Možné úpravy motoru 5SFE->5SFTE->5SGE->5SGTE

vše o tuningu na vozech Toyota
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

Lachtan píše: Pavo, tak jak bylo v Dicompu. Nedohodli jste rovnou převoz tvého motoru :) ?
V dicompu bylo pekne az na moje z.urvene auto , ktery stalo proti nam vsi silou , takze tak napul

jinak Honza rikal ze nema ted moc casu ( na dilne toho maj opravdu hodne ) a tak se sem jeste nevyjadroval , takze nevi
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Lachtan »

No tak asi ten sprintík někdy zkusím, to jo. Ale určo se nechci poměřovat se sprintovacíma speciálama, které jsou očesané na plech. A určitě je nebudu jezdit opakovaně a pravidelně. Počítám totiž s tím, že část nového výkonu obětuju na větší váhu auta za jeho vytlumení. Takže poměr váha / výkon nebude určitě z těch, které by udělali díru do světa. Fčil je něco kolem 9,5kg/k. Po úpravách kdyby bylo kolem 7kg/k, tak budu spokojený.
S Camry na věčné časy.
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

Jinak po vcerejsku uz Camry moc nemusim , jeji vetsi bratr Lexus 400 - to je parada , sem se zamiloval
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

Pavo.B. píše:Jinak po vcerejsku uz Camry moc nemusim , jeji vetsi bratr Lexus 400 - to je parada , sem se zamiloval
Ale ten výraz :evil: Spíš že se přikláníš... :twisted:
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Lachtan »

Kluci Dicompáci. Tak jaký je Váš názor. Šli by jste do tohoto projektu? Pokud máte obavy, že by se Vám tam válel nějaký zapomenutý motor, protože to bude určo na dlouhou dobu. Půjdete aspoň do úplného začátku tohoto projektu? Tj. rozebrat druhý motor a navrhnout jak jít dál. Co bude nutné udělat s upravovaným motorem. Počítám s tím, že motor od Pava.B bude v pořádku. Jaké budou potřeba nové díly. Jakou hlavu potřeba sehnat + jaké další díly k ní. Co provést s hlavou. A kdo ví co ještě dál. Poté, pokud nechcete o blok na dílně zakopávat, bych jej odvezl a část nějakých prací bych si provedl sám. Jak by nastala správá doba, byly by u Vás na ponku všechny díly, tak by se zas motor přesunul k Vám na montáž a následnou zástavbu.
S Camry na věčné časy.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Já v tom mám celkem jasno. 5sgtte :) no když jinak nedás tak jen 5sgte,ale byla by chyba nevyužít alespoň zpoloviny potenciál motoru a zkusil bych těch 250kw v rámci toho že ten motor ještě nějakých pár desítek tisíc km najede. Motor může na dílně být ale určitě dříve jak v polovině července se mu nemůžu začít věnovat. Ale může se převézt a rozebrat. Pak by se vidělo co dál.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Lachtan »

Právě v tuto chvíli mi jde o to rozebrání a vytvoření strategického plánu "CO, JAK, ČÍM" Když se na motoru bude dělat třeba až v listopadu a práce na něm budou hotovy až za rok mi je celkem jedno. S Pavem.B jsem domluvený na odběru dalších věcí na Camry. Tak bych cestu naplánoval po rozebrání druhého motoru a stavil bych se i k Vám a na místě by jsme probrali různé možnosti s jejich klady i zápory.
S Camry na věčné časy.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Radi bychom se do toho vrhli, je to pro nás další výzva. Každopádne i "blbé" rozebrání zabere čas, který ted bohužeůl nemáme, hromadí se tu práce a blíží se deadline nekolika projetku. i na rozebrání by s emuselo počkat tak na konec července, dřív proste ne, protože i ten jeden den znamená odsunout dokyho, Malpassa, JakubaKrcmu, LS400 projekt, nebo tequillu ( již ze seznamu kolik tech prací je, je jasné že když zrovna nejsou díly nebo se nedá pracovat na jendom, vždy se etn čas muže využít na druhého atd.. )

promin, nezlob se, rádi bychom se do toho vrhli, bohužel ted to nepujde ( navíc na celnici leží ViPECi - takže nás čekají montáže atd... )

opravdu se moc omlouvám all v současném stavu nemáme šanci se na to vrhnout..

