Cisteni EGR ventilu

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Uživatelský avatar
Albi
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: úte 12.06.2012, 16:04
Bydliště: Odolena Voda

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Albi »

OK, zkusim, dobry tip
Jeste otazka, jak cistis ten spodek, mam strach, ze mi ten bordel prapadne do tech dir
dik.

https://plus.google.com/100585203531759 ... JXwTnCa4hb
_________________
Toyota Avensis Combi 2.0 D-4D 93kW 2007
_________________
_________________
jahoda
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: úte 05.08.2014, 09:45

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od jahoda »

spodek jsem odrejpaval malou plastovou lzickou
TOYOTA AVENSIS T25 2006 COMBI 2,2 D-CAT 130 kW Obrázek
Uživatelský avatar
Citron
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: pon 08.04.2013, 18:03
Bydliště: Θεσσαλονίκη

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Citron »

Albi píše:OK, zkusim, dobry tip
Jeste otazka, jak cistis ten spodek, mam strach, ze mi ten bordel prapadne do tech dir
dik.

https://plus.google.com/100585203531759 ... JXwTnCa4hb
Můžeř prakticky čímkoliv, já použil zahnutej, lehce poupravenej konec od gumicuku.
A rozhodně nezapomen mít utoho vysavač s úzkou hubicí, protože i milimetrovej kousíček do nasávání neni lahoda.
BTW: nafta od shellky nikdy!.
2005 - TOYOTA AVENSIS COMBI 2,2 D-CAT 130 kW
Uživatelský avatar
dizzydent
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: pon 09.07.2012, 15:12

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od dizzydent »

Bubuzap píše:Zkus Optimal Diesel od EuroOilu, který je bez té biosložky, snad se to alespoň částečně zlepší. A já bych tam určitě přidal VIF
Tak to už jsem letos odzkoušel. Na jaře jsem vyčistil EGR a pak tankoval z 90% Optimal Diesel, VIF jsem přidal tak ve dvou třetinách tankování. Když jsem to teď o víkendu po 15kkm znova otevřel, tak tam byla zase asi 2mm vrstva, jak ve "vaničce", tak kolem ventilu, samozřejmě ne tak jako poprvé, kdy to téměř nebylo průchozí. Narozdíl od prvního čištění jsem tentokrátr lepší chod motoru nepocítil

Asi se s tím smířím a pro klid duše 2x do roka ten EGR vyčistím.
T25 2.0 D-4D 93kw /2006/
Uživatelský avatar
Albi
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: úte 12.06.2012, 16:04
Bydliště: Odolena Voda

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Albi »

jahoda píše:Taky jsem cistil o vikendu EGR ventil, rekl bych ze nikdy cisten pred tim nebyl. Auto ma najeto 135kk a ta dolni vanicka na ktery EGR doseda byl komplet ucpany. Jsou v ni 3 otvory a pouze prostredni byl jkaz takz pruchozi. Po namontovani asi po 10 km auto slo do nouzaku, tak jsem ho zase rozmonoval , jeste jednou profouknul + odpojil baterku. Pak uz jsem s tim najel 100km bez problemu. Myslim ze odpojit bateku po takovyvhle zasazich je duluzite aby se zrestartovala ridici jednotka a nakalibrovala se na nove hodnoty

Tak odpojeni baterie na prvni pohled pomohlo, kontrolky zhasly, ale hned prvni jizda do prace se znovu po 2 km rozsvitili a nouzak ;-(
_________________
Toyota Avensis Combi 2.0 D-4D 93kW 2007
_________________
_________________
servis tomas
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: pát 31.08.2012, 16:03
Bydliště: praha

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od servis tomas »

Ahoj jdeto přes diagnostiku
servis vozidel toyota tomas ladra adresa ul. ke kablu 378 Praha 10 Hostivar tel.774174445
Uživatelský avatar
Albi
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: úte 12.06.2012, 16:04
Bydliště: Odolena Voda

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Albi »

servis tomas píše:Ahoj jdeto přes diagnostiku
Ahoj, nemam profi TOYOTAckou diagnostiku, mam klasicke OBDII pres BT. Tam mi to porad ukazuje P2002, takze DPF :bomb:
Trochu jsem so poohlizel po netu, ale pro muj typ motoru jsme ho nenasel. Max pro tip motoru 2AD - FTV, ja mam 1AD-FTV. Mozna to je kompatibilni, ale to jsme nikde nenasel.
Nevite kde se da sehnat nahradni, pokud mozno ne original a za kolik. Do orig. Toyoty servisu me uz nikdo nedostane. Minule me stahly z kuze
_________________
Toyota Avensis Combi 2.0 D-4D 93kW 2007
_________________
_________________
rony
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 14.04.2011, 12:31
Bydliště: Piešťany

