvek od fildis »

Chipování bych tu moc nezmiňoval, moc lidí tomu tady nefandí :twisted: :lol:
Corolla E10 1.3 16V 3D 97
4E-FE 55Kw
Ronal 6Jx16 ET38
195/45 R16
Trocha úprav ještě nikomu neublížila :-D

http://database.mangacars.fr/data/media ... llae10.PNG
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

JouiCZ píše:Jedna z mnoha citací :)

ok u need sum if not all of the following to get 100bhp rite this has been asked before but to recap

get rid of that filter and get a better one like the BMC CDA and fit a cold air feed
good quality exhaust system like the blitz one
as said iridium spark plugs
better ht(spark plug) leads
proabably best to put in a new dizzy cap and rotor arm in ur distributor
wrap the exhast and manifold
TRD thinner head gasket
advance the ignition timing
7AFE throttle body get it ported and polished when fitting it
port and polish the rolla mani
glanza s injectors

after all that u mite be close to the 100bhp......

Ale hářky nastanou u výfuku, svodů,vzduchového filtru :D (cenovky 15t, 15t, 8t).. tak to zatím posouvám :D
Věci se dají všechny sehnat z GB, do starlet jsou tam magoři, příjde mě to jako felicie u nas 8)

Update: Pokud to budeš chtít vrtat, měnit věci z glanzy, nebo corolly tak pak to bude na účel, a to vždy, výdrže motoru.. nakonec jsem zůstal jen u normálních věcí, svody,výfuk, sání více se mě do toho nechce drbat no a chip,s chipem ti to hodí taky celkem pěkne, viz www.bitpower.cz :)
Já to vzdávám. Zítra půjdu a vrátím vysvědčení a to co jsem se kdy o motorech naučil tak zapomenu. Protože tímto způsobem na atmosféře přidat na 1.3 80koní tak to musí být opravdový odborník nebo vlastní kouzelnou hůlku a nebo ještě jedna možnost je pacientem dr.Cimickeho.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
JouiCZ
Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: stř 04.10.2006, 11:30
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JouiCZ »

No jako vím že to je skoro blbost taky tomu moc nevěřím,ale psali to lidé co se hrabou v motorech od starlet a předělávají z nich okruhové speciály.
ono jsem chtěl jen poukázat, že i bez nos nebo turba to jde..
Ale taky to musí být provedeno s citem a musí se použít nejlepší díly na trhu..
jak jsem psal, jen blbý koncák stojí 15t bez dopravy od blitz a jen vzduchový filtr stojí 8t,, svody s dopravou z nerezu za 15..
Kdybych měl pouvažovat nad tímto neoturbeným způsobem, nebo turbo, tak bych jistě raději za ty prašule dotáhl glanza motor a předělal ho, bo by mě to vyšlo na stejné prašule :)
Vlastním Starleta 98RV 1,3 4E-FE 16V 55KW
No a teď se přidal Lexus IS 200 114kw snad stačí :D
JouiCZ
Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: stř 04.10.2006, 11:30
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JouiCZ »

fildis píše:Chipování bych tu moc nezmiňoval, moc lidí tomu tady nefandí :twisted: :lol:
Já tomu taky zase moc nefandím,ale od bitpower me to příjde jako kvalitně udělaná práce se zárukou a ne nějaká fušeřina od loizy ze stodoly co si koupil svou 486tku s prográmkem :wink:
Vlastním Starleta 98RV 1,3 4E-FE 16V 55KW
No a teď se přidal Lexus IS 200 114kw snad stačí :D
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

ty veci co vypisuje nemohpou přinést nárust takřka 60% výkonu navíc ani náhodu, filtr za 5 tis :D pormin ale více než na filtru za 1500 tam vyylšeno být nemuže :)
Výfukové potrubí ? i kdybybylo buhví jaké ( a t za tu směšnou cenu nebud - podivej se kolik stojí skutečne kvalitní sportovní potrubí najiná auta co skutečne výkon přidávají : ) ne že by na nich bylo více materiálu, jsou tak drahé kvuli tomu že než je začali vyrábet seriově tak jich stovky vyrobili aby je odladily ( a ty vyhodily .. ) atd..

nechápu jak muže nové víčkorzodelovače a jeho rotor zvšit neboovlivnit výkon vozu :) ( vlasten chápu jako když an vylágrovaném motoru co má stěží 70% puvodnho výkonu se dostanete na 90%proc puvodního výkonu tak řeknete že ste udelali tuning co zveden výkon o 20 % :D )
atd atd..
pokud by napsal - použiat hlava z toho a toho motoru s takovou a takovou tehnologigí časování vaček, odlehčené a vyvážené komponetny ( byt seriové ) atd tak už bych veřil že s eje schopen přiblížit k 20% nárustu výkonu.