Pokus s eprosím vydržet do toho července/ srpna, jde vse jen i na ten strategickej plán musí být čas aby se vytvořil a skutečne neco znamenal a nebyl to jen cár domněnek a předpokladů, z nichž se třeba polovina ve finále ukáže jako mylná nebo nepoužitelná ( a ten není jen o rozebrání motoru .... ).
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Lachtan »

No dobrá, dobrá. Jen jsem to chlapi zkusil, jestli tam nemáte nějakou skulinku, vlastně teda skulinu. Počítejte, ale se mnou chlapi na beton, ju. Kdyby jste měli někdy nějakou cestu směrem na Veselí n. Lužnicí, tak by jste mohli u Pava.B vyzvednout ten motor. Když ho budete mít na očích, tak aspoň na mě nezapomenete. Já aspoň budu mít čas dál shánět více info na webu.

ViPeci jsou už na celnici? Takže tam je i jedna pro mě? Co říkáte na montáž prozatím na stávající motor? Ať nezahálí ( ViPec ) a už bude aspoň na místě. Ale určitě až po výměně rozvodů. Stávající řemen má za sebou cca 80 000km, ale už mu táhne na 8let. A asi by se měl měnit po 6letech. Jakou značku řemene a kladek doporučíte? A je ještě něco, co pro jistotu při rozvodech dál vyměnit. Celkově mám najeto 178000km. Nejradši bych splách ViPec a rozvody zaráz u vás, ale pokud toho máte hodně. Tak rozvody nechám udělat tady a přišupajdil bych někdy pouze na montáž Vipecu.

Fčil trochu odbočím. Regulátor tlaku oleje. Po delším stání, po startu svítí kontrolka mazání 2-3 s. Oleje je dost a má najeto asi 1 000km. Podle toho co jsem tady na fóru našel, tak bych ho měl asi zkontrolovat. Kde ho najdu vím, ale jde zkontrolovat pouze po sundání vany a možná ještě nějakých věcí? Doufám, že to nikdo nevymyslel cipatě a nemusí jít celé olejové čerpadlo dolů a s ním související díly. A co na něm je vlastně potřeba zkontrolovat. Nebo je tento jev normální a je způsoben umístěním čidla tlaku oleje. Jak mi někdo někde říkal. Kdybych to dělal, tak musím shodit výfuk. Jaké dávate šrouby a matice při výměně výfuků. Matice jsou nějaké pojistné, na sklepnutí. A hlavně jsou fest zrezlé. Měníte za obyč. šrouby a matky. A jak potom pojistit proti povolování? Nebo kupujete originály u Toyoty.
S Camry na věčné časy.
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

rozvody prvovyrobu od Idaha samozrejme , vodni pumpa by mozna taky nebyla spatna ,

k tomu vyfuku - ty zarezle matky jsem zatim vzdy povolil - i kdyz nekdy matku ukroutil a na nove mam dodavatele spoj. materiálu který sežene co chci - to znamena ze je lepsi priplatit si a koupit nerezove, mosazne a kdovijake srouby a matky , proti povolovani existuje takovej silikon
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Na výfukové potrubí dáváme originální šrouby i matky toy. Ano,jeden vi-pec je tvůj. K montáží na stávající motor potřebuješ trigger disk,který si říkal že si necháš vyrobit,hall snímac,také snímac polohy vačky,cívky + zapalovaci modul aby montáž měla nějaký efekt. K oleji. Ano,mohl by to dělat regulátor. Stáhni si tady manuál a podívej co vše je potřeba. Takhle to nevím. Pokud je to jako 3sge 3g tam je přístupný z boku motoru bez jakékoli jiné demontáže.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Lachtan píše: ViPeci jsou už na celnici? Takže tam je i jedna pro mě? Co říkáte na montáž prozatím na stávající motor? Ať nezahálí ( ViPec ) a už bude aspoň na místě. Ale určitě až po výměně rozvodů. Stávající řemen má za sebou cca 80 000km, ale už mu táhne na 8let. A asi by se měl měnit po 6letech. Jakou značku řemene a kladek doporučíte? A je ještě něco, co pro jistotu při rozvodech dál vyměnit. Celkově mám najeto 178000km. Nejradši bych splách ViPec a rozvody zaráz u vás, ale pokud toho máte hodně. Tak rozvody nechám udělat tady a přišupajdil bych někdy pouze na montáž Vipecu.
na rozvodech a montáži viecu bychom se asi i do luvili , tpo není zrovna "dlouhodobá" práce, ale i tak pořčítej s tím že bys auto musekl u nás odstavit anechat alespon 14dní ( ALESPON ) aby se to ve volných chvílích udelalo, domluvíme se až bude ViPEC na skladu.
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Lachtan »

Takže trigger disk a s ním související nutné snímače pro ViPec prozatím nejsou a jen tak nebudou. Toťto bude řešeno přímo až na nový motor. Montovat to fčil určitě nebudu, sám bych do toho nešel. Moc sice nenajezdím, ale musím být mobilní. Hrozila by velká škoda a imobilita. Předpokládám, že efekt montáže by byl nulový, nebo minimální. Tudíž peníze za montáž a lazení zbytečně vyhozené.

