Výrobní vada 2zz-ge

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

naco budes v buducnosti vyuzivat Celicu ked tak ides po vahe?
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

stefancelicaT20 píše:naco budes v buducnosti vyuzivat Celicu ked tak ides po vahe?
na spotrebu :banana:

musel jsem dat vtipek
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Potřebuju jí na rychlý přesun na záchranku do zapadlého kraje s krásnymi silničkami :-) a blbnutí o víkendech s klukama :-) .V létě když se testuje bych ani na normální silnici klukům nestíhal a chodil nějak pozdě :-) tak to budu dohánět na krátkých rovinkách když bokem jako ty neumím :-).A případně STIčko které má 1500 kg na zimu :-) jen ten motor který v 2,5 neustále kleká mně vadí že pak musíš dát kované vnitřnosti cosw. ať to vydrží no a taky kacířská myšlenka napadla známého BMW 330 xd/taky na spotřebu Pavo :-)/.Koncem roku budu když mi vše vyjde pracovně muset změnit vozovej park kvůli státu a Toyota z její chabou nabídkou to rozhodně nebude.

P.S. Váha sedačky 6,9 - 8,2 kg není zas tak špatná s homologací FIA :-)
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

olej je 10W-60 :-)
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od Pavel Liška »

Doky,prosim jaké máš sedačky v příšerce?
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Nyní mám nově potažené kůží klasické sedačky a při jejich očalounění jsem se rozhodl že půjdou ven jsou těžké že to není snad ani pravda.

Jednám o ceně Buddy Club Racing sedaček japonský dodavatel a výrobce váha 5 kg, Sparco FIA homologace nejvstřícnější cena /váha do 8,2 kg , Netami 6,5 -6,9 kg , OMP 7,2 kg .Rozhodne cena a to jak se mi v ní sedí!!!!

Musím snížit váhu předku a středu auta takže po tomhle roce jdou carbonové dveře a okna set.Výrobce mám.

Hubnout nemíním :lol: a ta 1070 kg sranda z minulého víkendu mě přesvědčila že je to cesta nejúčinější.
Nějaké ty auta doma jsou.
nightmare
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: sob 28.01.2012, 19:02

Výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od nightmare »

Zdravím, koupil jsem si Celicu T23 a tak se chci zeptat, jestli by bylo možno u někoho nechat prohlédnout šrouby a vačku (Olomouc, Brno a okolí). Pár dní zpět jsem byl na prohlídce v brněnské Toyotě na Vídeňské. Řekli, že auto je úplně v pořádku a dneska se mi najednou rozsvítila kontrolka motoru. Tak mám obavy, že je to ta výše uvedená chyba. Auto má najeto 109 000 km. R.v. 2000. Kdo by se mi na to mrknul?
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

podle roku výroby bych tipnul na motor 1zzfe. Ten bohužel též nebyl dokonalý a taky měl své mouchy. V okolí Brna jedině Kenny ale ten je v Otrokovicích. Určitě se za ním vyplatí dojet.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

No v Tvém okolí určitě Kenny mám dostatek zkušeností s tímto motorem a zná mouchy obou na zcela povedených jednotek v 7G.A je to vstřícnej kluk.
Nějaké ty auta doma jsou.
nightmare
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: sob 28.01.2012, 19:02

Příspěvek od nightmare »

Aha tak diky. Zkusim se s nim domluvit na prohlidce. Zkousel jsem odpojit baterku a kontrolka motoru pak zhasla. Tak uvidim, jestli se jeste objevi. A jak se teda ty motory deli? Ja jsem myslel, ze ty s temi vadnymi srouby jsou ty silnejsi se 141 kW, co mam ja. Ale z toho, co jsi psal, tak je to teda podle roku vyroby?
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

co máš napsané na plastovém viku motoru? VVT-i nebo VVTL-i v prvním případě motor 1zz v druhém 2zz. 2zz se do celicy dával až později.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od Pavel Liška »

http://www.ebay.com/itm/2005-TOYOTA-COR ... es&vxp=mtr

pokud máš tento,tak je to 2ZZGE,ale jak je sání z plastu tak máš 1ZZ
nightmare
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: sob 28.01.2012, 19:02

Příspěvek od nightmare »

No mám tam VVTL-i. Todle je to, co jsem koupil http://www.tipcars.com/toyota-celica/18 ... 03876.html# , takže to už bude ten motor, kde se ku*ví ty šrouby a vačky... :(
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

Zdar,
buď rád, že máš 2ZZ. Akorát ho nech zkontrolovat a preventivně vyměnit šrouby (stojí pár korun). A nelej do toho žádný sra... (olej, benzin). Pročti si to tu - informací tady najdeš mrak. To, že se ti rozsvítila kontrolka ještě neznamená, že je vačka KO - to může udělat i horší benzin.
Co se týče motorizací, tak 7g se prvně začala dělat v r.1999 se slabším motorem 1ZZ-FE 105 kW (VVTi), v průběhu roku 2000 se pak přidala verze TS s motorem 2ZZ-GE 141 kW (VVTLi).
Kk
Celica 7g TS
nightmare
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: sob 28.01.2012, 19:02

Příspěvek od nightmare »

Tak benzin neresim. Tankuju jen na OMV a Shell. Tim to podle me nebude.
Odpovědět

Zpět na „Celica“