nová klubová

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

gratuluju k čirým... jsou nej... taky mam náhradní sety pod postelí... pozičky a blinkry do nárazníku... designově nemaj chybu... vyplatí se mít zásobu, jsou prostě tááák hezký :-) :-) kam se hrabou originály na DEPO, Diamond Crystal Clear. sexy.
+ kůže kolem řadičky hned osvěží interier... nemá to chybu, budu objednávat další pro člena tady... taky jí musí mít :-) kožky stárnou... nový je nový...

+ mam ještě náhradní set čirých žlutých mlhovek DLAA special co mam na autě, taky pod postelí... taky lepší než origo starý matný mlhy s folií... účinnost je fest solidní, příjemný osvětlení speciálně na sněhu... daj se skoro používat i místo vyklápěček... svítěj fakt fest hodně :-) dá se říct že i brutálně :-) auta uhybaj když tě viděj v zrcátku... :-) žlutý záblesky od spoda... je to nezvyklý... a fakt praktický na sněhu ve vánici třeba svítíš do stran, tak ve tmě v lese kdy je všude sníh krásně vidíš okraj silnice a i do lesa... :biggrin: zvířátka viděj tebe a ty je :-)

ps: čirý blinkry do nárazníku jsou nově z polska i na aukru... 900,- s dopravou nový, ale nemaj pozičky, možná že když ho poprosíš, já ti řeknu kód, tak bude mít i pozičky za nej cenu.... pozičky sem bral jen z USA, v evropě nikdy nebyly, resp. byly jen v polsku pár kusů, ale bez možnosti je sem dolifrovat, což by těďko mělo jít díky tomuhle aukro prodejci, mam pocit že tam musej bejt někde taky skladem :-)
http://aukro.cz/blikac-predni-levy-prav ... 21939.html

+ až je tam budeš montovat, tak je utahuj jemně... jemně... je to křehčí plast, křehčí ale zato krásnej i bez auta je to prostě hezký samo o sobě... takže jemně šroubovat. (1 blinkr sem kdysi utáh moc a prasknul v tom závitu šroubku)... takže opatrně :-) ne silou
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Taky jsem si toho inzerátu na čirý pozičky na aukru všiml. Bohužel až po tom, co jsem blinkry objednal použitý z Polska za stejnou cenu :-( nedá se nic dělat. jinak pozičky nechám origo. líbí se mi moc. Čirý paraboly hlavních světel nechým na pozděj. Spíš jsem si pohrával s myšlenkou, za kterou mě tu možná budete kamenovat. Co takhle koupit hlavní paraboly, který v sobě mají i parkovačky? Pak by pozičky šly jednoduše přepojit a udělat z nich blinkry. No a z nárazníkových blinkrů by šly udělat denní světla. Možná se to zdá barbarský, ale neříkejte, že by to nešlo. Jen do těch čirejch blinkrů zabudovat LEDky,správně je nasměrovat, zatěsnit a koupit takový to samozapínací relé. A pak laserem na krycí sklo vygravírovat kopii homologace ;-)
Jezdit s úplně vyklopenýma mrkačkama v létě, to aby z nich furt člověk odmáčel mrtvý mouchy.

Jinak včera proběhla výměna ložiska volnoběžky klimakompresoru. To je hrozná pakárna. Na raině je volnoběžka krásně přístupná z blatníku. tady jsem čekal, že povolím kompresor a vytočím ho na jednom ze tří šrubů a budu moct dělat. Ale ouha. Nejde. takže musel dolů kryt svodů, alternátor, jeho držák, dvě zvpěry a až pak šlo komp. trošku povytočit. Ložisko teda vyměněný, dneska ještě ložisko napínací kladky a všechno zpět a příští týden se bude moct zkusit naplnit to vodíkem+dusíkem a když bude OK, tak i chladivem.
Současně by od Stenkyho měly bejt na cestě PUR siláče zadní nápravy. Tak možná už zítra proběhne rozborka zadní nápravy, vypálení původních siláčů a v pondělí pískovna a komaxit. Pak nalisovat a sestavit. Uvidíme... Třeba se za 14 dní už projedu s fungl zadkem. Bylo by to fajne. Trošku by mi to zvedlo náladu po soudu.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

