evidencni kontrola, aneb kdo je tady idiot

Povídání týkající se disků a pneumatik - technika! Bazar je dole v bazaru...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Ale myslím to vážně. Rozhodně dobrý argument jak si snížit cenu auta před koupí. Stejně koukáš do TP a porovnáváš s autem...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
elviiis
Manager Týmu
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 07.06.2007, 09:02
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

mno dobry argument pred koupi auta? mne prijit borec kdyz jsem prodaval rovera ze tam mam 195/50 r15 misto 195/55 r15 tak mu reknu at si de koupit teda neco jineho... setkal jsem se s timto problemem pouze v pripade kdyz si pracovnik nenapadne napadne rekl o uplatek na pro mne slusne technicke stanice ho ani nesralo ze jsem dovezl auta na kterem byli 17ky misto 15 a podlozky... jen prohlasisl ze tohle na technicke neprojde :wink:

jde o evidencni kontrolu... dyt to ma ta kontorola i v nazvu... neni zadnej duvod buzerova tkluka co si koupil auta ze ma jinej profil pneu a kdyz uz a kdyby neslo o to ho okrast stacilo rict bez si vymenit penu a dam ti to? a ne si nechat dvakrat zaplatit... kamosovy rekl na rovinu evidencka je za 150kc mas jinej profil takze bud si pojedes vymenit pneu a das znovu 150kc a nebo hned ted das 150kc navic a je to :D
Carlos Sainz limited 2468/5000
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

A jsme u toho... Ty ignorací obecného principu obhajuješ sobecký postoj. Promiň, ale naposledy ti řeknu, nemáš pravdu s evidenčkou. Nemáš pravdu s rozměry pneu... A není hezké že se berou úplatky .-)))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
elviiis
Manager Týmu
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 07.06.2007, 09:02
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

Nevim proste nevidim jedinej duvod ani to v podstate neni promi v zakone uvedeno. To je ciste postoj techniku. Ja si evidencku vysvetluji tak jak vetsina stk tj kouknout jestli auto jako takove sedi s papirama sedi kilaky , cisla a je to ok... ale pokud je liny podivat se na motor a je m ujedno jestli je 1.6 nebo 2.4 ale zajima ho vyska pneu tak to mi proste prijde jako zhovadilost... nevyvracim ze pokud prijedu na technickou a kola mi nesedi s tp muze mne poslat s prazdnou domu s tim souhlasim a proti tomu se nikdo ohradit nemuze na evidencce?

nedovedu si predstatvit kdyby takovy technici byli vsude jak bych ja prihlasil svoji celdu v tp mam pneu 215/50 r15 jako sehnat je v cr je docela orisek... a domluvit se na necem s toyotu CR je temer nemozne. protoze podle nich moje auto v podstate neexistuje :lol:

nechci aby sme zle pochopily nema nic proti tomu kdyz neprojdes na stk protoze ti nesedi penu ale bavime se tady o vstupni prohlidce pro prihlaseni vozu kde se ocekava ze pripadne problemi bude majitel resit az bude mit vuz napsan na sebe...
Carlos Sainz limited 2468/5000
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

elviiis píše: jde o evidencni kontrolu... dyt to ma ta kontorola i v nazvu... neni zadnej duvod buzerova tkluka co si koupil auta ze ma jinej profil pneu a kdyz uz a kdyby neslo o to ho okrast stacilo rict bez si vymenit penu a dam ti to? a ne si nechat dvakrat zaplatit... kamosovy rekl na rovinu evidencka je za 150kc mas jinej profil takze bud si pojedes vymenit pneu a das znovu 150kc a nebo hned ted das 150kc navic a je to :D
V takovém případě by se měl člověk vybavit technikou a dotičnému technikovi říct, že by měl mluvit víc na mikrofon, protože aby tomu na policii dobře rozuměli. :lol: :lol:

Já to řeším jako Micron. Mám svého člověka co mi technickou zařídí za nějaký poplatek a nemám s tím nerva. Když je na autě problém, tak mi řekne co by stálo to vyřešit (opravit) a člověk pak ví na čem je a hlavně bez starostí.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

ja jen abych to uvedl na pravou miru: ta "opravna" evidencka uz je potom "jen" za pade..
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
elviiis
Manager Týmu
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 07.06.2007, 09:02
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

schalne jsme se byl zeptat na technicke :D takze spravne se kontroluji pozue cisla zdali sedi vse s tp... doknce by prej meli projist vsechny vin kody v aute ve vw jich prej je snad 5... podlaha v kufru motorak pristrojovka podlaha ect... pneumatiky je maji zajimat az na technicke ikontrole... udajne pokud dovezu holej skelet blok a pristrojovku at ma podle ceho napsat km klidne mi evidencku udela... zarovne vsak dodal ze je to ve vyhlasce spatne formulovane a ze se ti to technik muze vylozit jak chce zvlaste apk ma li blbou naladu nebo si chce prividelat na pivo...