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od rony »

nič moc nerieš zatial odpoj hadičky z takej krabičky nad motorom a prefúkni to kompresorom a ak sa dá prepchaj to drátom, tie trubky z DPF sa upchávajú - svine jedny :mrgreen: diagnostika ti bude pasovat 8)
Avensis T25 2,0 D-4D 2007 93kW
Uživatelský avatar
Albi
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: úte 12.06.2012, 16:04
Bydliště: Odolena Voda

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Albi »

Ok.Diky za tip. Jen jeste presne nevim ktere to jsou.Nejsem zrovna mechanik. Jak je to pristupne? Nemas fotku.
Co do te hadicky striknout nejakej rozpoustec bordelu v DPF filtru ? neznicim neco?
https://kat.wuerth.cz/diesel-cistic-dpf ... 4500039-1/
_________________
Toyota Avensis Combi 2.0 D-4D 93kW 2007
_________________
_________________
servis tomas
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: pát 31.08.2012, 16:03
Bydliště: praha

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od servis tomas »

Ahoj myslí hadičky od čidla rozdílu tlaku fapu,chyba 2002 je ucpaný dpf,musiš spustit vypalovani a nebo ho vyndat a nechat ho vyčistit
servis vozidel toyota tomas ladra adresa ul. ke kablu 378 Praha 10 Hostivar tel.774174445
Uživatelský avatar
Albi
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: úte 12.06.2012, 16:04
Bydliště: Odolena Voda

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Albi »

Je tohle ten snimac tlaku DPF? Pred dvema lety mi ty hadicky to v Toyota Modrany cistili, filtr jsem si pak vypalil na dalnici, ale letos uz se regenerace nezdarila
Přílohy
snimac1.jpg
(75.82 KiB) Staženo 2438 x
_________________
Toyota Avensis Combi 2.0 D-4D 93kW 2007
_________________
_________________
rony
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 14.04.2011, 12:31
Bydliště: Piešťany

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od rony »

presne to je ono ta krabicka nepodarená a hadičky - skus prefuknut vzduchom nelial by som tam nic :bomb:
ak nepomoze tak uz len vycistit ako pisal tomas- servis
Avensis T25 2,0 D-4D 2007 93kW
laparo
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: stř 15.10.2014, 13:01

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od laparo »

Albi píše:
servis tomas píše:Ahoj jdeto přes diagnostiku
Ahoj, nemam profi TOYOTAckou diagnostiku, mam klasicke OBDII pres BT. Tam mi to porad ukazuje P2002, takze DPF :bomb:
Trochu jsem so poohlizel po netu, ale pro muj typ motoru jsme ho nenasel. Max pro tip motoru 2AD - FTV, ja mam 1AD-FTV. Mozna to je kompatibilni, ale to jsme nikde nenasel.
Nevite kde se da sehnat nahradni, pokud mozno ne original a za kolik. Do orig. Toyoty servisu me uz nikdo nedostane. Minule me stahly z kuze
Motor 1AD-FTV nemá DPF.
rony
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 14.04.2011, 12:31
Bydliště: Piešťany

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od rony »

:biggrin: a to mas odkial ? :twisted: jeden model ma a jeden nema - podla toho kam bolo auto vyrobene ci do zapad europy alebo vychod :mrgreen: navyse podla Albiho foto DPF urcite ma :blush:
Avensis T25 2,0 D-4D 2007 93kW
Uživatelský avatar
Albi
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: úte 12.06.2012, 16:04
Bydliště: Odolena Voda

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Albi »

Presne tak. Ja mam Avika od AUTO DUBA. Ten nakupuje (nakupoval, nevim jak ted, ale tehdy to tak delal , ze to vyslo levneji) nove Toyoty v Nemecku a do provozu je daval v CR.
Takze muj 1AD-FTV bohuzel DPF ma :(
_________________
Toyota Avensis Combi 2.0 D-4D 93kW 2007
_________________
_________________
Odpovědět

Zpět na „Avensis“