Výrobní vada 2zz-ge

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
8george8
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: ned 10.04.2011, 22:50

Příspěvek od 8george8 »

cavte. mohol by mi niekto pekne cervenym kruzkom oznacit ktore sruby potrebujem vymenit a niekde to upol aby som si to stiahol? :) mam na to typka ten mi ich zozenie roby v toyote, len potrebuje vediet ktore treba menit. vdaka
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

mas sz..
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

8george8 píše:cavte. mohol by mi niekto pekne cervenym kruzkom oznacit ktore sruby potrebujem vymenit a niekde to upol aby som si to stiahol? :) mam na to typka ten mi ich zozenie roby v toyote, len potrebuje vediet ktore treba menit. vdaka
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Upol jsem to 8.1. přímo v tomhle vláknu - stačí hledat. Akorát je to označené zelenou šipkou místo červenýho kroužku. :D A o pár příspěvků dál je i číslo dílu.
Celica 7g TS
8george8
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: ned 10.04.2011, 22:50

Příspěvek od 8george8 »

Kk píše:
8george8 píše:cavte. mohol by mi niekto pekne cervenym kruzkom oznacit ktore sruby potrebujem vymenit a niekde to upol aby som si to stiahol? :) mam na to typka ten mi ich zozenie roby v toyote, len potrebuje vediet ktore treba menit. vdaka
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Upol jsem to 8.1. přímo v tomhle vláknu - stačí hledat. Akorát je to označené zelenou šipkou místo červenýho kroužku. :D A o pár příspěvků dál je i číslo dílu.
perfecto!!! :D :wink:
Maroccan
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: ned 20.07.2014, 07:52
Bydliště: Ostrava

Re: Výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od Maroccan »

Zdar pánové. Nevím zda mi někdo odpoví ale mohl by mi někdo poslat číslo regulátoru tlaku oleje ? Díky.
Fiat Punto 1.9 JTD Ex
Škoda Superb I 1,9 TDi 121kW Ex

Toyota Corolla TS 2ZZ-GE
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od zejdy »

Maroccan píše:Zdar pánové. Nevím zda mi někdo odpoví ale mohl by mi někdo poslat číslo regulátoru tlaku oleje ? Díky.
15132-22040 - Pružina olejového čerpadla
15131-24010 - Vložka olejového čerpadla
Maroccan
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: ned 20.07.2014, 07:52
Bydliště: Ostrava

Re: Výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od Maroccan »

Paráda, díky. Když už tady píšu hodím sem link který jsem dnes našel. Jde o Servicing/Changing Oil Control Valve (OCV) filters/strainers. Nevím uplně jak to přeložit takže pokud mě někdo doplní díky :D

Zde slíbený link.

http://au.toyotaownersclub.com/forums/t ... strainers/
Fiat Punto 1.9 JTD Ex
Škoda Superb I 1,9 TDi 121kW Ex

Toyota Corolla TS 2ZZ-GE
Denisbiker
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: sob 30.01.2016, 20:27

Re: Výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od Denisbiker »

Ahoj všem mám corollu ts r.v.2003 a chtěl jsem se zeptat na chybu. Nastartuji studené auto a je slyšet jak se cca jednou za minutu klesnou a zvýší otáčky motoru na volnoběh a tomu předchází takové jakoby upuštění vzduchu. Prostě jak kdyby se něco tlakovalo . Co to může znamenat a na co se zaměřit. Diky všem za pomoc.
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od zejdy »

To dělá pravděpodobně turbína sekundárního vzduchu - když nastartuješ studený motor, sepne tato turbína a přifukuje vzduch do svodů, aby naředila výfukové plyny. Ma to reaguje lambda úpravou otáček motoru. Jakmile se složení spalin ustálí, turbína vypne a otáčky se zase změní. Je to úprava pro ekologii.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od libor12 »

Tak,tak. A pokud kvůli tomu kolísají otáčky na volnoběh,tak ti s největší pravděpodobností čeká výměna lambdy. Určitě bych to ale nejdříve připojil na diagnostiku a podíval na real time data,tam se vadna lambda projeví i v souvislosti s jinými věcmi. Možná bych doporučil i kontrolu komprese motoru.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Denisbiker
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: sob 30.01.2016, 20:27

Re: Výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od Denisbiker »

Oki chlapi díky oběma za odpovědi. Pod druhou lambda sondou mám nejaky nástavec tak je možné, že lambda už po smrti byla a někdo ji takto odrušil. Na kompletní servis se chystám, ale nikoho kdo tyto motory zná a je z okolí Prahy nemám, tak mě stejně čeká výlet do Dobříše nebo Příbrami za místníma odborníkama.
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od zejdy »

Pod druhou lambdu se dává nástavec proto, aby se "vystrčila" z proudu spalin. Tím se eliminuje hlášení chyby P0420 (číslo už nevím přesně) a rozsvícení kontrolky ECU. Mám ho tam taky...... I přes nový katalyzátor Magnaflow emise stejně nejsou OK.
Denisbiker
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: sob 30.01.2016, 20:27

Re: Výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od Denisbiker »

Ok díky za objasnění. Lambdy nechám proměřit a podle toho se rozhodnu jestli měnit nebo ne.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od libor12 »

No on ten origo kat nestojí 35k jen tak. Když jsem dal jeho zbytek na rozbor ve vykupne tak je v nem 4x vic platiny,rhodia a paladdia než jinych katech. Druha lambda kontroluje funkci katu tj p0420 když funguje a p0430 pokud je vadna lambda.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od zejdy »

Kdyby stál do 10k,tak ho koupím,ale 35k za něj fakt nedám :twisted: :twisted:
Odpovědět

Zpět na „Celica“