takze asi tak zajimat je to nema ale muze a protoze je vyhlaska napsana horkou jehlou nic s tim nezmuzes :wink:
Carlos Sainz limited 2468/5000
Uživatelský avatar
KarlosCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1547
Registrován: sob 05.01.2008, 22:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od KarlosCZ »

panove tenhle prbolem je jeste jednoduchej, proste se vymeni pneu, ale predstavte si ze mate v TP u starsi motorky napsano vyslovne pneu Pirelli v urcitym rozmeru, ale ta guma se aspon deset let nedela, a vyrobce moto na zadost o povoleni alternativy nereaguje :-D

sice mi to taky prijde jako buzerace ale lip mt problem u evidencky, nez pak u pojistovny po nehode... ted sem cet jak prvni co po nehode na aute pojistnej likvidator kontroloval byl rozmer pneu...
EX: Corolla E12 1.6 VVTi 5d
EX: Yaris I 1.0 VVTi 5d
EX: Avensis T25 2.2 D4D D-Cat Exclusive Combi
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

nojo, pojistovny si holt nasly cesticku, jak se ucinne vyhybat plneni. asi moc dobre vedi, kolik je rozporu v tom co je obuto a co je zapsano...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

Pokud někdo je spokojen s danými pravidly a i přes nelogičnost těchto,na nich lpí,nelze ho označit jinak než ovci.
Osobně nemám v úmyslu koupit si Škodu Octavii,nebo jiný automobil,kterým se pak bude honosit nejméně půlka populace.Někteří lidé jsou holt individualisti a mají potřebu se trochu odlišit od stáda.
S tou Škodovkou je zajímavé,že donedávna nechtěla ani slyšet o montáži větších,jak šestnácti palcových disků.A hle-dnes se už z výroby montují osmnáctky.I na nezměněný podvozek...
Nebudu bazírovat nad funkcí a nutností evidenční prohlídky,když tyto úkony beztak plní technická prohlídka.Jestli jsem to špatně nepochopil,tak Biscuitův rozměr tak nějak zapadal mezi ostatní "schválené" rozměry pneumatik.Nebyl ani nejmenší a ani největší povolený.Je to jen o technikovi.Kupříkladu já na TA40 dal 195/50-15 a průměr kola je přesto menší než původní třináctky.Na Skylina jsem místo šestnáctek dal osmnáctky a taky je průměr menší.A na LS400 mám 215/70-16,které jsou v průměru 70cm,což odpovídá nízkoprofilově obuté dvacítce...Dle mě by se měl spíš posuzovat celkový průměr(obvod)kola a né jen ráfku.
Sry za OT
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
Nohis
Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 07.12.2008, 00:51

Příspěvek od Nohis »

Ví někdo jestli buzerují i za to, že mám v TP napsané plechové disky a na autě mám rozměr dodržující liťáky? Pokud by měly být problémy, tak bych si to nechal dopsat, ale vůbec nevím co bych musel sehnat za doklady. Kola jsou originál Toyota.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Ne to neresi...ty mas v TP napsano primo plechy? Pokud mas v TP rozmer, muzes tam dat jaky chces disk stejneho rozmeru.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
KarlosCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1547
Registrován: sob 05.01.2008, 22:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od KarlosCZ »

ted cerstve sem byl na evidencce a na kola mi ani nekoukli..

Auto Jarov
EX: Corolla E12 1.6 VVTi 5d
EX: Yaris I 1.0 VVTi 5d
EX: Avensis T25 2.2 D4D D-Cat Exclusive Combi
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

:-) kocourkov
ja jsem dosel tak daleko, ze koupim novy disky a nazuju vyhovujici gumy, ktery mi lezi doma z celdy.. stejne bych to kvuli technicky i pojistovne casem udelal.. doufam, ze toho blba tim aspon nalezite naseru :-D
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
KarlosCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1547
Registrován: sob 05.01.2008, 22:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od KarlosCZ »

nenaseres, oni s tim rek bych pocitaji

kolegu na jarove vyhodili na jare za gumy a na ferovku mu technik rek at si nekde pujci jiny ktery maj sprav nej rozmera prijede na nich :-)
EX: Corolla E12 1.6 VVTi 5d
EX: Yaris I 1.0 VVTi 5d
EX: Avensis T25 2.2 D4D D-Cat Exclusive Combi
Odpovědět

Zpět na „Kola + pneu - technika“