Výrobní vada 2zz-ge

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

pokud se motor chová takto,tak to vždy značí nějakou závadu. Mám 20 let starý motor a nezakolisa ani o 50 otáček jestli je -20 nebo +30 protože je všechno je tak jak má být.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Jelass
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: ned 22.01.2012, 00:17
Bydliště: HK

Příspěvek od Jelass »

Ano, ale v uvozovkách co půl roku rozpůlený, tudíž s extrémní udržbou. Pokud dolíváš olej, benzín a rešíš něco když odchází , v extrému až když odejde, tudíž prostě normální udržbu, tak tj. tolerovatelné a vcelku normální.
Mondeo 2.0i Turnier 2004
p:Corolla E11 4ZZ_FE 97PS
P: Dodge GrandCaravan 3.3i 2008
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

žádnou extrémní údržbu neprovádím. Pokud má motor sloužit tak se musí složit a poprvé otevřít na vůle ventilu po 100000km a rozvody. Současný motor ma najeto 230 a krom toho,že jsem mu při svých pokusech naprosto zcela záměrne propálil ventil,bych ho neotevíral. Pravidelně měním olej dle jeho degradace a ne předepsaného servisního intervalu,taktéž filtry a další. Každých 10 kontroluji funkci čidel,zda jsou v pořádku vč předstihu. To že životnost lambda sondy je 100k km a jsou případy že ji tam mají treba 250 nechávám bez komentáře,taktéž všechna teplotní bimetalova a odporova čidla mají životnost a tedy i zaručené parametry 10let. Nic neni tolerovatelne. Motor může mít určité mechanické opotřebení ale elektronika ne. Na prohlášení "to je v toleranci" nebo "to je jedno" jsem alergický a pravidelně ji slýchávam v aut.servisech. "Jedno" je jak říká staré české přísloví "je" vytřit si dvěma prsty prdel a oliznout jeden nebo druhý. To je skutečně jedno,ale ne tento výraz použít u mikroprocesorové kontroly motoru. Tam každá anomálie něco znamená,ať mechanické opotřebení motoru nebo vadný akční člen. Pravidelně se zúčastňují seminářů osciloskopicke diagnostiky,diagnostiky obd. Nedávno jsem z úspěchem absolvoval Engine management academy v UK. Kdyby tam byl přednesen takový problém,řešil by se asi takto: test všech akčních členů a polohových čidel. Výsledek bez závad, scan paměti bez závad,scan livedat motoru po studeném startu kolísání otáček současné s měnícím se údajem baro tlaku a absolutního tlaku v sani. Diagnostika kompresního tlaku. Výsledkem bude začínající opotřebení kroužku,valcu nebo i ventilu. V případě 1zz to první. Proč to udělá po startu. Protože motor je studený a dojde v prvních pár vteřinách k profuku plynu kolem začínající netěsnosti kroužku do klikove skříně,ta je spojena se sanim kde čidlo tlaku reaguje na to co se tam skutečně děje. Protože je to v začátku po pár vteřinách dojde vlivem teploty spalování k utěsnění a tím pádem ustálení tlaku i otáček. Tolik k te tvoji toleranci. Tohle mi prohlásit mechanik v servisu tak ma okamžitou výpověď. Fuj,to jsem se zas rozčílil.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Jelass
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: ned 22.01.2012, 00:17
Bydliště: HK

Příspěvek od Jelass »

Ano, já ti samozřejmě gratuluji k absolutoriu motor management academy, já absolvoval pouze střední odbornou školu, obor silniční doprava na ústavu s přímou podprou státu a škody auto a pár semestrů na dopravní fakultě, jistě to nezní tak dobře jakoby se to nacházelo v UK. A již pátým rokem se vozidly nezabývám ani profesně, ani studijně.

Tím chci prostě říct, že normální lidé takové anomálie neřeší a ani jim to není příslušno. A jestliže, jistě že, máš zkušenost s praktickou činností, samozřejmě víš, že to, co jsi popsal jsou laboratorní podmínky a v reálu Ti je nikdo nikde nikdy neporevede, nebudeš - li nad tím konkrétním mechanikem stát. Ptž ani zhusta neví o co go a především se zákazník nedoplatí, popř. na to nejsou technologie, v tom, kterém servisu.

Jasně, teďka budeš uvádět, že ve Tvém servisu se to samozřejmě děje, ale to jsou žabo - myší války.

