Výrobní vada 2zz-ge

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

krosmen píše:Vazli:práce je u mě v servisu za 6000.- v ní je výměna regulátoru tlaku oleje a dle potřeby rozvodového řetězu.
Dále je to o tom co se objeví po sundání vík,jestli vačka,šroubky aretace liftu.
Určitě vždy nový olej s filtrem
Varianta jedna:práce+regulátor tlaku+olej+filtr+těsnění 9700.-
druhá varinta je varianta číslo jedna + 7200.- rozvodáček s kladkama a napínákem.
třetí varianta je:1.+2. + 12000.- sací vačka + 2000.- navíc za prácihowk :-)
6000 prace? kolik to je cca hodin 8-9?
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: výrobní vada 2 zz ge

Příspěvek od zejdy »

Pavel Liška píše:Sací vačka byla v pr. i na mé čeldě,pořád mi nebylo jasné jak je to možné aby po dvou tisících"odešla".U motorů 2ZZ v celice a corolle je při 100 000 doporučená kontrola ventilů.pokud jsou "hlučnější"tak kontrola vůle.U mě toto proběhlo a kontrola dopadla dobře stím,že vačka byla ok.Nechal jsem si u Kennyho vyměnit regulátor tlaku oleje+montáž přídavných budíků,Standa mě zatelefonoval,že je špatná vačka,první moment jsem si myslel,že si dělá kozy,ale brzo mě zmrzl úsměv na tváři.Marně jsem přemýšlel"jak je to možné"aby po "pár" km odešla vačka a to sací a jenom na jednom ventilu a přímo naproti prasklému šroubku.Pro vysvětlenou ,na mé byl prasklý,ale bylo mi řečeno,že stím můžu jezdit,pokud je šroubek prasklý a vačka ok.tak stím NEJEZDĚTE.Mezi kontrolou ventilů a opravou u Standy se mě při jednom startování tak zatřepal motor,až vypadla manžeta na řadičce,asi se dostal nějaký kousek šroubku tam kde neměl,tím netvrdím,že pokud se Vám nezatřepe motor tak je vše ok.já jiné vysvětlení u mého motoru nemám.Podle toyoty má řetěz vydržet do go,někdo tady psal,že jej chtěl vyměnit,ale rětěz byl stejně "dlouhý"jako nový tak jej má někde doma v šuplíku.nevím co si mám otom myslet,jak poznám,že je ještě vpořádku pokud jej nezměřím,dá se to poznat podle poslechu,zasvěcení ví co mám na mysli.
Při opravě jsem řetěz koupil nový, protože po změření stávajícího jsem zjistil, že je delší o cca 2 mm - měří se při nataženém řetězu 16 článků v různých místech, max. délka je 122,6, já naměřil 124,2 mm. Nový řetěz jsem ze zvědavosti přeměřil stejným způsobem i měřidlem a naměřil jsem přesně stejnou délku. Řetězy jsem položil vedle sebe a byly přesně stejně dlouhé.Nevím ovšem, jak dlouho byl ten starý řetěz namontován, protože do motoru byly dělány nějaké zásahy za účelem prodeje. Fakt je, že moje oprava nebyla z důvodu rozvodů, ale kvůli vydřené klice.
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

Vazli:téměř 20hodin.....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

tak me napadlo ze kdyz zatim nemam na ten regulator a rozvody tak ze by sme udelaly ty srouby na vacce a regulator cca za 4-6mesicu? preci jen ty srouby sou nejrizikovejsi ne?
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
Vladas
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 20.05.2008, 19:25
Bydliště: kousek od Plzně (stříbro)

Příspěvek od Vladas »

Nevíte jaký má být tlak oleje u 1ZZ za předpokladu že je všechno OK?
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

0.3bar minimum na volnoběh. Pohybovat by se měl 0.5 až 1bar. 3000ot min 3bar pohybovat by se měl mezi 3-5bar. Záleží na použitém oleji a jak je tam dlouho pokud vše ostatní funguje.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

