evidencni kontrola, aneb kdo je tady idiot

Povídání týkající se disků a pneumatik - technika! Bazar je dole v bazaru...
Radus2,0Gti
Věčnej rejpal
Příspěvky: 642
Registrován: ned 11.09.2005, 17:40

Příspěvek od Radus2,0Gti »

A proč si nenapíšte petici, že teda nějaká kontrola pneu je jen buzerace, dejte to na ministerstvo dopravy a pokud je to pravda, tak to ministři zruší. Plačete nad špatným hrobem, pokud chceš jakékoliv jiné pneu na auto, ať ti to posvětí akreditovaný zástupce, a máš je legálně né? Pořád všichni řeší že je to buzerace na stk a proč by si měl technik kvůli někomu dělat zbytečné problémy?? Chodí kontroly a kdo je nezažil, tak tady jen blbě vypisuje. Vždyť je to jak kdyby kuchař neumýval nádobí, taky je to jen buzerace, vždyť se stejně zasviní. Nechápu tyto debiloviny.
RAV4 D-CAT
Radus2,0Gti
Věčnej rejpal
Příspěvky: 642
Registrován: ned 11.09.2005, 17:40

Příspěvek od Radus2,0Gti »

biscuit píše:elviiis: mluvis mi z duse, a tohle:
elviiis píše:.. na evidencce kde maj zkontrolovat jestli sedi cisla na cez se vyserou a napisou do tp ze typ motoru je zakrytovan... ale nepatrne jine pneu je zajima?
jsi trefil naprosto presne.. :roll:
Jo a ještě: evidenčka je popsána v zákoně 56/2001 Sb. tak si přečtěte rozsah. :idea:
RAV4 D-CAT
Uživatelský avatar
elviiis
Manager Týmu
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 07.06.2007, 09:02
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

Samozrejmne nejde o to aby se technik kryl spise jsou jiz tak drzi ze pokud jim nedas uplatek jsi bez sance projit :-( samozrejmne ne vseci jsou takovy vetsinou mam pradoxne dobre zkusensoti az na jednu nejmenovanou stanici...

samozrejmne vsem nam je jasne ze nezalezi na tom co je v zakone napsano nybrz podstatne je to jak si to osoba jez to cte vylozi... pokud by byl ten dotycny rozumny maximalne rekne nesedi vam rozmer pneu a mohl byste mit problem na technicke prohlidce reknes ok... resit nepatrny rozdil v pneu u auta jez si nekdo koupil a jde ho teprve prihlasit je buzerace za to se na mne nikdo nemuze lobit ze si to myslim... nevydim duvod proc neco menit v zakone je to o lidech... stejne jako s policii je spoustu policajtu co jsou super a co jsem blbci proste jsou to lidi :wink:
Carlos Sainz limited 2468/5000
Radus2,0Gti
Věčnej rejpal
Příspěvky: 642
Registrován: ned 11.09.2005, 17:40

Příspěvek od Radus2,0Gti »

NO a to je ono, máš v tp napsaný kola, tak se musí porovnat, jestli ti loncovali s filtrem, tak vyměň technickou, ale na druhou stranu, pokud máš auto v pořádku, nenůžeš mít problém, pokud tam dáš cokoliv co tam nepatří, tak jsi u toho debil ty a svoji neznalost zákona lamentuješ slovy: " jsou arogantní a úplatní" apod, přitom jsi ten debil jenom ty. Já mám auto v okeji a neměl jsem nikdy problémy jak na technické, tak na silnici ani s údajně arogantníma Rakušákama. Auto bylo schváleno v nějakém stavu a ten by měl odpovídat po celou dobu životnosti, pokud chceš něco jiného, tak si kup jiný auto který to má, nebo si je nech vybavit od výrobce.
RAV4 D-CAT
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Rozumné a trochu víc ofenzivní, než jsem se snažil já, ale Radus má stoprocentní pravdu!
Back in Czech.
Uživatelský avatar
elviiis
Manager Týmu
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 07.06.2007, 09:02
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

Chlapi kurnik ale nebavime se o technicke ale o evidencce to je ta situace kdy si koupim auto a musim jim zaplatit penize za to ze overi ze vuz souhlasi s doklady? Ne za jsem si tam neco dal. proste jsem koupil auto a chci jej napsat na sebe pokud prijedu na technicke a oni mne vyperou ze mam 19 misto 15 to je jasne :roll:
Carlos Sainz limited 2468/5000
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

tvoje volba... při koupi jsi měl k nahlédnutí auto i TP, mohl jsi reagovat.... Ignorace a podcenění není argument.
Říci prodávajícímu aby to dal do pořádku nebo 5ku slevu. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
elviiis
Manager Týmu
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 07.06.2007, 09:02
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

aczasa píše:tvoje volba... při koupi jsi měl k nahlédnutí auto i TP, mohl jsi reagovat.... Ignorace a podcenění není argument.
Říci prodávajícímu aby to dal do pořádku nebo 5ku slevu. :-)
tohle nemyslis vazne ze ne? a nebylo by spise rozumnejsi kdyby ne te technicke ten technik nechtel uplatek za to aby to udelal?
Carlos Sainz limited 2468/5000
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Ale myslím to vážně. Rozhodně dobrý argument jak si snížit cenu auta před koupí. Stejně koukáš do TP a porovnáváš s autem...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
elviiis
Manager Týmu
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 07.06.2007, 09:02
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

