Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
are
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pát 31.07.2015, 10:22

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od are »

Zdravím,
mám aurise 1.6 TS 2014 a měnili mi zadní díl při první garančce. Od té doby výfuk neslyším a otravné dunění zmizelo, takže můžu jen doporučit.
Měnili to v Toyota Ostrava.
jeniks
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pát 24.01.2014, 07:04

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od jeniks »

Ahoj,
jen pro info - mám Aurise TS 2013 a v roce 2014 při první garančce mi měnili střední a zadní díl. Auto bylo poté opravdu znatelně tišší, nicméně v průběhu následujícího roku se hluk opět zvyšoval. Jak už tu dříve zaznělo zejména kol. 2000 ot./min. je to prostě hodně slyšet (na rozdíl od motoru).

ps: před měsícem při 2. garančce jsem se ptal na problém svistotu od sametek/těsnění oken zadních bočních dveří. Bylo mi sděleno, že o problému vědí, ale Toyota ho v současné době vyřešit neumí.
zzjosef
Navigátor
Příspěvky: 116
Registrován: pon 27.04.2015, 13:18
Bydliště: Poděbrady

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od zzjosef »

Já mám Aurise 1,6 leden 2013, tj. výroba prosinec 2012. Po nastartování výfuk trochu vrčí - teď v létě - ale po chvíli se zvuk zjemní. Když přijedu třeba po 20ti km domů a zastavím u garáže, výfuk je tak 10 sek. slyšet, pak najednou není slyšet vůbec, třeba taky 10 sek, a takhle se to na volnoběh opakuje. Přikládám to k časování ventilů, myslim si, že je to naprosto normální. Za jízdy ho neslyším. Můj názor.

Ale když pro mě přijel technik při koupi jiným Aurisem, tak ten teda fakt burácel. Měl jsem pak radost, že to u mě není.
Auris 1,6 M 2013
Uživatelský avatar
Pajaja369
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: úte 23.04.2013, 23:21
Bydliště: Prievidza

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od Pajaja369 »

Tak v stredu som sa zastavil v Toyote v Žiline nech pozrú rapotajúci výfuk. Auto kupované 6.6.2013, najazdené 24000 km. Počas čakania na vyjadrenie servisu bola ponúknutá jazda v Corolle automat, tak prečo neskúsiť. Motor 1,6 suroví (cca 200 km), takže žiadna športová jazda sa nekoná :roll: Naviac cesta plná ako pred mýtnou bránou v Chorvátsku. Konečne radím 1 -teda vlastne presúvam z "P" do "D", Autíčko sa pohýna ľahko, vlastne kým prejdem z parkoviska cez železničné priecestie na cestu sa ani poriadne nehýbem. Motor studený ale zaujímavé radenie. Pri obmedzení na 40km/h a aj ich poctivom dodržiavaní, lebo nebudem pred sebou tlačiť náklaďák s drevom, vyletia otáčky motora do závratných výšok 1050 - 1100 ot/min. Pri takejto jazde sa nedá vyskúšať ako to vlastne radí a hlavne podraďuje pri zrýchlení. Prevodovka má 7 prednastavených stupňov tak je pravdepodobnosť, že to nebude jačať ako vysávač.
Po návrate ma čakalo moje Zlatko pred dielňou a reklamačný technik pozval na výmenu posledného dielu výfuku na 17.8
Toyota Auris ll 1.6 Valvematic Style 2013 Bronzová - Avant Garde
prsut
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 23.10.2014, 13:18

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od prsut »

Mal si stastie, natrafil si na mladeho, Stary by ta poslat do řiti.
Mne ho na prvy krat bez otazok vymenili (este niekedy v marci). Bol tam mlady A...... Po pol roku hucal este viac ako povodny. Nanestastie som sa dostal ku technikovi M. Ten moje auto postavil ku ich starej predvadzacke, ktora hucala este viac. Pochopil som, ze s nim nedohodnem nic a o to mu islo. Ako keby ho prave nasadili z generalneho riaditelstva z cias komunizmu.
Pvedal som mu, ze najviac to huci, ked je motor zahriaty. Debil, v mojom aute bol 18 stupnov, v predvadzacke bolo 32. Vsetko som si to nafotil, este im tam urobim trosku zabavy....

a este detail, vyfuk ma len dva diely, takze ti budu menit zadnu cast - tak ako asi zatial kazdemu...
Kia Proceed 1,4T, smart pack, navi pack, Track Red
Toyota Auris Touring Sports 1.6 Trend, Trend+ 2014 - predane
Brunozbruna
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: úte 18.08.2015, 15:20

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od Brunozbruna »

Mám Aurise z roku 2014 a výfuk byl hlučný cca od 2000 km nyní mám 4800 km. Za jízdy a hudby to bylo téměř nepoznatelné, ale jezdím hodně město a tam to bylo obtěžující. Nicméně sem jel do servisu ještě s dalšími problémy a mechanik co to slyšel uznal, že to tak hlučet nemá. V mém případě nejlepší nechat na volnoběch se zaplou klimou a při zvýšení otáček vždy "bublanina" od výfuku. Nyní mám nový zadní díl a je to rozdíl, ale očekávám po pár tisíc km, že to bude dělat zase :(