Hledal a zjišťoval jsem informace o ojnicích pro nový motor. Pro 5SFE jsem našel pouze CROWER a PAUTER. CARRILLO má 5SFE v katalogu uveden, ale pouze jako zakázkovou výrobu. Tak jsem chtěl od nich více info. Velice rychle odpověděli. Výroba 5 týdnů a cena 378.50$ za 1 ojnici. Pokud bych byl prodejce tak 328$. I tak cena, si myslím, trochu za roh. Do Crower i Pauter jsem taky psal. Crower odpověděl, #B93754B $723.00 220,000 psi bolts / Billet / Big NOS, Turbo or Superchargers . OK ! 900-1000 HP + ! Pokud správně chápu, tak jsou použitelné pro NOS, turbo i kompresor s výkonem 900-1000HP. Pokud je to pravda, tak nevím, proč úpravci 5SFE motorů používali ojnice 3SGTE. Pauter prozatím mlčí. Jen jsem našel cenu kolem 800$. EAGLE nemá 5SFE v sortimentu uveden. Asi je i zakázkově vyrobí, ale cena bude podobná jako u CARRILO, nebo možná jako CROWER či PAUTER. A podle toho co jsem se dočetl, tak kvalitativně při podobné cenovce by bylo výhodné uvažovat pouze o PAUTER a CROWER.
Nemáte ještě nějaké nápady, po jakých ojnicích se poohlídnout? Co třeba zakázková výroba u nás. Někde jsem našel info, že u nás zakázkově vyrobená sada (4ojnice) vyšla na 25t.
S Camry na věčné časy.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No u nás opravdu kvalitní kované věci na zakázku udělá albrecht motorsport cena za pist+ojnice bude cca 50000. Crower i ostatní jsou top výrobci. 5s fe jsou oblíbené bloky právě kvůli své veliké vydrži v nhra. Myslím že tady už jde veškerá skromnost stranou. V tvém případě,právě proto že se víceméně bude jednat o zakázkovou výrobu,už je jedno jaký se určí výkon. Tady není už dilema zda koupit ojnice pro 350 nebo 600hp kde je přímo propastný rozdíl v performance dílech. Tady už začínáme mluvit o motoru na dvou turbech nebo jednom větším a počátečním výkonu kolem 500-600hp. Motory 4g63 mají ve své tovární podobě 117kw a běžné se upravují na výkony 800 a více. Možná bych se začal poohlížet po nějaké karosérii. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Lachtan »

libor12 píše:...Možná bych se začal poohlížet po nějaké karosérii. :)
To jako myslíš, postavit motor a šoupnout do něčeho jiného než Camry. To celkem zajímavý nápad, ale už asi nereálný. To by určitě doma neprošlo. Camry se zbavit nechci, dál zvažuji koupit kombika a k tomu mít další káru na hraní by už bylo opravdu moc. Osobně bych ten motor šoupnul do 2gen MR2. Ta se mi moc líbí. Poháněna zadní náprava, motor za zadkem (vlastním), před zadní nápravou. To by asi byla pekelná hračka. Je pravda, že prát se v Camry s volantem po posilovací kůře motoru bude makačka. Pak jedině motor šoupnout do 4kolky Celdy. Nebo, že bych se Camry nakonec zbavil. No uvidíme.

Tak mi přišla odpověď i od Pautera: The bolts in the 5SFE are 3/8" ARP 2000. The rods are rated for 800+hp.
Tak opravdu nevím, co vedlo úpravce ve světě k přechodu na ojnice 3S s nutností brousit 5S kliku. Napadá mě jedině cenová úspora. 3S ojnice jsou cca na poloviční ceně oproti 5S ojnicím + nevím jaká cena za brus kliky je možná levnější než Crower či Pauter.
S Camry na věčné časy.
Odpovědět

Zpět na „Tuning“