Corolla a LPG

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
1.3 55kw
Manager Týmu
Příspěvky: 452
Registrován: stř 20.02.2008, 10:24
Bydliště: Veřovice

Re: Corolla a LPG

Příspěvek od 1.3 55kw »

rebelka.pet píše:
Pandy píše:Hodlám koupit jetou Corollu a nechat ji předělat na LPG. Můžete mě sdělit Vaše zkušenosti s tímto palivem? Děkuju za odpovědi.

Sice nevím jaký obsah bude mít tvá Corolla, ale já s 1.3 jsem spokojená i se spotřebou benzínu.Pokuď to max. nevyužiješ,tak to podle mě nemá smysl.Měla jsem 2. auta na plyn ,ale ty starosti s tím plynem + značka vozu(škoda) :lol:
Přesně máš pravdu též jsem škodovku na plyn za 1. to vůbec netáhlo za druhé když budeš jezdit (třeba dlouho dobu na plyn tak budeš mít problémy to přepnout na benzín :).a za 2.nemůžeš stím jezdit do podzemních garážích.Já osobně bych už nikdy nechtěl plyn ani NÁHODOU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1.3 55kw
Manager Týmu
Příspěvky: 452
Registrován: stř 20.02.2008, 10:24
Bydliště: Veřovice

Re: Corolla a LPG

Příspěvek od 1.3 55kw »

rebelka.pet píše:
Pandy píše:Hodlám koupit jetou Corollu a nechat ji předělat na LPG. Můžete mě sdělit Vaše zkušenosti s tímto palivem? Děkuju za odpovědi.

Sice nevím jaký obsah bude mít tvá Corolla, ale já s 1.3 jsem spokojená i se spotřebou benzínu.Pokuď to max. nevyužiješ,tak to podle mě nemá smysl.Měla jsem 2. auta na plyn ,ale ty starosti s tím plynem + značka vozu(škoda) :lol:
Přesně máš pravdu též jsem škodovku na plyn za 1. to vůbec netáhlo za druhé když budeš jezdit (třeba dlouho dobu na plyn tak budeš mít problémy to přepnout na benzín :).a za 2.nemůžeš stím jezdit do podzemních garážích.Já osobně bych už nikdy nechtěl plyn ani NÁHODOU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Též jak tu píše rebelka.pet tak jestli máš 1.3 obsah tak si myslím že je to zbytečný třeba moje cordulka žere v průmeru asi 6 l/100 km.
Pandy
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: pát 27.07.2007, 13:53
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pandy »

Souhlasím s Martyroznovem. Tak v Corollce (4ZZFE) mám sekvenční LPG už více jak rok, najel jsem asi 25 tis. km a zatím bez jakýchkoliv problémů. Při režimu 2/3 město, 1/3 venku je spotřeba do 10 l (z toho 9 l plyn a 1 l benzin). A to nejezdím jen na spotřebu. Síla motoru je stejná. Jen je potřeba hlídat kvalitu plynu a nečepovat plyn kdekoliv.
Corolla E11 Hatchback, 1,4 VVTi, 2000
Lipt
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 16.08.2009, 19:06
Bydliště: Třebíč

LPG

Příspěvek od Lipt »

Jak vidím, tak se po dvou letech pokračuje, a Pandy má Corollu na LPG.

Mám Corollu (momentálně v bazaru) na LPG a plná spokojenost - najeto cca 50 000, sytém sekvent BRC. Minulý měsíc jsem koupil Corollu E12 a LPG do ní půjde taky, pravděpodobně Landi Renzo.
Spousta lidí má mylné informace o LPG + CNG a taky ty mylné informace předávají dále, což je špatné.

Lipt
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Příspěvek od radys03 »

připojím se kdebatě :wink:

taky přemýšlím o montáži lpg do corolly(4E-FE). ročně najedu kolem 18-20 tkm, což by se mohla investice cca za rok a kousek vratit...

Favorita jsem měl na lpg a byl jsem spokojenej(až na pár případů.... - lpg soustava měla najeto cca 200 tkm tak mě to občas potrápila...) spotřeba 10l. do -5 to v pohodě chytalo na plyn. i v -10 ale to se uz muselo chvíly točit...

Zajímaly by mě zkušenosti lidí kteří mají namontováno. skutečná spotřeba - rozdíl oproti benzínu, poruchovost- motoru, a spolehlivost startování...