Nechápu kde udělali soudruzi z Japonska chybu...
howkey
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: ned 30.11.2014, 17:48

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od howkey »

Brunozbruna píše:Mám Aurise z roku 2014 a výfuk byl hlučný cca od 2000 km nyní mám 4800 km. Za jízdy a hudby to bylo téměř nepoznatelné, ale jezdím hodně město a tam to bylo obtěžující. Nicméně sem jel do servisu ještě s dalšími problémy a mechanik co to slyšel uznal, že to tak hlučet nemá. V mém případě nejlepší nechat na volnoběch se zaplou klimou a při zvýšení otáček vždy "bublanina" od výfuku. Nyní mám nový zadní díl a je to rozdíl, ale očekávám po pár tisíc km, že to bude dělat zase :(

Nechápu kde udělali soudruzi z Japonska chybu...
Ja jsem s tim byl u Freye v Praze a pry mam nejnovejsi verzi vyfuku, takze kdyby to vymenili, tak to bude delat po nejake dobe znovu :( Auto vyrobene 10. 2014 Je tu nekdo s autem podobne casove vyroby, ktery mu to menili a vyresilo se tim trvale problem?
2014 - 2020 Toyota Auris TS 1,6 97 kw
2011 - 2014 Ford Focus II hatchback 1,6tdci
2009 - 2011 Nissan Primera WP12 2,2di
2007 - 2009 Nissan Almera hatchback 1,4
martas73
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 19.11.2009, 12:49
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od martas73 »

howkey píše:
Brunozbruna píše:Mám Aurise z roku 2014 a výfuk byl hlučný cca od 2000 km nyní mám 4800 km. Za jízdy a hudby to bylo téměř nepoznatelné, ale jezdím hodně město a tam to bylo obtěžující. Nicméně sem jel do servisu ještě s dalšími problémy a mechanik co to slyšel uznal, že to tak hlučet nemá. V mém případě nejlepší nechat na volnoběch se zaplou klimou a při zvýšení otáček vždy "bublanina" od výfuku. Nyní mám nový zadní díl a je to rozdíl, ale očekávám po pár tisíc km, že to bude dělat zase :(

Nechápu kde udělali soudruzi z Japonska chybu...
Ja jsem s tim byl u Freye v Praze a pry mam nejnovejsi verzi vyfuku, takze kdyby to vymenili, tak to bude delat po nejake dobe znovu :( Auto vyrobene 10. 2014 Je tu nekdo s autem podobne casove vyroby, ktery mu to menili a vyresilo se tim trvale problem?
Ahoj,
mám auto zakoupené v 09/2014. Výměna výfuku a svíček asi po 17000 Km vyřešila problém jen dočasně. Nyní mám najeto 42000 Km a výfuk je hlučný jako před výměnou. Toyota problém nepřiznala, upozornili mě, že je to tím, že jezdím krátké trasy, což není pravda a i kdyby byla, tak by to stávat nemělo.

Martin
Toyota Avensis, kombi 1,8, 2016, https://www.spritmonitor.de/en/detail/829368.html
Toyota Auris TS, 1,6, 2014, https://www.spritmonitor.de/en/detail/663244.html
Toyota Avensis kombi 2.0 D4D, 2006, https://www.spritmonitor.de/en/detail/328211.html
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od Kocúr »

Na corollách vôbec niesu hlučné. Na jednej 54000km, na druhej 13000, obe sú tie nové. Žeby boli iné výfuky?
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
cimik
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 18.01.2007, 00:02

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od cimik »

howkey píše:
Brunozbruna píše:Mám Aurise z roku 2014 a výfuk byl hlučný cca od 2000 km nyní mám 4800 km. Za jízdy a hudby to bylo téměř nepoznatelné, ale jezdím hodně město a tam to bylo obtěžující. Nicméně sem jel do servisu ještě s dalšími problémy a mechanik co to slyšel uznal, že to tak hlučet nemá. V mém případě nejlepší nechat na volnoběch se zaplou klimou a při zvýšení otáček vždy "bublanina" od výfuku. Nyní mám nový zadní díl a je to rozdíl, ale očekávám po pár tisíc km, že to bude dělat zase :(

Nechápu kde udělali soudruzi z Japonska chybu...
Ja jsem s tim byl u Freye v Praze a pry mam nejnovejsi verzi vyfuku, takze kdyby to vymenili, tak to bude delat po nejake dobe znovu :( Auto vyrobene 10. 2014 Je tu nekdo s autem podobne casove vyroby, ktery mu to menili a vyresilo se tim trvale problem?
Takže, u mě problém počtvrté, najeto 28 000. Auto častěji než na cestě v servisu. Teď přišli s tím, že sundají hlavu a zkontrolují motor - případná karbonizace že by tohle mohla způsobovat. Prostě blbost. Takže mám náhradní auto, s mým autem dělají bůhví co a problém stejně nevyřeší, protože výfuky stojí za hovno. Ještě to shrnu:

