co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od biscuit »

1Akiro1 píše:
biscuit píše:akutne shanim sedacku ridice - idealne 5 gen gti
diky za nabidky ;-)
Zbyli mi kdyz jsem kupoval s temi potahy ale ridicova je opalena na leve strane.Pokud by jsi potreboval jen skelet nebo by jsis to nejak vymenil mam ji tu
tak zpetne jeste jednou dekuji akirovi. konecne jsem to cele uz doresil a po zimni odstavce dnes veleslavne vyjel s opravenou sedackou (strasna prace to vymenit, kdyz to delas poprve a nemas fiňáry) - samozrejme, to by nebyla projizdka, abych nepotkal dementa - tentokrat s platakem a nalozenym autem, jel jako prase, jizdni pruhy mu nic nerikaly a kdybych jel tupe jako on, mam celicu rozparanou :-(

a abych informoval vsechny, kteri se divili, jak to mohlo prasknout - bohuzel tu sedacku zkurvil uz nekdo prede mnou a v miste, kde mi to prasklo, to bylo svarovany :-( opet prudka inteligence teda, takhle neco zprznit. budu si jen myslet, ze ta osoba, ktera mi je prodala, o tom nic nevedela (uz sem nechodi).
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od MichalS »

biscuit píše:
1Akiro1 píše:
biscuit píše:akutne shanim sedacku ridice - idealne 5 gen gti
diky za nabidky ;-)
Zbyli mi kdyz jsem kupoval s temi potahy ale ridicova je opalena na leve strane.Pokud by jsi potreboval jen skelet nebo by jsis to nejak vymenil mam ji tu
tak zpetne jeste jednou dekuji akirovi. konecne jsem to cele uz doresil a po zimni odstavce dnes veleslavne vyjel s opravenou sedackou (strasna prace to vymenit, kdyz to delas poprve a nemas fiňáry) - samozrejme, to by nebyla projizdka, abych nepotkal dementa - tentokrat s platakem a nalozenym autem, jel jako prase, jizdni pruhy mu nic nerikaly a kdybych jel tupe jako on, mam celicu rozparanou :-(

a abych informoval vsechny, kteri se divili, jak to mohlo prasknout - bohuzel tu sedacku zkurvil uz nekdo prede mnou a v miste, kde mi to prasklo, to bylo svarovany :-( opet prudka inteligence teda, takhle neco zprznit. budu si jen myslet, ze ta osoba, ktera mi je prodala, o tom nic nevedela (uz sem nechodi).
Tak jsem se pokoušel proklikat co se ti s tím stalo ale po pár minutách jsem to vzdal - takže co se ti se sedačkou stalo ? Sedadla jsem rozebíral a skládal do původního stavu několikrát, největší problémy mě dělá zpětné "lisování" těch oček potahů. Viděl jsem sedačku po bouračce, kde někdo prásknul bokem pupku do bočnoho vedení (bederní) - to prasklo a utrhlo se. No a mě osobně v zimě se stalo, že jsem dojel dom a koukám - ta sedačka je nějaká uvolněná - po rozebrání se zjistilo že prasklo železo v tom sklápěcím mechanismu - asi do toho moc houpu :).

Pokud by někdo chtěl nějaké součástky ze sedaček tak všechno křečkuju a nic nevyhazuju - právě pro ty případy, že část mechanismu bude potřeba.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od biscuit »

zlomila se mi u ridicova sedadla ta cast z kostry sedaku, ktera drzi operak (plech trcici nahoru, skrz kterej jdou dva srouby do operaku). nejhorsi pro me bylo odsroubovat sedak od kostry sedaku. kdyz pominu, ze jsem doma nemel dvanactku stranovou, tak je tam mista jak v hodinkach a ze zacatku jsem vubec nevedel jak. kdyz jsem se tim protrapil, samozrejme jsem si zpusob nasel a ted bych to udelal za ctvrtinu casu. pocatecni trapeni ale bylo desny a nadaval jsem jak spacek :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od MichalS »

biscuit píše:zlomila se mi u ridicova sedadla ta cast z kostry sedaku, ktera drzi operak (plech trcici nahoru, skrz kterej jdou dva srouby do operaku). nejhorsi pro me bylo odsroubovat sedak od kostry sedaku. kdyz pominu, ze jsem doma nemel dvanactku stranovou, tak je tam mista jak v hodinkach a ze zacatku jsem vubec nevedel jak. kdyz jsem se tim protrapil, samozrejme jsem si zpusob nasel a ted bych to udelal za ctvrtinu casu. pocatecni trapeni ale bylo desny a nadaval jsem jak spacek :-)
Ano, tak přesně to stejné se stalo i mě - na pravém úchytu (blíž k ruční brzdě).
Rovná pěkná prasklina...

Štve mě akorát to, že jsem na sedačku řidiče cca před pěti lety menil kostru sedačky, která měla menší vůle což jaksi u 30 let staré Celici je problém sehnat.

