PriusPHV (Prime)

vše ohledně modelové řady Prius
JirkaVejrazka
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 09.10.2018, 12:00

Re: PriusPHV (Prime)

Příspěvek od JirkaVejrazka »

Umí už nový plug-in topit dopředu , před odjezdem , z elektřiny ze sítě?
Update - vyzkouseno, umi topit. Stisknutim tlacitka "A/C" na dalkovem ovladani auto zapne topeni a klimatizaci a behem 10 minut (pak se to samo vypne) zkusi nastavit interier na teplotu, ktera byla posledni nastavena pri jizde.

Trochu mne to prekvapilo, protoze na zahranicnich diskusnich forech se uzivatele zlobi, ze to netopi. Evidentne je to nastavene z vyroby pro kazdou zemi jinak.
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: PriusPHV (Prime)

Příspěvek od DavidDDD »

Super, pro mě další bod k dobru a pro plugina :)
Možná škoda jen 10 min když je to na nabíječce. Ale když tak se dá dát druhé kolo.
Že jsou auta pro jižní/severní trhy jo (baterie, předehřev motoru, atd.), jen proč by tohle bylo u pouhé klimatizace. Ta se přeci nastavuje stejně. Přeci na Floridě musí auto taky topit :idea:
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
JirkaVejrazka
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 09.10.2018, 12:00

Re: PriusPHV (Prime)

Příspěvek od JirkaVejrazka »

Tak se mi vcera rano na HUD ukazal odhadovany dojezd na elektriku 59,3km. Treba se ukaze i ta sedesatka, kdyz se jeste trochu otepli :)
Vlastík
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: pát 25.03.2016, 21:52
Bydliště: Opatovice nad Labem

Re: PriusPHV (Prime)

Příspěvek od Vlastík »

ahoj,to bude jízda zvlášť teď po HK
Toyota Prius III 1.8L (HV special) 2012 CVT
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: PriusPHV (Prime)

Příspěvek od MartinHSD »

Prius PHV mne zajímá čím dál více, nemáte někdo info o tom kdy a zda bude dostupná v EU 5 místná verze jako tomu má být na US trhu ? V USA by měl být od léta 2019 k objednání Prius Prime 2020 s 5 místy. https://www.carsdirect.com/2020/toyota/prius-prime
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
HynekAPluto
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pát 21.06.2019, 17:16

Pozdrav řidičům PHV

Příspěvek od HynekAPluto »

Ahoj lidi,
posílám všem pozdrav a připojuji se čerstvě ke komunitě. S Priusem PHV jsme se dali dohromady v únoru 2018. Za těch 17 měsíců máme za sebou 64tis km a plno pěkných zážitků. Sžili jsme se spolu a už asi nebudu chtít jiné.

Servisy poctivě každých 15tis km. S autem jsem absolutně spokojený. Jednou byla preventivní svolávačka kvůli podezření na nedostatečnou izolaci jakéhosi kabelu, ale jinak všechno funkční. Párkrát se stalo, že navigace nemohla lokalizovat poruchu, servis nic neodhalil a během pár hodin vše zase začalo fungovat a funguje dál. Auto najezdí poměrně dost kilometrů. Bydlím v Německu a je zde k dispozici také síť bezplatných dobíjecích stanic s energií z obnovitelných zdrojů. Pojížďky v okolí 50km jsou tedy bezplatné jízdy čistě v EV módu a na daleké cesty benzin. Dlouhodobá spotřeba je v mém stylu používání 3.2l/100km při nájezdu přibližně 4tis km měsíčně.

Jinak mám dost podrobně dokumentovanou historii. Kdyby zajímalo něco konkrétního, zkusím odpovědět. Mějte se prima a těším se, že nás bude i víc. Bohužel je to na silnicích extrémně vzácné auto. Za těch 64tis km po Evropě a 1,5roku jsem potkal jednotky kusů (maximálně 5).
JirkaVejrazka
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 09.10.2018, 12:00

Re: PriusPHV (Prime)

Příspěvek od JirkaVejrazka »

Ja jsem jineho PriusePHV potkal jednou, minuli jsme se na dalnici. Jinak nic.
Odpovědět

Zpět na „Prius“