Ps doufám ze se nedočkám názorů "LPG JE NA PÍ...U" protože jsem to někde slyšel....:wink:
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1030
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Příspěvek od Čepo »

Čtěte:

http://board.toyota-forum.de/showthread.php?t=92871

rozhodnou se musí každý sám
Naposledy upravil(a) Čepo dne ned 15.07.2012, 11:11, celkem upraveno 1 x.
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Příspěvek od radys03 »

díky pročtu to ale ted momentalně nestíhám :roll:

co jsem na to jen mrknul tak se tam spíš baví o VVT-I motorech... mě zajímá na starší 4E-FE.
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

4EFE se vubec neboj, osobne ted provozuji LPG na 3.3 motoru ( starý US OHC ) kde byla spotřeba 10.5-15L benálu,. a ja jezdím za 12,5( lehká noha 50:50 jen auto a nebo naložený podval ) Až 14L ( Naložený podval a 130km/H nonstop po dálnici ) plynu což v druhé varinate pokud jsem jel na benál tak se spotřeba vyšplhala až lehce nad 15L benálu.
Systém je čerstve po seřízení ( najeto cca 10tis od instalace ) a max spokojenost, když potřebuji prudce akcelerovat nebo plyn z jakéhokoliv duvodu nestíhá ( to je poznat hlavne když dochází plyn a je nízky tlak v bombe nebo když natankuji nekvalitní LPG ) tak se automaticky na dobu nezbytne nutnou přepne na benál, přičemž rozdíl v tahu absolutne nepoznám ( nemám žádného trhače asflatu - jen 165PS ale kroutáček nizounko ).

Systém je sekvenční s možností zásahu do ECU plynu ( nutno dokoupit kabel a licenc SW ) který umožnuje menit "mapy" podle toho zda chci jet na spotřebu nebo výkon, řídit si kdy se sepne do benzínu ( akceleracní režim ) atd...
Musím říci že jsme moc amoc spokojen a vzhledem k mé spotřebe ( a počtu najetých km ) budu mít LPG zaplacené již po vánocích z ušetřených penez ( 25tis km ).
Hlavne mne zaujal přístup firmy co mi to montovala - šel jsem přímo k hlavnímu zatsoupení pro CR - a již máme podespanou předbežnou smlouvu - od jara bych mel systémy montovat ( bohužel ted se nenaplní skolení a i licence na SW pro montáže je "trosku" dražší než licence pro uživatele :)

Za mne mohu jen doporučit, kdysi jsme mel nekolik LPG ale vse bylo nesekvencní a i přes občasné rpoblémy se to vyplatilo, u sekvence mohu jen říci - pokud jezsíš a zaplatí se to aspon do roka tak smele do toho a ničeho se neboj ( mluvím o 4A/4E ).
Po vánocích předám info o tom jak se chová 1UZFE na LPG :)
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Příspěvek od radys03 »

idaho

hlavni zastoupeni je ve strakonicich??
možnost měnit mapy?? Chápu to dobře že si můžeš "naštelovat" - při prudké akceleraci - benzín, "normální akcelerace - plyn?? případně co by ten kabel stál?? :oops:

najezdim ročně 18 - 20tkm a podle těch "LPG kalkulaček" co jsou po internetu je zhruba návratnost po 15-ti měsících
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

radys03 píše:idaho

hlavni zastoupeni je ve strakonicich??
možnost měnit mapy?? Chápu to dobře že si můžeš "naštelovat" - při prudké akceleraci - benzín, "normální akcelerace - plyn?? případně co by ten kabel stál?? :oops:

najezdim ročně 18 - 20tkm a podle těch "LPG kalkulaček" co jsou po internetu je zhruba návratnost po 15-ti měsících
no přijdes o záruku a vse co si po**víš si muzíš zaplatit, takže to jde delat i tak že si zaplatíš mapy a ty meníš. Nedelají to zatím "normálním" zakazníkum, me to umožnili pořídit poskytli v rámci výuky a pro další spolupráci s ViPECem..:)

Kabel vyjde na 1900,- SW ( licence ) vyjde na 9,5tis ( pro servisní učely 49tis ) bez DPH - zatám není pro koncové zákazníky bežne k prodeji.
To nastelování se týká jak moc rychle to má "spadnout" do pohonu na benál..
Ta LPG ecu pracuje s aktuálním tlakem v potrubí a vypočítává podle délky otevření vstřiku jak dlouho má vstřikovat plyn, takže za pár hodin se do toho i laik celkem dostane, pro modernejsí motory dokáže pracovat i jako piggy s možností upravy předstihu ( podstrkuje benzínové benzínové ECU udaje tak aby upravila předstih jak to LPG potřebuje ).