mno dobry argument pred koupi auta? mne prijit borec kdyz jsem prodaval rovera ze tam mam 195/50 r15 misto 195/55 r15 tak mu reknu at si de koupit teda neco jineho... setkal jsem se s timto problemem pouze v pripade kdyz si pracovnik nenapadne napadne rekl o uplatek na pro mne slusne technicke stanice ho ani nesralo ze jsem dovezl auta na kterem byli 17ky misto 15 a podlozky... jen prohlasisl ze tohle na technicke neprojde :wink:

jde o evidencni kontrolu... dyt to ma ta kontorola i v nazvu... neni zadnej duvod buzerova tkluka co si koupil auta ze ma jinej profil pneu a kdyz uz a kdyby neslo o to ho okrast stacilo rict bez si vymenit penu a dam ti to? a ne si nechat dvakrat zaplatit... kamosovy rekl na rovinu evidencka je za 150kc mas jinej profil takze bud si pojedes vymenit pneu a das znovu 150kc a nebo hned ted das 150kc navic a je to :D
Carlos Sainz limited 2468/5000
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

A jsme u toho... Ty ignorací obecného principu obhajuješ sobecký postoj. Promiň, ale naposledy ti řeknu, nemáš pravdu s evidenčkou. Nemáš pravdu s rozměry pneu... A není hezké že se berou úplatky .-)))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
elviiis
Manager Týmu
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 07.06.2007, 09:02
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

Nevim proste nevidim jedinej duvod ani to v podstate neni promi v zakone uvedeno. To je ciste postoj techniku. Ja si evidencku vysvetluji tak jak vetsina stk tj kouknout jestli auto jako takove sedi s papirama sedi kilaky , cisla a je to ok... ale pokud je liny podivat se na motor a je m ujedno jestli je 1.6 nebo 2.4 ale zajima ho vyska pneu tak to mi proste prijde jako zhovadilost... nevyvracim ze pokud prijedu na technickou a kola mi nesedi s tp muze mne poslat s prazdnou domu s tim souhlasim a proti tomu se nikdo ohradit nemuze na evidencce?

nedovedu si predstatvit kdyby takovy technici byli vsude jak bych ja prihlasil svoji celdu v tp mam pneu 215/50 r15 jako sehnat je v cr je docela orisek... a domluvit se na necem s toyotu CR je temer nemozne. protoze podle nich moje auto v podstate neexistuje :lol:

nechci aby sme zle pochopily nema nic proti tomu kdyz neprojdes na stk protoze ti nesedi penu ale bavime se tady o vstupni prohlidce pro prihlaseni vozu kde se ocekava ze pripadne problemi bude majitel resit az bude mit vuz napsan na sebe...
Carlos Sainz limited 2468/5000
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

elviiis píše: jde o evidencni kontrolu... dyt to ma ta kontorola i v nazvu... neni zadnej duvod buzerova tkluka co si koupil auta ze ma jinej profil pneu a kdyz uz a kdyby neslo o to ho okrast stacilo rict bez si vymenit penu a dam ti to? a ne si nechat dvakrat zaplatit... kamosovy rekl na rovinu evidencka je za 150kc mas jinej profil takze bud si pojedes vymenit pneu a das znovu 150kc a nebo hned ted das 150kc navic a je to :D
V takovém případě by se měl člověk vybavit technikou a dotičnému technikovi říct, že by měl mluvit víc na mikrofon, protože aby tomu na policii dobře rozuměli. :lol: :lol:

Já to řeším jako Micron. Mám svého člověka co mi technickou zařídí za nějaký poplatek a nemám s tím nerva. Když je na autě problém, tak mi řekne co by stálo to vyřešit (opravit) a člověk pak ví na čem je a hlavně bez starostí.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
elviiis
Manager Týmu
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 07.06.2007, 09:02
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

schalne jsme se byl zeptat na technicke :D takze spravne se kontroluji pozue cisla zdali sedi vse s tp... doknce by prej meli projist vsechny vin kody v aute ve vw jich prej je snad 5... podlaha v kufru motorak pristrojovka podlaha ect... pneumatiky je maji zajimat az na technicke ikontrole... udajne pokud dovezu holej skelet blok a pristrojovku at ma podle ceho napsat km klidne mi evidencku udela... zarovne vsak dodal ze je to ve vyhlasce spatne formulovane a ze se ti to technik muze vylozit jak chce zvlaste apk ma li blbou naladu nebo si chce prividelat na pivo...

takze asi tak zajimat je to nema ale muze a protoze je vyhlaska napsana horkou jehlou nic s tim nezmuzes :wink:
Carlos Sainz limited 2468/5000
Uživatelský avatar
KarlosCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1547
Registrován: sob 05.01.2008, 22:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od KarlosCZ »

panove tenhle prbolem je jeste jednoduchej, proste se vymeni pneu, ale predstavte si ze mate v TP u starsi motorky napsano vyslovne pneu Pirelli v urcitym rozmeru, ale ta guma se aspon deset let nedela, a vyrobce moto na zadost o povoleni alternativy nereaguje :-D

sice mi to taky prijde jako buzerace ale lip mt problem u evidencky, nez pak u pojistovny po nehode... ted sem cet jak prvni co po nehode na aute pojistnej likvidator kontroloval byl rozmer pneu...
EX: Corolla E12 1.6 VVTi 5d
EX: Yaris I 1.0 VVTi 5d
EX: Avensis T25 2.2 D4D D-Cat Exclusive Combi
Odpovědět

Zpět na „Kola + pneu - technika“