Celica vs. Paseo

vše ohledně modelové řady Celica
Ljuba
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: pon 04.06.2012, 15:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od Ljuba »

no nepotrebuju trhace asfaltu, ani bejt nakej exibicionista :D ale chci aby to jelo kdyz na to slapnu a byla s tim trochu zabava.. na druhou stranu jsem i prakticky smyslejici clovek...
To zní skoro jako popis člověka, pro kterého "vymysleli" ostrý hatchback :)
asi do ty skupiny bych se zařadil no :D .. uvidíme časem, teď jsou ještě jiné starosti.. každopádně toyota je srdcovka..


Ještě když už mám tohle vlákno, ať to zbytečně nepíšu jinam: e11 vs e12? co, proč, zajimavosti?
Děkuji:)
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od uruem »

Z doslechu asi jasná volba e11.
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od gramo »

E11 ani ta 1.6 není ostrý hatchback (se 4A-FE motorem se dá i legálně vyměnit za výkonnější a sportovnější 4A-GE). V tomto srovnání je přece jen výhoda 2.0l Celicy v tom, že bude v seriovém stavu živější, než sériová Corolla E11 s 1.6.

E12 je novější, větší, těžší, bezpečnější, ale zase existuje verze TS se 141kW motorem (2zz-ge, dával se taky do 7g. celicy nebo taky do Lotusu Elise). Ale Corolla TS zase stojí jiné peníze.. (cca 100tis. Kč) (a o problémech těchto motorů je tady taky dost napsáno)

Nevím jak po faceliftu, ale předface E11 jsou snad ještě vyráběné v Japonsku, zatímco E12 v taky všudemožně jinde, v Jižní Africe, Turecku apod.
Ljuba
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: pon 04.06.2012, 15:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od Ljuba »

jasne, o TS vim a to je pecka, ale zase ty naklady jsou jinde, protoze je to specialka..

e11 1.6 hothach neni, ale zase pri svy vaze to asi taky nejhorsi nebude :D

ale ta 2.0 celda by byla zradlo no.. no vsak uvidime.. zivot jeste nekonci :D
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 931
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od 29Carlos »

gramo píše:
29Carlos píše: ... Píšeš sportovní Toyotu. Ve tvé cenové relaci pak jedině Celica, ... Našláplá Corolla, i když se s ní určitě srandy dá užít dost, zůstane jen ostrej hatchback, sporťák z ní nikdy nebude.
To ve mě provokuje kacířskou otázku, čím by měla být FWD Celica lepší a sportovnější, než ostrý hatchback? Krom toho, že vypadá jako sporťák? Podvozek může být srovnatelně dobrý, ale hatch je kompaktnější, agilnější, poměr výkon/váha je taky leckdy lepší (i když se omezím na podobně stará auta a nebudu to srovnávět s nejnovějším Focusem RS).

Nakonec i v rally Celicu T20 nahradila Corolla E11, i když tady už zase není řeč o FWD...
Bingo!!! Jde právě o to jakto auto vypadá a jak bylo vymyšlený, takže Celica rovná se sportovní auto, hothatch vychází z toho z čeho vychází a tudíž rovná se hatchback. Aspoň tak usuzuji svým selským rozumem... Samozřejmě s hothatchem se dá užít srandy kopec i nějakej ten sporťák se dá samozřejmě zpráskat, ale pro mně to prostě sporťák nikdy nebude... :wink:
I když podle http://www.sportovnivozy.cz/ je sportovní ledacos... :D :D :D
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od biscuit »

ze se do toho jeste micham...
celica je proste auto, ktery vzbuzuje vetsi zajem na ulici. je napadnejsi, obdivovanejsi a majiteli v tomhle ohledu muze prinaset urcitej prijemnej feedback, kterej mu corolla neda. na druhou stranu se s tebou lecjakej dement, kterej vypousti tmavy oblaka dymu z vejfuku, bude chtit pomerovat, s cimz je treba bejt dopredu tak nejak vyrovnanej.

jde proste o to, zamyslet se, jestli jsem trosku exhibicionista, nebo seda myska. ja mam pro jistotu oboji, protoze i v my osobnosti jsou rysy oba a oboji mi urcitym zpusobem vyhovuje ;-)
kdyz uz jsem se sem do toho zase nasral, za sebe jeste jednou zopakuju: 3sge celica! ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 931
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od 29Carlos »

biscuit píše:ze se do toho jeste micham...
celica je proste auto, ktery vzbuzuje vetsi zajem na ulici. je napadnejsi, obdivovanejsi a majiteli v tomhle ohledu muze prinaset urcitej prijemnej feedback, kterej mu corolla neda. na druhou stranu se s tebou lecjakej dement, kterej vypousti tmavy oblaka dymu z vejfuku, bude chtit pomerovat, s cimz je treba bejt dopredu tak nejak vyrovnanej.