Do těch blinkrů (bílých, raději ne čirých) bys měl radši dát normální bílou 21W žárovku - bude to pak mít stejné parametry jako denní světla o oktávek apod.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Do plastovýho světla bych klasickou žárovku fakt radši nedával. Ten blinkr by to nemusel vydržet. Ale přece aj ten blinkr má parabolu - třeba tady je to vidět.
http://allegro.pl/kierunkowska-migacz-t ... 54350.html#
Asi to časem zkusím, jak by to vypadalo a fungovalo.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

Blinkr standardně osazený 21W žárovkou podle mě musí vydržet její trvalý svit. Já neradím, aby tam dával výkonnější žárovku.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: nová klubová

Příspěvek od gramo »

Vždyť Stan psal, že by do blinkrů zabudoval LED. A svitem diod se plast opravdu nerozteče.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Pošmistr dovez až do fabriky. To se to bude šlapat 8)
pedale.jpg
(197.72 KiB) Staženo 1044 x
V úterý měly být hotový přesný textilní koberečky, ale místo toho jsem se dověděl, že hotový mají hovno a že musím dodat šablony, páč nemají přístup k přesnýmu tvaru. Takže včera proběhlo stříhání a dneska vezu do Olmika kartonový šablony.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Pedály jsem bral odsud:
http://www.aliexpress.com/snapshot/6736 ... 7259118529
Velmi podobný (akorát od jinýho číňana) mám na carině a spokojenost. Jenom se to nasadí na kovovou kostru pedálu místo origo gumy. Pedál plynu uvidíme jestli padne nasadit na origo. Jeho prohnutí jde lehce srovnat, plech je teňoučkej. No a ten foot-rest nějak vymyslím. Možná ho zmenším a našroubuju. Uvidíme.

Koberečky vím, žes bral a že je má teď Gramo. Ukazoval mi je na srazu. Ale fakt přesný na 5gen jsem ještě nikde neviděl. Já je nechávám dělat v tuningu na míru. Mají tam asi 5 typů matroše a od každýho ještě 5 barev, k tomu různý obšívky. Cena bude do litru. Pak nafotím, jak bude hotový.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Na tom odkazu, cos mi posilal, žádná fotka s tvojima pasujícíma není. Aspoň já žádnou nevidím. Kdyžtak hoď fotku sem, nebo mě na mail: stan.mi@centrum.cz Docela mě to zajmá, jak jsem to namaloval já oproti "konkurenci" :D
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

biscuit píše:jenze jimmi, nepritel ledky, se vlozil :-)
Tak sorry, že do světla standardně osazeného skleněnou 21W žárovkou doporučuji osadit skleněnou 21W žárovku :D

Pedály pěkný. Já bych potřeboval nějakej plynovej takového tvaru, aby když jedu po dálnici 110 - 120 a není zašlápnutý až na podlahu, aby mě do pravé nohy nebrala křeč. To u Číňana nemají......? :wink:
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Jimmy: to chce pod pedál klínek o správné výšce a na pedál cihličku. Pak máš hotovej tempomat :-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: nová klubová

Příspěvek od gramo »