Ad návratnost - záleží nejen kolik najezdíš ale i kolik máš spotřebu, přeci jen u 3,3 V6, která najezdí mesíčně 8-10tis km tam ejnávratnost ( i u dražších systému ) nekde jinde než u 1,6 co papká 0-0 prd :)
Pocty jsou celkem jendoduché, počítej s tím že palivo te bude stát cca 55-60% puvodní ceny ( takžepokud týdne projedes benál za 1000 tak s plynem ( a benzínem kombinovane ) bude jezdit při stejných km za 550-600kč, což je týdne cca 400,-uspora. Zarok tedy máš instalaci z techto upsor zaplacenou a jeste ti zbude na udržbu.

Do cela mne překvapila informace o pravidelných revizách ( toho sem se bál, přeci jen při mých Km delat skoro aždý mesíc revizi je opruz ) a oni mi řekli žs to urevizí je to trosku složitejší - nikde v zákone neí stanoveno že musí být po 10( nebo 20 nejsem si jist - řesil sjem to u posledního vozu na lpg což bylo před 4 lety) tis km, pouze musí být po dvou letech jako STk. Jestepohledám ale zatím jsem skutečne žádnou reálnou a fungující zmínku o revizi LPG v zákone nenasel..
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Příspěvek od radys03 »

revize by měla být každý rok. i abys prosel stk ji musíš mít(tak to bylo v dobách co jsem měl favorita - cca 4 roky z5. cena jestli dobře vzpomínám byla okolo 200kč) ten kabel je docela pálka :? zmáknul bych to bez něj :wink:
doporučení na nějakou firmu bylo by??
Po jaký značce systému se schánět?? případně kterého se vyvarovat??

A zřejmě koukat po sekvenčním vstřiku....?
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

to je práve to, revizi požadují na STK ale nikde sem nenasel v zákone že to tak skutečne musí být ( a už vubec sen nebasel zmínku "každý rok" ) dřív ( ty cca 4-5 let zpet vím že to vyžadovali každý rok nebo 2é tis km ( nebo 1étis ted si nejsem jist ) al e nijak sem se po tom enpídil proste sem to bral že to tak je, ale právě při instalaci plynu sem se na to ptal a bylo mi řečeno že je to blud který šíří stanice pro montáž LPG a jediné kdo to skutečne vyžaduje ( a kontroluje ) je STK ale i u tech je to o nálae, protže to nidke to není psáno že musí být..
je to proste přežívající názor kterého se drží a je lepší jim vyhovet. Takže já osobně, pokud to nikde nenajdu a nepotvrdí mi nekdo citací zákona že to tak musí být, tak budu trvat na tom že revize by měla být jen před STK, už zprincipu jsem prosti každé buzeraci - což mi tohle stejne jako zákaz vjezdu do podzemních garáží - proste připadá.
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od josuk »

Idaho píše:to je práve to, revizi požadují na STK ale nikde sem nenasel v zákone že to tak skutečne musí být ( a už vubec sen nebasel zmínku "každý rok" )
myslím že jsou to normy, třeba ČSN EN 12817 http://www.tlakinfo.cz/t.py?t=2&i=962
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

josuk píše:
Idaho píše:to je práve to, revizi požadují na STK ale nikde sem nenasel v zákone že to tak skutečne musí být ( a už vubec sen nebasel zmínku "každý rok" )
myslím že jsou to normy, třeba ČSN EN 12817 http://www.tlakinfo.cz/t.py?t=2&i=962
super, tak jsem tam nasel že nejdéle ve lhutách 2 roky. Super, aspon že to není limitováno temy km :)
Mockrát díky...
Uživatelský avatar
Ahold
Věčnej rejpal
Příspěvky: 597
Registrován: pon 27.04.2009, 22:34
Bydliště: Brutál - drsný kraj pro drsný lidi

Příspěvek od Ahold »

Idaho, co myslíš že by na ten tvůj systém řekl 2ZZ? Nějak jsem byl odpůrcem plynu, bojím se ztrát výkonu, ničení motoru, ale jak to tak čtu, to už je dávno pasé, že?
Jsem Zoofilní plyšomil a nestydím se za to.
Vrrrrrm Toyota Vrrrrrm Corolla Vrrrrrm TS Vrrrrrm
Odpovědět

Zpět na „Corolla“