1). najeto 3500 km, vyměněn koncový díl výfuku
2). najeto 5300 km, udělán pokus s mým výfukem, vykuchán, nějak upraven a zavařen a dán zpět
3). najeto 6900 km, vyměněn kompletní výfuk včetně katalizátoru a dokonce i svíček
4). najeto 12000 km, závada se opět začala projevovat, z nedostatku času řešeno v aut. serv. ve Zlíně až při ll. garanční prohlídce. Objednáno na výše popsaný nesmysl - viz rozborka motoru. K tomu nutná výměna světel, které zatáčky osvětlovaly tak, že jsem pravý příkop vůbec neviděl. V současné době auto stále v servisu, prý vyhodnocují data.
Prostě auto za všechny prachy. Jsem rozhodnutý - pokud to už nedají do kupy - trvat na odstoupení od kupní smlouvy a vrácení vozidla. Není tu někdo, kdo má s tímto postupem zkušenosti? Díky.
Auris 1.6 Valvematic, r. 2014
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1030
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od Čepo »

jeden člen by se určitě našel
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od Kocúr »

Človeče, to je ten zvuk výfuku tak strašlivý, že to je na vrátenie auta? Až sa mi to ani nevidí, kdekto montuje koncovku na výfuk ako odpadová rúra len aby bol poriadny rambajz. Ale ako sa vraví - sýty hladnému neverí.
cimik píše:
howkey píše:
Brunozbruna píše:Mám Aurise z roku 2014 a výfuk byl hlučný cca od 2000 km nyní mám 4800 km. Za jízdy a hudby to bylo téměř nepoznatelné, ale jezdím hodně město a tam to bylo obtěžující. Nicméně sem jel do servisu ještě s dalšími problémy a mechanik co to slyšel uznal, že to tak hlučet nemá. V mém případě nejlepší nechat na volnoběch se zaplou klimou a při zvýšení otáček vždy "bublanina" od výfuku. Nyní mám nový zadní díl a je to rozdíl, ale očekávám po pár tisíc km, že to bude dělat zase :(

Nechápu kde udělali soudruzi z Japonska chybu...
Ja jsem s tim byl u Freye v Praze a pry mam nejnovejsi verzi vyfuku, takze kdyby to vymenili, tak to bude delat po nejake dobe znovu :( Auto vyrobene 10. 2014 Je tu nekdo s autem podobne casove vyroby, ktery mu to menili a vyresilo se tim trvale problem?
Takže, u mě problém počtvrté, najeto 28 000. Auto častěji než na cestě v servisu. Teď přišli s tím, že sundají hlavu a zkontrolují motor - případná karbonizace že by tohle mohla způsobovat. Prostě blbost. Takže mám náhradní auto, s mým autem dělají bůhví co a problém stejně nevyřeší, protože výfuky stojí za hovno. Ještě to shrnu:

1). najeto 3500 km, vyměněn koncový díl výfuku
2). najeto 5300 km, udělán pokus s mým výfukem, vykuchán, nějak upraven a zavařen a dán zpět
3). najeto 6900 km, vyměněn kompletní výfuk včetně katalizátoru a dokonce i svíček
4). najeto 12000 km, závada se opět začala projevovat, z nedostatku času řešeno v aut. serv. ve Zlíně až při ll. garanční prohlídce. Objednáno na výše popsaný nesmysl - viz rozborka motoru. K tomu nutná výměna světel, které zatáčky osvětlovaly tak, že jsem pravý příkop vůbec neviděl. V současné době auto stále v servisu, prý vyhodnocují data.
Prostě auto za všechny prachy. Jsem rozhodnutý - pokud to už nedají do kupy - trvat na odstoupení od kupní smlouvy a vrácení vozidla. Není tu někdo, kdo má s tímto postupem zkušenosti? Díky.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od maxwell »

určitě to muší být něco nepředstavitelného a hlavně neřešitelného.....
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
cimik
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 18.01.2007, 00:02

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od cimik »

Vážení,
já si za svých 400 tisíc zakoupil auto, které bylo tiché a absolutně bezproblémové. Zvuk od výfuku mně vadí, mám snad tedy právo se domoci nápravy, nebo snad ne?? A přesně jak píšeš, bohužel pro největší automobilku světa je tenhle problém neřešitelný. To o něčem svědčí. Navíc mně teď rozebrali motor..to je taky v pořádku, že se mně po 28 tisících rýpou bezdůvodně v motoru? Nemyslím si to.
Některým to možná nevadí, mně ano.
Auris 1.6 Valvematic, r. 2014
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od maxwell »

je to chytré si kvůli výfuku rozebrat motor...
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
Odpovědět

Zpět na „Auris“