Tak dnes jsem na 6g GT odpozoroval, že pro chlazení klimatizace se pouští ten větší větrák před řidičem (i když není třeba chladit vodu).
A když je třeba chladit vodu, jedou oba větráky (i při vypnuté klimatizaci).
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Tyjo,ted normalne zjistuju,ze u cariny,kterou jsem loni "aklimatizoval" si vlastne nejsu jistej. Nez jsem tam dal klimu,tak tam byl jen chladic pred ridicem. Po sepnuti klimy jede urcite ten pred spolujezdcem. Mozna oba. A pri chlazeni vody uz taky nevim. Klima mi po sraze v carine usla a nez naplnim,tak chcu udelat repas kompresoru,at nedrnci.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Zábava na páteční večer a noc...
chlad vym.jpg
(184.45 KiB) Staženo 949 x
V pátek odpoledne jsem se stavil v olomouckým Trendcaru (bývalá autorizovaná toyota, dnes honda). Na dotaz jaká směs patří do čeldy, řekli že zelená bude lepší. Řikám si OK. Prodali mi teda zbytek zelené origo směsi. Cca 2 litry v origo 5tilitrové bandasce.
U kámoša v dílně pak odpoledne proběhla rozborka PP brzdy. Pístek je lehce orezlej a po zabroušení lehce dírkatej. Ale naštěstí tak v půlce, takže mi ještě zbývá tak 10mm, než se po ojetí desek dostane na kritický místo. Mám čas na sehnání novýho. Hlavní problém s brzdama byl pravděpodobně na vodicích čepech. Ale ne přímo v čepech, ale jen v jejich prachovkách. Čepy se zdály úplně vpohodě, vazelína byla taky dobrá. Když jsme je vyčistil, rozhýbal a namazal tak se krásně hýbaly, ale vždycky po pár minutách zatvrdly. Až úplně nakonec jsem zjistil, že v místech, kde jsou prachovky "zacvaklý" v třměnu je pod nima bordel a ten tlačí na prachovky, zužuje díru pro čep a ten pak zatuhává. Po vyčištění paráda. Kola se krásně točí.
Až to bylo hotový a já měl ještě hodinku, než pudu na jedno, jsem se rozhodl vylít a nalít novou origo směs do chladiče. A to jsem neměl dělat.. Už docela unavenej jsem morot prolil asi pěti litrama demivody. Pak jsem vzal bandasku a začal lít tu zelenou sračku. Bylo mi divný, že pění.. Taky jsem si pak říkal, že nesmrdí, ba docela voní. Ale tak řek jsem si, že to třeba bude nějaká přísada.. Co se pak začlo dít, když jsem motor nahodil a zahřál.. Kurva oni mi prodali v bandasce od chladicí směsi směs do ostřikovačů!! A já debil to tam nalil!! Expanzka se začla chovat jako v pohádce hrnečku vař. Zelená zpěněná sračka tekla a tekla a tekla.. Určitě si řikáte, co jsem to za vola. Ale už jsem byl tak unavenej a spěchal jsem na pivo.
Každopádně asi v 10 večer hrozně pozitivní zjištění. Takže na hadicu, co vstupuje do chladiča napojena megahadica a na vstup chladiča druhá hadica. Kámoš hlídal výtok z motora a já dolíval čistou vodu do chladiče. Tak 20 litrů vody bylo potřeba prolít, než to přestalo pěnit :-(. Na závěr jsme to prolili demivodou a frkl jsem tam růžovou sračku, která byla po ruce v dílně. Po půlnoci jsem si odjel koupit do baru lahváče na doma, abych se trošku uklidnil. S klidem si teď můžu říct, že útroby motoru jsou fakt čistý.. Kurva oni mi prodali v bandasce od chladicí směsi nalitou směs do ostřikovačů!! A já debil to tam nalil!! Do servisu jsem jim pak ráno volal. Prodavač se omlouval a omlouval a omlouval a že si to s mechošem, co mu bandalsku dal do ruky, osobně vyřídí. Jak pojedu okolo, uvidíme, jak se k tomu postaví..

V nedělu pak konečně nasazeny nový pedálový krytky. Bylo je potřeba lehce ohnout do oblouky, aby seděly. Původí pedál plynu je mírně zmenšenej a do odpočívacího pedálu vrtnutý 4 minidírky a odpočinková podložka přišroubovaná. Sedí to dobře.
pedale nasaz.jpg
(160.95 KiB) Staženo 949 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

Bacha na tu demivodu. Nevím, odkud ji bereš, ale často mívá ještě větší čistotu než běžná tzv. destilovaná. V poslední době se doporučuje do chladiče lít spíše obyčejnou měkkou vodu, aby ten koncentrační spád nevyzobával ionty hlavně z hliníkových částí a těsnění pod hlavou.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Odpovědět

Zpět na „Celica“