Tvoje diagnóza je jinak bezchybná. Bez vší ironie. Uvedl jsi totiž, to co já na začátku, že motor pracuje v nestandartních podmínkách, a tudíž je to po nějakém opotřebení normální. Chceš - li dělat rozborku motoru po tomto zjištění, v pořádku, ale kolik lidí bude takto činit?
Naposledy upravil(a) Jelass dne úte 17.04.2012, 20:14, celkem upraveno 1 x.
Mondeo 2.0i Turnier 2004
p:Corolla E11 4ZZ_FE 97PS
P: Dodge GrandCaravan 3.3i 2008
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Jelass píše: A již pátým rokem se vozidly nezabývám ani profesně, ani studijně.
potom tady ale neříkej,že kolísání volnoběhu po studeném startu o plus,mínus 200 otáček nahoru dolů je naprosto běžný jev související s opotřebením motoru. Pokud ten bude mít najeto 400000km,tak prosím,má na to nárok,ale pokud se toto děje na motoru s nájezdem do 150000km,je to vážný problém,který už se řešit musí. Jenže to by musela být chuť a ochota mechaniků v autorizovaných servisech. Pro ně je vše v toleranci nad rámec výměny oleje a brzd destiček.
Jelass píše:A jestliže, jistě že, máš zkušenost s praktickou činností, samozřejmě víš, že to, co jsi popsal jsou laboratorní podmínky a v reálu Ti je nikdo nikde nikdy neporevede, nebudeš - li nad tím konkrétním mechanikem stát. Ptž ani zhusta neví o co go a především se zákazník nedoplatí, popř. na to nejsou technologie, v tom, kterém servisu.
to nejsou laboratorní podmínky,to je naprosto běžná diagnostika. technologie jsou dostupné naprosto každému a s cenou začínají na pouhé 1000ce. Snímání livedat motoru na volnoběh je ta nejůčinnější věc co existuje a pokud mechanik ví co ta neustále měnící se čísla unamenají a umí si je dát do souvislosti nemusí zákazník naprosto zbytečně platit ua jeho hloupost. Vybavení pc s nějakym sw a osciloskopem patří do dílny stejně tak jako gola. Na těch skoleních se většinou setkávám s lidmi co tam poslal servis a oni k tomu přistupují jako k nutnému zlu,které musí vytrpět a prostě jen sedí a s naprostým nezajmem poslouchají lektora. Kdyby 20% toho co tam slyší uplatnili potom v praxi vypadalo by to s kvalitou servisu u nás zcela jinak.
Hlavně kdyby si to jako v zahraničí museli platit ze svého a ne aby jim to platil zaměstnavatel. Bez těchto školení získa mechanik práci tak maximálně uklidu v dílně.
Jelass píše: Jasně, teďka budeš uvádět, že ve Tvém servisu se to samozřejmě děje, ale to jsou žabo - myší války.
ne,děje se tak zhruba ve 30% servisů,povětšinou v soukromem vlastnictví,kde vizitkou je práce a ne logo věhlasné automobilky nad vchodem.
Jelass píše: Uvedl jsi totiž, to co já na začátku, že motor pracuje v nestandartních podmínkách, a tudíž je to po nějakém opotřebení normální.
normální to není,souvisí to ale samozřejmě s počtem najetých km. OBD,EOBD atd mají data nejenom vstupní ale i taková jak se motor má v různých režimech chovat samozřejmě včetně těch tolerancí. Pokud tedy dojde k nějakému nestandartnímu jevu,už je dávno mimo tu tvou argumentovanou toleranci,počítající právě s běžným opotřebením. Cokoli mimo již signalizuje závadu.
Jelass píše: Chceš - li dělat rozborku motoru po tomto zjištění, v pořádku, ale kolik lidí bude takto činit?
A u toho pravě jsem. Pokud je někdo v servisu takový,že vše je pro něj v toleranci jako pro tebe,tak potom se tu prodávají vozy v takovém stavu. V náplni prace mechanika by mělo být i to aby zákazníkovi vysvětlil k čemu došlo,podložit čísly a navrhnout řešení. To jak se zákazník,na základě těchto informací rozhodne,u je na něm.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Jelass
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: ned 22.01.2012, 00:17
Bydliště: HK

Příspěvek od Jelass »

libor12 píše: Jenže to by musela být chuť a ochota mechaniků v autorizovaných servisech. Pro ně je vše v toleranci nad rámec výměny oleje a brzd destiček.
Ano, a tj. hlavní problém, kterej tady nevyřešíme. Neochota i tam, kde by být neměla. Ale Ty se divíš, když se podíváš, co leze z učňáků?


Libor12: ´´Snímání livedat motoru na volnoběh je ta nejůčinnější věc co existuje a pokud mechanik ví co ta neustále měnící se čísla unamenají a umí si je dát do souvislosti nemusí zákazník naprosto zbytečně platit ua jeho hloupost. Vybavení pc s nějakym sw a osciloskopem patří do dílny stejně tak jako gola.´´

Taky tesat do kamene.