Jinak zbytky jsem schoval, svařovat to určitě z bezpečnostních důvodů nebudu, ale třeba se z toho časem něco použije.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od biscuit »

jj, stejny misto i u me - ridic u rucky. ale jak rikam, ja tam mel housenku a jeste mi ten svar okem neznalce prisel dost na prasaka udelanej. kazdopadne to muselo rupnout driv nebo pozdeji (vydrzelo to u me mozna pet let), kor s moji vahou a tim jakej mam sklon operaku. pri tech 5G, kterejma ta moje 1.6 pri zrychleni umi na cloveka pusobit ( :mrgreen: ) je to smrtelna kombinace. hlavni krupnuti u me nastalo, kdyz jsem se rozjizdel na krizovatce prudce doprava a do kopce.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
1Akiro1
Řidič
Příspěvky: 293
Registrován: ned 15.05.2016, 21:31

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od 1Akiro1 »

Co ja bych pro kolegu sušenku neudělal...xD
Proud Owner of:

Celica T18 2.0GT 16v.1990.
My favorite colour is RED.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od Stan »

Týjo, tak já myslel, že to tam praská fakt jen při bouračce a asi ne.. Taky jsem to měl prasklý ten plech u kloubu. Už když jsem to koupil, tak to tam bylo dost na prasáka přibodovaný. Na straně u ruční brzdy. A hlavně ten plech byl hodně volnej a kvedlal se na takových třech nýtech, který ho drží. Tak se udělal pořádně svár v prasklině a taky mi kámoš na moje přání přivařil plech natvrdo k nýtům. A vůle je téměř fuč :-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od MichalS »

Možná je tam problém s tím, že zámek toho mechanismu (sklápění opěradla) je vpodstatě na levé straně - pravá drží v ose hřídele. Až přijdu do garáže schválně to vyfotím - prasklina za kterou by se nestyděli ani v "leteckých katastrofách".
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od biscuit »

tak nejdriv se mi vsichni smali, ze jsem slon a ted se zase vsichni priznavaj, ze jim to tam prasklo taky... se picnu :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od MichalS »

Nějak se nám z "co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+" stal hlavní chat...
Navrhuju vše přesunout do nového topicu "Celica sedadla a vše kolem nich" :D
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od micron »

sice nechápu co s těma sedačkama děláte.... nejsou na sex... jsou na sezení :-) No já nevážim moc... vážim jako japonec... a v pohodě :-)
Jinak mam schovanou téměř novou sedačku do 5g černou z GTi/GT4 s color prošíváním... látka stav perfekt. Ale sem rád že jí syslim... řidičova... moje je v supr stavu, ale protože sem viděl jak odcházej, zabavil sem jí :-) Je komplet. ale jak řikám byla by fest drahá... protože neni "drbnutá" na boku, to neni ani ta moje, protože se snažim... :biggrin: nástup a výstup musí bejt prostě bez dotykovej....tak tak... :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od MichalS »

Celica ST180 ST Coupé LHD - primárně díly z karoserie

Před více než pěti lety jsem koupil polorozebranou ST180 Coupé "na projekt". K projektu nedošlo a jak to vidím v dohledné době ani nedojde. Začal jsem rekonstruovat, auto z dlouhodobého místa přesunul na jiné a tam mě po roce začíná zavazet a zavazí čím dál víc.

Coupé u nás jezdí co vím celkem málo, proto bych nabídl přednostně několik specifických nd, klidně i jako "balík":
- zadní okno
- zadní "sedan" dveře - nepoškozené
- zadní lampy
- boční trojúhelníková okýnka (oproti liftbacku také jiná)
- zadní EUR spz lišta - tuším oproti liftback také jiná
- střecha

Pokud víte o někom kdo Coupe má a třeba do budoucna by plánoval jeho renovaci, prosím řekněte mu o tom.
Já budu pro sebe vyřezávat několik částí, co výhledově budu vyměňovat (R zadní zakončení co jde do nárazníku, část podlahy, půjde schovat stěna a min. nosníky apod)...

Obrázek

Kdybych to měl kde uskladnit tak bych ST zachoval ale bohužel :(, uvažoval jsem i o variantě, že bych na auto naházel nějaké blatníky,
dveře a dal bych do toho nějakej poloKO 3sge co žere olej ale ve finále by mě to tak zasekalo ještě víc takže bohužel. Jinak veškeré ostatní ND mám, ale nikde je neinzeruju protože jsem křeček, ale v případě nouze mě klidně napište...

EDIT INFO:
- Kastle má KO prahy - ale úplně, zadní kapsy KO dokonce i vnitřek, L zadní spodní napojení na blatník taky KO. Karoserie byla někdy v 90" bouraná čelně, ale podle toho co jsem viděl je to vcelku obstojně opravená - čelo vyměněno a bylo to i se světly spasované, nerezne.
- Úplně se toho budu zbavovat asi koncem léta, dávám to sem v předstihu na rozmyšlení...
Naposledy upravil(a) MichalS dne úte 29.05.2018, 18:26, celkem upraveno 1 x.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od biscuit »

nevedel jsem, ze je u nekoho z klubu schovana jeste jedna moje. jsi zatracenej tajnustkar! :-)
mozna bych o neco zajem mel. napr. ty poface coupe zadni lampy jsou zatracene tezko k sehnani. ale popravde nemam ted vubec naladu na utraceni (setrim na novej fotak) :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od micron »

Tak to taky čučim :blink: :blink: biscuitova celica na nd :biggrin: :biggrin: no to si děláš kozy... i ve stejný barvě??? Neee to neni možný :biggrin: :biggrin:

PS: vzal bych si dveře od řidiče když by byly 1 báseň... jinak nechám opravit svoje
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: co nám přebejvá a někomu chybí...CELL+

Příspěvek od MichalS »

micron píše:Tak to taky čučim :blink: :blink: biscuitova celica na nd :biggrin: :biggrin: no to si děláš kozy... i ve stejný barvě??? Neee to neni možný :biggrin: :biggrin:

PS: vzal bych si dveře od řidiče když by byly 1 báseň... jinak nechám opravit svoje
Dveře nejsou, u té karoserie je pouze to co je na foto + "odřezatelné" komponenty. V super stavu ti můžu nabídnout max. nádrž :)
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Odpovědět

Zpět na „Celica“