navcí tvuj výpočet ceny je trošku nesprávný a hrubý . kde máš ve svém výpočtu "advance the ignition timing " nebo mylsíš že to skutečne znamená to co ti vyhodí překladač v doslovném překladu ? :) tohle je vpodstate dokonalejší verze toho co ty očekáváš od bitpoweru ( a mezi námi ani buh z hovna bič neudelá - at jsou bitpower slebelepší neveřím že to dokážou :D) -s Ecu pro řízení předstihu . to totiž nebu o pevném časování předstihu :)

Musíš si uvedomit jednu vec, výkon motoru je přímo uměrný množství smesi co do motoru dostaneš. to co on popisuje takl ani jedn az tech položek nezvýší množství smesi které se do motoru dostane natolik aby to vyhrabalo 30 a více % výkonu navíc..

je zajímavé, že co dostanou oni profíci ze starého starleta, to považují nekteré automobilky za vrchol v současné motorařine ( bavímes eo seriove vyrábených vozech ) a dosahujítoho s motory 1,4 plnenými turbem a pracujícími s technologií před kterou by se ta corola ( starletka ) mohla klanet a říkat jí pane profesore :D:D
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

JouiCZ píše:
fildis píše:Chipování bych tu moc nezmiňoval, moc lidí tomu tady nefandí :twisted: :lol:
Já tomu taky zase moc nefandím,ale od bitpower me to příjde jako kvalitně udělaná práce se zárukou a ne nějaká fušeřina od loizy ze stodoly co si koupil svou 486tku s prográmkem :wink:
Pouze kvalitne vytazene penize z kapsy, na tom motoru NEJDE nic chipnout.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
JouiCZ
Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: stř 04.10.2006, 11:30
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JouiCZ »

ceny jsem uvedl za 3 díly, nikoli za celý set co byl v seznamu :)
Starý starlet je žihadlo, to je jasné a o tom žádný pochyb. Taky že jediný starlet s turben byl myslím kp60(asi už si to moc nepamatuji) a druhý až ted EP91.

Ale když spočítám 75koní v sérii k tomu připočtu jednotlivé díly které jsou podle mě na profesionální úrovni a např svody jsou dělány na zakázku, nikoli sériově, filtr mno asi zatím nejlépe hodnocený co jsem kdy četl, výfuk od blitzu, který taky není testován jen pro to aby mělo auto jen zvuk..
Netvrdím ,že jsem profesionál,ale fakt nechápu závažnou věc. Těď odbočím trochu od tématu 4EFE-na 4EFTE. Ta závažná věc je základ a to je proč v corole je motor 4EFE s obsahem 1.3 a s 63kw a ve starletu je ten samý motror, stejné typové označení, všecky části sedí z corolly na starlet a ve starletu je 55kw verze?? Nejak mě to nesedí a je mě to záhadou. Po diskuzi s lidma mě bylo řečeno, že jediná velká zmena je s RJ, která má jiné mapy. dokonce i RJ z Corolly jede namontovat do starleta a starlet bude s touto jednotkou jezdit, odzkoušeno :).. Timto se dostanu k tomu zatracovanému čipu, který by měl dokázat zvednout výkon motoru o zmíňovaných 10koní..

Jistě bez turba to není žúžo to vím.. s turbem se dá pekně vyhrát. vím i o EP91 s 300koni, ale ty jsou na profesionální úrovni a běžný uživatel si tyto úpravy finančně nemůže dovolit, většinou :)

Stále jsem ale člověk, který věří že bez použití turba se dá ta blbá 1,3 55kw namakat na 100koní bez extrémních úprav. a myslím si,že 100koní na prcka co má 900kg je dobrý start..
Vlastním Starleta 98RV 1,3 4E-FE 16V 55KW
No a teď se přidal Lexus IS 200 114kw snad stačí :D
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

Rozdíly 4EFE 55, 63 a 65 kW se tu řešily, měly by tam být kromě ECU jiné i sací potrubí/škrticí klapka. Ono taky tělo škrticí klapky u 63kW vypadá jinak než u 55kW (63 to má takové kulaté, trochu to z dálky připomíná turbo :D, 55 to má takové hranaté podlouhlé, jestli se nepletu).
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
JouiCZ
Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: stř 04.10.2006, 11:30
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JouiCZ »

mám to v autě,klapka je naprosto totožná se starletovskou, nemá ani větší průměr:). Výkonově auto trošilinku ožilo,ale nic extra 8)
Vlastním Starleta 98RV 1,3 4E-FE 16V 55KW
No a teď se přidal Lexus IS 200 114kw snad stačí :D
Odpovědět

Zpět na „Tuning“