Vazli píše:tak me napadlo ze kdyz zatim nemam na ten regulator a rozvody tak ze by sme udelaly ty srouby na vacce a regulator cca za 4-6mesicu? preci jen ty srouby sou nejrizikovejsi ne?
šrouby stojej 100.- práce není náročná je to za 600.- pokud nebudou utržený...ale ano jsou nejrizikovější....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

výrobní vada motoru 2zz

Příspěvek od Pavel Liška »

Že bych byl nějak extra šikovný se nedá říct,ale šroubky na zajištění vahadel max 20 minut práce,výměna regulátoru"kenny 8 hodin".
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: výrobní vada motoru 2zz

Příspěvek od krosmen »

Pavel Liška píše:Že bych byl nějak extra šikovný se nedá říct,ale šroubky na zajištění vahadel max 20 minut práce,výměna regulátoru"kenny 8 hodin".
docela bych rád viděl za dvacet minut oddeklovyný ventilový víko,sundaný víko,vyměněný šroubky vrácení víka a zadeklování......
Nežli sme to deělali na prvnim motoru konzultoval libor vše s kenym který s tím má více zkušeností,cenu sme stanovily obdobnou.....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

výrobní vada 2zz ge

Příspěvek od Pavel Liška »

Nepochybuji o Tvých schopnostech,poprvé mě víko sundávali v toyotě a měřili vůli vetilů,cekový čas 40 min,je fakt,že předemnou dělali motor na corolle ts.Na kontrole vačky u kennyho demontáž +montáž 15 min.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

no nebudem tu diskutovat o minutach,vše je kus od kusu,stačí aby nějaky truhlik co vracel zpatky plasty na motor rozlamal ty roztahovací nytky a na jejich vyndani je potoom i hodina malo :) pokud nejsi podobný hnup a klidne je utrhneš :) tebou uvedeny čas půatí v idealním případě že vše jde tak jak ma,ale stačí jeden utrženy dobře přístupny šroub a jsi vís kde? :) před nedavnem jsem znamemu menil vodní a oil čerpadlo na 4ag. Cca 3hod prace. Pak jsem delal to same na svem 4a a stravil jsem nad tim 8hodin jen proto že 4hod jsem sundaval remenici a rozvodove kolo z kh a to na to mam origo přípravky. Zkratka když se daří tak se daří. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
RasťoSK
Manager Týmu
Příspěvky: 454
Registrován: pát 25.05.2007, 07:00
Bydliště: Slovensko RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RasťoSK »

Chlapi Libor má pravdu - GO motora nie je pár hodinová záležitosť a stačí naraziť na jeden nepovoliteľný šrób alebo matku a človeka ide poraziť.
MR-2 W3
Corolla AE92
Celica RA61
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

Vid moje povolovanie remenice na kluke pri vymene rozvodov 5hod vsetko mozne a nic. Az nakoniec rada od Libora cuknutie so starterom a za 2sekundy povolena dokonca uz isla v pohode rukou.

A co sa tyka vymeny niecoho radsej o hodinku dlhsie a poriadne! ved niesme v F1...
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

JJ ty šroubky to bych fakt nepodceňoval. Jak to může bejt problém si můžete poslechnout zde:
http://www.youtube.com/watch?v=4fzR4n6o_UE
a zde:
http://www.youtube.com/watch?v=K2soPIUt ... re=related

Takže pozor na ty šroubky. :lol:
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

Včera se objvil další problém,vodící "tyč" liftu vlivem namáhání ohnutá,nešla vyndat z hlavy ven-pět hodin zápasu a další peníze a čas utopený v autě....Od teď šroubky na skladě,kontrola s výměnou u 2ZZ motoru na počkání po předchozí domluvě!!!!!
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Odpovědět

Zpět na „Celica“