Jsi prostě u toho, buďto to neumí, nebo se jim to nechce dělat. Většinou jsou liní a neumí to, brr, blbá představat, když by jim stačilo 15minut a věděli by přesně co s motorem je...
Mondeo 2.0i Turnier 2004
p:Corolla E11 4ZZ_FE 97PS
P: Dodge GrandCaravan 3.3i 2008
Mojza
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 23.02.2012, 17:45
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mojza »

plno řečí, ale jak by mělo vypadat prvních pět minut po startu 1ZZ nikdo nepopsal :-)
Uživatelský avatar
horajs
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 04.10.2007, 17:02
Bydliště: Broumov

Výrobní vada 2ZZ

Příspěvek od horajs »

Teda kluci to se tak krásně čte. :) Spíš to v Čechách funguje tak že dokud auto jezdí tak je vše OK až když začne blbnout tak pak se vše teprve řeší a to taky už může bejt pozdě.Dejme si ruku na srdce kolik majitelu řeší čidla(než začnou dělat rotiku že) nebo jestli má lambda natočeno 100tis ,že životnost airbegu je 10let atd.Vše je v dnešní době o penězích.Pokud nutně nemusí tak se každý snaží dát autu jen to co považuje za duležite,rozvody,olej a filtry,svíčky a benzín případně vodu do odstřikovače víc tomu autu nedá pokud to není fanda do aut.No a když je problém veliký tak se to většinou splácá tak aby to aspoň chvilku fungovalo a rychle se to prodá dokud to funguje.Stačí si projít inzerci kolik aut prodávají (nic proti automechanikum) jakoby automechanici a ještě třeba 10-15let starý auta v TOP STAVU :lol: a je hned každýmu jasný že dobrej automechanik se v dnešní době hledá fakt špatně.Každej se snaží s tím druhým vydrbat hlavně když jsou za to peníze.
CECILKA T23 1.8VVTi ROK 4/2000
NISSAN MICRA 1.2 r.v.89
CHRYSLER EAGL TALON (ECLIPSE)2.0GTi r.v.1990 RODINÝ MAZEL.
Uživatelský avatar
horajs
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 04.10.2007, 17:02
Bydliště: Broumov

Příspěvek od horajs »

Mojza píše:plno řečí, ale jak by mělo vypadat prvních pět minut po startu 1ZZ nikdo nepopsal :-)
musí ti hlavně chytnout :lol:
CECILKA T23 1.8VVTi ROK 4/2000
NISSAN MICRA 1.2 r.v.89
CHRYSLER EAGL TALON (ECLIPSE)2.0GTi r.v.1990 RODINÝ MAZEL.
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Musím souhlasit s Liborem, přesně popsal to, co jsem nedávno absolvoval u jednoho zákazníka kolem kolísání otáček. Scan live dat, scan čidel, kontrola tlaků. Po diagnose netěsnosti válců oprava a znovu komplet diagnostika, nastavování až po uspokojivý výsledek.
Neexistuje, aby otáčky kolísaly.
Takže ne že se s tím nikdo nezabývá. Pak je to už otázka profesionální cti a zákazníkovi se většinou nic neúčtuje.
To Libor12: tak se tolik nerozčiluj, on to špatně nemyslel.....
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Mojza píše:plno řečí, ale jak by mělo vypadat prvních pět minut po startu 1ZZ nikdo nepopsal :-)
Startuju se sešlápnutým pedálem spojky, který po nastartování pustím. Po nastartování otáčky naskočí na cca 1800 ( to zaleží na tom, jak je motor nastavený ) a pak jak se motor ohřívá ( je to vidět na ukazatelli teploty ), plynule klesají na 850 ot/min. Žádné kolísání.
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Příspěvek od HBOSS »

zejdy píše:
Mojza píše:plno řečí, ale jak by mělo vypadat prvních pět minut po startu 1ZZ nikdo nepopsal :-)
Startuju se sešlápnutým pedálem spojky, který po nastartování pustím. Po nastartování otáčky naskočí na cca 1800 ( to zaleží na tom, jak je motor nastavený ) a pak jak se motor ohřívá ( je to vidět na ukazatelli teploty ), plynule klesají na 850 ot/min. Žádné kolísání.
Já se jenom optám,jestli ta spojka při startu má nějaký vliv?Bo ze zvyklosti?
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
smutok
Věčnej rejpal
Příspěvky: 531
Registrován: úte 26.10.2010, 10:35
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smutok »

Mensia zataz starteru kedze nemusi tocit este aj prevodovkou aj ked na neutral. A;e ci to ma neaky vazny vplyv na zivotnost jednotlivych komponent, tazko povedat.
Yaris II 1.0Obrázek
Corolla E12 1.4Obrázek
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

kazde auto ma to startovani jinak, nekde je se spojkou nekde bez, zalezi co doporucuje vyrobce (a jak nadimenzoval jednotlive dily prevodovky), na celicu jsem to zatim nikde v manualu napsane nenasel...
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
horajs
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 04.10.2007, 17:02
Bydliště: Broumov

Příspěvek od horajs »

Kenne píše:kazde auto ma to startovani jinak, nekde je se spojkou nekde bez, zalezi co doporucuje vyrobce (a jak nadimenzoval jednotlive dily prevodovky), na celicu jsem to zatim nikde v manualu napsane nenasel...
u Američana by jsi bez spojky nenastartoval mají to tak udělané že musíš spojku sešlápnout jinak si startér ani necvrkne.
CECILKA T23 1.8VVTi ROK 4/2000
NISSAN MICRA 1.2 r.v.89
CHRYSLER EAGL TALON (ECLIPSE)2.0GTi r.v.1990 RODINÝ MAZEL.
Odpovědět

Zpět na „Celica“