Maximální rekuperace

vše ohledně modelové řady Prius
pri.us
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: úte 05.08.2014, 18:54

Re: Maximální rekuperace

Příspěvek od pri.us »

Mne pri kazdom starte medzi ktorym bola prestavka dlhsie ako 8 hod [prve stlacenie Start/Stop] zasvietil vykricnik na cca 2 sekundy a potom zhasol. Cca 2 tyzdne na to som uz odomykal klucom :D
Najblizsie ju vymenim aspon o tyzden skor, bola to celkom patalia, pretoze kufor bez elektriky neotvoris, takze zadne sedacky sklopit a spominat vsetkych svatych :-)
Uživatelský avatar
Caruso_P1
Navigátor
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 14.06.2012, 19:27
Bydliště: Praha - východ

Re: Maximální rekuperace

Příspěvek od Caruso_P1 »

Díky za info, tak aspoň vím, co mne čeká. Zatím je to asi v pohodě, ale jednou to přijít musí. V Hondě mi baterka vydržela 11 let, ale pak odešla naráz, bez varování a tak nešťastně, že jsem zastavil pro benzín, natankoval, zaplatil a už nenastartoval. :( Takže na to mám taky dobrou vzpomínku. :)
Miluju to ticho na křižovatce.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Maximální rekuperace

Příspěvek od aczasa »

Baterii menit cca jednou za 5 - 7 let.... A je vystarano.... Je fakt, ze tahle se skelnou vatou muze vydrzet dele, ale..... Nez se nekde trapit....
Back in Czech.
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Maximální rekuperace

Příspěvek od DavidDDD »

MGRR píše:
DavidDDD píše:Teda to muselo dát příšernou práci, a přitom taková blbost, co? :biggrin: :biggrin:
Práci to nedá žádnou, 5-10 minut :wink:
Prius zničit nejde
To jen tak, ten citát se mi na to hodil :biggrin:
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Maximální rekuperace

Příspěvek od esprit »

Kufr jde otevrit, i kdyz je baterka vybita. Zevnitr z auta je mechanicka packa vpravo od zamku. Pak staci starovaci kabely a hned to staruje.
manasek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 502
Registrován: čtv 02.10.2008, 21:08

Re: Maximální rekuperace

Příspěvek od manasek »

I jako nouzove otevreni,ci nastartovani,je v manualu na leve strane pojistkove skrinky v motorovem prostoru...plusovy cerveny a kostra třeba sroub tlumice na personu...
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Maximální rekuperace

Příspěvek od esprit »

Skrytý režim: zapnout EV a zvolit B. Do nějakých 35 km/h (tacho) mi to na PII nevypne EV mód, takže to vypadá, že jde o čistou rekuperaci (nejspíš MG2). Ještě provedu měření otáček spalovacího motoru (ICE) přes Torque Pro, jestli se opravdu motor netočí. Netuším ani, co to dělá, pokud není EV mód, ale bylo by super, kdyby to byla stále čistá rekuperace. Funguje to i na jiných modelech a do jaké rychlosti?
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1954
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Maximální rekuperace

Příspěvek od slabostka »

Na Priuse vám ukazuje "intenzitu" rekuperácie myslím nejaká kvantifikácia.... pri B som si všimol že mi ručička Charge padá skoro na nulu, zatiaľ čo ak nechám D je "vyššie" - na Aurise I je len ručička - otázka je či poloha ručičky aj zodpovedá úrovni rekuperácie??? Potom by na B viac brzdilo motorom a menej rekuperovalo?
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Maximální rekuperace

Příspěvek od esprit »

Ověřeno: na PII do asi 35 km/h režim B znamená čistou rekuperaci nezávisle na tom, zda je režim EV či ne. Pumpuje to až 30 A do baterky (s klesající rychlostí proud klesá) a motor se netočí. Při brždění pedálem lze dosáhnout přes 50 A, takže se nejedná o maximální možnou rekuperaci, ale určitě se vůbec nepoužívají třecí brzdy jako u pedálu. Pod 35 km/h je tedy lepší používat režim B než pedál (pokud to stačí).
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Maximální rekuperace

Příspěvek od esprit »

slabostka píše:Na Priuse vám ukazuje "intenzitu" rekuperácie myslím nejaká kvantifikácia.... pri B som si všimol že mi ručička Charge padá skoro na nulu, zatiaľ čo ak nechám D je "vyššie" - na Aurise I je len ručička - otázka je či poloha ručičky aj zodpovedá úrovni rekuperácie??? Potom by na B viac brzdilo motorom a menej rekuperovalo?
Ukazatel je na Priusu až od 3. modelu. Každopádně neukazuje, zda se motor točí či ne, takže nejde z toho určit, jak moc je rekuperace efektivní.
Odpovědět

Zpět na „Prius“