jde proste o to, zamyslet se, jestli jsem trosku exhibicionista, nebo seda myska. ja mam pro jistotu oboji, protoze i v my osobnosti jsou rysy oba a oboji mi urcitym zpusobem vyhovuje ;-)
kdyz uz jsem se sem do toho zase nasral, za sebe jeste jednou zopakuju: 3sge celica! ;-)
Přesně tohle jsem měl na mysli. Do puntíku souhlas! :wink:
Ljuba
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: pon 04.06.2012, 15:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od Ljuba »

je to hrozný peklo s těma autama:D .. když celicu tak jen 2.0 a když corollu tak jen 1.6.. uvidíme co se bude nabízet, až budu přemýšlet o koupi:)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od Stan »

Tady s tou červenou corolkou
http://auto.bazos.cz/inzerat/34174009/T ... W-110k.php
jste mi nahráli do karet. Takže ju posílám kámošovi, co shání přibližovadlo do práce (cca 15km) místo prohnilé feldy.
Zdá se to jenom mě, nebo je to fakt šílenství místo toho radši kupovat tohle?
http://www.tipcars.com/peugeot-106/15-d-19923429.html
Některý lidi asi nikdy nepochopím...

PS: sorry za OT.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
scream
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: úte 17.05.2011, 09:16

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od scream »

Osobne by som sa siel previezt na 6g 1.8 (7afe) celice. Ono to sice ma 85kW ale do tych 130km/h je to celkom zive auto, budes robit hlavne po meste o 2 litre lepsiu spotrebu ako na 2.0 ... Kupis ju mozno za menej penazi a v lepsom stave.

Treba si to ozaj skusit, ten posed za volnatom, ostrejsie riadenie, celkovy feeling, potom sadnut do corolly a zistis ci ti to chyba alebo nie.
Celica T20 1.8 7afe
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od uruem »

Nezjistí protože dřív než dojede domů tak se mu 7A zadře.
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od Myfune »

uruem to to nesmíš cestou domů ale furt točit do red line. Stačí tahat do 4800 kdy to má max krouťák a někdy na chvíli třeba i do 5500 při předjíždění a není s motorem probém. Kdo tahá 7A-FE dlouhodobě nad 5000 ot, tak si měl prostě koupit dvoulitra a nemrvit fajne 1,8.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Jiří Súkeník
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: stř 13.11.2013, 23:12

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od Jiří Súkeník »

Myfune píše:uruem to to nesmíš cestou domů ale furt točit do red line. Stačí tahat do 4800 kdy to má max krouťák a někdy na chvíli třeba i do 5500 při předjíždění a není s motorem probém. Kdo tahá 7A-FE dlouhodobě nad 5000 ot, tak si měl prostě koupit dvoulitra a nemrvit fajne 1,8.
Podle mě pravda. Ale člověku to moc nedá ji prohnat. Já u tý svý už mám takovej chronickej strach, že zaklepe, a tak až po 10ti kilometrech točím 3tis otáček a po 15 4.5 a stačí. Jsem asi posera, ale stačí. Jsem spokojenej - ale ten strach mi těch 6tis+ nedovolí
Celica 1.8 6. generace
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od biscuit »

Myfune píše:uruem to to nesmíš cestou domů ale furt točit do red line. Stačí tahat do 4800 kdy to má max krouťák a někdy na chvíli třeba i do 5500 při předjíždění a není s motorem probém. Kdo tahá 7A-FE dlouhodobě nad 5000 ot, tak si měl prostě koupit dvoulitra a nemrvit fajne 1,8.
tohle je imho blbost. omlouvat timto nedokonaly vlastnosti motoru... z pohledu koupe novyho auta chapu tu masu lidi, ktera se rozhodla kdysi koupit levnejsi 7afe s tim, ze jim to "staci". dneska, pri porizovani takhle staryho auta pro to neni ani jeden nejmensi duvod a podle myho je takovej cin, zvlast se znalosti toho, jak jsou oba motory trvanlivy a spolehlivy, cinem zoufalym a nerozumnym. jasne, jsme v cechach, takze vetsina lidi co 7afe ma a jeste se jim ten motor nevysral, bude tvrdit neco jinyho...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od Myfune »

Nepiš takhle složitě, kdo u toho má furt přemejšlet :-)
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Odpovědět

Zpět na „Celica“