Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

vše o tuningu na vozech Toyota
Odpovědět

Ked nastane problem s DPF

Kupim novy filter
11
24%
Necham ho profesionalne vycistit
16
35%
Necham ho odstranit
19
41%
 
Celkem hlasů: 46

Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od libor12 »

MatGO píše:Z pohladu ekonomie
A to je celý důvod těch opatření. Nutno podotknout že benzínové DPF je levnější než tvoje uprava ecu pro diesel. :wink:
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
PerryCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 678
Registrován: pon 12.05.2008, 11:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od PerryCZ »

Libore, myslim ze to nebude tak dramaticke, protoze stejne tak jako s kamerama na STK, udajne jsou povine na kazde stk, ale nikde jsem je nevidel...
Toyota Celica 2.0 GT
Toyota Celica 2.0 GT na dily - http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 21&t=33639
Toyota Corolla 1.3 16V na dily - http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 21&t=35106
Uživatelský avatar
Manyjak
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 29.01.2015, 20:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od Manyjak »

Jasně, že to bude problém jen chvíli , jsestli teda vůbec. Na menších emisních stanicích se na to ani nijak zvlášť nechystaj a to už maj certifikáty prodloužený. :wink:
Stejně sou tyhle věci v autech akorát aby z lidí tahali peníze a bylo víc věci co jsou k ničemu a múžou se rozbít. :roll:
Jak dloho už jsou v autech katalyzátory a kdo je mění, nepatrný procento a to jich je spousta dávno za hranicí životnosti a účinnosti. :idea: :wink:
Mě tyhle všecky vymoženosti nutěj akorát k tomu, že používam starší a jednoduší auta bez zbytečnech blbostí. Jelikož, když se trochu cestuje a nedej bože závodí po světě tak člověku nic jinýho nezbyde. H.
MANYJAK.CZ
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od matus69 »

PerryCZ píše:Libore, myslim ze to nebude tak dramaticke, protoze stejne tak jako s kamerama na STK, udajne jsou povine na kazde stk, ale nikde jsem je nevidel...
no ale u nas su na kazdej STK...a musis stat tak, aby kamera mala dobry vyhlad na znacku = rovno ju cez OCR precita a uklada obrazky do databazy.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od libor12 »

Tohle na jinde napsal policajt:

Napichovat na OBD by se měly všechny auta od r.v. 2OO2 mi bylo řečeno. Starší auta se budou "měřit" pořád stejně. Předpokládám tedy, že pokud se dělá třeba A4 B6 od 2OO1, tak by se podle tohoto tvrzení mělo napichovat skutečně až od r.2OO2. Co se týče airbagů, chipování, DPF, tak mi bylo sděleno, že se to bude napichovat na emisicích jelikož se z auta budou dostávat i nějaké reálné hodnoty přímo z ŘJ pomocí Bosch diagnostiky (nevím jak to bude nebude fungovat. říkal že to bude napíchnuté online na počítač a hodnoty se budou propisovat do systému, tak jako si ta linka "sama" fotí auto na příjezdu a na výjezdu.) Takže když budou rozdílné hodnoty než dle výrobce, tak prostě smolík... Dále se můžete jít "zabít" všichni kteří máte odstraněn DPF nebo máte upravený software či vám svítí airbag :-D
Ale uvidíme až to bude no. Každopádně některé auta půjdou asi na díly :-D



Každopádně si myslím, že je to velké zpřísnění všeho, opět nějaký super tendr na přístroje a vybavení a následně to přinese zdražení. Na emisích se bude čekat 25 minut, na stk se bude čekat 45 minut = 7O minut bude trvat komplet STK. Cena bude zvýšena individuálně dle uvážení majitele STK. U nás se už majielé stkáček domlouvají, že cena bude mezi 2000-2200kč za osobní autko, e"N"ko bude dražší.
Já byl minulý týden na školení diagnostiky bosch a bylo tam pár lidí z Dekry. Tudíž mně je to naprosto jasné. Bosch dodá diagnostiku (cca 600 až 1mega) někdo shrábne tučný úplatek a mne čeká nákup katíků,lambd a vrácení sw ke starému,jinak si auto nacpu do řiti. A o to celé jde,vyřadit co nejvíce aut z provozu,zlikvidovat a prodat nová.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od matus69 »

to napichovanie na OBDII na emiske sa u nas robi. Ake data z auta vytahuju neviem, ale evidentne vdaka tomuto standardnemu rozhraniu nie je citat kazde auto.
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od MatGO »

U nas sa auta do rv ?2009? napichovat mozu ale aj nemusia.
Co sa tyka mojej upravy ECU, tak Toyoty s motormi D4D by problem nemuseli mat ani po napichnuti na OBD. ECU sa totiz po pripojeni tvari ako original, ktory DPF vo vybave ani nemal mat a nevykazuje ziadne chybove kody a neobsahuje ziadne udaje, ktore by vypovedali o pritomnosti a naslednom odstaveni DPF.
Nutno podotknout že benzínové DPF je levnější než tvoje uprava ecu pro diesel. :wink:
Tiez som zaznamenal info o udajnej cene benzinoveho DPF, no pri triezvej mysli je nutne podotknut, ze zrejme islo o uniknuty cenovy odhad samotnej DPF vlozky pre prvovyrobu. Uvedena cena je podla mna holy nezmysel alebo reprezentuje naklad na vyrobu samotnej vlozky filtra pre fabriku.
Koncovy zakaznik v Toyote totiz zapalti uz len za grafitovy kruzok a sroby so strunami na vyfuk skoro tolko, kolko "ma stat" benzinove DPF :)
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od matus69 »

mne ho vzdy napichuju...mam rv2006 alebo 2007
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od MatGO »

matus69 píše:mne ho vzdy napichuju...mam rv2006 alebo 2007
Zavisi to aj od technika, no mozno beru z obd iba signal o otackach.. neviem, zistim
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
Uživatelský avatar
Manyjak
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 29.01.2015, 20:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od Manyjak »

Dnes jsem byl na ME a u nás je to tak, že se to začne řešit, až během příštího roku. Min do června bude vše při starém a noviky se budou ladit. Napichoval by se měli auta starý cca 10 let a mladší. :idea: Starých aut se to vůbec týkat nebude/ ty změny/. :wink: H.
MANYJAK.CZ
Marek1977
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 22.06.2015, 17:32
Bydliště: Modra

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od Marek1977 »

Vrátim sa ešte k tej mojej "úprave", ktorá prebehla v júni.. odvtedy žiadny problém, najazdených cca 10.000km. Takže maximálna spokojnosť.. :-)
Ešte jeden podstatný bonus.. auto bez problémov spĺňa emisné limity..
Čo sa týka "napichovania" vozidiel pri meraní na EK cez diagnostickú zásuvku OBD, pri dieslových autách je to povinnosť ak má auto "dátum prvej evidencie" po 1.1.2008. Pri starších môže zasuvka služiť len ako pomôcka pri získaní teploty a otáčok.. prípadné chyby uložené v RJ sa neriešia (pri vozidlách pred 2008).. samozrejme kontrolka chyby, poruchy motora nesmie svietiť v žiadnom prípade..
Avensis D4D 93kW, 2007
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od MatGO »

Dik za info :) :bigups:
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od MatGO »

Inak, vcera urobeny aj prvy "oficialny" reprogram na Toyota RAV4 D-CAT 130KW (2AD-FHV)!! Pri vcerajsom testovani to vyzeralo perfektne, no par dni si este musime pockat na overenu spatnu vazbu od samotneho majitela
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od libor12 »

Tak už je to tu.

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/konec- ... position-0

http://archiv.ihned.cz/c1-64951840-tech ... position-1

Dál nám zakážou sex bez gumy. :lol: no nic,jdu šetřit na katíky. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Ondřej
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: ned 04.10.2015, 19:53

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od Ondřej »

No to by mě zajímalo jak budou zjišťovat ,že mám zvýšený výkon (chipnutý), policajti na silnici nebo na STK??
T27 2.0 D-4D 93kW r.v.2011
Odpovědět

Zpět na „Tuning“